לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2011, 16:22
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
מה דעתכם על "הבור", הספר החדש של רונן ברגמן ודן מרגלית?

ראיתי שעוד לא נפתח אשכול על הספר החדש, של ברגמן ומרגלית שיצא בחודש שעבר לחנויות.
מקריאת הפרק הראשון שפורסם פה (http://news.walla.co.il/?w=/2689/1799983) נחשפים דברים שהם דיי מזעזעים על שחיתות, אך השאלה שלי היא מה דעתכם על ההאשמות שמופיעות בספר?(והאמת היא שעוד לא קראתי אותו אלא רק את הפרק הראשון, שהוא לבדו אומר הרבה)..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"הבור - הסודות האפלים מאחורי משבר המנהיגות החמור בתולדות מדינת ישראל
הבור הוא ספר שהיה חייב להיכתב על סיפור שהיה אסור שיקרה.
הבור מאיר את הפינות האפלות ביותר בצבא ההגנה לישראל, בתקווה שאם נבין מה התרחש תחת אפנו, גם נוכל להיחלץ מהן"
כמובן שהתאור פופוליסטי, אבל רונן ברגמן, לדעתי לפחות הוא סופר ועיתונאי שכותב ברמה דיי גבוהה, סביר להניח שהיה לו בסיס לכתוב עליו לא?

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 05-03-2011 בשעה 16:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2011, 20:27
  nitch nitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.08
הבור - מאת דן מרגלית ורונן ברגמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מה דעתכם על "הבור", הספר החדש של רונן ברגמן ודן מרגלית?"

אני בתהליכי סיום של קריאת הספר הנ"ל (לאור ג'ט לג, לא מצליח לקרוא יותר מחצי שעה רצוף), לא התרשמתי ממנו יתר על המידה, ויש תחושה שמיהרו לרוץ איתו לחנויות לפני שפרשת מסמך הרפז (גלנט) תתקרר.
התחושה שלי מהספר לא נוחה, מכמה סיבות:
1. הספר נראה כמו נסיון לגלגל בזפת ונוצות את גבי אשכנזי עת צאתו לאזרחות וככל הנראה לקריירה פוליטית עם תום תקופת הצינון. אינני יודע מהם מניעיו של ברגמן, אך מרגלית מועסק ע"י שלדון אדלסון, אשר יש לו אינטרסים פוליטיים ידועים. אני מאמין בלב שלם שגבי אשכנזי איננו שה תמים, בדגש על התמים, אבל יש כאן נסיון מאוד ממוקד (בלי קשר למוצדק או לא) לפגוע בתדמיתו.
2. קברניטים רבים מוצגים שם כמחרחרי ריב ומדון, בוחשים פוליטיים, ומקבלי החלטות על רקע אישי ולא מקצועי. קצרים בתקשורת על רקע אישי בין קובעי מדיניות מוצגים שם לרוב. עושה רושם שלכולם יש יותר מדי זמן פנוי לפוליטיקה.
3. לשכות מתנהלות כמו חצר ביזנטית, עם "בני בית", ולא על בסיס מקצועי גרידא.
4. איזה ברנש, יוסי יהושוע מופיע פעמיים לפחות בספר

עוד מישהו קרא את הספר ומעוניין להגיב?

הבהרה: הספר מתהלך על הקו הדק בין פוליטיקה לצבא, אני מעוניין להשאיר את הדיון בצד הצבאי/מקצועי כדי להימנע ממחיקות. הספיקה לי פעם אחת שעבדול נחסם על כך שענה לי.
ישן 16-03-2011, 21:54
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nitch שמתחילה ב "הבור - מאת דן מרגלית ורונן ברגמן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nitch
אני בתהליכי סיום של קריאת הספר הנ"ל (לאור ג'ט לג, לא מצליח לקרוא יותר מחצי שעה רצוף), לא התרשמתי ממנו יתר על המידה, ויש תחושה שמיהרו לרוץ איתו לחנויות לפני שפרשת מסמך הרפז (גלנט) תתקרר.
התחושה שלי מהספר לא נוחה, מכמה סיבות:
1. הספר נראה כמו נסיון לגלגל בזפת ונוצות את גבי אשכנזי עת צאתו לאזרחות וככל הנראה לקריירה פוליטית עם תום תקופת הצינון. אינני יודע מהם מניעיו של ברגמן, אך מרגלית מועסק ע"י שלדון אדלסון, אשר יש לו אינטרסים פוליטיים ידועים. אני מאמין בלב שלם שגבי אשכנזי איננו שה תמים, בדגש על התמים, אבל יש כאן נסיון מאוד ממוקד (בלי קשר למוצדק או לא) לפגוע בתדמיתו.
2. קברניטים רבים מוצגים שם כמחרחרי ריב ומדון, בוחשים פוליטיים, ומקבלי החלטות על רקע אישי ולא מקצועי. קצרים בתקשורת על רקע אישי בין קובעי מדיניות מוצגים שם לרוב. עושה רושם שלכולם יש יותר מדי זמן פנוי לפוליטיקה.
3. לשכות מתנהלות כמו חצר ביזנטית, עם "בני בית", ולא על בסיס מקצועי גרידא.
4. איזה ברנש, יוסי יהושוע מופיע פעמיים לפחות בספר

עוד מישהו קרא את הספר ומעוניין להגיב?

הבהרה: הספר מתהלך על הקו הדק בין פוליטיקה לצבא, אני מעוניין להשאיר את הדיון בצד הצבאי/מקצועי כדי להימנע ממחיקות. הספיקה לי פעם אחת שעבדול נחסם על כך שענה לי.

לצערי קראתי רק את הפרק הראשון שהועלה לאינטרנט(קישור למעלה). כמוך גם אני חושב שהספר פורסם מהר מידי ובלי מחשבה מעמיקה מידי..
זה עומד בניגוד לדעתי על רונן ברגמן כעיתונאי וסופר רציני בתחום(שאת שני הספרים הקודמים שלו קראתי בשקיקה)..
מהפרק הראשון שקראתי הספר עסק בעיקר בהתנהלות המושחתת והלקויה של היחידה הטכנולוגית של אמ"ן ולא מסופר בו על אשכנזי.
לצערי הידע שלי הוא פחות רחב כמו של חלק מחברי הפורום ולכן אני לא יודע כמה הטענות כלפי מה שמתנהל ביחידה הזאתי נכונות, אשכנזי עוד לא הגיב אבל אאל"ט נאמר מתישהו לא מזמן שהוא מתכוון או שוקל בכלל לתבוע את ברגמן ומרגלית(?)
אני מקווה שיש חברי פורום נוספים שקראו ויחוו את דעתם.

ישן 05-04-2011, 08:21
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
שאלה בעקבות הספר "הבור"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מה דעתכם על "הבור", הספר החדש של רונן ברגמן ודן מרגלית?"

בספר "הבור" של דן מרגלית ורונן ברגמן מוזכר בעמ' 50
"באותה תקופה (זמן היותו של אשכנזי אלוף פצ"ן) הסתובב אשכנזי עם רובה סער מיוחד, משופצר וחדיש".

יש למישהו תמונה של אשכנזי עם הנשק הנ"ל?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 05-04-2011, 09:30
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

פחות או יותר סיימתי לקרוא את הספר.

החלק המעניין יותר (מבחינתי) הוא החלק הראשון שהינו היסטורי יותר - כלומר עבר יותר זמן מהאירועים וניתן היה לבצע תחקיר מעמיק יותר בראי הזמן. אני מתייחס לחלקים על מערך המ"מ ועל בועז הרפז.
לגבי שאר האינרטריגות הנחשפות שם - לדעתי הספר נכתב מוקדם מדי והשאיר אצלי הרגשה של "ספר מטעם (מישהו)".
עם כל כך הרבה ספינים ע"ג ספינים ע"ג ספינים קשה קצת לברור.
לקחתי אותו מהספריה, כך שהדבר לא עלה לי כסף. לא הייתי משקיע בו כסף
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר