לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2011, 16:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע "במחנה" חושף פרטים על פרויקט "חייל החי"ר העתידי"

הדור הבא של החי"רניקים: קל יותר, מהיר יותר, נוח יותר
יום רביעי, כ"ו באדר א' התשע"א, 2 במרץ 2011, 18:32
בזרוע היבשה מתכננים בימים אלה להחליף את הציוד של לוחמי החי"ר כדי להקל עליהם בעתיד בשדה הקרב. מה בתוכנית? מערכת נשיאה חדשנית וקסדה קלה לקירור הגוף
נתנאל רוזמן, עיתון "במחנה"

מערכת נשיאה מודולרית במקום הווסט, מדי הסוואה "נושמים" במקום הב' וקסדה קלה לקירור חום הגוף - כך ייראה הדור הבא של לוחמי החי"ר.

במסגרת פרויקט "חייל החי"ר העתידי", מתכננים בזרוע היבשה להחליף את הציוד האישי של החי"רניקים, במטרה לאפשר נוחות מרבית בשדה הקרב. תהליך בחינה מעמיק של הציוד המיוחד יתחיל כבר בחודשים הקרובים.

אחת הבעיות המרכזיות איתן מתמודדים הלוחמים, היא המשא הגדול שהם סוחבים על גבם: קלע ממוצע, הנושא את המשקל הנמוך ביותר במחלקה, סוחב 44 קילוגרמים. אם בעבר ניסו בצה"ל להפחית במשקל על ידי הקטנת האמצעים, כיום מושם הדגש על אופן הנשיאה של הלוחם. כך למשל, האפוד הנוכחי מקשה על נשיאה נכונה של התרמיל או הפק"ל דבר שמפעיל לחץ על גבו של החייל, ולא על האגן.

לכתבה המלאה

עושה רושם שצה"ל הפנים רבות מהטענות שעלו כאן בשנים האחרונות, כולל החלפת מדי הלוחמים ובניה מודולרית של המשקל הנישא בווסט ובפק"לים - נחיה ונראה כמה מזה באמת יגיע אל השטח...

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 06-03-2011 בשעה 16:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2011, 10:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ללוחמות..?"

אני מקווה שאתה מודע לכך שהמבנה האנטומי של לוחמת שונה מזה של לוחם.
אם יש לוחמות מגיע להן לקבל ציוד שמותאם למבנה האנטומי שלהן.

הדרישה לרכש של ווסט לוחמת (וקרמי!) היא מלחמה עתיקה של כמה אנשים טובים.
אני שמח להודות שיש לי חלקיק קטן בעניין.
הדרישה עלתה כבר ב2001 (!) כשכלבניות ובודקות הוצבו במחסומים.
יצא לי לעבוד עם חיילות ולראות שהקרמי לא מותאם להן ולכן הן לא משתמשות במיגון.

חלק מהאנשים שהתקשרתי אליהם כבר עסקו בנושא. חלק שמעו עליו בפעם הראשונה ונרתמו לעניין.
גם כאן בפורום עסקנו בכך.

10 שנים אחרי והפיילוט מגיע אל השטח...
(ראוי לציין שכבר היה לפחות פיילוט אחד נוסף)

ישן 07-03-2011, 11:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "נראה לי קצת תלוש שיש העדפה..."

לא מאמין שזה קשור להעדפה מתקנת.
סתם קישור שמישהו עושה בראש שלו... אני לא מצליח לקרוא על העדפה כזו בידיעה.

מה גם, שכבר הצגתי בפורום (באשכול שהגבת בו!) מערכות מודולריות שנכנסו לאחרונה בחי"ר. ללוחמים גברים.

ישן 07-03-2011, 23:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אמרתי ואומר שוב- את..."

אתה לא צריך לשכנע לא את יגיל ולא אותי.
תבדוק מי דחפו לכניסה של חיילות לתפקידי לחימה, מה הן עושות בחייהן האזרחיים, מה דעתן על קיומו של צה"ל כצבא לוחם דרכי הפעולה (האחרות) שלהן לקידום האג'נדה שבה הן דוגלות...

אך בהינתן שכבר עומדת לידי חיילת בחווארה ותיפתח אש... אני מעדיף שהיא תהיה עם קרמי שיתאים לה ולא שיהיה חשמונאי זרוק בצד, ובמקום להוריד את הזיבלון שפתח עלינו אני אצטרך לאסוף את המעיים שלה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 07-03-2011 בשעה 23:23.
ישן 08-03-2011, 07:57
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה לא צריך לשכנע לא את יגיל..."

1)זאת הטענה שלי.

2)ברור שבהינתן המצב שבו בנות כן מגויסות ליחידות הנ"ל צריך שיהיה להם ציוד שמתאים למימדים שלהן (לא בגלל שהן נשים אלא בגלל שהן בעלות מימדים שונים, לצורך העניין גם חייל צנום במיוחד צריך לקבל אותו דבר)

אבל, אני הבנתי (ותקן אותי אם אני טועה) שלא מדובר בציוד מיגון במידה מיוחדת לנשים, אלא בציוד שמתאים יותר מהציוד הצה"לי הקיים לנשיאת משקלים ללא קשר לגודל הגוף (או מין) הנושא ושהעדפה הייתה לתת את הציוד לנשים כי הן בד"כ צנומות יותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-03-2011, 09:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נו! לא זה..."

אף פעם לא יזיק...

בכל מקרה, שוב- אלו שיקולים שהיו צריכים להיות לפני כל העסק הזה, לא אחרי, אני לא מבין למה הבריאות של אשה שמבחירתה הפכה ללוחמת אל-עף שהייתה אמורה לדעת את הנזקים הבריאותיים האפשריים (וגם בלי קשר לכך) חשובה יותר מזאת של גבר שהרבה פעמים הפך ללוחם בעל כורחו (שוב, גם בלי קשר לזה)?
למה לא לתת לבנות להיות חי"רניקיות זה שוביניזם גברי מיליטנטי פאשיסטי (אע"פ שיש לכך מיליון ואחת סימוכין אובייקטיבים לחלוטין) אבל להעדיף את בריאותה של הלוחמת על זאת של הלוחם זאת לא אפליה על רקע מגדרי?

זה מרתיח, זה מתסכל וזה מטומטם, ככל שהזמן מתקדם והטכנולוגיה מתפתחת עושה רושם שאנחנו רק הולכים לאחור.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2011, 14:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מאוד אתפלא אם צה"ל יקצה..."

1) לפי מה שאני הבנתי מהכתבה (וביינתים אף אחד לא העיר את עייני למשהו אחר) הניסוי יתבצע על לוחמות, ברור שאם (בדגש על אם) יוחלט לבצע רכש רחב יותר הוא לא יהיה מוגבל ללוחמות בלבד- מנגד יחידות בעלות לוחמות יקבלו תעדוף (במקום ההיגיון שאומר יחידות שסוחבות משקלים יותר) ע"פ שאר היחידות וביחידות בהם יהיה פחות סטים ממס' הלוחמים קודם כל ינופק הציוד ללוחמות ורק אח"כ ללוחמים.

2) מידות גובה הן דבר מתכוונן, שים לב שלא דובר שם על מידות קטנות יותר או בכלל ציוד שמותאם במיוחד לנשים, אלא על ציוד גנרי לנשיאת משקלים.

3) אין מחסור בכ"א בצבא (בכל מקרה לא משהו חמור) הבעיה היא שכ"א לא מנותב בצורה נכונה, אותו הדבר נכון גם לגבי תקציבים (ומכאן גם הערתו של יוסיפון על מחסור בקציני מטה).

היות ועל כל מקום פנוי מתמודדים X חיילים ויש Y מקומות משוריינים לנשים, בהחלט נשים באות ע"ח גברים, אבל ביינתים זאת לא הבעיה המרכזית וגם לא ההערה העיקרית שלי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-03-2011, 20:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) לפי מה שאני הבנתי מהכתבה..."

לא אתווכח איתך על 1+2, אך לדעת נראה שאתה טועה. יכול להיות שלא קרא את הידיעה שבקישור במלואה?

לגבי ניתוב כ"א. ההערה על קציני המטה נכונה מאד, אך הרשה לי להאיר את עיניך במשהו שעוד לא נחשפת אליו ולא הסברתי קודם: כל התקנים הללו שמאויישים בסדיר ע"י קצינות מאוישים גם במילואים ע"י אותן קצינות לאחר השיחרור. רק ש... אף אחת לא משתמטת ממילואים. הן מגיעות לשרת ככל שהן יכולות וככל שהפקודות מתירות. בפועל, כמעט לא תמצא מילואימניקית שמתייצבת מעל גיל 30.
אם הן היו נפלטות הבעיה הייתה יותר פשוטה, היה אפשר להציב מישהו/י במקומן.
אבל, זו תמיד סיב זמנית שבגללה רק השנה היא לא תהיה (וגם בשנה שאחריה ובעשור הבא).
כשכל מטה הגדוד אמור להיות מבוסס על קצינות אתה בבעיה!

ישן 08-03-2011, 00:06
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב ""במחנה" חושף פרטים על פרויקט "חייל החי"ר העתידי""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
קלע ממוצע, הנושא את המשקל הנמוך ביותר במחלקה, סוחב 44 קילוגרמים.

היו מחקרים רפואיים רציניים שעליהם התבססו בזמן קבלת החלטות אודות משקלי הפק"ל, או שזה כמו 6 שעות שינה? למיטב זכרוני, אצל הרוסים מקובל שבן אדם ממוצע בעל בריאות תקינה יכול לשאת שליש ממשקל גופו לאורך הזמן או חצי ממשקל גופו לפרקי זמן קצרים, בלי שיגרם נזק ארוך טווח\בלתי הפיך לבריאותו. גם הדרישות הבריאותיות לשירות ביחידות חי"ר (חרמ"ש) ויחידות מיוחדות הן יותר מחמירות מאשר בארץ. בפועל הלוחמים, במיוחד ביחידות מיוחדות, מעמיסים יותר ציוד (מיגון בעיקר) וחימוש בפעולות מבצעיות, כי הרבה פעמים זה יכול להציל חיים. אבל לפחות המודעות קיימת. מה גם, בצה"ל, לדעתי, תנועת רגלית של כוחות חי"ר היא יותר נפוצה, מה שמצריך יותר תשומת לב לעניין הזה.

ושאלה נוספת: עד כמה בזמנינו מגיע המשקל הפק"ל של חיר"ניק, אם 44 ק"ג זה המינימום?

בעניין הקסדות - בד"כ קיימים דגמים קלים יותר של קסדות ליחידות כמו צנחנים, שמספקים פחות שטח הגנה מהקסדות הרגילות של כוחות חי"ר ממוכן\משוריין. אלא אם כן הקסדות ה"ישנות" יוצרו בטכנולוגיות מיושנות ואפשר להקל אותן באמצעות שימוש בחומרים חדישים. אבל ניראה לי ששהקסדות המקובלות ביחידות הלוחמות של צה"ל הן קסדות קרמיות (סיבים ארמידיים ושכבה קרמית), שעדיין אין להן תחליף קל יותר באותה רמת המיגון, לדעתי.

ישן 08-03-2011, 17:24
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
קסדות קלות
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "..."

ציטוט:
בעניין הקסדות - בד"כ קיימים דגמים קלים יותר של קסדות ליחידות כמו צנחנים, שמספקים פחות שטח הגנה מהקסדות הרגילות של כוחות חי"ר ממוכן\משוריין. אלא אם כן הקסדות ה"ישנות" יוצרו בטכנולוגיות מיושנות ואפשר להקל אותן באמצעות שימוש בחומרים חדישים. אבל ניראה לי ששהקסדות המקובלות ביחידות הלוחמות של צה"ל הן קסדות קרמיות (סיבים ארמידיים ושכבה קרמית), שעדיין אין להן תחליף קל יותר באותה רמת המיגון, לדעתי.

אני אגלה לך סוד ממש לא סודי: קסדות קרמיות קלות היו כבר לפני 15 שנה! לי אישית היתה אחת, שההבדל היחיד בינה לבין הקסדה הרגילה היה שהצד הפנימי היה בצבע צהוב במקום שחור. אין לי מושג האם השימוש בהן המשיך או שגרעו אותן, ואם כן מאיזה סיבה.

ישן 08-03-2011, 17:56
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "קסדות קלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אני אגלה לך סוד ממש לא סודי: קסדות קרמיות קלות היו כבר לפני 15 שנה! לי אישית היתה אחת, שההבדל היחיד בינה לבין הקסדה הרגילה היה שהצד הפנימי היה בצבע צהוב במקום שחור. אין לי מושג האם השימוש בהן המשיך או שגרעו אותן, ואם כן מאיזה סיבה.

מעניין. אפשר לשאול מהו הדגם ומיהו הייצרן? ממה בא ההבדל במשקל?

לפני מה שאני זוכר (לא התעניינתי אז בנושא), עוד לפני קצת יותר עשור בגדודי חי"ר היו קסדות לא קרמיות, אלא קסדות קבלר (מתוצרת ישראלית). קסדות קרמיות, לדעתי אמריקאיות, הופיעו קצת יותר מאוחר והלכו קודם למילואימניקים, אם אינני טועה. הן היו כבדות יותר ועם "אוזניים". ראיתי גם דגמים שונים של קסדות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר