לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2011, 18:10
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
כללי מסקנה? החיים דופקים את הישרים

אתמול הייתי במשמרת במסעדה כשליח. נסעתי לאחד המשלוחים בעיר על סכום של 277 ש"ח.
הגעתי לבניין, עליתי במעלית ודפקתי בדלת הדירה. שלושה חנבצים פתחו לי את הדלת (היורמים שעושים רושם חיצוני של אנשים טובים ותמימים- 95% מהם לא נותנים טיפים..
לצערי זה בדוק תאמינו לי. ודווקא בצד השני של המשוואה - הערסים, בד"כ יודעים לפנק.)

בקיצור הבחורה ושני הבחורים ארגנו בינהם ם את הכסף בחופזה ובטעות נתנו לי מאה ש"ח יותר.
שיצאתי מהדלת וספרתי את הכסף הבנתי שכנראה קרתה פה טעות. אין מצב ששלושה חברלך צעירים בדירה קטנה רצו לצ'פר שליח ב100 ש"ח..

אמרתי לעצמי "צחי לא אתה לא. פשוט לא. אין מצב שאתה יורד במעלית ולוקח לעצמך את הכסף. לא תמכור את המוסר שלך בשביל 100 ש"ח מסכנים.."
כי כן, גם אם זה לא בדיוק גנבה כי היא נתנה לי את הסכום ביד , זה עדיין לא מוסרי ביודעין להעלים עין ולקחת כסף מאדם שלא עשה לך דבר רע.

חזרתי לדירה ודפקתי בדלת. הבחורה שוב פתחה ואמרתי לה שהיא נתנה לי 100 ש"ח יותר. היא הגיבה בפליאה ואמרה לי : "תודה גבר" ובלי שהספקתי למצמץ,
לקחה בחופזה (או יותר נכון תלשה) לי מהיד את ה100 וסגרה לי את הדלת בלי מילה נוספת..

לא קיבלתי שקל טיפ. יותר מזה, קיבלתי שקל פחות מהסכום.. כאילו .. הרגע פאקינג הצלתי לך את ה100 ש"ח שזרקת לפח וזה התודה?? לא חיוך, לא איזה טיפ קטן להרגשה הטובה , לא כלום.
מה אני מקבל? "תודה גבר" מהיר מבלי אפילו להיסתכל עליי וטריקת דלת
באותה רגע הייתם מייחלים שתעבור עליה רכבת.

טוב זה לא בדיוק נגמר.. שעליתי במעלית בדרכי למטה הבנתי שהיא הביאה לי שקל פחות. וזה, זה כבר היה יותר מדי..
הדם עלה לראש, כולי הייתי אדום ורותח , מגיע לקומת הלובי ולוחץ שוב על קומה 4.
ושוב עולה לשלושת החנבצים. דפקתי שוב בדלת והיא שוב פתחה.
אני מתאפק להישאר שליו אומר לה בפרצוף זועף שהיה לי קשה להסתיר: " הבאת לי שקל פחות".
היא השיבה בהתנצלות ונתנה לי את השקל החסר עם עשרה ש"ח טיפ.

ולא, אני לא מאמין שהיא התכוונה לתת טיפ ופשוט שכחה לפני. פשוט כבר לא היה לה נעים ממני שראתה אותי חוזר.

כמובן שכל העמיתים לעבודה שסיפרתי להם אמרו לי מיד בליגלוג שיצאתי פראייר והייתי צריך לקחת לעצמי. אבל למרות הכותרת של האשכול,ולמרות התגובה של הבחורה, אין בי ולו טיפה של חרטה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2011, 18:33
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סכן אתה את החיים שלך על הכביש בשביל 20 ש"ח לשעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
בגשם, בחרה, במהמורות עם הנהגים ששמים עליך פס ונראה את התגובה שלך שלא תקבל טיפ מאנשים.
רק אתמול החלקתי ונמרחתי באחת הכיכרות בעיר ובמזל אני יושב פה ומתכתב איתך.
מה יש, חמש ש"ח לתת שליח להרגשה הטובה יהרוג אותך?
ובמקרה שלי הסנדלר לא הולך יחף - אני תמיד, אבל תמיד נותן טיפים. למלצרים, לשליחים , לברמנים ולכל בעלי שכר המינימום הזעום שחיים מהיד לפה.

ובלי קשר , הרגע הצלתי לה את ה100 ש"ח. אבל עזוב אותך טיפ, אפילו תודה כמו בנאדם לא קיבלתי.

ולמאבטחים? ומתדלקים? ולאנשי נקיון? (see where i'm going with this?)
כמו שאומר mister pink מהגיף שלמטה, לו היית מגיע לבית שלי עם פיצה, ומבצע מערכון משעשע, הייתי שוקל לתת לך טיפ. אבל לתת לך "תוספת" על זה שבסה"כ ביצעת את העבודה שלך?
ישן 23-02-2011, 18:39
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סכן אתה את החיים שלך על הכביש בשביל 20 ש"ח לשעה"

אבל זו העבודה שלך, לא מתאים לך, עזוב אותה.
אתה לא יכול לצפות מהלקוח להוסיף לך תשלום מכיסו על כך שעשית את העבודה שלך, בשביל מה אתה מקבל משכורת?
למה הלקוח צריך להתחשב בתנאי העבודה שלך?
טיפ צריך לבוא על שירות מעל ומעבר למצופה, לא על כך שאתה פועל כמו שהיית צריך.

אתה תמיד נותן טיפ למלצרים, לשליחים, לברמנים..
מתי בפעם האחרונה נתת טיפ לקופאית בסופר? או סתם למוכר הירקות?
מתי נתת טיפ לנהג האוטובוס?
כשאתה נתקל במפנה האשפה אתה עוצר לרגע ושולף לו שטר?
ומה עם הדוור שמגיע מדי יום?

אתה רק מוכיח שוב עד כמה אתה מושפע מנורמות חברתיות שאומרות שלעוסקים במלאכות מסויימות נהוג לתת טיפ, בעוד שלאחרים לא.

ישן 23-02-2011, 19:05
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אבל זו העבודה שלך, לא מתאים..."

לא צריך להיות נונקונפורמיסט וללכת ראש בקיר עם כל נורמה חברתית שלא נוחה.
גם נורמה חברתית נוצרה מסיבה מסויימת. לדוג', הייתי במדינה מסויימת באירופה שבה לא משאירים טיפים והשירות היה נוראי בהתאם, ומדובר על מקום מכובד ולא סתם מזללה. כך שאני חושב שאין פה שחור או לבן, ואמנם אפשר לומר שימצאו עבודה אחרת אם זה לא מתאים לאותם נותני שירות לעבוד בשביל פרוטות אבל אני חושב שגם אם אתה לא מקבל מופע יחד עם הקפה, עדיין שווה את ה-2 שקלים הנוספים.

(ואמנם שירשרתי ישירות אליך, זה מכוון לכל אוכלי המוות באשכול )

ישן 23-02-2011, 22:03

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "תגיד את זה לשליח הקפוא, רטוב..."

תגידי את זה לברוך. הוא לא מפנים שאנחנו מסכנים את החיים שלנו בשבילכם. להבדיל מהמנקים, הזבלנים, הקופאים (שכבודם במקומם מונח) וכל שאר הירקות הלא קשורות שהביאו כאן.

בכלל שתדעו שפעם הבאה שתזמינו אוכל הביתה ולא תתנו טיפ אנחנו השליחים נזכור אתכם.
לקוח שמזמין קבוע ולא יתן טיפ שידע שסביר להניח שאותו שליח יבחר בפעם הבאה אותו אחרון בסדר העדיפויות שלו.
לקוח שלא נותן לי טיפ אני לעולם לא שוכח אותו. ואם יש לי ארבע משלוחים אני יגיע אליו אחרון. וזה קרה שלקוח קבוע אצלנו חיכה אצלי אחרון בתור ורעב ועצבני לאוכל כי לא נתן לי טיפ פעם שעברה שהגעתי אליו רטוב וקופא מהגשם.
יותר מזה, לא אפנק אותו ברטבים כמו שאני מפנק את הלקוחות האחרים. כי כמו שאמרתם על חובת הטיפ גם אני במקרה הזה לא חייב. לא חייב להגיע אליו ראשון ולא חייב לתת לו אקסטרה שירות. רוצים אקסטרה? טיפ אס.
ישן 23-02-2011, 22:07

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגידי את זה לברוך. הוא לא..."

הי, אבל זה לא אתה שאמר:
ציטוט:
במקרה שלי הסנדלר לא הולך יחף - אני תמיד, אבל תמיד נותן טיפים. למלצרים, לשליחים , לברמנים ולכל בעלי שכר המינימום הזעום שחיים מהיד לפה.

מה ההבדל בינך לבין פועל נקיון? או (שוב, בהשאלה ממיסטר פינק) מה ההבדל בינך לבין הבחורצ'יק במקדונלדס?

אתה תבוא מאוחר ותמצא לקוח זועם שמן הסתם כבר התקשר להתלונן עליך מספר פעמים. אם הוא יתלונן מספיק פעמים, נחש היכן תשבר השרשרת לקוח-צחי-בית העסק?

אה, וגם: בבקשה אל תאיים ש, אה, לא "תפנק" ברטבים.

בעריכה:
ציטוט:
הוא לא מפנים שאנחנו מסכנים את החיים שלנו בשבילכם

אתה מבין שהמשפט הזה גורם לך להיראות כאידיוט? אתה מסכן את חייך (לפי מה שאתה אומר) תמורת 20.70 ש"ח לשעה, בכדי להביא לאנשים אוכל. נו, ואומרים ש life is overrated...

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 23-02-2011 בשעה 22:14.
ישן 23-02-2011, 22:47

תגיד לי מי אתה לעזאזל שתשפוט אותי?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "..."

בזוי אנשים כמוך שלא יכולים לתת לאנשים קצת אקסטרה על השירות שלהם. עבודות שכר מינימום זה עבודות קשות, לא מתגמלות, לא מעורכות וכאלה שאי אפשר לממן איתם לימודים אקדמיים, טיול לח"ל או דירה. תאמין לי שה5 ש"ח הקטנים האלה שתיתן עושים לנו את ההבדל בעניין הזה.

כמו שציינתי אני נותן טיפים לכולם ותמיד יותר מ10% המקובלים. כי אני מכיר את ההרגשה. ואם היה למנקים ולקופאים קשיי היום כוס של טיפים אדון ברוך הייתי נותן גם להם.
בנושאי כספים אני האדם הכי הגון בעולם. מעולם לא חמדתי במה שאין לי, מעולם לא גנבתי ומעולם לא שיקרתי בענייני כספים. מעולם לא הייתה לי חמדנות כל שהיא. אם יש לי ארבעה משלוחים באותו טווח של יחסי של זמן זכותי לבחור למי להגיע אחרון. למה זה שהיה מתחשב ואכפתי והביא טיפ על השירות יקבל אחרון את המשלוח? למה זה מגיע לו?
כמו שללקוח לדברך יש זכות לא לתת לי טיפ כך שמורה לי הזכות לשים אותו בסדר העדיפויות שלי.

זאת עבודה מסוכנת. אין מה להשוות אותה לחיילים שזה נושא אחר לגמרי או למאבטחים שפעם ביובל קורה להם תקרית מסכנת חיים. אני נוסע בשדה קרב יום יום. שדה קטל. הפסקתי לספור את הפעמים שכמעט אמרו עליי קדיש. זה גם הסיבה שאני עוזב את העבודה הזאת השבוע.(נתתי התראה כבר לפני שלושה שבועות למעסיק כך שאין קשר לאשכול) . פשוט לא שווה את השכר (לעניין החמדנות שלך).

אם הייתי חמדן הייתי לוקח את ה100 לעצמי. כמו ש99% ממכם היו עושים.
ישן 23-02-2011, 23:08

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגיד לי מי אתה לעזאזל שתשפוט אותי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
בזוי אנשים כמוך שלא יכולים לתת לאנשים קצת אקסטרה על השירות שלהם. עבודות שכר מינימום זה עבודות קשות, לא מתגמלות, לא מעורכות וכאלה שאי אפשר לממן איתם לימודים אקדמיים, טיול לח"ל או דירה. תאמין לי שה5 ש"ח הקטנים האלה שתיתן עושים לנו את ההבדל בעניין הזה. הממ, לא רוצה לנפץ לך את הבלון, אבל מרבית האנשים שמכוונים ללימודים אקדמאים עובדים בעבודות כאלו.

כמו שציינתי אני נותן טיפים לכולם ותמיד יותר מ10% המקובלים. כי אני מכיר את ההרגשה. ואם היה למנקים ולקופאים קשיי היום כוס של טיפים אדון ברוך הייתי נותן גם להם. כלומר ש'כוס טיפים' היא תנאי למתן טיפ או לא? ואני מניח שכתוצאה מהתנאי הזה, אתה מגיע ליעד המשלוח שלך עם כוס שכזו?
בנושאי כספים אני האדם הכי הגון בעולם. מעולם לא חמדתי במה שאין לי, מעולם לא גנבתי ומעולם לא שיקרתי בענייני כספים. מעולם לא הייתה לי חמדנות כל שהיא. אם יש לי ארבעה משלוחים באותו טווח של יחסי של זמן זכותי לבחור למי להגיע אחרון. למה זה שהיה מתחשב ואכפתי והביא טיפ על השירות יקבל אחרון את המשלוח? למה זה מגיע לו?
כמו שללקוח לדברך יש זכות לא לתת לי טיפ כך שמורה לי הזכות לשים אותו בסדר העדיפויות שלי. אבל זה בדיוק מה ששובי אמר: אתה עושה מעשה לא נאות, אך במגבלת האפשרות ה"לגיטימית" שלך לעשות כןץ

זאת עבודה מסוכנת. אין מה להשוות אותה לחיילים שזה נושא אחר לגמרי או למאבטחים שפעם ביובל קורה להם תקרית מסכנת חיים. אני נוסע בשדה קרב יום יום. שדה קטל. הפסקתי לספור את הפעמים שכמעט אמרו עליי קדיש. זה גם הסיבה שאני עוזב את העבודה הזאת השבוע.(נתתי התראה כבר לפני שלושה שבועות למעסיק כך שאין קשר לאשכול) . פשוט לא שווה את השכר (לעניין החמדנות שלך).
אתה מביך את עצמך בכל פעם שאתה מעלה את עניין סיכון החיים.

אם הייתי חמדן הייתי לוקח את ה100 לעצמי. כמו ש99% ממכם היו עושים. ויש את אלו שמחזירים בלי ציפיה לקבל משהו (בניגוד אליך - ואגב: כתבת שקיבלת טיפ, אז על מה אתה מתלונן בכלל?).
ישן 23-02-2011, 23:29

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "[QUOTE=-TsAcHi -]בזוי אנשים..."

לא ציפיתי ממנה לטיפ ולא כעסתי על חוסר הטיפ כמו שעיצבן אותי חוסר התודה שלה, תלישת השטר מהיד שלי וטריקת הדלת כאילו כלום לא קרה כרגע.

עכשיו, להבדיל מה שברוך התליין בטח חושב, אני ממש לא כועס ומצפה מכל אחד לטיפ.
יש אצלנו מה שנקרא שכונות מצוקה (אושיות, מרמורק, קריית משה וכו' למי שמכיר את רחובות ) שאני יודע שלאנשים שם יש בקושי כסף לשלם משכנתא ולהאכיל את הילדים, אני מעולם לא כעסתי או הבעתי תרעומת על כך שלא קיבלתי מהם טיפ. הבנתי את מצבם הקשה והערכתי את מילת התודה והחיוך האדיב שקיבלתי.

ולמרות מה שאתה וברוך חושבים עליי , תחייך , תגיד תודה ותהייה קודם כל בנאדם, אני יעריך את זה יותר ולא אכעס אם לא היה לך כמה שקלים בארנק לתת.

אנשים שאני בוחר להגיע אליהם אחרונים זה אנשים שבד"כ מעבר לטיפ, לא יודעים להיות בני אדם.
ויש אצלי כאלה כמו אחת במשרה בכירה בחברה מפורסמת שאני מגיע אליה כל פעם מרחובות ליבנה ומעבר לחוסר הטיפ, היא אפילו לא אומרת תודה ולא מסתכלת עליי . אומרת לי לזרוק לה על השולחן וזהו. כאילו אני הזונה שלה.
לעומת זאת, קרה לי לא אחת שלקוחות שלא גרים בדירות רעועות עם שמונה ילדים לא נתנו טיפ אם כי לא היה להם או שלא היתה להם מודעות חברתית לכך ולא שפטתי אותם.
כי הם היו בני אדם. הם היו נחמדים ומנומסים וזה הספיק לי.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 23-02-2011 בשעה 23:32.
ישן 23-02-2011, 23:33
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תגיד לי מי אתה לעזאזל שתשפוט אותי?"

"כל הפוסל - במומו פוסל".
מי אני שאשפוט אותך? מי אתה לעזאזל שתשפוט את מי שלא נותן טיפ?
ולא רק שופט, אלא גם משמש כתליין..

למה צריכים להציב כוס טיפים כדי שתתן? למה אתה לא יוזם את הטיפ מעצמך? אתה מסתובב עם כוס טיפים במשלוחים?
תחשוב על כך בפעם הבאה שתעבור בקופה בסופר ותעיף מבט על הקופאית המבוגרת המסכנה.
כשעבדתי, לדוגמא, בתור מוכר מעדניה מעולם לא קיבלתי טיפים. מה הייתי שונה ממלצר במסעדה? ההבדל הוא שהחברה לא אמרה "העובדים האלה גם שייכים לקהילת מקבלי הטיפים".
האם התלוננתי על זה אי-פעם? בהחלט לא!

אם עוד לא הבנת מה ההבדל בינך ובין זה שלא נתן טיפ אז מצטער, יש לך בעיות קשות של הבנה..
ההבדל העצום הוא שבעוד הוא לא נתן לך אקסטרא כסף על השירות שלך, אתה מעניש אותו במכוון!
כלומר זה לא שאתה רק לא מספק לו שירות אקסטרא, שאתה לא משתדל עבורו מעבר למה שאתה צריך (את זה בהחלט הייתי מבין), אלא שאתה בכוונה משתדל פחות.
הוא לא פועל לטובתך, בעוד שאתה פועל לרעתו!
הוא ה-"סור מטוב", ואתה ה-"עשה רע".

עדיין אני לא מבין איך עניין "סכנת החיים" קשור לעניין, למה הלקוח צריך להתחשב בזה? זו העבודה שלך.
אתה מחכה למחלק העיתונים כדי לתת לו טיפ? אולי אתה משאיר לו את הטיפ על מפתן הדלת מתחת לשטיח?

עריכה: עכשיו אני רואה שמתן כבר כתב בערך את אותם דברים.
זה מה שקורה כשמשאירים תגובה בטאב פתוח ופונים לעיסוקים אחרים

ישן 24-02-2011, 00:43
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי פיזדץ_על_העץ שמתחילה ב "הבחור שגר קרוב לפי דעתי בכל..."

נו באמת, אתה מדבר על "לחפש להתקיל" ובא לי עם היטפלות לדבר הכי חסר משמעות בדברים שלי?
אז את הפסוקית "נמצא יחסית קרוב אלייך" החלף ב-"נמצא במקום שמבחינת הגיון ויעילות לא היית אמור להגיע אליו אחרון בתור". יותר טוב? :\

מדבריו למעלה נובע שהוא מתמיד להפלות לרעה לקוחות שלא נותנים טיפים, בלי קשר לשאר התנאים.
הוא גם הביא דוגמא ללקוח שהוא גרם לו להמתין רעב ועצבני רק "כי לא נתן לו טיפ פעם שעברה שהגיע אליו רטוב וקופא מהגשם".
שוב, בפעם המי-יודע-כמה, לא מדובר על חוסר התחשבות בנמנעי הטיפים, מדובר על "התחשבות לרעה" בהם.

אלא מאי, בהודעות האחרונות שלו נשמע כאילו הוא מנסה לחזור בו מהכוונה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 24-02-2011 בשעה 00:51.
ישן 23-02-2011, 23:12
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אני לא יודע מה איתכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מסקנה? החיים דופקים את הישרים"

אותי זה היה משמח לראות שליח חוזר עם 100 שקל שנתתי בטעות, הייתי מרגיש שעוד נשארו אחלה חבר'ה בעולם והייתי נותן לו אפילו עוד יותר, אבל זה אני. נכון שזו מין מוסכמות חברתית ולא חייב ללכת אחריה אבל אפשר להיות בני אדם ולהתייחס לאותו מצב באותו רגע. אפשר לתת קצת טיפ או ללא בכלל אם אחרו ללקוח או שבאמת לא היה מספיק כסף בשביל טיפ נגיד בצהריים ביום שמש נאה, אבל אם נגיד פלוני מזמין פיצה ב11 בלילה קפוא וגשום וואותו פלוני גר בקומה חמישית בלי מעלית אז כן, מגיע לו קצת טיפ , אולי אפילו יותר מהבחור בדלפק במקדונלדס. עניין הטיפ אסור שהוא יהייה חובה כמו דמי משלוח מראש אבל כן צריך להבין שבזמן שאני יושב על התחת בבית ומחכה למשלוח יש מישהו שעושה זאת בשבילי בשביל כלום כסף ואם הוא כל כך התאמץ על אף הכל להגיע הכי בזמן שיש, למה לא קצת קצת לצ'פר אותו כדי שיהייה קצת יותר שמח וזה נותן יותר כוח, אני בטוח.

בגדול , אפשר להיות קטנוניים ולהגיד שזו העבודה שלו וזהו, אבל אפשר להיות קצת יותר בני אדם מיזה כי אנחנו כולנו פה יודעים איזה עבודה זו והטיפ הזה מגיע להם. גובה הטיפ נתון תמיד לשיקולו של הלקוח ואין לרטון בנושא הזה לפי דעתי.

אני בטוח כי גם רוב השליחים אין להם ערכים כמו לפותח האשכול. עדיף לי לצ'פר אחד כזה ולקוות שיהיו עוד שליחים כאלו.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 23-02-2011 בשעה 23:33.
ישן 23-02-2011, 23:22
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הוויכוח פה ירד לפסים אישיים ורציניים מדי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מסקנה? החיים דופקים את הישרים"

לא יודע, לא נראה לי כל כך פסול לתת טיפ לשליח פיצה. אני תמיד נותן. היה מקרה אחד שביג אפל פיצה
אמרו לי שתוספת מסויימת זה בהוספת שקל למגש - אמרתי ""בסדר" ופשוט נתתי שקל אחד פחות לשליח.

ועכשיו לעניין - למה בבארים כן נהוג לתת טיפ ולשליחי פיצה יש פה מתנגדים נחרצים? (ויש מלצרים שלא
עובדים על טיפים).

כל אחד שיעשה מה שנראה לו לנכון. לטעמי אפשר להשקיע עוד כמה גרושים בפיצה. מי שחושב שזה פסול
שלא יתן. אגב, בבארים הרבה פעמים יושבים על הבאר, והשירות הוא לא מי-יודע-מה קשה לברמן - ובכל זאת
נותנים טיפ של לפחות 10%.

מה ההבדל? באמת שאני לא מבין אותו.

ישן 23-02-2011, 23:58
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10

מפתיע אותי שיש לך ביקורת על לקוחות מכאן ועד הודעה חדשה, אבל אף מילה רעה על המעסיק, שלמעשה הוא היחידי שמנצל אותך כאן. נניח שאני אקח את הטיעונים על סכנת חיים ברצינות (ואני לא לוקח אותם ברצינות, ואנא ממך, אל תיעלב), אז למה אתה לא מותח ביקורת על המעסיק שלך שנותן לך עבודה כזאת תמורת שכר מינימום?

מקור הצרות של נותני שירות מהסוג שמקבל טיפים הוא דווקא הטיפים שהם מקבלים. אני מכיר כמה בתי עסק שיש להם את החוצפה אפילו לא לשלם שכר בכלל בטענה שהעובדים מכניסים מספיק כסף מטיפים. ולא, זה לא קורה רק בבתי עסק קטנים אלא גם ברשתות גדולות. בסוף יוצא שכולם נדפקים בגלל זה. העובד לא מקבל שכר מהמעסיק, משמע גם לא מקבל את שאר התנאים הסוצאליים המגיעים לו. הלקוח משלם יותר על השירות, כי הוא לא יודע שנותני השירות לא מקבלים שכר, ובעל העסק שומר על מחירים גבוהים למרות זאת. ובנוסף לזה הלקוח גם נותן טיפ.

ומי חוגג לנו על התחת? המעסיק...
ישן 24-02-2011, 00:40
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07

להבדיל אותך ממלצרים, שברוב המקומות הטיפים זה כל מרכיבי השכר שלהם, אתה מקבל משכורת.
זה, שמסיבה לא ברורה, אנשים חושבים שמגיע להם טיפים מעבר למשכורת, זו חוצפה.
אני רואה כמעט בכל מקום כוס פלסטיק לטיפים - בתחנות דלק, בבתי קפה (בדלפק, לא של המלצרים), ב-yellow, וכו. על מה ולמה אני אשלם עוד כסף מעבר למה שכבר שילמתי??
וזה עוד בלי לחשב את דמי המשלוח שמשלמים כששליח כמוך מגיע.
דמי משלוח - הכסף שאני משלם על המשלוח שאתה עושה, שכוללים בתוכם את התוספת על רמת הפעילות א+ שאתה נמצא בה יום יום.

עזבו שטויות, נוסיף כבר 10% אחוז לכל קנייה ונסגור עניין. זה לא שאני גם חוסך ללימודים, טיול, וכו, ואני צריך לאכול בין לבין.
ישן 24-02-2011, 03:15
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02

קראתי את רוב התגובות עד כה.
אני אכתוב את מה שאני חושב,
TSACHI אחי גם אם את מחזיר 100 ש,ח אף אחד לא חייב לך טיפ, אבל לומר תודה כמו בנאדם זה מינימום.

לאדון מנהל שחושב שTSACHI הוא חמדן או מה,
לא , הבנאדם עשה משהו מגיע לו קודם כל שיתיחסו איליו כאל אדם, הכרת תודה, חיוך,זה משהו שהוא יכול לדרוש מהאנושות.
אבל ככה זה בחיים, אני למדתי, אני נותן טיפים לכאלו שבחיים לא קיבלו,
למשל הפועל בסופר שהביא לי מהמחסן מצרך שאזל, המלצר במסעדה (אפי' שהשרות לא היה משהו, אבל בפעם הבאה הוא השתנה פלאים לפחות כלפיי)ועוד...

אם אתה נותן טיפ ו/או חיוך ומילה טובה, נותן השרות ישים אותך בתת מודע בעדיפות.
גם אם הוא איננו מודע לכך הוא יטוס להביא לך ת'פיצה עם תוס' רטבים, חמה, אפי' שיש לו עוד רבע שעה ואז היא כבר תהיה פושרת.
מקווה שהצלחתי להסביר ת'עצמי.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 01-03-2011, 03:03
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מין אוראלי במקום הטיפ, היה..."

התגובות של המנהלים נכונות במאת האחוזים, אך ראוי להשתמש בשפה "נקייה" יותר

בוא נסתכל על זה כך, אין אדם שמצמיד את אקדחו לרקתך ואומר לך תעבוד שם אחרת אסחט את ההדק נכון? כך שהתפטרות תמיד נמצאת על השולחן בכול שניה, דקה ושעה.

הלקוח קונה דבר בסכום מה ומסכם עם המוכר את כול העלויות, כך שאם כבר מישהו צריך לתת לך בונסים על שירות טוב ואדיב זה מי שמעליך ולא הלקוח שאתה בא אליו בטענות שלא שילם לך עוד כמה שקלים. אם נסתכל על זה כך, לקוח שיקבל שירות טוב יותר כנראה יחזור לאותו מקום, בוס שיצפר את עובדיו יתן להם תמריצים לעבוד טוב יותר במקום שיפלו על לקחותיו - כולם מרויוחים.

וצר לי יקרי בקשר של סכנת החיים היה עדיף אילולא היית מזכיר זאת, הרי לפי דרך חשיבתך רוב האנשים בעולם מסכנים את חייהם בשביל עבודה, בין אם זה דולר ליום ובין אם זה מאה אלף דולר ליום - בסופו של דבר רובנו נוסעים לעבודם באופן יום-יומי.

כמו שהמנהלים אמרו, מדובר בנורומות חברתויות שנגררת אליהן, אם כול מי שנותן שירות צריך לקבל טיפ אז תתחיל מהמשטרה המושמצת, תתחיל מאותו שומר בקניון או מנקה הרחוב שכנראה ילדהם והם מתייבשים בעבודתם (היום מנקה רחוב ושומר זה מושא ללעג, עוד נורמה חברתית כשרה.) תתחיל מאלו שבאמת מסכנים את חייהם בשביל עמנו ועל זאת מקבלים 750 שקל בחודש.

נ.ב
איזה מעשה צדקה גדול יותר מהבאים:
1.תרומה בסתר לעניים
2.תרומה לעיניי -כול העולם- לעניים

תבין לבד את כוונתי

נערך לאחרונה ע"י Mamor בתאריך 01-03-2011 בשעה 03:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר