לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2011, 13:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "כדאי להתנהל אולי כמו בצבא אמיתי"

זה לא קורה במילואים. מילואים זה לא צבא אמיתי...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2011, 15:02
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני הייתי מוסיף עוד..."

ראשית, תמיד ניתן להוסיף עוד ועוד ציוד ואז בסוף הווסט שוקל כמו פק"ל לפחות ואז עוד צריך לשים את הפק"ל האמיתי. לכן, החשיבה צריכה להיות - מה חייב להיות עליי ומה יכול להיות בפק"ל, שזה הדבר הראשון שאני זורק בהתקלות או כשאנחנו ליד הכלים...
שנית, 6 מחסניות הן די והותר, אלא אם הולכים למתווה של לש"ב ואז כדאי שיהיו 8 מחסניות.
שלישית - מים - תמיד 2 מימיות + נאד / שלוקר.
רביעית - לקחת ציוד למתווה המבצעי. גם ביציאה למלחמה, תמיד יהיו כלי רכב לידינו ולכן צריך ציוד מינימלי.
ונק' אחרונה - מזכיר לכולם את הסצינה הזכורה לטובה מ"בלקהוק-דאון". לפני היציאה למעצר, הריינג'רים מוציאים פלטות וציוד, כדי שלא יהיה כבד או משום שתמיד חזרו אחרי שעה, מבלי לעשות דבר. אני תמיד אומר לחיילים שלי "תחשבו שאתם יוצאים ואתם אף פעם לא יודעים מתי תחזרו"...
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 12-03-2011, 22:38
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]מברשת ומשחת..."

הייתי בפלחה"ן בסדיר.
תמיד הלכתי עם פק"ל נצרות שגירדתי באיזה קורס עם המוהנדסים.
אוסף של ניצרות בתולות באורכים שונים.
אם אתה צריך לנצור משהו (מטען, מוקש, רימון שלא הושלך) טוב שיהיה. כמובן שגם כדאי לדעת מה לעשות עם זה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 20-03-2011, 11:26
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
אני לגמרי לא בטוח לגבי ח.ע רוסי בווסט
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ח.ע רוסי לא שוקל כלום, קל..."

אני נוטה להתנגד.
אומנם אין מספיק עבודות בנושא וזהו תחום שיהיה קשה מאוד לחקור, אבל אנסה להעביר את ההסתייגויות.
הבעיה עם ח.ע היא שנוטים להניח אותם.
על חלק לא קטן מהנפגעים במלחמת לבנון השניה הונח ח.ע כנראה שלא לצורך.
במקרה של ח.ע רוסי הנזק הוא גדול יותר מח.ע גומי והסיכוי שלא ניתן יהיה להציל את הגפה עולה באופן מאוד משמעותי.

לפני שמניחים ח.ע חשוב מאוד לזכור, הרוב המוחלט של הדימומים בגפיים ניתן לעצירה בעזרת לחץ ישיר.
ת.א + משולש לחץ לא דורשים מומחיות ולרוב יעצרו את הדימום. לח.ע ככלל ולח.ע רוסי בפרט יכולות להיות השלכות על הפצוע - אובדן גפה.
לעניות דעתי, ח.ע רוסי חייב לבוא בפקל רק אם גם יש שם תחבושת אישית וח.ע מגומי.

תפיסת העולם שלי בנושא: את הרוב המוחלט של הדימומים ניתן לעצור בעזרת לחץ ישיר. ובשום מקרה פצוע לא ימות בגלל שלא הצלחנו לעצור דימום בגפיים.

ישן 13-03-2011, 18:06
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הסבר לזקנים בבקשה, מה זה ח.ע..."

ניסיתי להסביר בהדיוטית שלי אבל בויקי יש הסבר לא רע:
"חסם עורקים רוסי הוא כינוי לצורת חסימת עורקים מאולתרת שמתבצעת באמצעות רצועת בד, ומחוזקת באמצעות מקל או עט (או כל אמצעי שאפשר לאלתר בתנאי שטח) המסובב את הרצועה. צורה זו משמשת בגפה עבה כמו ירך של אדם מבוגר."
לאחרונה בחלק מהיחידות והתפקידים ראיתי דגם ממוסד שלו (וכן בצבא האמריקאי שם הוא "Standard issue") והוא נראה כך:
http://www.google.co.il/imgres?imgu...biw=944&bih=421

כש(דהיום) סא"ל אופיר ליוויוס היה המפקד שלי הוא לא הפסיק להדגיש בפנינו את החשיבות של הח.ע הרוסי, הוא מעיד על עצמו שכשהוא היה סמג"ד 13 ועלה על מטען במורג הדבר היחיד שהציל את חייו הוא העובדה שלאחד מאנשי החפ"ק שלו (לא חובש) היה ח.ע רוסי בווסט בגלל שהסמל מחלקה שלו היה מקדר בטירונות את מי שלא היה לו אחד, אח"כ זכיתי לראות בעצמי איך הדבר ה"טריוויאלי" הזה מציל חיים של מישהו אחר.

בקיצור- קל מאוד, נוח ל"ייצור" עצמי, קל לשימוש ומציל חיים(!) לא רואה איך אפשר לוותר עליו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-03-2011, 22:12
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "לא. חסימה לא מתבצעת כששתי..."

כמה הבהרות:
1. ח.ע רוסי משמש לעצירת דימום ובעיקר בירך (אין שם שתי עצמות, רק אחת).
2. עורק פמורלי הוא כ -1-1.5 ס"מ בקוטר- מוזרם דרכו הרבה דם ובלחץ גבוה.
3. בעקרון ח.ע רוסי אפשר לאלתר מהרבה חפצים זמינים, אבל כדאי לשים לב, כדי לעצור את הדימום יש להניחו נכון וחזק, ע"מ שאכן יחסום את הדימום. כלומר, החפץ שאיתו אתה מהדק את החסם צריך להחזיק מעמד ארבעה - חמישה סיבובים.
4. לאחר שסיימנו לסובב (ושמענו את העצם נשברת) צריך לזכור לקבע את המקל (או כל מוט מאולתר) כדי שהמאמצים לא ירדו לטמיון.
5. חשוב! אני לא חושב שהוזכר פה - אם אתה כבר מצייד את הווסט בח.ע רוסי, תדאג שיהיה עליך טוש, שאיתו תוכל לכתוב על הפצוע (על הראש ועל הגפה) את זמן (בארבע ספרות) הנחת הח.ע.
6. בכל מקרה. כל מקרה אחר המחייב ח.ע, עדיף להשתמש בגומי או סיליקון.

ישן 16-03-2011, 21:43
  kipodon kipodon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
הדיון בח.ע
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "תיקון טעות"

לא מוכרת לי ולא נתקלתי מעולם בשבירת עצם ע"י חוסם כלשהו. בודאי לא סביר שיקרה באדם בריא ללא מחלת עצם שגורמת לחולשה פתולוגית שלה.
הדיון הקצר שלעיל מספיק כדי להראות כמה חוסר ידע קיים בנושא שלכאורה מאד פשוט וכמה נזק ניתן להיגרם מהנחה שגויה או שלא במקומה. בהרבה מקרים החסם היה מיותר: בהגעת הפצוע לבית החולים מסירים את החסם ואין דימום או אין דימום שמצדיק הנחת חסם אלא יכול היה להישלט גם ע"י חבישה נכונה פשוטה. נראים מקרים בהם החסם הונח בנקודה המרוחקת לאתר הדימום או על אתר הפציעה עצמו כך שאינו מבצע את תפקידו. חסמים רפויים מדי המשמשים כחוסמי ורידים ולא עורקים ובכך למעשה עוד מחמירים דימום ורידי. חסמים שהונחו לפרק זמן ממושך והובילו לפגיעה נוירולוגית זמנית או תמידית בגף הפצוע. ועוד ועוד.
לסיכום, גישה ליברלית מדי לנושא אינה נכונה. רצוי שהפעולה תבוצע ע"י איש מקצוע הבוחר את המקרה הנכון בתשומת הלב הראויה ומבצע אותה כהילכתה ורצוי עם ציוד מתאים.
ישן 16-03-2011, 22:57
  P_o_o P_o_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "הדיון בח.ע"

אני לא בא לחלוק, אך אעיר:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי kipodon
לא מוכרת לי ולא נתקלתי מעולם בשבירת עצם ע"י חוסם כלשהו. בודאי לא סביר שיקרה באדם בריא ללא מחלת עצם שגורמת לחולשה פתולוגית שלה.

הגורם הרפואי שאני שאלתי כן הזהיר אותי משבירת עצם (באופן תיאורטי: אפשרי - כוחות גזירה).

ציטוט:
בהרבה מקרים החסם היה מיותר: בהגעת הפצוע לבית החולים מסירים את החסם ואין דימום או אין דימום שמצדיק הנחת חסם אלא יכול היה להישלט גם ע"י חבישה נכונה פשוטה.

לעיתים יש להניח ח"ע גם במקרים שמבחינת הדימום לא מצדיקים הנחת ח"ע (אני מתכוון, למשל, ל"לילה", "ריבוי נפגעים" וכד').

ציטוט:
לסיכום, גישה ליברלית מדי לנושא אינה נכונה. רצוי שהפעולה תבוצע ע"י איש מקצוע הבוחר את המקרה הנכון בתשומת הלב הראויה ומבצע אותה כהילכתה ורצוי עם ציוד מתאים.

הדיון לעיל לגבי ח"ע לא נועד לעודד שימוש בח"ע, אלא להראות את נחיצותו במקרים מסויימים (מאוד), שימוש בו אמור להיעשות די כמוצא אחרון (לא תמיד יש איש רפואה בשטח).

אשמח להערות.
ישן 17-03-2011, 13:50
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "הדיון בח.ע"

ציטוט:
הדיון הקצר שלעיל מספיק כדי להראות כמה חוסר ידע קיים בנושא שלכאורה מאד פשוט וכמה נזק ניתן להיגרם מהנחה שגויה או שלא במקומה. בהרבה מקרים החסם היה מיותר: בהגעת הפצוע לבית החולים מסירים את החסם ואין דימום או אין דימום שמצדיק הנחת חסם אלא יכול היה להישלט גם ע"י חבישה נכונה פשוטה. נראים מקרים בהם החסם הונח בנקודה המרוחקת לאתר הדימום או על אתר הפציעה עצמו כך שאינו מבצע את תפקידו. חסמים רפויים מדי המשמשים כחוסמי ורידים ולא עורקים ובכך למעשה עוד מחמירים דימום ורידי. חסמים שהונחו לפרק זמן ממושך והובילו לפגיעה נוירולוגית זמנית או תמידית בגף הפצוע. ועוד ועוד.

אכן,כל חסרונות הח"ע שהזכרת הם מוכרים,ידועים,ונכונים.
מן הצד השני,במתאר הצבאי ישנה הסיטואציה שמוטב להניח חסם עורקים בכל זאת,גם על ידי אדם לא מיומן,וזאת בניגוד למתאר אזרחי, והיא למשל מצב של דימום מסיבי עקב פציעה חודרת או קטיעה,במתאר בו החובש נמצא במרחק של יותר מדקה-שתיים ריצה.במצב הזה יש אינדיקציה ברורה האם החסם עובד או לא,והיא עצירת הדימום,כך שבעיית החוסם ורידים נפתרת,ובנוסף,החובשים בצה"ל מונחים לבצע המרה של ח"ע לחבישה "פשוטה" בהקדם האפשרי (עד שעה לאחר הנחת החסם).

בנוגע לפציעות אשר בבית חולים התגלה שאין צורך בחסם-אני לא צריך לספר לך על מידת הלחץ שיש בטיפול תחת אש או בכלל בלחץ של זמן,ולכן לדעתי,שוב,ניתן להניח חסם עורקים עם שיקול דעת מינימליסטי יחסית,במקרה בו יש ידיעה וודאית כי איש צוות רפואי מיומן (חובש ומעלה) יגיע תוך מספר דקות.

בנוסף,מנסיון אישי,חיילים-מע"רים ואף חובשים,כל כך פחדו לשים ח"ע בגלל שדיברו איתם על הסיכון לשבירת עצמות,ועל כל הסיכונים שתיארת אתה-שהם שמו חבישה לוחצת פשוטה במקום שבו היה צריך ח"ע,מה שגרם לפצוע לאבד כמויות גדולות של דם.

ישן 15-03-2011, 14:40
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אני אישית פק"ליסט
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "חבל אישי. אתה לוחם, אתה..."

מה שיש לי בד"כ בגלל שהווסט מטול מצומצם (תאים לרימונים ושניים למחסניות) זה 2 ח.ע.,2 ת"א.כל השאר רימונים לפי סוגים,השאיפה שיהיו להם חובקים מגומי הפעלה שמשופצרים עם חוט 2 מ"מ ושהסוגר לא יהיה קליפס כי סקוטש חוסך זמן קריטי.
בנדולרה משופצרת בתיק גב
,מכילה:
משמנת,מגל"ר,פלנלית גם משומנת וגם נקיה,נייר טואלט מקופל ומנויילן,משחולת,פנקס שבי,מברג שטוח ופיליפס,אטמי אוזניים מסיליקון,עט,רשמ"צים של תיק+ווסט,איפוסון לכוונת השלכה וכוונת ברזל לאמ16 אמ4,דיסקית נוספת,פנסי לד המורכבים על האצבע,פנקס ריק לכתיבה,פנקס הפעלה של קשר,פנקס כיס למפקד המפרט טק"ר ותנ"מ תחבולות ושאר ירקות,2 ספונג'טות.

ללחימה יוצא עם לא פחות מ10 מחסניות,10 ליטר מים,חטיפי אנרגיה,אפשר להוסיף גם אבקת חלבון בשקיות קטנות,כן הווסט שלי שוקל משהו כמו 40 ק"ג.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 15-03-2011 בשעה 14:42.
ישן 15-03-2011, 17:40
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אבל אני לא משתמש בתיק"

שמע, אולי התכוונת שלמלחמה אתה לא יוצא עם פחות מ-10 מחסניות ומ-10 ליטר מים... וגם אז רצוי שכקשר שסוחב 91 מוגבר מוצפן+אביזרים+כוננות מטול האקסטרא תחמושת ומים יהיו על מישהו אחר. אתה פשוט תהיה לחלוטין לא יעיל בהיתקלות - עזוב את זה שאתה תגמור את עצמך מבחינת מאמץ, אתה גם תהיה מטרה מהלכת - תנסה למצוא מחסה ולזוז ביעילות עם כל המשקל הזה ותראה מה יקרה... שלא לדבר על פני שטח שהם לא מישוריים, או בין בולדרים ר"ל...

כמו שגולני אמר (והדבר מומחש יפה מאוד בסרט בראבו 2.0) - בווסט שמים ציוד לחימה לשימוש מיידי, את כל שאר הציוד שלא יהיה קריטי בפרק לחימה (ובמיוחד זה ששוקל) זורקים במנשא משופצר ומותאם כהלכה, בעל אפשרות שיחרור מהיר ואפקטיבי.
ישן 15-03-2011, 23:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אבל אני לא משתמש בתיק"

אתה אולי תלך - אבל תהיה בין הראשונים שיחטפו כדור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-03-2011, 01:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אז מה אתה בעצם אומר?"

לזרוק מה שאפשר לזרוק כשהכדורים עפים... אה, ולשמור על כושר.

ישן 16-03-2011, 11:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "גולני,"

קוראים לזה נקודת היערכות - התו"ל קיים. זה שאתה לא מכיר אותו אומר משהו לגבי הצבא שהכשיר אותם.

ישן 16-03-2011, 00:04
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "דברים שכדאי שיהיו בווסט"

מגבת:

"A towel has immense psychological value. For some reason, if a strag (strag: nonhitchhiker) discovers that a hitchhiker has his towel with him, he will automatically assume that he is also in possession of a toothbrush, washcloth, soap, tin of biscuits, flask, compass, map, ball of string, gnat spray, wet-weather gear, space suit etc., etc. Furthermore, the strag will then happily lend the hitchhiker any of these or a dozen other items that the hitchhiker might accidentally have "lost". What the strag will think is that any man who can hitch the length and breadth of the galaxy, rough it, slum it, struggle against terrible odds, win through, and still knows where his towel is, is clearly a man to be reckoned with."

אני חושב שהגרסה הצבאית למגבת היא בוודאי רימון עשן ירוק משופצר כהלכה:

"רימון עשן ירוק הוא בעל ערך פסיכולוגי עצום. משום מה, אם צ'ונג (צ'ונג: חייל צעיר) מגלה שהפז"מניק הביא עימו את רימון העשן הירוק לתרח"ט, הוא אוטומטית יניח כי ברשות הפז"מניק יש חוטר, פלנלית, אזיקונים, מחסניות, נשק, קסדה, פק"לח, ג'רימרגמאג, מנת קרב, קבנוס, מבסוטון, תחתונים, מדים וכו' וכו'. זאת ועוד, הצ'ונג ישמח להשאיל לפז"מניק כל אחד מהפריטים לעיל או תריסר פריטים אחרים שהפז"מניק בוודאי "שכח" להביא. מה שהצ'ונג יחשוב הוא שכל פז"מניק ששרד את המ"פ, הרס"פ, ההקפצות, התירגולים, הריתוקים, הסכנות, ניצח את כולם ועדיין יודע באיזה פאוצ' מונח רימון העשן הירוק, הוא בוודאי פז"מניק מטיל מורא פנים."

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 16-03-2011 בשעה 00:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:11

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר