לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2007, 09:17
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "השאלה היא איזה ערכים? "במערב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
ולגבי אנשי פנפילוב, אמנם הוא שטוף ערכים ומוטיבציה לזמנו אבל בקריאה עכשוית לדעתי הוא משיג דווקא את המטרה ההפוכה ומציג את רוח הלחימה שטופת הפטריוטיות באור די מגוחך ואירוני אצל כל מי שעבורו סטאלין הוא כבר לא שמש העמים אלא דיקטטור אכזר.

אני לא מסכים עם דעתך - הספר בהחלט ראוי, כל עוד הערך בו מתמקדים הוא דבקות במשימה. דווקא בו לא זכורה לי סגידה יוצאת דופן לדוד יוסף, אלא יותר תחושת חובה מעוררת כבוד מצדו של מומיש אולי.

ספרים נוספים שניתן להמליץ עליהם - "שערי האש" מאת סטיבן פרספילד ו"לוחמי החלל" מאת רוברט הינליין. הראשון רומן היסטורי, השני ספר מד"ב - ושניהם, לדעתי, מהווים קריאת חובה לכל מי שמתכוון להוביל חיילים.

http://www.baking.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 16:39
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל Stinger360
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "ספרי צבא עם מסר ערכי?"

אישית, לתת לחניכים לקרוא ספרים "ערכיים" בנוגע לצבא כדי לגרום להם "לאהוב יותר" את רעיון הגיוס נראה לי נגוע בפאשיזם, במיוחד אם החניכים שלך צעירים ו/או נתונים להשפעה. זה מזכיר לי את הקומיסרים של הצבא הרוסי שחילקו פלאיירים עם סיפורי גבורה כדי לעודד את החיילים...אין צורך לפתות אנשים בישראל להתגייס בגלל "ערכים". צריך להתגייס לצבא כי אנחנו מדינה מוקפת אויבים. נקודה. מי שלא מבין את הרעיון הפשוט הזה יהיה חייל גרוע, גם אם יקרא אלפיים פעם את "מכתבי יוני" או "עוז 77". לכן אני מצטרף לקודמי בהמלצה על "מלכוד 22", שלדעתי מתמצת את ערך הצבא למשפט אחד שאמר בזמנו פאטון:"אני לא רוצה שתמותו בשביל המדינה שלכם. אני רוצה שתגרמו לטמבלים שבצד השני למות בשביל המדינה שלהם".
ישן 03-05-2007, 21:51
  ש_הגדול ש_הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.07
לגבי אנשי פנפילוב

בצדק רב ציינת את הספר אנשי פנפילוב כספר קריאה מעולה לקראת גיוס.הספר בהחלט לא מציג ערכים "מגוחכים" או "פתטיים" כמו שמישהו כאן מנסה לתאר אותו. לידיעה, הספר אנשי פנפילוב נקרא במקור בשפה הרוסית "כביש וולוקולמסק" על שם זירת הקרבות שבוהם לוקח חלק אותו גדוד שמתקרא אנשי פנפילוב במהלך הקרב על מוסקבה, ספטמבר שנת 1941. הספר פורסם על ידי הסופר אלכסנדר בק במגזין ספרותי פרקים פרקים וזכה להצלחה אדירה בקרב דור תש"ח. בהרבה ספרים אותם קראתי כמו למשל "אחרונים על הרכס" של יצחק טישלר וכן "אחריי" של אורי בן ארי נזכר הספר הזה כמקור השראה, מסתבר שלא היה פלמחניק שלא נשא ספר זה בצקלונו. הספר הוא בעצם טרילוגיה ששני הספרים הנוספים שלה הם : "ימים אחדים" ו"עתודותיו של גנרל פנפילוב" הספר הוא במיוחד מעניין כיון שנדונים בו נושאים שהם אקטואליים היום: כיצד הופך אזרח מפונק לחייל קשוח,דילמות בהן נתקל המפקד,המשמעת ככלי לחסכון בדם, הפחד של הלוחם מפני האויב וההתגברות עליו וכן שזורים בו תיאורים של טקטיקות צבאיות ותכסיסי קרב המצוטטים מפיו של מפקד הדיביזיה "הגאון הצבאי"גנראל וסילי פנפילוב . קסמו הרב של הספר נובע מכך שהוא דן במאורעות אמיתיים ובאנשים אמיתיים כדוגמאת מפקד הגדוד המספר את המאורעות בגוף ראשון:באורג'אן מומיש אולי -בן הלאום הקזאכי. הספר אינו פתטי ואינו נגוע לא בפאשיזם ולא בתעמולה בולשביקית (השם סטאלין מוזכר בו אולי פעמיים). לידיעה , בשנות החמישים חולק ספר זה לחניכי בה"ד אחד עם סיום קורס קצינים, בלווית ספר התנ"ך כמובן ,ללמדך עד כמה ספר זה נחשב באותם הזמנים.
ספר נוסף שאני ממליץ עליו הוא "סיפור מלחמה" ספר קטן וחמוד מפרי עטו של הסופר רון זוהר. המספר בגוף ראשון את קורותיו של המספר במהלך ארבעה ימי הלחימה הראשונים של מלחמת יום כיפור, בחזית התעלה , עד לפציעתו . אפשר לקרוא גם את "אלה האחים שלי " של אורי אור. וגם את "סיפור של חייל" של רפאל איתן ז"ל.
ישן 04-05-2007, 07:27
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
לא עלה משום מה, ואני מרגיש צורך לתת דיעה

"המרד על הקיין", מאת הרמן ווק. ספר שזכה בפרס פוליצר. אני קורא אותו בערך מגיל 12, וזה הרבה זמן. הוא כבר מרופט מרוב קריאה והיו תקופות שידעתי קטעים ממנו כמעט בעל פה.
הספר עוסק באחד, ווילי קיית, שמתגייס לחיל הים אי שם לאחר מתקפת פרל הארבור ועובר את כל השלבים עד לפיקוד על שולת מוקשים במהלך תקופה של כשלוש שנים (קידום מהיר...). תוך כדי, במהלך סופת טייפון ובעקבות ארועים קודמים הסגן לוקח פיקוד מהמפקד ומדיח אותו מתפקידו. לאחר מכן מתקיים משפט.

תהליך ההכשרה בצי האמריקאי בתקופות אלו, אווירת מלחמת העולם השנייה ובמיוחד נושא הפיקוד, הסמכויות שלו ואופי המפקד והשפעתו על מסגרת מצומצמת וסגורה של ספינה, לעיתים מנותקת, עולים פה יפה מאד.
לדעתי זהו ספר חובה, במיוחד לאלו הפונים לפיקוד ועל אחת כמה לאלו שפונים לפיקוד ימי.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%99%D7%99%D7%9F
http://www.findabook.co.il/main/boo...s.asp?id=457434

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 04-05-2007 בשעה 07:30.
ישן 04-05-2007, 09:23
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
ספר מבריק!
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "לא עלה משום מה, ואני מרגיש צורך לתת דיעה"

מטפל בצורה מעוררת השראה בשאלות הפיקוד, המנהיגות והשירות היומיומי על כש"ט צבאי תומך לחימה. גם אני חוזר וקורא אותו מגיל מוקדם מאוד וההנאה אינה נגמרת.
העותק שלי הוא משנת 1954 בתרגומו המופלא של צבי טל. קראתי את הספר גם באנגלית, אבל אני חייב לציין שנהניתי יותר מהתרגום בזכות העברית המשובחת של המתרגם. בסוף הספר ישנה רשימת מונחים שהיא פנינה בפני עצמה.
בקיצור, גם אני ממליץ לפתוח האשכול לקרוא את "המרד על הקיין".

אם כבר לוחמה ימית, הייתי ממליץ גם על ה"אוניה" מאת ס.ס. פורסטר. הספר מספר על יום אחד בחיי הסיירת הקלה אה"מ "ארטמיס" - יום בו היא משתתפת בקרב סירטה הראשון. קרב זה התרחש במציאות ובמהלכו שייטת בריטית הצליחה להגן על שיירה מפני התקפה של כוח איטלקי עדיף. הספר מתאר את מהלך הקרב דרך סיפורם של אנשי צוות שונים. הוא מציג את חשיבותו של הגורם האנושי ושל מנהיגות נכונה.
http://www.findabook.co.il/main/boo....asp?id=2764599
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ship_%28novel%29

נערך לאחרונה ע"י Fox450 בתאריך 04-05-2007 בשעה 09:27.
ישן 04-05-2007, 12:12
  ש_הגדול ש_הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.07
עוד ספרים שכדאי לקרוא

נזכרתי בעוד ספרים בעיקר על רקע ההערות שנוגעות לספרים העוסקים בקרבות ימיים.
הראשון הוא "73 צפון" של דדלי פופ. הספר עוסק בפרשה אמיתית שבה כח בריטי שליווה שיירה של ספינות סוחר לברית המועצות הצליח בעזרת תושיה ותעוזה להדוף כח ימי גרמני עדיף עליו בכמות ובכח אש עשרות מונים.חשיבותה של הפרשה נעוצה בכך שהיא גרמה לאדולף היטלר להשבית את כוחות אוניות השטח הגרמניות.
ספר נוסף הוא: "הסיירת יוליסס" מפרי עטו של אליסטר מקלין.אמנם אינו מתבסס על מקרה אמיתי ,אבל באותה העת מעניין.
ספרים מעניינים שגם בהם נדונים נושאים כמו אימת הקרב,תפקוד המפקד המוכשר המשרה על פקודיו שלווה במהלך הקרב. מומלץ!
ישן 02-05-2011, 05:44
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
הספר אקסודוס: אודיסאה של מפקד

"…לחיי בחורים שקיבלו הפיקוד

ובאופל כיוונו את השיט,

למועד הנכון, למקום היעוד,

בלי מצפן ומפה, בליל ציד
."
(מתוך שירו של אלתרמן "נאום תשובה לרב חובלים איטלקי אחרי ליל הורדה")

הספר "אקסודוס: אודיסאה של מפקד" מאת יורם קניוק המספר את סיפורו של יוסי הראל, איש פלוגות הלילה של וינגייט (שאורד וניגייט נהג לכנות "The bomber" על שום מיומנותו עם רימוני יד) הפלמ"ח והפלי"ם וכמובן המוסד לעליה ב', מפקדה של אוניית המעפילים "אקסודוס" ושל אחרות. מומלץ בחום. בגב הספר נכתב:
"מדינת ישראל לא קמה ב15- במאי 1948, כשהכריזו עליה רשמית במוזיאון תל-אביב. היא נולדה כשנה קודם לכן, ב18- ביולי 1947, כאשר אניה אמריקנית פצועה וחבוטה בשם ''פרזידנט וורפילד'', ששמה הוסב ל''אקסודוס'', נכנסה לנמל חיפה, ומהרמקולים שלה בקעו צלילי 'התקווה'.
יורם קניוק ויתר לראשונה על תבנית הרומאן על מנת לתאר את המפגש הגורלי בין השואה לתקומה, ולספר את סיפורו של צבר ירושלמי, שלחם והתבגר ב''נודדת'' של יצחק שדה וב''פלוגות הלילה'' של וינגיט: יוסי הראל...
"

אחד האירועים המרגשים בספר הוא סיפור לכידתה של אוניית המעפילים "פאן יורק". לאחר שהספינה נכנעה לצי הבריטי. ירד ממנה יוסי, ולעיניהם המשתוממות של המלחים הבריטים (שנדהמו לראות שמפקד הספינה הוא איש צעיר כל כך) אמר לאדמירל הבריטי שפיקד על עצירת אוניית המעפילים כי- "המעפילים האלה עם העיניים המבוהלות, אלה ינצחו אתכם. עלובי־החיים האלה, שירדו מן הגרוטאה הזאת – חזקים מכל התותחים שלכם." ~ מתוך הספר "אקסודוס: אודיסיאה של מפקד" מאת יורם קניוק.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר