לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2011, 14:42
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "תסביר במילה..לאלו שלא מבינים..."

כיום, מסילת פיקטיני (ידוע גם בשם מתאם ARMS) היא סטנדרט לחיבור של חלקים חיצוניים אל גוף הנשק. הדגש על חיבור מדוייק בלבד, המאפשר שמירה על איפוס בכוונות וסמני מטרות. המצב הקיים דורש מכל צרכן - יהה זה כוונת, פנס, סמן או מצלמה - להכיל מקור אנרגיה עצמי נפרד. מצב זה יוצר עודף משקל וחוסר התאמה במקורות כוח, ומעמיס לאחור על כלל המערכת המבצעית והלוגיסטית.

הרעיון במסילה חשמלית הוא לכלול בתוך גוף המסילה חיווט מוקשח להעברת מתח, כאשר כל הצרכנים מקבלים מתח מהמסילה שמתחברת לבדה אל מקור אחד (סוללה על גוף הנשק, מצבר נישא על גוף החייל, או חיבור לרשת חשמל כאשר מותקן על חצובה בבסיס קבע או כלי רכב).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2011, 14:46
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כיום, מסילת פיקטיני (ידוע גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
כיום, מסילת פיקטיני (ידוע גם בשם מתאם ARMS) היא סטנדרט לחיבור של חלקים חיצוניים אל גוף הנשק. הדגש על חיבור מדוייק בלבד, המאפשר שמירה על איפוס בכוונות וסמני מטרות. המצב הקיים דורש מכל צרכן - יהה זה כוונת, פנס, סמן או מצלמה - להכיל מקור אנרגיה עצמי נפרד. מצב זה יוצר עודף משקל וחוסר התאמה במקורות כוח, ומעמיס לאחור על כלל המערכת המבצעית והלוגיסטית.

הרעיון במסילה חשמלית הוא לכלול בתוך גוף המסילה חיווט מוקשח להעברת מתח, כאשר כל הצרכנים מקבלים מתח מהמסילה שמתחברת לבדה אל מקור אחד (סוללה על גוף הנשק, מצבר נישא על גוף החייל, או חיבור לרשת חשמל כאשר מותקן על חצובה בבסיס קבע או כלי רכב).

אם אני מבין- במילים אחרות- מקור החשמל יבוא בילט אין עם הנשק?

ישן 06-08-2011, 15:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=סירפד]כיום, מסילת..."

בנקודת עגינה אחת. מצד שני, זה יוצר הרבה בעיות אחרות - אבדן של כלל האמצעים במידה ונקודה זו נפגעת, עמידות של נקודות חיבור לנזק יחד עם עמידות שלהן לקצר במקרה של רטיבות\ לכלוך, וכו'.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2011, 22:42
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הסבר מה ההסתייגות?"

V ~ d(phi)/dt
או במילים פשוטות שינוי השטף המגנטי כפונקציה של הזמן הוא שמחולל את הזרם.

(עיין ערך משפט פארדי בחוקי מאקסוול - שהן 4 משוואות המתארות קשרים דיפרנציאלים או אינטגרלים (לפי בחירתך) בין שדה מגנטי, שדה חשמלי, מטען חשמלי (נייח או נייד (זרם)).

אני בטוח שכל מי שלמד פיזיקה \ חשמל וכדומה בתיכון ראה את הצורה היותר פשוטה של חוקים אלו.

מקווה שעזרתי, אם לא אמור ואסביר בצורה יותר נהירה.

השורה התחתונה היא שבעבור DC אין שינוי שטף (d/dt -> 0) ולכן אין השראה של מתח בצד הרחוק.

זאת ועוד, להשראה יש חסרון של פחת - שדה מגנטי מתפשט בכל המרחב בעוד הסליל שלך מקומי.

אתה רוצה משהו קטן, קל ופשוט.

אתה חושש מלחות - קיימים מחברים בתקן צבאי שעמיד בזעזועים, מכות וכ"ו.

כל שצריך הוא להשתמש במחברים שמיועדים לזעזועים, לחות ומכות.

החוכמה לקחת מחבר שלא יפריע למשתמש.
ישן 06-08-2011, 22:46
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[left][font=Verdana]V ~..."

אם יש מחברים כאלו שעמידים גם במים מצויין.

אני רק לא הבנתי מה הבעיה עם אינדוקציה - האם אינדוקציה לא מסוגלת לספק מספיק חשמל? היא מטעינה לי יופי את מברשת השיניים ואני בטוח שיש מטעני אינדוקציה גם ל פנסים וגם ציין לייזר יכול להיות מוטען יפה בשיטה זו - סך הכל לא מדובר על צרכני חשמל מטורפים. כן זה אומר שתצטרך כנראה גם סוללה במכשיר עצמו - אבל כאמור זה טוב לא רע כי זה נותן לך גיבוי - צריך רק שיטה יעילה לגלות אם יש תקלה במערכת ההטענה ואין לי ספק שניתן לחשוב על משהו שיעשה את זה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 06-08-2011, 23:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ולאן אתה מחבר את שקע המטען?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אם יש מחברים כאלו שעמידים גם..."

בו נסתכל על מטען של סלולאר או מברשת שיניים או מה שלא יהיה.

לאן אתה מחבר אותו? לשקע בקיר שבחור אחד יש לך פאזה של כ- 230V RMS ובתדירות של 50Hz (בישראל).

אם נסתכל מה קורה שם - יש לך 2 סלילים, באחד אתה מזרים את זרם הפאזה - השני נמצא בשדה האלקטרומגנטי של הסליל הראשון. שנוי השטף של הסליל הראשון כתוצאה מגל ה- cos שנמצא במבוא הפאזה יוצר שינוי מתח - יחס הליפופים (קרי כמה ליפופים יש על הסליל הראשון ביחס לסליל השני) הוא שמגדיר את מתח המוצא. יתכן שתעלה במתח או תרד במתח ביחס למבוא. כמובן שעדיף ללפך את הסלילים על גוש ברזל על מנת להקטין את ההפסדים.

לרעיון הפשוט הזה קוראים שנאי.

במוצא יש מתח AC 50Hz ולכן יש לשים רשת אלקטרונית מאוד פשוטה על מנת להפוך ל- DC.

כעת נניח שהלוחם שלך נמצא באזור בו קיימים שדות אלקרומגנטיים - אתה רוצה השפעה על הנשק האישי שלו? תאר לך שהלוחם שלך נמצא תחת שנאי שנבנה בצורה חובבנית באיזו מדינת עולם שלישי - אתה רוצה שפתאם הטלסקופ יתחיל להתנהג מוזר כי רמת המתח עלתה ומשהו לא עשה עבודה מספיק טובה במבוא למעגל? רק לדוגמא: נניח והוא שם מייצב מתח או DC- DC המתאימים לתחום מתחים מסויים - מה יקרה כשרמת המתח תעלה מעבר?

בקצור, השראה הוא לא פתרון חכם לבעיה (אפשר לבצע - להמיר DC ל- AC לבצע השראה ולהמיר AC ל- DC - אבל הפתרון הזה משול למכשיר להרג זבובים - במקום מחבט קטן עם קצת גומי בקצה משהו יביא מרגמה).

מקווה שעזרתי.
ישן 07-08-2011, 01:39

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ולאן אתה מחבר את שקע המטען?"

מ... אינני מהנדס חשמל ובהנחה שאכן יש פתרונות אחרים כנראה שאין צורך בהצעה שלי לאינדוקציה.
אני חייב להודות שהעניין מעט הפתיע אותי - מעולם לא התייחסתי לסיבוכיות שאתה מתאר בכל הקשור לאינדוקציה. למרות כל מה שכתבת אני אחזור על מה שאני כתבתי - אם כל רכיב יגיע עם סוללה משלו ורכיב האינדוקציה ייועד להטענה בלבד לא יהיו שום בעיות של הפרעה בשום סביבה (לפחות שום בעיות שלא קיימות כיום).

אגב off-topic מוחלט אבל אני מרשה לעצמי. עד היום לא הבנתי למה אנחנו לא רואים בכל מכשיר אלקטרוני התאמה למתח של 110-230 - אם זה אפשרי במכשירי גילוח, מחשבים ניידים (ושולחניים) ועוד מיני מכשירים אלקטרוניים למה לא בכולם? חיסכון בכסף? כמה כסף זה כבר חוסך? האם יש פה בעיה טכנולוגית שאני לא מודע לה?
www.MegaPixel.co.il

ישן 07-08-2011, 03:42
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
עידו - אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מ... אינני מהנדס חשמל ובהנחה..."

וכנראה מחוסר ידיעה.
מכשיר הגילוח שלך לא פועל על זרם חילופין של 220V. הוא ניזון מספק (אותה קוביה שנתקעת לשקע) שמשמש הן כשנאי והן כמיישר זרם.
אם הצעתך באה במקור כדי לפשט את המצב ההולך ונוצר, של צרכני אמרגיה מרובים בסביבת החייל הלוחם, והצורך במגוון סוללות ובכמויות הולכות וגדלות - אזי אכן נגעת בבעיה רצינית, אלא שהצעתך אינה בכיוון הנכון.
זו בעיה שעדיין אין לה פתרון אחד ויעיל. הטכנולוגיות שבהן עוסקים כעת הן בעיקר:
  • תחליף סוללה בצורת תא דלק בעל צפיפות אנרגיה גבוהה בהרבה מסוללה.
  • קבלים בעלי מטען גבוה.
  • ייצור חשמל ע"י ניצול תנועת החייל (מספר שיטות שונות).
  • ניצול אנרגית שמש לטעינה.
  • שיטות מתקדמות המאפשרות ניצול קרינה טרמית והפיכתה לחשמל (=ייצור חשמל גם בחשיכה).
  • מצד שני - הקטנת תצרוכת החשמל של המיכשור ומערכת חכמה לניהול הצריכה.
לגבי הפיסיקה הבסיסית היטיבו להסביר לך קודמי באשכול.
ישן 07-08-2011, 10:32

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "עידו - אתה טועה"

לא טעיתי בנוגע למכונת הגילוח - אני יודע שיש בה (כמו גם במחשבים ומוצרים אחרים) שנאי - השאלה שלי היא למה החברות לא מוסיפות שנאי לכל מוצר אלקטרוני ובכך חוסכות את הכאב ראש של יצירת מוצרים לארה"ב ויצירת מוצרים לאירופה (השאלה הזאת לא בהכרח קשורה לצו"ב אבל היא מעניינת אותי והרשתי לעצמי לשאול אותה כי היא קשורה בעקיפין לדיון).

בלי קשר: מה שאתה מציע הם דרכים לייצור/אגירה (או חיסכון) של חשמל - ההצעה שלי לא הייתה לזה (אני מכיר את כל השיטות לא רע - על רובן כתבתי) אני מדבר על אמצעי שיעביר חשמל מסוללה מרכזית (למשל כזו בתיק הגב של החייל) לסוללה קטנה על האמצעי. הדגש פה הוא על העברה של החשמל (למשל ללא בעיות של רטיבות).

נכתב כאן שיש בשוק אמצעים שעושים זאת בתקן צבאי - אם אכן יש כאלו והם סטנדרטיים אז כל הדיון שעוררתי די מיותר. אם לא, עדיין לא קיבלתי הסבר מניח את הדעת מדוע הרעיון שלי מיותר (מלבד העובדה שהוא דורש סוללה גם על ההתקן - עניין שהסכמתי מראש שהוא רצוי בין כה וכה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 07-08-2011, 10:53
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא טעיתי בנוגע למכונת הגילוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
לא טעיתי בנוגע למכונת הגילוח - אני יודע שיש בה (כמו גם במחשבים ומוצרים אחרים) שנאי - השאלה שלי היא למה החברות לא מוסיפות שנאי לכל מוצר אלקטרוני ובכך חוסכות את הכאב ראש של יצירת מוצרים לארה"ב ויצירת מוצרים לאירופה (השאלה הזאת לא בהכרח קשורה לצו"ב אבל היא מעניינת אותי והרשתי לעצמי לשאול אותה כי היא קשורה בעקיפין לדיון).

ראשית - על מוצרים רבים ישנו (בד"כ מאחור) בורר מתח כניסה (110/220V), וזה מחובר לשנאי. יש מוצרים בלי - והם מיועדים לשוק זה או אחר, ואי הכללת שנאי מוזילה את המחיר.

בלי קשר: מה שאתה מציע הם דרכים לייצור/אגירה (או חיסכון) של חשמל - ההצעה שלי לא הייתה לזה (אני מכיר את כל השיטות לא רע - על רובן כתבתי) אני מדבר על אמצעי שיעביר חשמל מסוללה מרכזית (למשל כזו בתיק הגב של החייל) לסוללה קטנה על האמצעי. הדגש פה הוא על העברה של החשמל (למשל ללא בעיות של רטיבות).

העברת מתח מסוללה מרכזית אל מגוון סוללות משנה, כרוכה בחיווט מסורבל ופגיע. לפי מה שקראתי מדובר בעיקר במאמץ לפתח מקורות נטענים באופן רציף ו/או ספק כוח על בסיס תא דלק המשמש לטעינת סוללות.

נכתב כאן שיש בשוק אמצעים שעושים זאת בתקן צבאי - אם אכן יש כאלו והם סטנדרטיים אז כל הדיון שעוררתי די מיותר. אם לא, עדיין לא קיבלתי הסבר מניח את הדעת מדוע הרעיון שלי מיותר (מלבד העובדה שהוא דורש סוללה גם על ההתקן - עניין שהסכמתי מראש שהוא רצוי בין כה וכה).

אכן יש מחברים בסטנדרט צבאי מחמיר כפי שצויין לעיל, אך אישית, לא נראה לי שזה הפתרון מחמת הסרבול וההגבלות המיותרות שבחיבורים. מחברים מעין אלה רלבנטיים לגבי החיבור בין הסוללה של הנשק לבין היישומים השונים המורכבים כבר עליו, אם רוצים להימנע מסוללה נפרדת לכל יישום.
ישן 07-08-2011, 19:38
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא טעיתי בנוגע למכונת הגילוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
הפתרון שאתה מציע טוב למוצרים יקרים יחסית כמו מחשב, מכונת גלוח. מדובר במוצרים יקרים יחסית עם רמת אבטחת איכות מסוימת. רבים מן היצרנים יעדיפו להתאים את המוצר שלהם לשוק היעד. אין שום סיבה לשווק לשוק האמריקאי מוצר שמכיל רכיבים המיועדים ל- 230V RMS. ראשית כי הדבר יקר יותר והמשתמש הסביר לא זקוק לרב לאופציה זו. הוספת רכיבים מקטינה MTBF (Mean Time Between Failure). למה לך להוסיף עוד רכיבים שיכולים לכשול - כש% המשתמשים באופציה זו קטן עד אפסי?

הפתרון היעיל יותר הוא ניצול חכם יותר של האנרגיה ברמת המכלול. רק לצורך הדוגמא נניח ויש לך טלסקופ לראית לילה ונניח שבשמוש רציף הסוללה מספיקה ל- 5 שעות. יתכן מאוד והסטטיסטיקה של השמוש תראה שגם בלוחמה אינטנסיבית החייל הסביר לא מסתכל בטלסקופ אלא בחמישית מהזמן. אם תוסיף מנגנון פנימי שיעורר את ההתקן בזמן קצר ורק לזמן הדרוש תוכל להשתמש בטלסקופ יום שלם מבלי להטעין. הדבר מחייב כבוי והדלקה של התקנים בתוך הטלסקופ.

אם הייתי צריך להמליץ על פתרון לבעיה לא הייתי הולך על אינדוקציה או חיווט קבוע. הייתי מחפש התקנים בעלי קבול מטען גבוה (כמה שיותר mA-Hour) ויכולת טעינה מהירה. ולא שום סיבוכיות שתהפוך נשק אישי לספגטי של חוטים, תיילים,.....

הנשק יחד האמצעים האופטיים הופך ליחידה אחת שלמה - אני לא חושב שכדאי שיהיו יותר מדי מחברים וחוטים או מנגנונים מסובכים.

במקום זאת הייתי מחפש פתרון פשוט דוגמאת הטלפון הסלולארי - מחבר קטן ופשוט שניתן לכסוי הרמתי בהברגה. יכולת הטענה מהירה, קבול מטען מקסימלי של מצבר ההתקן.
אם תהיה לך מצבר קטן וקל שמאפשר הטענה ממנו ברמת החייל הבודד בזמנו החופשי בכבל פשוט אין צורך הפיכת הנשק לרשת של קורי עכביש או בעיות של תדרי רדיו.

.
ישן 07-08-2011, 19:55

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]לא טעיתי..."

תודה על התשובה המפורטת.

בקשר לעניין ה-230/110 - ברור שיש כאן עניין של עלות (ואולי גם לכאורה סיבוכיות) העניין הוא שאם היה תקן בינלאומי המחייב יצרניות להתקין שנאי כזה יכול להיות שמהחירים של השנאים היו יורדים דרמטית ואז כל מוצר היה מתאים לכל שוק - אבל אולי ליצרניות אין אינטרס לעשות זאת עם כל מוצר.
יש לך הערכה מה עלות השנאי במוצרי חשמל קטנים יחסית - אני פשוט מנסה להבין את השיקולים במקרה הזה.

לגבי הדיון המקורי - אחד הנושאים החמים היום עליהם יצא גם לי לכתוב ויכול להתאים מאד לשימוש כאן הוא ultracapacitors - להתקנים אלו צפויה קיבולת טובה עם מהירות הטענה גבוהה מאד - אני יודע שקיים פנס הנמכר לדעתי לכוחות שיטור העשוה שימוש בטכנולוגיה ונטען בזמן קצר מאד (מספר שניות).
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר