לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2011, 07:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כאוס ואי-סדר מאפיין את ניסיונות החילוץ מלוב

אלפי בני אדם שנמלטו מלוב הגיעו אתמול לנמלי ים ושדות תעופה ברחבי הים התיכון. אלפי בני אדם נוספים עדיין מנסים להימלט - בים, באוויר וביבשה. בשדה התעופה בטריפולי דווח על אי-סדר משווע הפוגע במאמץ החילוץ. על פי ההערכות, עשרות אלפי בני אדם, רובם פועלים מהגרים מתוניסיה וממצרים, ברחו מלוב בימים האחרונים. הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום והסהר האדום, סוכנות הסיוע הגדולה בעולם למצבי משבר, העריכה אתמול כי כ-25 אלף בני אדם חצו את הגבול לתוניסיה מלוב כדי להימלט מהאלימות.

עד כה פונו מלוב יותר מ-16 אלף פועלים סינים ו-15 אלף טורקים, רובם כאלה שעבדו בענפי הבנייה והנפט. יותר מ-2,800 פועלים סינים הגיעו אתמול באנייה להרקליון שבאי כרתים. ואילו 2,200 סינים נוספים הגיעו לוואלטה, בירת מלטה, באנייה שהפליגה מנמל העיר בנגאזי.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1217446.html

שאלה מעניינת א' - הבלאגן בעולם הערבי חוגג כבר חודשיים. לוב בהחלט הוסכרה כקנדידטית לברדק... אני לא שואל את עצמי למה הסינים נרדמו, או התורקים, אבל איך בדיוק קורה שמדינה כמו בריטניה שוכחת את סוכניה הכלכליים עמוק במדבר הלובי עד לשלב מאוחר כל כך?

שאלה מעניינת ב' - כאוס ואי סדר זה לא, פחות או יותר ובהקשר הנוכחי, אותו הדבר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2011, 08:22
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כנראה כוחות בריטיים מיוחדים פועלים בלוב ועזרו לחץ אזרחים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כאוס ואי-סדר מאפיין את ניסיונות החילוץ מלוב"

לפי הכתבה המצ"ב נחתו 2 מטוסים צבאיים של בריטניה במדבר ולקחו איתם 150 אזרחים והנחיתו אותם במלטה.
לפי הכתוב, אז כנראה יחידות SAS פועלים בשטח:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomo...tyni_ponad.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-02-2011, 09:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בנוגע לשאלה ב'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כאוס ואי-סדר מאפיין את ניסיונות החילוץ מלוב"

הנה ציטוט של תגובה שכתבתי אתמול באשכול על חטיבת הנח"ל בפורום צו"ב:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לפני כמה ימים שמעתי ברדיו את תוכניתו (המצויינת) של ד"ר אבשלום קור, ובתוכנית ההיא הוא דיבר על המילה "כאוס". מסתבר, שהמקור למילה "כאוס" הוא המונח בעברית "תוהו ובוהו" המוכר לכולנו, ולכן הד"ר התפלא מדוע אנשים ממהרים להשתמש במילה לועזית שהיא פשוט פירוש של מילה בעברית שכולנו מכירים...

זהו

ועכשיו נשאלת השאלה - ל-לוב אין עכשיו צבא מסודר, אין בה שלטון מסודר וכמו שעולה מההודעה הפותחת את האשכול הנ"ל - אפילו אנשים כבר קשה למצוא בה... אז אולי נכבוש את לוב? כמה קשה זה כבר יהיה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-02-2011, 09:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האיטלקים שלטו בלוב...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בנוגע לשאלה ב'"

זה כבר אומר משהו על הקושי, ומן הצד השני ההגיון שבהחזקת המדבר הזה. אמנם הקלות שבהשגת שכירים אפריקאיים שמנהלים עבורך מאבקים עשויה בהחלט לקסום לשמאל הקיצוני פה (אם כי אני לא בטוח שאחרי ה-1200$ ליום של קדאפי, הם ישמחו לקבל את ה-50 ש"ח להפגנה שנותנים להם פה....), כמו גם הפריזורה הייחודית שעל ראשו של המועמר מלך המלכים והבדים המצועצעים שלו (מאוד דומה לשראוולים של כמה בנדיטיות שרואים בבילעלין), אבל אני עדיין חושב שנשאיר את לוב לשלב יותר מאוחר של המזימה הציונית-אמריקאית לעזוב את הערים הנוחות שלנו לטובת לוב. ושלא תחשוב שאין לי אינטרסים משלי - כבדים מאוד לטובת יציאה לכיבוש מזורז של לוב. קודם כל יש שם אחלה אתרים ארכאולוגיים שאפשר לנצל... אני לא יודע האם השם "לפטיס מגנה" אומר לישראלים משהו, אבל אם ראית את שלמה ארצי, או קובי פרץ, מרים את האמפי בקיסריה, אתה חייב לדמיין איזו הופעה פיצוץ הם יכולים להרים בקונסטרוקציות המעולות שהשאירו הרומים שמה.

חוצמזה שלוב מלאה היסטוריה, וביננו... אני חושב שגרפיטי בסגנון "רובאית 2 גולני אוגוסט 7 - עכברושי טוברוק אימפריה!" לוקח בגדול את "מסייעת אוגוסט 7 51 מנפח".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 27-02-2011 בשעה 09:38.
ישן 27-02-2011, 11:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זו לא סתם קללה. זו סיבה מתועדת היטב לאי פיתוח המשאב האנושי.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "המון נפט וכלום אחר"

הנה משהו שלמדתי בקורס די חביב להיסטוריה של הכלכלה.

לספרדים הייתה כלכלה מעולה שאיפשרה להם לבנות ציים אימתניים ולהיות, למשל הראשונים שמגיעים לדרום אמריקה. בכל זאת במאה ה - 17 הן כבר לא נחשבו למעצמות ומי שעלו לגדולה היו צרפת ובריטניה. נשאלת השאלה איך הספרדים איבדו את ההגמוניה באירופה ונחשבים מאז לפחות מוצלחים באירופה הקלאסית

התשובה היא הזהב. כמויות הזהב האדירות ש"הפיקו" הספרדים ממסעותיהם בדרום אמריקה גרמו להם להתעשר. העושר הזה הוביל לרכישת סחורות בצרפת ואנגליה מה שגרם לפיתוח משאב אחר , המשאב האנושי, באותן מדינות.

בקיצור. אם אתה "מבזבז" את הכסף כמו שעושים מרבית רודני מדינות ערב, אז המשאב שלך (במקרה הזה נפט) הוא קללה. אבו דאבי לעומת זאת, משקיעה לפחות חלק מרווחי הנפט גם בעתידה ובונה גם מוסדות יוקרתיים להשכלה גבוהה ומשקיעה בתיירות ובעסקים וכו'.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר