לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2011, 11:33
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ביקורת על קצינים בכירים שהגנו על קצין שסרח....

אין רגע דל בארץ הקודש...

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...4063718,00.html

ביקורת על קצינים בכירים שהגנו על קצין שסרח

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ותת-אלוף הראל כנפו העידו לטובת קצין שעשה שימוש פרטי באופניים צבאיות. "כל המעמד הזה מגוחך לחלוטין", אמר כנפו בעדות האופי. השופטים מתחו ביקורת: "לא כל העדים הבינו את הפסול שבהתנהגות הקצין"

פנצ'ר בגלגלים של בכירי פיקוד דרום: בית דין צבאי מתח ביקורת על אלוף הפיקוד, טל רוסו, ועל ראש המטה, תת-אלוף הראל כנפו, לאחר שיצאו להגנתו של קצין בכיר שרכש באמצעות תקציב יחידתו זוג אופניים והשתמש בהם באופן פרטי. הקצין, המשרת בפיקוד בחיל חימוש, הודה כי שגה ואף נענש, אך המפקדים הבכירים לא הבינו על מה המהומה. "המעמד הזה מגוחך לחלוטין", אמר כנפו וזכה לביקורת מבית הדין.

במסגרת הפרשה, הועמדו לדין בסוף 2010, לדין שלושה קצינים בדרגת אלוף-משנה מחיל חימוש בגין שימוש פסול לכאורה באופניים צבאיות. אחד מהם העביר מיחידתו תקציב בסך עשרת אלפים שקלים (מסעיף פרזול, לבידי עץ וציוד משרדי -ח.ג), ליחידה אחרת וקיבל בתמורה אופניים בשווי כ-1,600 שקל. במשך כשנה וחצי הוא עשה באופניים שימוש פרטי בביתו......

(המשך הכתבה באתר...)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2011, 13:00
צלמית המשתמש של האזרח

כולנו בני אדם עם חולשות...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הדברים צריכים להישאר..."

אך מה לעשות, כנראה מצפים מקצין בצה"ל שיהיו לו נורמות גבוהות יותר.
אולי צריך להוריד במקצת את הרף. תראה כמה קצינים מעולים ובכירים נאלצו לפרוש או הודחו.
הרשימה היא גדולה ואין כאן טעם להזכיר. אישית איני מכיר אותם. הם נענשו ופרשו בטרם זמנם, אני ממש כואב את כאבם. באזרחות בוודאי שקורים מקרים דומים אך הם לא מגיעים בכלל לדיון משפטי.
מקסימום האיש פורש עם כל הזכויות שלו ועובר לעבודה אחרת ואף אחד לא מזכיר לו את "ההסטוריה"
האם הצבא שלנו נהיה טוב יותר, אשרי המאמינים...

ישן 03-05-2011, 13:26
צלמית המשתמש של האזרח

תראה, זה ממש לא שאלה של כסף אם שקל או אלף...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא צריך להוריד את הרף אלא..."

פעם היינו חברה אחרת, פעם לא היו מנעולים בדלתות ולא סגרו אותם. פעם הלכנו בחאקי ומכנסיים קצרים. פעם אבטיח היה אבטיח...
פעם נשים הלכו עם הקוקו והסראפאן...

ישן 04-05-2011, 10:27
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "רק שכאן לא מדובר בגניבה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafk.asafk
רק שכאן לא מדובר בגניבה. מדובר בשימוש פרטי ברכוש צבאי. וזה פסול, אכן.

אבל על מה המהומה? על כך שלאחר שמישהו הודה ונענש בכירי הפיקוד מעידים עדות אופי לטובתו? כלומר - לא אומרים שמה שעשה לא פסול, לא תומכים במעשה, אלא נותנים עדות אופי. עדות אופי היא בדיוק הכלי שבעזרתו אמור בית משפט להחליט אם למרות המעשה ניתן לשקול בשלב הענישה את "אופיו" בתור דבר שיש להתחשב בו או לא. אז מה, אסור להעיד לטובתו של אדם עדות אופי? זו כזו שערורייה גדולה?

אסף.

"שימוש פרטי ברכוש צבאי" זה ניסוח נהדר ל"קניתי לעצמי אופניים בכסף של הצבא אחרי שעשיתי קומבינה והעברתי ליחידה אחרת 10,000 תחת סעיף שקרי".
כך שלא מדובר רק בגניבה.

המהומה היא על הדרך שבה קצינים בכירים קופצים כדי להגן על חברם הקומבינטור שלא הרגיש צורך לרכוש אופניים מכספו, כמו שעושים רובנו, למרות המשכורת המכובדת של אל"מ בצה"ל.
ישן 04-05-2011, 16:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לקבוע את הסף מראש: לתת למי..."

קראתי את הקישור שבכתבה, שמשום מה נשמט מעיני, ולפי YNET :

ציטוט:
החקירה העלתה כי אחד הקצינים קיבל לידיו שלושה זוגות אופניים בעלות של כ-1,600 לזוג, שהיו אמורים לשמש עבור יחידתו. במקום זאת, הוא שמר אחד מהם לעצמו ושניים מסר לחבריו - אף הם קצינים בדרגת אלוף משנה.
מאחד הקצינים, שלקח את האופניים לביתו, אף דרש האל"מ העברת סכום של עשרת אלפים שקל מתקציב יחידתו. נגד הקצין המוכר ונגד הקונה הוגשו כתבי אישום, בגין עבירות של מרמה, הפרת אמונים, הוצאת רכוש מרשות הצבא והתנהגות שאינה הולמת. נגד הקצין השלישי בפרשה, שקיבל את האופניים ללא תמורה ואף השיבם בשלב מסוים, הוחלט על העמדה לדין משמעתי בלבד.

* לפי הכתבה העדכנית, 10,000 הש"ח הועברו ליחידת הקצין "המוכר" ולא לכיסו, כפי שאפשר להבין מהאמור לעיל.

אם אני מבין נכון, המשפט בו היו עדויות האופי וכו' הוא של הקצין "הקונה". זה נשמע רע יותר מהתיאור הדמיוני שנתתי בהודעה הקודמת.
ישן 04-05-2011, 16:59
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "עיניין דומה- ביקורת במועצת העיתונות על עיתונאים בכירים שהגנו על עיתונאי שסרח.."

ההשוואה לאורי בלאו / עיתון ידיעות היא דמוגוגיה זולה.
ואני ממליץ לך לקרוא על משמעות הביטוי "שעיר לעזעזל" - הוא ממש לא מתאים למקרה הנדון.

אם היה מדובר בחייל פשוט - הוא היה נשלח לכלא לאחר משפט מהיר.
קצין זוטר ופחות מקושר היה גם מאבד את הדרגות ונזרק מהצבא.
דווקא על קצין בדרגת אל"מ, שממנו מצופים סטנדרטים גבוהים בהרבה, כולם קופצים ומגינים, כאילו עצם השירות שלו במערכת הצבאים מקנה לו זכות לגנוב ציוד ולסחור בתקציבים כאילו היה מדובר בכספו הפרטי.

הקצין גנב? שישלם את המחיר. גם אם הוא גיבור ישראל הוא לא מעל החוק.
אם אני הייתי גונב מהמעסיק שלי ציוד בשווי 1600 ש"ח למען שימושי האישי בבית, הייתי מפוטר - במקרה הטוב.
ישן 04-05-2011, 17:17
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "ההשוואה לאורי בלאו / עיתון..."

שעיר לעזאזל מבחינתי- מישהו שמותר להתעלל בו. זו משמעות מקובלת. לא התכוונתי ש-YNET לקחו קצינים לכהן הגדול במקדש ביום הכיפורים וכו'.
עכשיו, בוא נשווה תפוחים לתפוחים ואגסים לאגסים.
- הכתבה שהחלה את האשכול מבקרת קצינים בכירים בפד"ם שנתנו עדות אופי לקצין. זה חלק בסיסי מההליך המשפטי, כלומר אף אחד כאן לא "מעל החוק".
- השוויתי את אותם קצינים בכירים, ש- YNET מבקר, לעיתונאים שקוראים פומבית ליועץ המשפטי לא להעמיד לדין עמית שלהם, וזאת במקביל לשימוע שאמור להתקיים בסוף מאי.

עכשיו, מי כאן "מעביר מסר בעייתי"? מי מתערב בתהליך משפטי?

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 04-05-2011 בשעה 17:21.
ישן 04-05-2011, 19:26
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "ההשוואה לאורי בלאו / עיתון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
ההשוואה לאורי בלאו / עיתון ידיעות היא דמוגוגיה זולה.
ואני ממליץ לך לקרוא על משמעות הביטוי "שעיר לעזעזל" - הוא ממש לא מתאים למקרה הנדון.

אם היה מדובר בחייל פשוט - הוא היה נשלח לכלא לאחר משפט מהיר.
קצין זוטר ופחות מקושר היה גם מאבד את הדרגות ונזרק מהצבא.
דווקא על קצין בדרגת אל"מ, שממנו מצופים סטנדרטים גבוהים בהרבה, כולם קופצים ומגינים, כאילו עצם השירות שלו במערכת הצבאים מקנה לו זכות לגנוב ציוד ולסחור בתקציבים כאילו היה מדובר בכספו הפרטי.

הקצין גנב? שישלם את המחיר. גם אם הוא גיבור ישראל הוא לא מעל החוק.
אם אני הייתי גונב מהמעסיק שלי ציוד בשווי 1600 ש"ח למען שימושי האישי בבית, הייתי מפוטר - במקרה הטוב.

לא מצדיק את המעשים המדוברים אבל :
א. לא צריך להאמין לכל מה שקוראים בעיתון.
ב. עושים לאל"מים בדיקות פוליגרף.
ג. כמו בכל גוף גדול תמיד יהיו כאלו שימעדו - וצריך לטפל בזה בהתאם - אבל להשוות אותם לעבריין שגונב אקדח מהרמטכ"ל ? חגיגות ע"ג משלם המיסים ? בוא נרגע...
ישן 05-05-2011, 00:11
צלמית המשתמש של kots ha vered
  kots ha vered kots ha vered אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.11
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]ההשוואה לאורי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי micjeep
ג. כמו בכל גוף גדול תמיד יהיו כאלו שימעדו - וצריך לטפל בזה בהתאם - אבל להשוות אותם לעבריין שגונב אקדח מהרמטכ"ל ? חגיגות ע"ג משלם המיסים ? בוא נרגע...

בהחלט חגיגות ע"ג משלם המיסים! ולא מדובר באופניים 1600 ש"ח שנניח היה מחזיר ליחידה לעת זיקנה. מדובר ב 10000 ש"ח שהועברו במרמה\בטחמנות\משיקולים זרים - על גבו של משלם המיסים.
הדבר מקביל לשוחד - בעל מעמד "משחק" בכספים שניהולם הופקד בידו בעבור טובת הנאה!

תן לו לראות כי טוב, לעלות בסולם הדרגות ותגמור עם עוד רמי דותן.

לגבי הגיבוי - אין בידינו פרוטוקול עדות האופי. אין פסול בכך שיעמדו לזכותו עדי אופי רמי דרג בהקשר לאופיו והיכרותם את אופיו. אם במהלך עדותם הורידו מחומרת המעשה הנדון - חמור הדבר ודורש ביקורת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר