לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2011, 00:48
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
לוחם שייטת נפצע אנושות במהלך מבצע חשאי בחו"ל

לוחם בקומנדו הימי נפצע אנושות במבצע חשאי שעשתה השייטת לאחרונה רחוק מתחומי ישראל. למרות פציעתו הקשה של הלוחם, המבצע הסתיים בהצלחה. "מדובר בלוחמים אמיצים שיודעים כי הם נכנסים לעיתים ללב הסכנה", אמר קצין בצה"ל

לוחם של שייטת 13 בקומנדו הימי נפצע באורח אנוש, במהלך מבצע חשאי שעשתה השייטת לאחרונה מחוץ לתחומי ישראל, כך נודע היום (חמישי). למרות הפצוע האנוש, מפקד הכוח, שהוא בכיר בשייטת, החליט להמשיך במבצע שהסתיים בשלום. הכוח חזר לישראל.

"לוחמים מהשורה הראשונה". שייטת 13

המבצע יצא לפועל הודות למידע מודיעי שהתקבל. קצין בצה"ל מסר כי פרטי המבצע עצמו ישארו סודיים, וכי לא ניתן לפרט על התקרית שבה התרחש האירוע, למעט העובדה שהלוחם אכן נפצע.

"מבצעים כאלה הם מורכבים מאוד ומתוכננים בקפידה, לעיתים על ידי הכנות בארץ", אמר הקצין. "יש להבין כי הלוחמים הם מהשורה הראשונה של חיילי ישראל. מדובר בלוחמים אמיצים שיודעים כי הם נכנסים לעיתים ללב הסכנה הרחק מגבולות ישראל".

בחודש נובמבר האחרון התייחס מפקד חיל הים, אלוף אליעזר מרום (צ'ייני), לפעולות חשאיות של שייטת 13. מרום הסביר כי "בעת האחרונה פעלה השייטת במספר רב של מבצעים בהם פעלו בזמן קצר וביצירתיות, מרבית הפעולות לא נחשפו וכך תישארנה".

שייטת 13 היא אחת היחידות המבצעיות והפעילות כיום בצה"ל. אירועי המשט למרמרה, הם דוגמא אחת לפעולה שביצעו לוחמיה. מומחיותה של השייטת היא העבודה בטווחי זמן בלתי הגיוניים.

גורם בכיר בשייטת סיפר אמש כי כיום מסוגלת היחידה להעביר את בסיסה תוך מספר שעות בודדות לכל מקום בארץ, כאשר לוח זמני היחידה צפוף והיא עוברת ממבצע למבצע ואף פועלת במספר מבצעים במקביל. בשייטת 13 פועלים גם מעבר לקווי האויב ובמרחק רב מאוד מחופי מדינת ישראל אולם על מבצעים אלה לא ניתן יהיה להרחיב

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=779684
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2011, 08:40
  modmos modmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מסכים איתך לחלוטין - ובהקשר הזה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "מי כתב את הקשקוש הזה?"

מסכים איתך לחלוטין - מדובר במחזור של מידע שהתפרסם אתמול בעובדה ונראה כי לא נעשה שום תחקיר מצד המפרסם. ובהקשר הזה ארצה לציין שהתוכנית אתמול של אילנה דיין הייתה מעניינת מאוד והציגה דברים שמעולם לא הוראו בטלוויזיה (למיטב ידיעתי). חורה לי שאין מזכירים זאת בפורום, מאחר ועל התחקירים הפחות טובים דאגו לדבר, ולעקוץ את אילנה על חוסר חדשנות ומיחזור ידיעות. והנה עד שבאה כתבה מעולה - אין היא מוזכרת אלא באשכול על ידיעה שמוחזרה מתוכה.
גם אני מודה שאילנה לא פעם מבטיחה סקופים ולבסוף מציגה דברים שהיו ידועים כבר. אך אני חושב שהפעם התעלתה על עצמה, וזה ראוי לציון וייזקף לזכותה.
ממליץ למי שמורעל על השייטת לראות את הכתבה. יש בה הרבה מידע על מסלול הלוחם וניתן לקבל מושג על השגרה בה.
ישן 11-02-2011, 13:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי 1may שמתחילה ב "המספרים שציינת נשמעים לי נכון..."

אתה לא יודע מה היה שם. אולי היו מספר יורים על כל מטרה? אולי היה מקלען?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2011, 08:20
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "מצטרף לרעיון. כשמדתי לירות..."

בצבא לימדו אותנו שיטת ירי מסויימת שהתאימה לסוג האקדח שהיה לנו.
אחרי הצבא במסגרת ממלכתית למדנו ניגזרת שלה שניקראת "ירי סלקטיבי" בקורס שארך מספר חודשים, כל יום תירגלנו מאות פעמים יבשים ורטובים "ניתקלת! כניסה למצב ותק תק תק למרכז המסה".
בתום הקורס כשכולנו רמבואים עם פלסטרים לבנים על האצבעות (מי שהיה בקורס כזה מבין מה הכוונה ) וסימנים כחולים מאלפי שעות קפא"פ הגיע "פרסונה" בתחום וצפה בתרגיל סיכום שכלל ירי בעוזי ובאקדח.
הוא ניגש אל אחד החניכים שבאותו רגע ניבחן ושאל אותו למה הוא עושה את הדברים כך? החניך ענה "כי זה מה שלימדו".
הפרסונה: "וזה נוח לך?"
החניך: "כן, זה בסדר, מתרגלים.."
הפרסונה: "יש לך שיטה נוחה יותר?"
החניך: "לא יודע, אני מוכן לנסות" והוא ניסה ופגע טוב יותר
הפרסונה: "עיזבו אתכם משטויות, תעשו איך שנוח לכם העיקר שתיפגעו"

ואנחנו נישארנו מבולבלים, חודשים טחנו אלפי תירגולים על השיטה הכי מפורסמת והצלחנו בה די טוב ופתאום ביום האחרון הפכו לנו את הכל..

ישן 12-02-2011, 09:29
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בצבא לימדו אותנו שיטת ירי..."

אני חושב שמכיוון שאנשים הם לא "סימטרים" אחד לעומת השני, בכל שיטה בה ילמדו אותך לירות אתה תמצא, עם הזמן והתרגול, ניואנסים קטנים שיכול להיות שאפילו סותרים אלמנטים בטכניקה שלימדו אותך, אבל הם גורמים לך ספציפית לפגוע יותר טוב. אני יכול להגיד שבקורס המדריך השתגע מעבודת ההדק שלי שדי סתרה את כל מה שהוא ניסה להרביץ בנו (מטאפורית, הפירוש המילולי היה שמור למדריך אחר ), ומה שעוד יותר הפריע לו זה שרמת הירי הטכני שלי הייתה מאוד גבוהה. הוא כמובן פטר את זה בכך שהוא אמר: אם היית מקפיד על עבודת הדק כמו שלימדתי אתכם היית פוגע עוד יותר טוב! אבל אני בטוח שהצדק לא היה איתו, גם כי באמת ניסיתי לאורך תקופה לא קצרה לירות בדיוק כמו שהוא רצה וגם כי אני פשוט מכיר את הגוף שלי הכי טוב. וכמו שנאמר - אם זה גורם לך לירות יותר טוב, למי אכפת.
ישן 12-02-2011, 11:26
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בספר פעולה מיידית של לוחם ה SAS "אנדי מקנב"
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "מצטרף לרעיון. כשמדתי לירות..."

הוא מספר את כל קורות חייו בצבא, החל משירותו בחי"ר (רויאל גרין ג'קטס) ואז המעבר לSAS ואיתו השינוי המאסיבי בסגנון הלחימה ובין היתר, הוא מספר שכשהוא היה יורה בתנוחה מסויימת מיד תיקן אותו המדריך (וגם ציין עד כמה לא היה טעם לנסות ולהעיר למדריך שככה בעצם הוא הורגל שנים)

ישן 13-02-2011, 13:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי 1may שמתחילה ב "אענה גם לך וגם לביטיס לביטיס..."

אוקיי, טעות שלי - לא קישרתי את השאלה לכתבה הנכונה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר