לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2011, 22:31
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=פלמינג] ..."

חברה אתם מאד כבדים.
לקחתי משפט וסדרתי אותו כאוות נפשי.

פרט לכך יש לדעתי מקום חשוב ביותר לחשוף כל פרשיה הקשורה לעולם הדתי. לא משום שאני רואה בו עולם מסואב, נהפוך הוא - יש בו אנשי בעלי איכות כמו בכל ציבור אחר.
אלא מה הבעיה? הבעיה היא שיש בעיה.
עד כה פרשיות כאלה לא היו מוצאות את מקומן בתקשורת, כמו גם פרשיה של רבנים המעורבים בפלילים, פדופיליות ועוד. לכולם היה ברור כי המעטפת הפנימית של העדה החרדית תסוכך עליהם, דברים יטוטאו מתחת לשטיח ותמיד ימצא הסבר למעשים הללו בכל שעל הקרבן לפשפש במעשיו כי הוא הביא על עצמו את אשר קרה לו.
עד לפני כמה שנים ואפילו בימים אלה מנסים חוגים בקרב העדה החרדית ליצור תדמית כזאת.
כל אותם יפי נפש כאן שחושבים שלכתוב שהבחור היה חרדי מלווה בגזענות או בשנאת החרדים, אינם אלא שוטים גמורים.
הנכון הוא, להוציא זאת לאור ולהרתיע אחרים מלחשוב שהם מוגנים ועומדים מעל החוק, משום שלקהילה יש חוקים משלה.
אז משהו כנראה כן רקוב בממלכת דנמרק.
מתברר כי גם בעדה החרדית צומחים הרבה עשבים שוטים.
אחת התגובות המטופשות כאן הייתה - בשכונה החרדית יש גם אלמנטים אחרים שגרים בה. מהיכרותי את הקהילה החרדית - אין אלמנטים כאלה שגרים בשכונה. השכונות בנויות על טהרת החרדים ואין "קליטת עלייה בהם".
בקיצור - רק על ידי חשיפה אפשר לבער נגע ולא על ידי חיפוש תשובות מטומטמות כמוו "אם הוא ערבי אז היו כותבים שצעיר דקר/אנס/שדד,
לקהילות החרדיות הסתננו פרחחים, עבריינים, פושעים וכו' שהקהילה משמשת להם שחפ"צ.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2011, 09:21
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
"מיליונר הומלס ללא כסף"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "חשד: צעיר חרדי שדד וניסה לאנוס שתי נשים"

אני מעתיק בזה תגובה 8:

כלל לוגי פשוט, שלא מצריך מדי הרבה אי קיו מצידך, יבהיר לך שמי שנכנס תחת ההגדרה ''חרדי'', מתנהג בהתאם, אחרת הוא פשוט לא כזה...

אחרת זה כמו שתאמר מיליונר ללא כסף, כייס שתי בחורות בירושלים.

וכמו שלא מסתדר לוגית ''מיליונר'' ו''ללא כסף''- כך גם לא מסתדר לוגית ''חרדי'' ו''תקף'', ''גנב''.

----------------------------------
ייתכן שהוא צודק. מבחינה מסויימת גם לא מסתדר המשפט "חרדי שכותב באינטרנט". אם הוא היה חרדי אמיתי, הוא לא היה כותב באינטרנט. ייתכן שהוא יותר דומה לדתי-לאומי.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 23-02-2011, 11:40

גיבוב של שטויות
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב ""מיליונר הומלס ללא כסף""

אתה מנסה להעניק לעניין לוגיקה שמתאימה לתרגיל מתמטי פשוט שעל פי הגדרתו ניתן להוכיח כי אפס אחד גדול שווה לכל מספר.
אם אינך מכיר את התרגיל , אזי אבהיר לך בהזדמנות.

אתה בעצם אומר שאם הוא חרדי - לא ייתכן שיעשה מעשים כאלה, אחרת הוא לא חרדי.
שטות גמורה שבמקומך הייתי מתבייש להעלותה.

חרדי הינו שיוך קבוצתי ו/או מעמדי.
מעשים פליליים עשויים להיות משוייכים לכל בן מעמד בין אם הוא חרדי או חילוני.
מעשים פליליים הנעשים בקבוצה מסוימת שעד כה נמנעה מסיבותיה לחשוף אותם בפומבי לא זיכו את בעליהם. החברה למדה לחיות עם עבריינים מסוגים שונים שחיו בתוכה או חסו בצלה ובלבד שלא יטילו צל כבד מדי על שאר החוסים בה.
כעת, ככל הנראה העניין מתחיל להכביד מכיוון שיש מגמה של שקיפות גדולה יותר וגם עבריינים כבר לא נהנים כבעבר מאותה מטרייה. מה גם שסוגי הפשיעה קיימים בגל מגזר.
אם כתוב צעיר מתל-אביב, או צעירים מהצפון, או חרדים מי-ם וקהילות קודש אחרות, אין זה משנה, עבריין הוא עבריין.
אני בעד חשיפה - חשיפה מגלה את ערוותו של אותו עבריין בקהילה המתהדרת במשמעת ומוסריות.

אני תמיד שאלתי את עצמי, אותה משמרת צניעות שקיימת באה כדי להגן על מי שחפצים שלא ייחשף לתרבות אחרת , או שמתפקידה לכסות על אותם חריגים.
ישן 23-02-2011, 13:29
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בנקודה הזו אנחנו חלוקים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "גיבוב של שטויות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
.

חרדי הינו שיוך קבוצתי ו/או מעמדי.ריגים.

חרדי זו לא השתייכות קבוצתית, אלא התנהגותית.

כמו אם אומרים על מישהו גנב, אין הכוונה שהוא שייך לקבוצת הגנבים, אלא שהוא בפועל ממש גנב. אי אפשר להגיד שהוא גנב אך ורק בגלל שנמצא בקבוצת גנבים או נולד להורים גנבים.

אותו דבר חרדי זה מי שלא רק שומר מצוות, אלא גם חרד... כשמדובר לעבור על מצווה ובטח כשמדובר על מצווה מעשרת הדברות, הוא ממש נחרד.

השודד/אנס הזה לא היה חרד כלל.

אם אתה מדבר על קבוצה מסויימת, אני לא אבזבז את הזמן שלי לבזבז על הגנת קבוצות.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 23-02-2011 בשעה 13:32.
ישן 23-02-2011, 13:36

חרד למה? אולי תשכיל אותי?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "בנקודה הזו אנחנו חלוקים"

אם שמת לב, אני לא מגן על אף קבוצה. מבחינתי אדם הוא אדם באשר הוא, חרדי כחילוני.
אני בדרך כלל מצביע על השבר הפוקד את האוכלוסייה הזאת שהייתה אמורה להיות בעלת ערכים גבוהים יותר בעיני וזאת בשל האופי המיוחד של החיים הקולקטיביים בה שאינה אופיינית לציבור החילוני ובטח לא בערים הגדולות.

אני מתאר לעצמי וברצינות הכי גמורה, שאם צוין כי התוקף הוא מהמגזר החרדי, יכולים להתקיים שני תנאים:
האחד - שהוא באמת חרד שיצא לתרבות רעה.
השני - אותם לוויינים שנצמדו לעדה החרדית ומצאו בה מקלט למרות כל הסטיות/האופי העברייני ועוד כאלה.

אני חוזר ומדגיש כל פעם כי חשוב שהעדה תתחיל לפעול בשקיפות מלאה - זה רק ינקה אותה מכל אותם עשבים שוטים.
הבעיה היא כאמור, הינסיונות לטאטא מתחת לשטיח תופעות חריגות על מנת להציג חזות "אצלנו הכל בסדר" ומי שמכיר אותם טוב מאד (כמו עבדך הנאמן שהיה שם, קובע בוודאות שהמצב הרבה יותר גרוע ממה שאתה שאינך מ"שם" חושב אחרת.
ישן 23-02-2011, 17:09

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "אתה ומדינאי משדרים על אותו..."

אז בעצם גם אתה סובר כמוני לפחות, כי הבעיה היא לא בכך שישנם עשבים שוטים בקהילה החרדית, אלא ישנם עשבים שוטים שמוטב לנקש אותם בתוך הקהילה ובלבד שלא יצמחו פרא ויטילו צל על הקהילה כולה.
ובמילים פשוטות יותר ולא מליציות, מוטב לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך המשפחה מאשר לתת לה להסריח בחוץ.

אני, כבר לא משתייך לאוכלוסייה הזאת, אבל עדיין קשור אליה מכל מיני סיבות אישיות וצר לי לראות שהדברים הופכים לגרועים יותר ויותר. זהו סיר לחץ שבסוף יתפוצץ על יושביו.
אם אתה אכן משתייך למחנה החרדי, אתה לא יכול שלא להודות בכך.
הלחץ הוא עצום בשל סיבות כלכליות, חברתיות, בלבול ומבוכה בעיקר משום שפעם כל אחד ידע למה ולמי להאמין. היום ישנם שרלטנים שמנכסים לעצמם את הדיון הענייני בכל נושא בעדה החרדית.
אגב, דרשנים לא טוענים שצבור הם כמו שתבור אומר, אלא ישנה פרשנות אחרת לאותם שרלטנים "צבועים, בורים ורייקנים", כמעט על משקלם של הארבעה מההגדה.
ישן 24-02-2011, 02:12
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אז בעצם גם אתה סובר כמוני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
אז בעצם גם אתה סובר כמוני לפחות, כי הבעיה היא לא בכך שישנם עשבים שוטים בקהילה החרדית, אלא ישנם עשבים שוטים שמוטב לנקש אותם בתוך הקהילה ובלבד שלא יצמחו פרא ויטילו צל על הקהילה כולה.
ובמילים פשוטות יותר ולא מליציות, מוטב לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך המשפחה מאשר לתת לה להסריח בחוץ.

אכן, זאת הבעיה במקום כשיודעים על לכלוך להוקיע אותו למען דעת כל עמי הארץ אשר נטע זר זה "משתמש בסמים/מכה את אשתו/מכה ו או מתעלל במשפחתו/וכו" אינו חלק מהקהילה ולא מה"ציבור"
אז מסתירים זאת או משדכים אותו וכל מיני סיפורי סבתא.

מה שקורה זה שאנשים כאלו עוברים מקהילה לקהילה, עד שלבסוף מתגלה קלונם, ובקלונם וניקלינו גם אנו.

אני חרדי, ואין לי שום בעיה עם זה.
אני מבין מדבריך שאתה חרדשל"ב, אל תחשוב שאני לוקח את דבריך בצורה אחרת משאם היית חרדי /דתי/ חילוני מלידה.

אכן אני חושב שצריך לשנות את הדברים מבית, ולהפסיק עם כל המלחמות הקטנוניות.

עדיאל
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 23-02-2011, 22:05

זאת לא גזענות!
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תקשורת צבועה, אזרחים גם צבועים"

החרדי כמוהו חילוני הם בני אותו גזע ועל כן המקרה אינו נופל בקטגוריה של הגזענות. כמוה גם ההגדרה דמוניזציה.
הכפשה אולי תתאים במקרים בהם אתה חושב ששמים דגש על היותו של אדם בעל השקפת עולם כזאת או אעחרת.
.
אבל אם תשים לב - ההתייחסות עד כה אינה להכפשה של החרדים ואסור להוציא את הדברים מהקשרם. אין מקרה אחד מלמד על הכלל. בעצם העובדה שאתה מתייחס להכפשת כלל מסוים, אתה בעצם חוטא.
כל ההתייחסות, במידה ומדובר בצעיר חרדי, תושב מאה שערים, היא שבעדה החרדית צמחו עשבים שוטים. או יותר נכון שיש שקיפות יותר גדולה מבעבר ביחס לעבירות שונות, פליליות, שבעבר העדה החרדית נהגה לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך העדה מהטעמים שהוזכרו כבר בהתייחסויות ואין טעם לחזור עליהם.

אני דווקא חושב ההפך ממך. בדיוק באותה מידה שאתה מצפה שפושעים במגזרים שונים של המשק לא יעסקו עסקאות בחדרי חדרים ואתה לא תדע מהם. כמו למשל אנס המוקף בחבר מרעיו שטרחו להסתיר את מעשיו מעיני הציבור.
אני מאמין שאם חברה פועלת בשקיפות קל לה יותר להיפטר מהעשבים השוטים שצומחים בה או חוסים בצילה.

לכן, אין כאן שום נסיון הכפשה. נהפוך הוא מי שסובל מנסיונות הכפשה הם דווקא ציבור כמוך וכמוני שהעדה החרדית מדביקה להם תגיות שונות (המורים = חמורים), אוכלי חזיר, נבילות וטריפות. ועוד כהנה וכהנה. אף אחד במגזר החילוני לא מדביק תגית לחרדים.
די אם תכנס למאה שערים ותראה בדיוק מה כתוב על לוחות המועדות שם. אולי זה יפקח את עיניך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר