לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2011, 20:18
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
סבב מינויים במטכ"ל

דובר צה"ל מוסר כי שר הביטחון, מר אהוד ברק, אישר הערב (ה'), ד' באב, תשע"א, 4 באוגוסט 2011, שורת מינויים חדשה בפורום המטה-הכללי של צה"ל, עליהם החליט ראש המטה-הכללי, רב-אלוף בני גנץ.

לתפקיד מפקד חיל-הים יתמנה תת-אלוף רם רוטברג. תת-אלוף רוטברג יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף אליעזר (צ'ייני) מרום המסיים את שירותו בצה"ל לאחר 37 שנות שירות.

לתפקיד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה יתמנה תת-אלוף קובי ברק. תת-אלוף ברק יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף דני ביטון המסיים את שירותו בצה"ל לאחר 32 שנות שירות.

לתפקיד מפקד המכללות יתמנה תת-אלוף יוסי ביידץ. תת-אלוף ביידץ יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף גרשון הכהן. האלוף גרשון הכהן ימשיך לפקד על הגיס הצפוני.

לתפקיד ראש אגף התקשוב יתמנה תת-אלוף עוזי מוסקוביץ'. תת-אלוף מוסקוביץ' יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקידו את אלוף עמי שפרן המסיים את שירותו בצה"ל לאחר 39 שנות שירות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2011, 21:17
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "סבב מינויים במטכ"ל"

רודברג היה מפקד שייטת 13 בהשתלטות על הקארין A והלחימה חומת מגן.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 05-08-2011, 16:22
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "גיס צה"לי זה מפקדה ללא כוחות..."

מפקד גייס צריך לעסוק בתכנון דפ"אות בגזרתו המיועדת, באימוני מפקדות ותרגילים שלדיים (בהנחה שתרגיל גייס מלא לא יתקיים) בהכרת הכוחות שעשויים להיות כפופים לו ובעיקר בהכנת עצמו לתפקיד שיהיה תובעני מאד בזמן לחימה. הפעם היחידה לדעתי בו הופעל גייס בצה"ל לא היה הצלחה (הגייס של יאנוש וסגנו אהוד ברק) ואולי כי המפקדים שהזכרתי לא עסקו בתפקיד במשרה מלאה. את המצב המצוי בצה"ל כולנו מכירים, אני מדבר על הרצוי. לדעתי במושגי עלות תועלת, כדאי לממן משכורת של עוד אלוף ומטה מצומצם כדי לשפר את איכות הפעלת הגייס במלחמה הבאה. כמובן שקולו של מפקד השדה הבכיר בצה"ל צריכה להשמע גם בנושאי תו"ל והצטיידות וחלק מזמנו צריך להיות מוקדש לכך.
ישן 07-08-2011, 21:08
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ARI55 שמתחילה ב "לפני של"ג יאנוש היה בחו"ל כך..."

לדעתי אתה טועה בכמה דברים:
1. אתה מתכוון כמובן להצרחת מפקדים ולא להצרחת הגייסות עצמם (גיס 446 היה הצפוני, גיס 479 היה עתודת מטכ"ל).
2. למיטב זכרוני בן גל יצא לחו"ל רק חודשיים טרם המלחמה, וזאת אחרי שעמל על תכנון המבצע במשך שנים (כאלוף הפיקוד ולאחר מכן כמפקד הגיס). בריל התמנה למפקד הגיס רק במקביל לכניסתו לתפקיד מפקד גייסות השריון בפברואר 1982, כאשר החליף את האלוף רשף.
3. הסיבה לתחלופה בין השניים לא הייתה יוקרה (אני מזכיר שיאנוש בן גל היה זוטר מבר כוכבא, שביוה"כ כבר היה תא"ל בעוד שיאנוש היה עדיין אל"ם) אלא מהלך מתבקש עקב היכרותו רבת השנים של האלוף בן-גל עם הגזרה, מפקדי המשנה והתכנונים לעומת היכרות מוגבלת בלבד של האלוף בר-כוכבא, שכאמור היה חדש בתפקידו. (הביקורת על אי הצרחת מפקדי אוגדה 143 ופד"ם ביוה"כ הייתה עדיין טרייה)
4. אספקט אחר שיתכן שדווקא כן שיחק תפקיד במינוי הוא קרבתם המפורסמת של שר הבטחון דאז והאלוף בן גל. שרון הועיד לבן-גל את תפקיד סגן הרמטכ"ל תחת משה לוי אבל הסתלקותו מהתפקיד בעקבות ועדת כהן "אפסה" את סיכויו של יאנוש והוא הקדים את שחרורו מהצבא. שר הבטחון החדש ארנס בחר לדלג על שורת אלופים ותיקים מחיילות השדה והעניק את התפקיד דווקא לאלוף עברי, מח"א משוחרר טרי, אותו הכיר והוכיר. בה בעת כג'נטלמן מושלם הותיר שר הבטחון הנכנס את האלוף בן גל בתפקידו כמפקד הגיס גם במילואים ויאנוש התמיד כמעט עד סוף העשור (אם אני זוכר נכון הוחלף בידי עמרם מצנע או אולי דורון רובין)

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 07-08-2011 בשעה 21:11.
ישן 05-08-2011, 22:53
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "גיס צה"לי זה מפקדה ללא כוחות..."

גיס צה"לי זה מפקדה ללא כוחות עד שלא נפתחת לחימה שמצריכה פיקוד בדרג האופרטיבי.

לא נכון, לגיס יש כוחות קבע המוקצים לו ומוטת שליטה עצומה מעבר להם. לגיס יש גם מפקדת גיס ובה בין היתר גדוד קשר, מכלול ח"א, גורמי מודיעין ושליטה ויחידות תמך שונות, שאת כולן יש לאמן.

מפקד גיס שיעסוק רק בגיס יהיה עם עומס עבודה של סרן במקרה קיצוני...

ההפך גוטה, מפקד גיס הוא תפקיד עם אחריות אדירה ומוטת שליטה עצומה (גדולה יותר משל אלוף פיקוד) ועל כן יש לאייש במפקד שטח מנוסה בתקן מלא ונפרד, וכך גם היה עד לפירוק הגייסות טרם מלחמת לבנון השנייה (למעט מקרים חריגים בודדים מסיבות היסטוריות)

קיצר, לא מתאים לך לכתוב שטויות מזלזלות כאלו.
אני מציע בצנעה שתתמקד בכתיבה בנושאים אותם אתה מכיר ומבין לעומק, ולא חסרים כאלו.
ישן 06-08-2011, 20:48
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "?"

ידידי, הכל נכתב למיטב ידיעתי, בהתאם למה שלמדתי ובצירוף מה שוויקיפדיה אומרת... וממש לא בטון מזלזל. אם אני טועה - אני טועה.
א. אני לא הייתי מזלזל בעומס עבודה של סרן. מכיר סרנים רבים שעמוסים מאוד והרבה יותר ממפקדיהם מהסיבה הפשוטה והידועה שהסגן/עוזר עמוס ביותר בעבודה שמצריכה ביצוע ולא התוויית מדיניות.
ב. מוטת השליטה האדירה של מפקד הגיס רלוונטית בעיקר ללחימה, תקן אותי אם אני טועה פה.
ג. עובדתית, כבר מספר שנים - אחרי לבנון השניה - שמפקדי גיס מבצעים את זה כתפקיד משני. משמע, זה לא נצרך (כנראה גנץ חושב אחרת).
ד. אתה מוזמן לבדוק כמה זמן בשנה מבוצעים אימונים ברמת מפקדת הגיס או יחידותיו. זה בוודאות לא 365 ימים בשנה, נכון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר