לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2011, 18:03
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נראה שזה אחרי המלחמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
החברה נראים רגועים, יפים ומגולחים. לא כך היינו בזמן הקרבות. למי בכלל היה זמן להצטלם...

יש לך ספק בכלל שזה אחרי המלחמה. למי היו בזמן המלחמה כבכלל מנות קרב בארגזי זיווד.

אגב הצילומים האלה מזכירים לי את אופי החיים הבדואי של אחרי המלחמה בכל מקום וכל יחידה. בניגוד לימי המלחמה, בהם היו אוכלים לוף קר בעמידה, שכן היחידות היו נעות כל העת וחיות מן היד אל הה, הרי אחרי המלחמה התחלנו לרכוש את ציוד השדה, שהיה כל כך אופייני לכל יחדות השדה של צה"ל: רהיטים מאותרים מלוחות עץ והרבה תיבות תחמושת, כלי מטבח מפוייחים שנאספו פה ושם, פינות בישול מורכבות ממבערי שדה, בלוני גז גדולים ומסתורי פח, והעיקר, הרבה ישיבה על שש בש ורמי סביב ריהוט אופייני ובליסת מנות קרב טפלות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2011, 23:30
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מצלמה במלחמה ההיא ?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AskZeev שמתחילה ב "האם זיהית עצמך ? אתה יודע מי מצולם ?"

אינני יכול לסייע לך שכן אינני מכיר את האנשים או את היחידה הזאת. כמוך, אני מאוכזה מכך שאין כאן לאיש רעיון טוב או קצה חוט כלשהוא. קורה...

אבל הערה אחת אתרום בתגובה לקביעתך כי: "... לאיש לא הייתה מצלמה במלחמה ההיא ...
..."
- היו גם היו לאנשים מצלמות במלחמה עצמה. עבדך אחד מהם. החברה שבתמונות הינם מילואימניקים ושכאלה הגיעו בדרך כלל מבתיהם בגיוס למלחמה. היו גם היו כאלה שהצליחו לדחוף גם מצלמה לקיטבק בטרם יציאה למקומות הריכוז. למרות זאת צילום בצבע היה אז להערכתי פחות מקובל מאשר בשחור לבן.

ולעיקר ה"שאילתא" - האם תוכל לזהות את היחידה לה השתייך הבחור לו אתה מנסה לסייע - בסדיר ? האם ידוע לך מספרו האישי? שיוכו החיילי בסדיר ?

אני רואה כאן ערוב של נעליי ובגדי צנחנים עם נעלי ובגדי "אחרים". זה לכשעצמו אינו מבטיח שיוך חיילי קודם למערך הצניחה (היו רבים שהצליחו לסדר לעצמם ביגוד צנחנים... וזה עבד בקטע ה"אגו" עבורם).

האם תוכל למסור פרטים נוספים אפילו כאלה הנראים לך שוליים לגמרי? כל פרט יכול לסייע.
ישן 24-03-2011, 00:00
צלמית המשתמש של AskZeev
  משתמש זכר AskZeev AskZeev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
הנעליים אצל מיל. לא אחידות כמו בסדירים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מצלמה במלחמה ההיא ?"

אם תצליח להפיץ/לאתר מי מהמצולמים - תבורך

המיקום כאמור באיזור מעבר הג'ידי
הצילומים הללו נעשו כחודשיים לאחר המלחמה והשתמרו במצב מעולה (אני סרקתי מהמקור)
מופיעים בתמונות חיילים משתי יחידות מילואים לפחות
באיזור זה הייתה חטיבה 8 (מיל.) עם שרמנים
אחת הפלוגות של החטיבה (סיור ?) הייתה באיזור וכנראה שחיילים שלה מצולמים כאן

טנק הפינוי היה כלי בודד
הוא היה שייך לגיזרה/אוגדה ולא לחטיבה (לא ידוע ולא רואים "צ") והתמונות מלמדות שהייתה חברותא בעניין האוכל
החטיבה הפעילה את טנק הפינוי באירועים שהיה צורך (כולל פינוי המח"ט אריה בירו שנפצע)
איתרתי את אחד המגד"ים של חט' 8 והוא אומר שאין ולא היה שרמן פינוי בסד"כ החטיבה.

נעליים- ביחידות מילואים אין הקפדה וכל מי שהיו לו מהסדיר או "השיג" אדומות נהנה להיות שונה ולכן אין משמעות לצבע נעליים
ישן 24-03-2011, 09:51
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
טנק הפינוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AskZeev שמתחילה ב "מלחמת יום הכיפורים - חברים וזכרונות אבודים בתמונות"

בתחילה סברתי כי הטנק הזה מוכר לי, אבל לאחר ששמעתי כי צולם במסגרת חטיבה 8- שהוצבה בג'ידי, אני מסופק.
הגדוד שלי שכן מערבית לפאיד בלב הדיונות. במקום היו חילופי אש יום-יומיים. בתקופת חג החנוכה, החילונו לחטוף אש נ"ס עזה כמעט מידי יום. על כן נשלח אלינו לגדוד טנק פינוי בודד כזה. זכור לי כי נשלחתי למפקדת אוגדה 143 למשוך את הכלי הזה. צוותו של הטנק כלל רק נהג ותו - לא. משום מה, הבחור המזוקן והחייכני עם הזביל בשני הצילומים הראשונים עושה משהוא לזכרוני החלוד, אך איני מסוגל לזהותו. מה שאני כן זוכר, זה שהבחור היה מצוייד היטב, כראוי למי שנודד בין היחידות,. היה לו תא שינה נוח בתוך הטנק ונראה כי היה מרוצה מן העובדה שהוא אינו שייך ליחידה.
כאמור, נוכח העובדה שהטנק בצילומים צולם בגזרה אחרת ואוגדה אחרת, מקטינה את הסבירות שזה אותו כלי שהכרתי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר