לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2011, 23:06
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yairbe5 שמתחילה ב "מהי ההגדרה של "מערכת"בלשון עיתונאית?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yairbe5
...מדברים בכתבה על מערכות נגד טילים אבל אני די בטוח שדוד סם משלם על על הפרוייקט הזה...

ארה"ב משתתפת רק בחלק מעלויות פיתוח ורכש, ואני לא בטוח שזה נכון לכל מערכות הגנה נגד טילים הקיימות (ביקשו מאמריקאים לממן חלק מהפיתוח של "חץ-3", יש שיתוף הפעולה עם "רייתאון" ב"קלע דוד" ממה שאני זוכר). אבל אני מבין שמדובר בטילים עצמם ולא בשאר רכיבי המערכת: מערכות שו"ב, תקשורת, מכמ"ים, הכשרת הצוותים וכו'. גם ההודים ממנים חלק מההוצאות הפיתוח של "ברק-8" במסגרת המיזם המשותף. כל עוד לא יהיה ייצוא מסיבי של המערכות למדינות אחרות (וקצת קשה לראות את זה קורה, מכיוון שמדובר בשוק ייחודי ומוגבל), סביר שחלק העיקרי של ההוצאות יבוא מתקציב משרד הביטחון, ומדובר בהוצאות גדולות.

לדעתי האינטרס האמריקאי בהשתתפות (בפועל: מימון) המערכות הוא קבלת שליטה על הייצוא שלהן ובעקיפין על הייצוא של אמל"ח ישראלי בכלל, כמו שסיוע ביטחוני בכלל משמש לפעמים ככלי מיקוח. זאת גם מפני שלפעמים מדובר באמל"ח המתחרה באמל"ח אמריקאי (למשל "חץ-3" יכול להתחרות ב- THAAD, ו"קלע דוד" יכול להתחרות ב-"פטריוט PAC-3"). בשביל זה מספיק לממן\לפתח רק חלק מהמערכת, ואפשר לטעון שמדובר בטכנולוגיות או בעלות אינטלקטואלית אמריקאיות. אני לא רואה שיש להם אינטרס לממן פיתוחים ורכש ישראלים רק כי מדובר בברית האזורית שלהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר