לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2011, 05:30
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "חדרה לא מתקרבת במספר..."

לא מתקרבת במספר קורבנות?! כשאתה אומר קורבנות, האם אתה מתייחס רק להרוגים או לכל הנפגעים באשר הם? היו בעיר פיגועים גדולים ובמקומות די מרכזיים והומי אדם. אולי ביחס לגודל האוכלסיה אתה צודק. לא יודע כמה תושבים יש באיתמר וכמה נפגעו שם מפיגועים וממש אין לי כוח להשוות, כי זה לא רלוונטי בכלל.

ותרשה לי להתייחס להשוואה שעשית בהודעה הקודמת. ישוב שאין בו גניבות, לא בהכרח יודע להתגונן יותר טוב מישוב שיש בו גנבות. יכול להיות שפשוט אין מה לגנוב שם. כשם שחברת תעופה, שאין בה פיגועים או חטיפות, לא בהכרח יודעת להתגונן מאיומים כאלה יותר טוב מחברות תעופה אחרות. יכול להיות שפשוט אף אחד לא רוצה לפגוע בנוסעים של אותה חברת תעופה.

אותו הדבר עם פיגועים. יש יותר פיגועים בישובים כמו איתמר, כי מחבלים מכוונים את הפעולות שלהם יותר לישובים כאלה. הם מטרה נוחה שמשרתת היטב את המטרות של הטרור. הטרוריסטים רוצים להעביר מסר ברור, שאם לא יפנו התנחלויות, ימשיכו לפגוע בעיקר בהן.

אני שב ואומר. אין קשר בין היכולת של הישוב להתגונן לבין מספר הפיגועים בו. כמו בכל בעיה מורכבת, יש פה הרבה פרמטרים שמשפיעים על התוצאה הסופית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2011, 07:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "אין לי מושג מי מתנגד ומי הקים גדר.....אבל........."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שקדי 1
מתישבים שחיים במקום בו הסכנה לחיים ברורה ומיידית
חייבים לאפשר הגנה מירבית של כוחות הבטחון ולעזור בהגנה על ישובם
ולקחת אחריות לבטחונם ולבטחון משפחותיהם
כמו למשל המושב רמאון בחבל התענכים שבגלל מיקומו על הגבול
נבנתה מסביבו גדר בטחון בנוסח לבנון בערך

שקדי
לצערי משפט הפתיחה שלך המקובל עליי כבר מזמן אינו מיושם.
מנהיגות הישוב (צבא, משטרה, פוליטיקה), עושים כל מאמץ כדי לאסוף נשק ממי שמוכן להגן על עצמו.
גם בחלק גדול מהישובים מצפים "שהמדינה" תשמור עליהם ש"הצבא" ישמור עליהם.

לתפיסתי כל עוד אני איש ההתישבות הסמוך לגבול אני אמור להיות שותף בהגנה על הישוב.

כשהמוסדות הופכים "נשק מגן" לנשק עויין - מתחילה התפרקות - עוד נשלם עליה ביוקר.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 12-03-2011, 08:20
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=student1]הצעת יעול:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
נשק לכמה משפחות ?
עוד פעם חוסר מקצועיות ?

נשק הוא אישי !!!!
מאופס למשתמש מיומן המטפח אותו ומפיק ממנו את מה שנחוץ בעת הצורך.

די לחובבנות.

לא היה בכוונתי לעורר את זעמך. נשק לכמה משפחות, נאמר ל 100 - 150(זה ישוב של לא יותר מ אלף מאתיים איש, לפי ויקיפדיה), זה אומר שלא לכל משפחה יהיה אקדח או רובה. אין כאן שיתוף של נשק, כי הרי ידוע שזהו דבר אישי, אלא רק ליותר מקצועיים מבין המתישבים.
דרך אגב, עם סטייה מהנושא: לי בצבא היה נשק אישי M-16, ג"ובניק, היתי הולך וחוזר איתו הביתה ולבסיס. פעם בכחצי שנה עשינו מטווח. אם דיברת על חוסר מקצועיות, אז זה המקום. התאספו חיילים, שפעם אחרונה נגעו בנשק בטירונות. אחרי שסיימתי את הסבב שלי, היתי חייב להשאיר אותו על הקרקע, כדי שמישהו אחר יבוא ויירה בו. זה "מקצועייות".

ישן 12-03-2011, 12:11
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "12/3/11 פיגוע באיתמר: זוג הורים ושלושת ילדיהם נרצחו"

לבי ותפילותיי עם שלושת הילדים.
לאחר שיצא לי לבצע מילואים על גדרות אבני חפץ ועינב, אני חושב שישנה תופעה של התנהלות כאילו שגרתית אצל חלק גדול מהתושבים שם, דבר מובן מאוד אך בעל היבט שלילי על מודעותם לנושא האבטחה.
אני מאמין שאנשים הבוחרים לקחת חלק עיקרי במאמץ ההתיישבות הישראלי חייבים להודות בפני עצמם כי מדובר עדיין במאבק מתנהל, ושיש מולם אויב אמיתי ופעיל גם אם לא מוחשי רוב הזמן.
גם כשיש מעגלי אבטחה רחקוים כמו מודיעין וכוחות צבא, לא יכול להיות שמוותרים על המעגל האחרון- הנשק האישי.
בפיגועי נשק קר קו ההגנה האחרון יכול להיות גם הוא נשק קר. לא נכון לחשוב שמכיוון שכרגע המדינה מגבילה נשק חם אז יש לוותר על האפשרויות האחרות. מהרגע שיש לי ילדים, מבחינתי אם אין לי נשק חם אז יש לי לום או אלה, אין סיבה לתת למישהו מתנות חינם ויש לי אחריות קודם כל להגן על ילדי, לא רק להאכיל אותם ולתת להם קורת גג.
מהאויב צריך לצפות שיתנהג כאויב ויתקוף, אם לא עכשיו אז אחר כך. לא יכול להיות שאנחנו מרגילים את עצמנו לחשוב שהאויב נשאר רק במרחב האינטרנטי-הסברתי.
למי שכתב לפגוע נקודתי בפוגעים ובמשפחתם- אני תומך באופן מלא. ההיסטוריה מדגימה שלא רק במזרח התיכון ולא רק מול התרבות הערבית עניין מאזן כוחות או מאזן אימה הוא יסוד קריטי בבניית בטחון ובהקניית תחושת בטחון.
ולמי שכותב שביישוב ספר יש כשל כי לא מתגוננים- נכון אבל המסקנה צריכה להיות אחרת- מי שבוחר לחיות ביישוב ספר צרך להתגונן, כי כל יישוב ספר שיינטש יהפוך את היישוב הבא אחריו ליישוב ספר. לפי הגיון זה האבולוציה של מדינת ישראל תהיה אל הים התיכון או אל אירופה ולכן אינני מקבל טיעון זה ואף רואה בו דמיון רב לקריאות הבעת' באמצע המאה העשרים לזרוק את היהודים לים ולקריאות האנטי-ישראלים ליהודים לחזור אל "ארצות הולדתם" באירופה ו"להחזיר" את ארץ ישראל לתושביה "הילידים"- הפלשתינים.
כך לא בונים בדטחון לאזרחים כפרטים ובטח שלא בטחון של מדינה ריבונית. בכוונה אינני משתמש במושג המגוחך "מדינה מתוקנת" משום שלכל היותר יש עשר כאלה, וגם זאת רק אם עושים הנחות רבות בקריטריונים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-03-2011, 17:23
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "רגב, קראתי כתיבתך..."

גישתך בנושא ענישה מופרכת כבר למעלה משלושה עשורים ברוב ברור של מחקרים מתחום הקרימינולוגיה.
אני בכלל חושב שאין שום סיבה להתייחס לפיגועים כאל מעשה פלילי.
אם אדם יוצא לפגוע על מנת לפגוע, כחלק מראייה של מלחמה המתקיימת בין עם לעם או בין דת לדת, מדוע לתת לו להנות מכלי המשפט הפלילי? מדוע לא להתייחס אליו כמו אל אויב במלחמה? את האויב יש להכריע על מנת למנוע ולסכל את מעשיו המזיקים לאזרחינו. אם צריך אז באמצעות נטרולו ואם צריך אז אפילו להורגו.
למה ההתעקשות הזו לחשוב על מפגעים כעל פושעים? כדי שגם אותם נעניש באופן לא הוגן ולא יעיל על חשבון החברה בה הם פוגעים?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 12-03-2011 בשעה 17:28.
ישן 12-03-2011, 19:27
  proudjewish proudjewish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "לפעמים תקופה של שקט יחסי ..."

כשלי אבטחה??
כלב בה ונושך, אז אתם מתעניינים בזויות השיניים שלו?
אולי במקום זה תדונו למה הכלב בכלל משוחרר?

וזה לא משנה אם היה לו נשק או לא, דבר ראשון הוא נבחר באקראי ע"H הרוצחים, דבר שני הוא נרצח תוך כדי שינה (אשמתו שאין לו בבית אקדח שיורה מתוך שינה)..

במקרה הזה דווקא יש כשל של דו"צ שלא מפרסם את התמונות לעיתונות בחו"ל או לתקשורת בישראל שמתעמקת בפעולת-נקם-של הנמתנחלים במקום להתעמק באכזריות של הרצח
[ילדה בת חודשיים - נרצחה!!]

וגם התקשורת הערבית לא מפרסמת שהיה 3 ילדים שנרצחו, היא מפרסמת 5 מתנחלים שנרצחו (אני בטוח שכל בין אדם אפילו אנטישמי שונא ישראל יזדעזע מרצח של תינוקת גם אם הוא למזדעזע מהרצח של ההורים שלה)
ישן 12-03-2011, 20:29
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי proudjewish שמתחילה ב "[B]כשלי אבטחה?? כלב בה ונושך,..."

הינה תגובה לעניין! שאיתה אני מסכים.

נ.ב

אני מאוד לא מסכים עם האמרה הבאה:

"לזכרוני פיגוע רביעי באותו ישוב,
אנשים שאינם יודעים להגן על עצמם וילדיהם,
ראוי שיעברו למקום שמתאים להם לחיות בו."

עד כמה שזכור לי גם שאר הישובים במדינה לא בטוחים ב100%,אז אולי נעזוב את המדינה?
ושלא נדבר על כך שלא המתנחלים עצמם החליטו ששם הם רוצים לגור,זו מדינת ישראל שעודדה אותם לעבור לשם ע"י תמריצים שונים ושלחה אותם לשם,אז אני מצפה שהמדינה גם תמשיך לבוא לקראת אותם אנשים,תמשיך לדאוג להם ולא תעשה להם "דווקא"
(איסוף נשק להגנה עצמית וכיו"ב)
אני באמת מרחם על המתנחלים!
אסור לשכוח:אחרי 67 הם עודדו ע"י המדינה לחיות בהתנחלויות ע"י תמריצים שונים ועכשיו כשהמצב "טיפה" שונה המדינה רואה בהם מעיין "מטרד".
שלא נדבר על כך שלעיתים המדינה מפעילה נגדם את הצבא (במקום המשטרה)
ישן 13-03-2011, 07:10
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "רגע, אתה לא חושב כי אנשים..."

אני אספר לך דבר מדהים: לפני שישים שנה הוקמה כן מדינה. המדינה הזאת דואגת לקחת כסף מאזרחיה ולהטיל עליהם כל מיני איסורים (כמו איסור להחזיק בנשק) וכול מיני חובות (כמו שרות בצבא), בטענה בהיא עושה את זה על מנת לדאוג לביטחונם של אותם אזרחים. הוקמו גם מספר אירגונים מתוקצבים וחמושים לא רע בכלל, שמתפקידם להגן על התושבים. לאחד האירגונים האלה אפילו קראו "צבא הגנה לישראל", כנראה כדי שלא ישכחו שזהו תפקידו (ולא הגנת הסביבה או העלת מודעות לעורך חיים בריא, כפי שאנשים מסוימים נוטים לחשוב). אז אני מניח, שאם המדינה לא מצליחה לספק את הסחורה, היא צריכה לבדוק את עצמה טוב-טוב. היא זאת שכשלה, ולא אזרח שהלך לישון בערב שבת בלי למקש את שבילי הגישה לביתו ולחלק שמירות בין בני הבית.
ישן 12-03-2011, 22:04
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
עצוב מאד
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "פורסמו שמות הנרצחים"

זה לא צריך היה לקרות והתגובה צריכה להדהד בכל איו"ש.
הרצח הזה מזכיר לי נשכחות וזה את ההספד של משה דיין בהלווית רועי רוטנברג הי"ד שהיה המא"ז של נחל עוז ונרצח ע"י מחבלים בשנת 1956. המילים מתאימות גם 55 שנים אחר כך.
יהיה זכרם ברוך.
אפשר להוסיף משפט אחד "נקמת ילד קטן לא ברא השטן"

נאומו של משה דיין בהלוויה של רועי רוטנברג

אתמול עם בוקר נרצח רועי. השקט של בוקר האביב סנוורו ולא ראה את האורבים לנפשו על קו התלם. אל נא נטיח היום האשמות על הרוצחים.מה לנו כי נטען על שנאתם העזה אלינו? שמונה שנים הינם יושבים במחנות הפליטים אשר בעזה, ולמול עיניהם אנו הופכים לנו לנחלה את האדמה והכפרים בהם ישבו הם ואבותיהם. לא מהערבים אשר בעזה, כי אם מעצמנו נבקש את דמו של רועי, איך עצמנו עינינו מלהסתכל נכוחהבגורלנו, מלראות את ייעוד דורנו במלוא אכזריותו? הנשכח מאיתנו כי קבוצת נערים זו, היושבת בנחל עוז, נושאת על כתפיה את שערי עזה הכבדים, שערים אשר מעברם מצטופפים מאות אלפי עינייםוידיים המתפללות לחולשתנו כי תבוא, כדי שיוכלו לקרענו לגזרים השכחנו זאת? הן אנו יודעים, כי על מנת שתגווע התקווה להשמידנו, חייבים אנו להיות, בוקר וערב, מזוינים וערוכים. דור התנחלות אנו, ובלי כובע הפלדה ולוע התותח לא נוכל לטעת עץ ולבנות בית. לילדינו לא יהיו חיים אם לא נחפור מקלטים, ובלי גדר תיל ומקלע לא נוכל לסלול דרך ולקדוח מים.מיליוני היהודים, אשר הושמדו באין להם ארץ, צופים אלינו מאפר ההיסטוריה הישראלית ומצווים עלינו להתנחל ולקומם ארץ לעמנו. אך מעבר לתלם הגבול, גואה ים של שנאה ומאוויי נקם, המצפה ליום בו תקהה השלווה את דריכותנו, ליום בו נאזין לשגרירי הצביעות המתנכלת, הקוראים לנו להניח את נשקנו. אלינו זועקים דמי רועי מגופו השסוע. על אף שאלף נדרנו כי דמנו לא יוגר לשווא אתמול שוב נתפתינו, האזנו והאמנו. את חשבוננו עם עצמנו נעשה היום. אל נרתע מלראות את המשטמה המלווה וממלאת חיי מאות אלפי ערבים, היושבים סביבנו ומצפים לרגע בו תוכל ידם להשיג את דמנו. אל נסב את עינינו פן תחלש ידנו. זו גזרת דורנו. זו ברירת חיינו - להיות נכונים וחמושים חזקים ונוקשים או כי תישמט מאגרופנו החרב - וייכרתו חיינו..
רועי רוטברג, הנער הבלונדיני הצנום, אשר הלך מתל אביב לבנות ביתו בשערי עזה, להיות חומה לנו. רועי האור בלבו עיוור את עיניו, ולא ראה את ברק המאכלת. הערגה לשלום החרישה את אוזניו, ולא שמע את קול הרצח האורב.
כבדו שערי עזה מכתפיו ויכלו לו

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 12-03-2011 בשעה 22:07.
ישן 13-03-2011, 03:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "12/3/11 פיגוע באיתמר: זוג הורים ושלושת ילדיהם נרצחו"

ראשית תנחומים למשפחות לחברים ולתושבי איתמר והסביבה.

שנית לפני שגולשים לפוליטיקה....... ומתחילים לריב - זה מיותר !

איתמר ישוב מוכר שעלה על פי החלטת ממשלה.

כל עוד אין החלטה אחרת מחובתו של כל חייל/ איש בטחון לעשות הכל למען בטחון התושבים.

תהא דעתו הפוליטית אשר תהא - כך אני אומר גם לחייליי.

לכן כל הויכוח הפוליטי מחוץ לתחום.

הוחלט שיושבים באיתמר יש לעשות הכל למען בטחון התושבים.

טוב וראוי היה אילו ההחלטות לגבי נשק היו גם הן נטולות שיקול פוליטי.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 13-03-2011, 09:01
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
הפתרון הוא הרתעה

בראש ובראשונה - תנחומים למשפחה על האבל הכבד מנשוא.

קשה שלא לגלוש לאמירות פוליטיות / אידאולוגיות ביום כל כך קשה אבל אנסה בכל זאת:
צה"ל לא יכול להיות בכל מקום. אי אפשר לשים שומר בכניסה לכל בית או כל 50 מטר של גדר. גם מערכות
הגנה אלקטרוניות סופן להיפרץ, אם יש מספיק מוטיבציה בצד השני. בסופו של יום, הפתרון צריך להיות איזון
בין הגנה פאסיבית להרתעה אקטיבית. דומני שהגנה פאסיבית יש די והותר.
מה שחסר לי כאן הוא "תג מחיר" ממשלתי / צה"לי. האויב צריך להבין שחצה קו אדום, והדרך היחידה שהוא
יבין זאת היא כשאנחנו נשתולל. לאדם פרטי אסור לקחת את החוק לידיים. לממשלה - כן.
לטעמי הקבינט צריך להורות על מבצע חיסולים של כל ראשי ארגון הטרור שממנו יצא המחבל/ים.
בדומה למה שנעשה לאחר רצח הספורטאים במינכן.
השב"כ צריך להכין רשימות, ובתוך ימים צה"ל צריך להוציא לפועל עשרות חיסולי מבוקשים. ארגוני הטרור לא
מצפים לזה וההלם שהם יקבלו יצור הרתעה, גם אם ייצר בטווח המידי ניסיון תגובה.
ישן 14-03-2011, 07:15
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

לכל הגולשים
באשכול הזה השתדלנו להיות סופר זהירים ואיפשרנו לכם להתבטא הרבה מעבר להיבט הענייני של הפורום בגלל רגישות האירוע.
אמנם גולשים רבים העירו על כך, אך בכל זאת לא התערבנו כי אנחנו יודעים להיות ריאלים וגמישים לפי האקטואליה.

לצערינו, התסיסה שיצר האירוע גלשה גם לדיונים שנערכו באשכול, מעבר להתבטאויות פוליטיות היו גם ירידות אישיות וביטויים לא ראויים.

אז עד כאן רבותיי, כל ההודעות הלא ראויות נימחקו ומרגע זה אנחנו מבקשים לנהל את הדיון רק בהיבט הביטחוני של האירוע ולשמור על שיח מכובד.
הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה נעילת האשכול, אזהרות, חסימות וכל הפעולות המיותרות האלה.

תודה והמשך דיון פורה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 14-03-2011 בשעה 09:47.
ישן 14-03-2011, 18:54
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
עלתה פה סוגיית חלוקת הנשק לאזרחים בישובי ספר

וכדאי להזכיר פה נתון שכמדומני לא הובא עד לפה - המחבלים חדרו לאיתמר ללא נשק חם (או שחדרו עם נשק, אבל לא השתמשו בו), אבל יצאו משם עם נשק (או שניים) 'שלל' שאותו הם לקחו מהבית הריק הראשון אותו הם ניסו!
אי אפשר להמנע מחלוקת נשק ביישובי ספר לאזרחים המעוניינים בכך (דעתי האישית היא שיש לאפשר זאת גם למי שלא תושב־ספר), אבל קלות גניבת הנשק במקרה זה (וכמדומני שזה לא המקרה היחיד שקרה ביהודה ושומרון, וגם באזורי ספר אחרים) מחייבת חשיבה בנושא, לענ"ד הנזק של נשק שמגיע לארגוני טרור יכול לעלות עשרות מונים על הרווח שאזרח תושב־ספר יהיה מצוייד בנשק, מבחינה סטטיסטית. אם אזרח אינו אחראי על שמירת נשקו, אין טעם לתת לו נשק שעלול להגנב ולגרום נזק גדול יותר.

מצד אחר, מאחר והחדירה אירעה כנראה מהאזור בו היא הייתה צפויה (בית המשפחה נמצא בשורת הבתים הקרובה לעוורתא), התחקירים הצבאיים ודאי ידונו בסוגייה האם בוצעו די פעולות סיור רגלי יזום באזור.

[עריכה - משום מה ההודעה לא נכנסה למקום הנכון בשרשור, ההודעה של SZA מה־12 לחודש לא צריכה להיות משורשרת מתחת להודעה הזאת]

נערך לאחרונה ע"י -נתנאל- בתאריך 14-03-2011 בשעה 18:57.
ישן 24-03-2011, 09:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
קלמן ליבסקינד- אוגדת איו"ש הפחיתה מאוד את האבטחה באיתמר

ציטוט:
הקצין הבכיר שלנו נמצא ברגע קשה. הרצח הזה קרה במשמרת שלו ובגזרתו. הוא שאחראי להפחתת הכוחות בגזרה בעקבות התחושה שאנחנו בתקופת רגיעה. הוא שחתום על העובדה שלפני שנה ישבה באיתמר פלוגה ובליל שבת, לפני כמעט שבועיים, רק מפקד כיתה וחמישה חיילים. כך צריך להסתכל גם על הניסיון שלו להעיף את האחריות על כתת הכוננות, על סייר הביטחון או על המתנחלים.

במאמר ב- NRG, בו הוא מבקר את תא"ל ניצן אלון, שלפי וועד מתיישבי השומרון מסר לכתבים צבאיים כי הפיגוע היה תגובה ל-"תג מחיר" של הפלסטינים.
ישן 25-03-2011, 02:29
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "בבית היו עוד ילדים, שום דבר..."

אני לא יודע כמה אירועי טבח כאלה אתה מכיר... בדרך כלל הרוצח לא מסתובב הרבה אם הוא לא חייב.
בטבח של משפחת גביש, לדוגמה, השורדים סיפרו שראו את רגלי הרוצח רועדות כשהוא עבר ליד המסתור שלהם. אם הוא היה חושב שיש לו סיכוי לברוח סביר שזה מה שהוא היה עושה. במקום זה הוא כלא את עצמו.

רצוני לומר, שמה שמפריע להמשך הטבח זה בדרך כלל הרצון לחיות (של הרוצח). כנראה כשאתה מצליח מעבר למה שחשבת... אתה מתחיל לחשוב על איך לחזור הביתה בשלום.

בכל מקרה הטענות שהעלית למטה על הצורך בחימוש אנשי היישוב, הפקרתם לכאורה וכו' הן לא מחוברות למציאות. נשק לא היה עוזר במקרה הזה, למשל..

ישן 25-03-2011, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מה זאת הרתיעה מביקורת ? זוהי..."

אתה יודע, אחת מהשתיים: או שאתה איזה עיתונאי נואש לאיזה סקופ מטורף על מחדלי אבטחה בישובי איו"ש, או שלא מעניין אותך כהוא זה שגילויים לגבי אבטחת ישובים בשטחים יהיו זמינים לכל מחבל שרוצה ללכת ולרצוח יהודים, ויקלו עליהם בעתיד.
כך או כך, כל אדם עם יכולת שיפוט בסיסית מבין שגילויים כאלה לא מקומם כאן בגלוי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-09-2011, 17:31
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
יישומים ראשונים בעקבות תחקיר הפיגוע באיתמר - כתבה מבמחנה

http://www.idf.il/1133-13116-he/Dover.aspx

שינויים בתחום ההגנה המרחבית בפיקוד המרכז, בשל הפיגוע שגבה את חייהם של חמשת בני משפחת פוגל ז"ל: הידוק השת"פ בין צה"ל לגורמי הביטחון האזרחיים ותגבור המכשולים הפיזיים. כחצי שנה לאחר הפיגוע הרצחני באיתמר, הופקו לקחים בתחום ההגנה המרחבית בפיקוד מרכז. הוועדה שתחקרה את התנהלות ההגמ"ר התגבשה מיד לאחר הפיגוע, ובראשה עמד מפקד הבסיס האימונים של פיקוד המרכז, "לכיש", אל"ם אילן עזראן. גורמי הגמ"ר שונים נטלו חלק בתחקור.

בדו"ח, שנכנס לעובי הקורה של שלל מאפייני הגמ"ר, נבדקה התנהלות גורמי ההגנה המרחבית בפיקוד, הגדוד שהיה בתעסוקה מבצעית בגזרה, וכן התנהלות הגורמים הביטחוניים ביישוב איתמר כמו הרבש"ץ (רכז ביטחון שוטף צבאי) וכיתות הכוננות. בעקבות כך הופקו לקחים שהתגבשו לשורה של המלצות.

"יש לקחים רבים, שייושמו בשנים הקרובות" , הסביר לאתר צה"ל גורם באוגדת איו"ש המעורה בנושא. “בין היתר, התבקשנו בוועדה לבחון פערי מיגון ביישובים בכל הגזרה. מדובר בהשקעה תקציבית אדירה אותה נקדם בשנים הקרובות", הוא אומר. עם זאת, כבר כעת הונחו מכשולים שונים בחלק מהישובים כמו תלתליות. באיתמר עצמו הונחה גדר "טיפשה" המקיפה את הגדר האינדקטיבית שנועדה למנוע התראות שווא ממגע של בע”ח, ונעשו עבודות חישוף לשיפור התצפיות.

ההמלצות של הדוח שייושמו מתמקדות בהידוק החיבור בין צה"ל להתיישבויות באיו"ש ולהפך, סדר פעולות מאושר ומקובל בתוך היישובים במצבי שגרה וחירום, ומתן כלים נוספים לגורמי ההגנה של היישובים. "שדרגנו את כל מרכיבי הביטחון ביישוב", מציין מפקד בית-הספר להגנת יישובים בבא"פ לכיש, רס"ן שחר אלוני. "בנוסף, התחלנו לשלב הרצאות של גששים למרכיבי הביטחון של היישובים בעזרת בית הספר לגששים שפועל בבא"פ". כזכור, במהלך הפיגוע התקבלה התרעה על נגיעה בגדר, אך בניגוד לנהלים לא הגיעה לידיעת צה"ל. סיירי ביטחון ביישוב הגיעו לנקודה כדי לבדוק אותה, אך לא התגלו ממצאים בולטים. הכשרה מסוג זה אמורה לתת לגורמי הביטחון כלים לזיהוי מהיר של חדירות ליישוב.

במקביל תתוגבר ההכנה על-ידי קציני ההגמ"ר לכלל הכוחות שמתעתדים להיות בתעסוקה מבצעית באזור יהודה ושומרון. לאחרונה גם כוחות המילואים שבאים לתעסוקה מבצעית באזור החלו לקבל הכשרה בנושא בבא"פ לכיש. גם כיתות הכוננות של היישובים זוכות לתגבור אימונים, גם לקראת הפרות הסדר האפשריות לקראת ההצבעה באו"ם להכרזת המדינה הפלסטינית: “אנחנו מאמנים בהיקף נרחב", אמר הגורם באוגדה. “כל שבוע נערכים בין חמישה לעשרה אימונים. מדובר בלמעלה מ-100 כיתות כוננות שמתאמנות, ברובן המוחלט במימון צה”ל".

כזכור, בחודש מרץ השנה הסתננו ליישוב איתמר שבשומרון שני מחבלים, חכים ואמג'ד עווד בני ה-17 וה-19. הם חדרו ליישוב בחסות החשיכה מהכפר הסמוך, עוורתא, ותכננו הפיגוע מבעוד מועד, על-פי פרסום שירות הביטחון הכללי. השניים טיפסו מעל לגדר היישוב כשברשותם סכינים ומזמרה לחיתוך הגדר, וגנבו נשק מאחד הבתים הקיצוניים. מכיוון שלא היה אדם בבית, הם החליטו להיכנס לבית משפחת פוגל הסמוך.

במהלך הלילה הם רצחו באכזריות בעזרת סכיניהם את יואב בן-ה11 ואת אלעד בן ה-4, תחילה. אחרי זה התנהל מאבק בין הזוג פוגל למפגעים, כשבסופו הם רצחו את שניהם, וכן את ביתם התינוקת בת ה-3 חודשים, הדס. רועי בן ה-8 וישי בן ה-3, לא נפגעו מהפיגוע בדרך נס, וכן תמר בת ה-12, שלא שהתה באותה העת בבית.

אחר המרצחים התנהל מרדף עיקש על ידי כוחות מוגברים של צה"ל, המשטרה והשב"כ. המחבלים נעצרו על-ידי כוח של יחידת דובדבן כחודש לאחר הפיגוע. כמו-כן, נעצרו חלק מבני משפחת המפגעים שסייעו במודעות מלאה למעשיהם. בחודש יוני הוגשו כתבי אישום נגד הרוצחים, שהודו במעשיהם ולא הביעו קמצוץ חרטה במשפטם. בתחילת החודש הורשע חכים עווד במעשיו, וגזר דינו צפוי להימסר בקרוב. משפטו של דודו אמג'ד טרם הוכרע
ישן 12-03-2011, 22:24
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הגיון בסיסי, המצב מראה כי..."

אני קורא את כל הודעותיך ופשוט לא מבין מה אתה רוצה.
על איזה עובדות אתה מתבסס?
אתה יודע את כמות הנשקים שיש באיתמר?
את הסדרי הבטחון השוטף שם?
כמה סיורים יש סביב הגדר? את כמות ותדירות המארבים? את כמות החיילים שיש בסביבה?
אתה יודע מכמה תושבי הישוב מורכבת כיתת הכוננות? כמה זמן חולף מרגע הקפצה עד להגעת כוחות?

יש לך שמץ של מושג לכמה תושבי היישוב יש נשקים ובאיזה מרווחים הם פזורים ע"ג היישוב?
לא? אה. גם לי לא. לכן אני לא כותב כלום.
כל מה שאתה יודע שהיה איזהשהו כשלון, כולנו יודעים את זה. כולנו כואבים את זה. אף אחד לא יעזוב את הישוב בשביל זה, אני אפילו לא מבין למה העלית את ההצעה הטפשית הזו. יעשו את מה שתמיד עושים במקרים כאלו- יתחקרו את העניין כדי לדעת איזה מנגנון כשל, וינסו לגרום שלהבא הוא לא יכשל בשנית.

אין לך מה לכתוב? אתה לא יודע עובדות שאף אחד אחר מאיתנו לא יודע? אל תכתוב. אתה לא חייב למלא את כולנו בחרטטת זולה.
ישן 12-03-2011, 23:03

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני אסביר, אני כותב מה שבעניי..."

קראת את שלושת התחקירים האחרונים?
אולי הכשלים בכל אחד מהם היה בנושא אחר? אולי הם גרמו להקמת מנגנונים חדשים?
אולי האויב השתכלל?
אולי יש דברים שאתה לא יודע מספיק בכדי לקבוע ש'היו ארבעה פיגועים, בואו נקפל את העסק ונלך הביתה'.

דוגמה לחרטטת?
ציטוט:
אני לא שולט על הנחותיך, או הנחות תושבי המקום.
העובדות מוכיחות כי לא מתאים להם לחיות שם.
הדגש על 'ל ח י ו ת ' .

איזה עובדות לכל הרוחות??

ציטוט:
כשכל אוחז בסכין יכול לבצע באיתמר את זממו,
פירושו, כי אנשים לא עושים המתחייב,
למרות כי גם בסטוקהולם היה רצח,
ההגנה בשני המקומות צריכה להיות שונה,בהתאם לאיומים.
כל אוחז בסכין יכול לבצע את זממו? אתה יודע כמה אנשים נתפסו כשניסו לחדור בזמן האחרון? אתה יודע כמה ניסו ולא הצליחו? אתה יודע כמה מנסים ולא מצליחים במקומות אחרים? אתה יודע באיזה אמצעים ניסו?
ציטוט:
לזכרוני פיגוע רביעי באותו ישוב,
ראוי שיעברו למקום שמתאים להם לחיות בו.

בגלל שזה הפיגוע הרביעי בישוב אתה מסיק שהם אינם יודעים להגן על עצמם ועל ילדיהם?

רוצחים צמאי דם תכננו בקפידה את דרך הכניסה וההמלטות שלהם על מנת לרצוח משפחה בשנתה.
הם רצחו זוג הורים, ילד בן 10, ילד בן 4 ועוד פעוטה בת שלושה חודשים בלבד. כוחות הבטחון לא ידעו על הנעשה בשעת מעשה. לשכן בדלת ממול היה נשק והוא מעיד שכשהילדה בת ה12 חזרה היא דפקה אצלו בדלת ואמרה שלא פותחים לה. הוא לקח את הנשק ונכנס איתה.
מכאן אנחנו מסיקים שהיה נשק בקרבת מקום ושהדבר נעשה בשקט בידי מקצוענים שעשו שיעורי בית לפני.
מיטב המוחות הבטחוניים יושבים כרגע וחושבים איפה שגינו ומה אפשר לשפר. הם מקצוענים בתחום, אם לא הכי טובים שיש. בא ניתן להם לעשות את העבודה ונראה מה התוצאות, במקום להעלות השערות חסרות בסיס.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 12-03-2011 בשעה 23:16.
ישן 13-03-2011, 01:00
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "קראת את שלושת התחקירים..."

אתה תמשיך עם ה'אולי',
ואני אומר כי זה לא משנה אם פעם אחת עברו מתחת ופעם מעל הגדר.
כשחוקרים אירוע כניסה מחור,המסקנות אינן אמורות להגמר בהגנה על החור.
ובכלל לא משנה אם הוקמו מנגנונים, או האויב השתכלל,התחקירים אמורים לתת התיחסות לתסריטים עתידיים.
לגבי הציטוט הראשון,העובדות שהם מתים,ואסור ליפות המציאות,מי שלא מצליח לשמור על חייו,חייב לעשות שינוי. ואדרבא,אני מעדיף שיעשו מה שצריך, ולא יצטרכו לעזוב.
לגבי הציטוט השני,כל המחבלים נכנסו בקלות, והשיגו כל יעדיהם,כל ההתפלספות שלך סביב זה אינה ענינית.
לגבי הציטוט השלישי, אני לא כל כך מבין מה אתה רוצה לומר בזה שהיה נשק, ושהם היו 'מקצוענים', אתה רוצה לומר שזה מאפשר לחשוב שהם כן הגנו על עצמם בצורה סבירה ?
קביעתך כי 'מיטב המוחות',ו'מקצוענים בתחום' יפתרו הבעיות,מציגה את הפערים בגישתנו למציאות. גם על סמך מה שקרה,מסתבר כי לא כל החכמה נמצאת אצל מי שהיינו רוצים שיהיה כזה, תפקידנו כאזרחים ופטריוטים,להביע דעתו כשאנו חושבים כי המלך עירום.
ישן 13-03-2011, 14:09

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "למתקשים בהבנה, כתבתי רק על..."

אל תנסה להגמיש את דבריך הקודמים.
אמרת שתושבי איתמר לא יודעים להגן על עצמם ועל ילדיהם, ולכן המלצת שיעזבו את המקום,
אמרת ללא שום ידיעה והוכחות שכל מחבל יכול בקלות להגיע ולרצוח משפחה,

נכון, אני מסכים איתך שהיה פה מנגנון שכשל, אבל זו היתה אמירתך השולית, ובטח שלא בזה התמקדו הודעותיך.
כתבתי לך על אותן ההמלצות והמסקנות שהסקת בלי שום נתון והוכחה אחת.
כולנו יודעים שהיה פה כשל. כולנו נמתין עד שיתבצעו התחקירים ונראה מה אומרות ההוכחות.

לא בושה לחשוב פעם שניה על הודעותיך הראשונות ולומר שהן יצאו מתוך סערת נפש ומתח. זה קורה.
אף אחד מאיתנו לא שמח לשמוע את התקרית הזו וכולנו לא רוצים שמקרה כזה יחזור חלילה.
אבל אתה נמצא בפורום צבא ובטחון, כל ניתוח של המקרה שאינו בטחוני לא מתאים לפורום כזה.
ואם אתה יורה לכל עבר את מה שצריך לעשות על סמך השערות פנימיות שלך וללא שום ביסוס של הוכחה כלשהי או מידע שאינו מפורסם ברבים, ועוד קורא לדבריך ניתוח 'בטחוני' ו'צבאי', איני יכול שלא לבוא ולהעמידך על טעותך. הודעות אלו היו אמורות להיות חלק מפורום פוליטיקה היות והן ביטאו את רחשי ליבך ולא התבססו על שום מידע ראייתי. הנסיון לצבוע אותן כניתוח צבאי של הנושא פשוט לא יעבדו...

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 13-03-2011 בשעה 14:14.
ישן 13-03-2011, 15:23

בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "[font=Verdana]אל תנסה להגמיש..."

אני לא משנה דברים,
אני כותב כתגובה לתגובות כאן,
תקרא היטב את כל תגובותי ותבין במה אני מתמקד,
הצבא אחראי לביטחון,
התושבים לא יכולים לפתור עצמם מאחריות באמרם כי הצבא אחראי לביטחון ילדיהם.
בתגובתי הראשונה לא היתה בכוונתי לכתוב ניתוח מפורט ומנומק של המצב,אלא להתרכז במשהו שאולי יעורר האנשים לחשוב כי יש כאן משהו בלתי מתקבל על הדעת.
אחת מהשניים או כולם יודעים כי קיים כשל,ולא מפריע להם לחיות עם המצב,
או שלא מבינים כי יש כשל, בשני המקרים יש סיבה מספיק טובה לא להמתין לשום דבר,ולהאיר הבעיה.
לא צריך שום חקירה נוספת בכדי לדעת כי אין בעיה למחבל לרצוח באיתמר,
אם רוצים כי המקרה לא יחזור,אסור להתחמק מהארת הבעיות,גם אם זה לא נעים למישהו,
ואם זה לא הזמן...מתי הזמן? אולי לפני פיגוע ? נכון!,אבל איפה כל אילו שלא רוצים פיגועים עתידיים ?
מדוע הם לא כותבים על כשלים שיובילו לפיגועים הבאים?
אגיד לך למה,אחת הסיבות כי זה לא מעניין, זה מעניין רק כשהנושא 'חם'.
ועוד סיבה,אנשים לא מבינים מה הבעיות [למרות כי אתה חושב אחרת],
וזה שאני לא מפרט אינו אומר כי אני לא יודע, אי אפשר לכתוב פה הכל, ובלי סוף....
ואם אתה רואה במה שאני כותב פוליטיקה, אני מתנצל שאין בכוחי לגרום לך להבין שאין יותר ביטחון מזה.
ישן 13-03-2011, 15:41

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני לא משנה דברים, אני כותב..."

ציטוט:
לא צריך שום חקירה נוספת בכדי לדעת כי אין בעיה למחבל לרצוח באיתמר,
זו דוגמא לעוד הסקת מסקנה חפוזה ובלתי מבוססת.
לא צריך שום חקירה? אין בעיה למחבל לרצוח באיתמר?
נכון, שכחתי. אין תצפיות, אין מארבים, אין מחסומים, אין גדר אלקטרונית. אה כן, וגם כל החיילים יוצאים מידי שבת הביתה ומשאירים את המוצב שומם.
אני באמת, אבל באמת לא מבין מאיפה המסקנות וההוכחות האלו... אני בטוח שאתה יודע יותר ממני וחשוף למידע הרבה יותר רגיש ומסווג ממני. הרי זה היה בדו"ח המודיעין האחרון בגזרה, כולנו קראנו שהיה כתוב שם שאין שום בעיה להגיע עם כלי נשק חם ו/או קר לישוב איתמר.
שקול מילים בבקשה. הקלות שאתה מבסס פה החלטות מדיניות על פיה ממש בלתי נסבלת.

ציטוט:
התושבים לא יכולים לפתור עצמם מאחריות באמרם כי הצבא אחראי לביטחון ילדיהם.

הצבא הוא האחראי הישיר לבטחון תושבי איתמר כמו גם כל ישוב אחר במדינת ישראל.
כל הסדר בטחוני אזרחי כזה או אחר - הוא בגדר צ'ופר. ברור שיש הסדרים כאלה וייתכן שתושבי איתמר יחליטו לבסס את הנושא הזה יותר. אך בטח שהבטחון הוא לא האחריות שלהם. הם פשוט מעדיפים גם לעזור לצבא ולשמור על עצמם (וזה די הגיוני).
אך עדיין אחריות הבטחון שייכת לצבא. אזרחים לא מיומנים מספיק כמו מערכת צבאית.

ציטוט:
ואם אתה רואה במה שאני כותב פוליטיקה, אני מתנצל שאין בכוחי לגרום לך להבין שאין יותר ביטחון מזה.

אתה יכול להגיד את המשפט הזה על כל משפט פוליטי ב100%.
ברור שלפוליטיקה יש השלכה על בטחון.
לדוגמא: ברור שמצבנו הבטחוני היה שונה אם לא היינו מבצעים את תוכנית ההתנתקות. (יש שיגידו לטובה ויש שיגידו לרעה-> ולא אכנס לענין זה כי זה כבר פוליטיקה.) מבין? פוליטיקה משפיעה על הבטחון. אבל היא עדיין פוליטיקה, וזה לא נושא הפורום שבו אתה מקליד.
ישן 13-03-2011, 00:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "אכן, על מנרה, משגב עם, אורים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
אכן, על מנרה, משגב עם, אורים, נירים ועוד קשה יותר להגן מאשר על תל אביב.

אני בטוח שקל יותר להגן על תושבי קופנהגן מאשר על תושבי תל אביב.

קו המחשבה שלו מוביל רק למקום אחד - היעדר לגיטימציה לקיומנו במקום הזה.

את זה אני דווקא לא מקבל...אני חושב שזה מה שאתה רוצה שנחשוב על דעתו... אבל ה"עץ החלטות" הזה הרבה יותר סבוך והוא בהחלט יכול להוביל לעוד מקומות,למשל- היעדר לגיטימציה לקיום ההתנחלויות, ולא היעדר לגיטימציה לקיום מדינת ישראל.
זה שתומכי ההתנחלויות רוצים שנחשוב שהדברים מחוברים, זה דבר ברור ולא חדש, אבל יש רבים שחושבים אחרת ולחלוטין אינם רוצים לא בסיום קיומה של המדינה ולא בדה לגיטמציה למדינה.
במקרה זה אני לא נכנס לאיזה מהדעות נכונה, למרות שאני משער שזה לא סוד מה אני חושב..אבל להציג את זה כמו שהצגת זה לא חדש, זו טקטיקה ישנה שיש בה לא מעט חורים לוגיים.

ישן 13-03-2011, 00:25
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=צ'ומפי]אכן, על מנרה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
זה שתומכי ההתנחלויות רוצים שנחשוב שהדברים מחוברים, זה דבר ברור ולא חדש, אבל יש רבים שחושבים אחרת ולחלוטין אינם רוצים לא בסיום קיומה של המדינה ולא בדה לגיטמציה למדינה.

יכול להיות שרבים אינם רוצים... וכו' אבל זו התוצאה המתבקשת מהתנהגותם, למרות אי-רצונם בכך.

ציטוט:
במקרה זה אני לא נכנס לאיזה מהדעות נכונה, למרות שאני משער שזה לא סוד מה אני חושב..אבל להציג את זה כמו שהצגת זה לא חדש, זו טקטיקה ישנה שיש בה לא מעט חורים לוגיים

דוקא בתיזה שלך (על הישובים האלה [התנחלויות שבניתי וטיפחתי] אני מוותר, ואילו על האחרים אני דוקא מתעקש) - יש המון חורים לוגיים.

וחמור מכך, הבעיה הלוגית היא רק משנית כאן, אופן ההתנהגות (נכונות לויתור עצמי על ישובים) היא היא המערערת את העמידה שלנו -
תרתי משמע (הן עמידה פיסית מול האויבים, והן עמידה דיפלומטית במו"מ).
ישן 13-03-2011, 07:12

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "לגבי הסיפא שלך,הפקרת חיי..."

זה סתם ויכוח פוליטי שלא קשור לפורום.

הפקרת חיי אדם ברמת המוסר שלנו שונה מאצל אויבינו. אצלהם זה דבר משני. מבחינתם אין בעיה ברצח תינוקת בת חודשיים וילד בן 10. כמו גם לרצוח חפים מפשע. מבחינתם אין בעיה לחנך את ילדיהם להרג. אין להם בעיה להתאבד על דתם. מבחינתם הניצחון שלהם הוא אם הם מצליחים לגרום לאנשים האמיצים והחזקים האלה להתקפל משם.
ואם ח"ו הם יצליחו - קו הדמים פשוט יתקרב בעוד מטר לת"א.
מה תגיד אז? תגיד גם לתושבי אריאל להתפנות?
דעתך יכולה להיות שונה ואני מקבל אותה. לכן אנו חיים במדינה דמוקרטית שתקבל החלטות שמתאימות לרובנו. אבל שוב- סתם גררת אותנו לויכוח פוליטי שאין לו ולפורום שום קשר.
ישן 12-03-2011, 23:20
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בטח שיש. על מדינת ישראל קשה להגן יותר מעל סומרוויל, אילינוי.
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=YGH]וגש מיד לקונסוליה..."

ובאופן אישי אני יכול לגור בשני המקומות.

לא צריך להיות טייס גדול כדי להבין שהסקת מסקנות גורפת מארבעה פיגועים בתשע שנים, תוך התעלמות כמעט-גורפת מכך שבמדינתנו האחריות העליונה להגנה על חיי אדם היא של צה"ל והמסקנות המתבקשות מכך, אין לה כל קשר לבטחון.
גם לא צריך להיות שריונר גדול כדי להבין, שרק כלפי מי שחושבים שלא צריכים להיות שם מפנים את הטיעון 'אתם לא מצליחים להגן על עצמכם', ושכלפי יושבי ירושלים (מעל מאה ושבעים הרוגים בתשע השנים האחרונות), או פוקדי בתי קפה למיניהם (כמה עשרות הרוגים בשנים האחרונות, אין לי כוח לספור) לא תופנה הטענה הזו, שלא לדבר על תושבי חוטף עזה שבמשך שנים צה"ל לא הצליח להגן עליהם מרקטות, ויש ספק אם יצליח בעתיד.*

בקיצור, כל מה שצריך הוא טיפה של יושר כדי להודות שלא מדובר פה בכלל בטיעון בטחוני אלא בטיעון פוליטי: הם לא צריכים להיות שם = לכן הסיכון לא שווה את הטרחה, וממילא אם יש מחיר בחיי אדם הישיבה במקום-שלא-צריך-להיות-בו הופכת מנטל נסבל לנטל לא נסבל. וזו טענה פוליטית מוכרת וידועה, אבל לא הגון להעמיד פנים שמדובר בניתוח בטחוני.

*כדי להקדים את הטיעון הרגיל: לא, אני לא יודע הכל, ולא, אני לא חושב שכל קובעי המדיניות טיפשים. עכשיו אפשר לדבר לעניין?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 13-03-2011, 00:27
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ברור שהטיעון שלי לוגי,
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "מסכים. עדיין, זה שהוא גרר את..."

ואתה מוזמן לגשת לכל האנשים מחו"ל שסוברים שישראל היא מקום מסוכן מדי כדי לגדל בו ילדים.

אתה והוא פשוט מתחילים את הלוגיקה מנקודה אחרת, וכמו שטענתי - הנקודה האחרת היא הדעה הפוליטית, שבגללה איתמר צריכה לשיטתך לזוז, ואילו משגב-עם בשנות השבעים (למרות אוטובוס הילדים ולמרות הפיגועים) - לא.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 13-03-2011, 02:03

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בטח שיש. על מדינת ישראל קשה להגן יותר מעל סומרוויל, אילינוי."

זה שאנשים נוטים לחשוב פוליטית,
לא משנה העובדה כי התיחסותי לחדירות המחבלים לאיתמר היא ביטחונית/מקצועית/אנושית.
לאנשים הרגילים להתיחס לסביבתם דרך משקפיים פוליטיות או שיבטיות, קשה לקבל זאת,
יש לפנינו כשל בולט,אותו אנו עוקפים מתוך עיוורון או סיבות אחרות,
מקרה איתמר הינו מקרה בולט המבליט את חוסר יכולותנו/חוסר יכולות הצבא קודם כל בהבנת בעיותיו.
ואסור לנו כאזרחים להתעלם מכך.
אני מרגיש שזה לא המקום לגבות טיעוני בהסברים מקצועיים,מה שניסיתי במקומות אחרים,
מספיק לראות התוצאות ולהבין.
והצעתי לאנשי איתמר לעשות שינוי,הלוואי וישארו וישתנו,אך המציאות מוכיחה כי הם עדיין נכשלים בהגנת ילדיהם.
ולא מקרה איתמר כמקרה ירושלים,באיתמר האוכלסיה קטנה יחסית,הומוגנית,עם שטחים מפרידים משכניהם, לגדר את ירושליים,לשחרר כלבים בירושליים....וכו' וכו'...זה הרבה יותר מורכב.
במקום להתמקד בנושא,שהינו תיפקוד בעייתי של האחראים על ביטחוננו,
השיח-כרגיל- עובר לנושאים שאנשים רגילים לדבר עליהם.
ישן 14-03-2011, 09:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשלא מסוגלים להגן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
כשלא מסוגלים להגן -זזים
במלחמת השיחרור פינו ילדים ונשים,כי לא היה הגיון בלהשאירם,
את לבנון עזבנו, כי המחיר לא היה שווה,
בהתכתשויות האחרונות,פעם תושבי ת"א זזו, פעם אנשי הגליל זזו.
התופעה שבישוב אנשים וילדים נהרגים, ולא עושים משהו לפתור העניין, לא מתקבלת ע"י הגיוני,
ואם לא הובנתי, אסביר,אני לא קובע מה גבולנו, אני רוצה לקבוע גבולות להגיון, מצידי שהמתישבים יבינו מה הבעיה ,ישנו,וחסל סדר הפקרת חיי אדם.

אחלה דוגמאות יש לך - אתה משליך ממלחמות קצרות, או מעימות בשטח בו לא היה אזרח ישראלי אחד, לבין הגנה על שטח מאוכלס באזרחי ישראל לאורך זמן...
בא נראה - האם יש לך דוגמה אחת לישוב שפונה בתקופת הפידאיון? אולי לישוב שפונה מרצון בתקופת המרד הערבי של שנות השלושים? מה עם ישובי הגליל בשנות השבעים והשמונים?
אני כבר לא מדבר על האיוולת בטענה כאילו 4 פיגועים ב-9 שנים הוא דבר נמנע.
מה שכן הייתי רוצה,בתור אחד שמאשים אוכלוסיה בזילות חייהם של ילדיה, זה לשמוע ממך איך יוצרים הגנה הרמטית לכלל ישובי איו"ש (ומדינת ישראל) בתקציב המדובר, מבלי להקצות להם גדוד לישוב (סטייל כפר דרום או נצרים). איך אמרת? בא נדבר ביושר...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-03-2011, 13:35

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll]כשלא מסוגלים..."

אנשים עולים לקרקע בכדי לחיות שם, לא לנטוש.
ולכן אני בא בטענות גם לאנשי הישוב,למרות כי האחריות לפחות הפורמלית על הביטחון, היא לא של אנשי הישוב.
ואל תבין אותי לא נכון, אני מעריך אנשים אילו המוכנים לקחת סיכונים בשביל דבר שמאמינים בו.
אך אני לא מקבל את השלמתם,או עיוורונם או התיחסותם,לנושא הביטחון.
ההגנה הלקויה [אם אהיה עדין] הביאה לתוצאות בלתי מתקבלות על הדעת,
ואני מתפלא על קביעתך כי אתה מטיל ספק כי היה אפשר למנוע הפיגועים
ובמקום להתנצח איתך על דבר שאין לי ספק בו,
אשאל אותך שאלות :
האם היה שימוש נכון בבעלי חיים במקום ?
האם זמן ההגעה של חיילים למקום אחרי אינדיקציה על נגיעה / חדירה הינו סביר,או שאחרי 5 דקות כבר אין טעם להגיע ?
כמה זמן לדעתך צריך לקחת מאז שהצבא קיבל הודעה על חדירה,או מאז שהתברר כי המפגעים נעלמו ,עד שהשמיים מוארים בעזרת אמצעי תאורה ?
[ואת זה אתה העלתה:]האם התקציב לאבטחה היה מתאים ?
[וגם זה אתה העלתה:]האם הוקצב למקום כח אדם מתאים ?
ואם אתה בעד דיון ענייני אל תכניס מושגים שאינם שייכים לדיון ענייני,ברור לכל מי שאינו הדיוט,כי אין דבר כזה 'הרמטית'.
ישן 14-03-2011, 22:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אנשים עולים לקרקע בכדי לחיות..."

ציטוט:
האם היה שימוש נכון בבעלי חיים במקום ?
האם זמן ההגעה של חיילים למקום אחרי אינדיקציה על נגיעה / חדירה הינו סביר,או שאחרי 5 דקות כבר אין טעם להגיע ?
כמה זמן לדעתך צריך לקחת מאז שהצבא קיבל הודעה על חדירה,או מאז שהתברר כי המפגעים נעלמו ,עד שהשמיים מוארים בעזרת אמצעי תאורה ?
[ואת זה אתה העלתה:]האם התקציב לאבטחה היה מתאים ?
[וגם זה אתה העלתה:]האם הוקצב למקום כח אדם מתאים ?
ואם אתה בעד דיון ענייני אל תכניס מושגים שאינם שייכים לדיון ענייני,ברור לכל מי שאינו הדיוט,כי אין דבר כזה 'הרמטית'.

1. האם היה תקציב לכך?
2. האם זה היה תפקידם של החיילים?
3. אתה יודע, עשיתי את זה פעם - בזבוז זמן ומשאבים. ואגב, בחלק מהישובים לקח 40 דקות עד שכוח צה"לי הגיע, פשוט כי הפיזור של הכוחות גדול
4. יש לך נתונים?
5. יש לך נתונים?

אם אתה טוען שאין דבר כזה אבטחה הרמטית, אתה בפועל מקבל את זה שיהיה אחוז מסויים של הצלחה לאויב בפיגועים בתוך ישוב.
נקודה שניה שצריך לזכור היא, שגם בפריסה צפופה הרבה יותר של כוחות צה"ליים בשטחים, לא הצליחו למנוע חדירות לישובים.

ישן 14-03-2011, 22:55

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll] האם היה שימוש..."

קיוותי שתוסיף יותר,
טענתי המרכזית היא ,כי הגנת המקום בלתי מתקבלת על הדעת,
לגבי התקציב,השקיעו בהגנה שלא עונה על הצרכים,אף אחד לא יקפוץ את ידו אם יבין כי הדבר נחוץ להגנה על חיים.
תפקיד החיילים- יש במקום חלוקת סמכויות,וברור מי אחראי על ההגנה.
מה שאמור למנוע חדירה לישוב, הינו פריסה נכונה, ולא 'פריסה צפופה',
אין כאן בעית כח אדם,יש בעיית הפעלת כח אדם[אני לא רוצה להאריך,אבל בכל זאת,אם אתה מכיר את בעית הכבאות, אז גם שם,הבעיה היא בעית הפעלת כח אדם.]
בתגובתי הקודמת זרקתי כמה נקודות,
לדעתי, מי שמסוגל לבדוק אותן נקודות, יגיע למסקנה כי ההגנה אינה מתקבלת על הדעת.
אין הגנה הרמטית .
אך במקרה שלפננו יש הגנה ?
ישן 15-03-2011, 00:35

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "sza, עם כל הכבוד, זו עבודה..."

ושוב אתה כותב הודעה שלא כוללת בתוכה שום ראיה ושום אמירה פרט ל"תאמין לי".

וכן, במקרה שלנו יש הגנה. יש תצפיות, סיורים, מארבים וגם גדר שנותנת אינדיקציות. יש כיתת כוננות ושמירה 24/7. וייתכן שיש עוד דברים שאיני יודע עליהם.
צריך עוד הגנה? ייתכן, אני בטוח שכל מי שקשור לגזרה זו שואל את עצמו אותה השאלה ובמידה ויגיעו להחלטה שצריך- אני בטוח שיוסיפו.

אתה אומר שאין הגנה? תוכיח.

אני קורא עיתונים יומיים וקראתי את כל ההודעות באשכול זה מהראשונה ועד האחרונה, (וגם את אלו שהמנהלים מחקו- לא פספסתי אות.) ואני פשוט לא מבין מאיפה אתה ממציא את ההנחות הכ"כ ברורות שלך.
איך כ"כ פשוט לך להגיד שאיתמר זה ישוב חסר הגנה ושכל בן עוולה יכול לעשות בבני הישוב את זממו.

אתה פשוט מגזים ו'מבסס' תיאוריות עצמיות שלך על כלום הוכחות.

נערך לאחרונה ע"י sza בתאריך 15-03-2011 בשעה 00:43.
ישן 15-03-2011, 00:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "sza, עם כל הכבוד, זו עבודה..."

בולשיט. אתה קובע עמדה נחרצת (ומתלהמת) כשבבירור אין לך מושג לגבי התקציבים האמורים, פריסת הכוחות, ועוד כמה דברים שעדיף לא לפרט כאן, כמו יכולות תגובה וכדומה, ואח"כ אתה עוד מעיז לתקוף אדם שדורש ממך תשובות לגבי דברים אלה בדיוק!

על סמך מה קבעת שיש כאן כשל בתכנון ההגנה? על סמך מה קבעת שניתן ליצור מערך הגנה טוב יותר? על סמך מה קבעת שניתן למנוע חדירה לישוב? על סמך מה קבעת ש-4 פיגועים ב-9 שנים בישוב הוא דבר בלתי נסבל? על סמך מה קבעת שמצב זה יוצא דופן? על סמך מה, לכל הרוחות, אתה מעיז לומר שלאזרחים בישוב לא אכפת מחייהם של ילדיהם!

נ.ב. - ואגב, אתה מודע לכך שלמרות מכת הפידאיון, צה"ל צומצם בשנות החמישים? אתה יודע למה?
הכסף הוא לא בלתי נגמר. יש תקציב ויש מסגרות תקציב שצריך לעמוד בהן, גם אם לא נותנים 100% הגנה.

ישן 15-03-2011, 10:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "השימוש במילים כמו 'בולשיט' לא..."

מי שקבע קביעות זה אתה, לא אני.
אתה זה שקבע שהאבטחה לא תקינה
אתה זה שקבע שאבטחת הישובים הוזנחה
אתה זה שקבע שאין בעיה של כסף
אתה זה שקבע
ציטוט:
אני חושב שכישלון הישוב איתמר הוא בסדר גודל שלא היכרנו מהתישבות אחרת.
- על סמך אילו נתונים קבעת את זה?
אתה זה שקבע
ציטוט:
ואין בעיה גדולה יותר מחיי אדם מופקרים.
- על סמך מה קבעת את זה?
אתה קבעת
ציטוט:
זה לא משנה את הסיפור שמספרות לנו הגופות :לא היתה הגנה ראויה.
האם בכל מקום שיש בו גופות, לא היתה הגנה ראויה? תגדיר הגנה ראויה!
כל זאת בזמן שאתה שואל אותי לגבי תקינותם של סידורי האבטחה!

אני אשאל זאת שוב, ונא לא להתחמק:
על סמך מה קבעת שאבטחתו של הישוב הוזנחה?
כתבת באשכול הזה למעלה מ-40 הודעות(!), באף אחת מהן אתה לא מסביר היכן היה כשלון של האבטחה, ובמקום זה אתה מטיל על אחרים להפריך טענה חסרת ביסוס שלך.

לגבי אמירות שאני "מייחס" לך, האשכול לא כזה ארוך בשביל לא יהיה קשה לצטט אותך:
12.3 05:13
ציטוט:

12.3 05:52
ציטוט:
כשבישוב יש ארבעה פיגועים בתשע שנים,המסקנה היא :האנשים אינם יודעים להגן על עצמם.זה הוא חוסר אחריות,לפחות כלפי ילדיהם.

נ.ב. - הלכתי למילון אוקספורד - הבחירה במילה בולשיט, היתה מדוייקת להפליא...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-03-2011 בשעה 10:51.
ישן 15-03-2011, 11:39

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מי שקבע קביעות זה אתה, לא..."

ראשית,יתכן והייתי יכול להתבטא בצורה מוצלחת יותר,
מטרתי היתה לעורר,
ואני חוזר על מה שכתבתי :' אני לא מקבל את השלמתם,או עיוורונם,או את התיחסותם לנושא הביטחון '.
ואולי דבריי יכולים לתרום משהו בכיוון.
היום שמעתי אמירה: לא צריך להיות זאולוג בכדי לזהות חזיר.
אני לא צריך להיות מצוי בכל הפרטים בכדי להבין כי יש בעיה.
נתחיל לדבר אבטחה,
שימוש בבעלי חיים :
יחודו של המקום עושה אותו קלאסי לשימוש בבעלי חיים לצורך התרעה/הגנה.
המקום מבודד יחסית,אוכלסיה הומוגנית,כניסת האנשים למקום נשלטת.
המפגע הפוטנציאלי נבדל בהתנהגותו, ריחו וכו'
אפשר להשתמש בצורה הכי מקובלת בכלב הקשור ליד הבית,או בתוכו,
ואפשר לשחרר כלבים בשטח הישוב,דבר המתאים במיוחד למקום זה.
אפשר לפתח הנושא, כרגע זה מספיק.
אחת מהשתיים ,
או מה שכתבתי כאן אינו נכון,
או שאי מציאות בעלי החיים צריכה לספר לנו משהו על האבטחה.
ישן 15-03-2011, 12:00

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ראשית,יתכן והייתי יכול להתבטא..."

לא צריך להיות זאולוג בכדי לזהות חזיר, זה נכון. אבל אתה חייב להבין שדבריך אינם פשוטים ומובנים מאליהם, ויותר מכל- יש להם משמעות חמורה ביותר.
אתה לא צריך להיות מצוי בכל הפרטים בכדי לדעת שהיה כשל.
המרחק מפה ועד הגדרת הבעיה רחוק מאד ובכדי למצא את הבעיה שגרמה לכשל צריך להיות מצוי עמוק עמוק בכל הפרטים.
לא צריך להיות זאולוג בכדי לדעת שהחיה הזו היא לא ארנב:
- הבעיה לא היתה חוסר היערכות מצד המשפחות שמתגוררות באיתמר,
- הבעיה לא היתה הזנחה של החיילים במתכוון,
- הבעיה לא היתה שאין לתושבי איתמר בטחון ובוודאי שלא יכול כל בן עוולה להגיע, לרצוח ולחזור הביתה בקלות.

אתה רוצה להעלות אפשרויות הגנה נוספות שייתכן ואינן מיושמות? בבקשה. אבל אל תטיח האשמות חסרות ביסוס על גורמים שאין להם ולו טיפה של אשמה בנושא.

אתה באמת צריך לקבל את עצתו של YGH ולבדוק את קו מחשבתך, לאור העובדה שכולם יצאו נגד דבריך החריפים. (אני מתבסס על עובדה כשאני אומר לך את זה... ואתה יכול לבדוק אותה בדיוק כמוני, רק דפדף באשכול ותבין.)

ולסיום הדיון הממצה הזה, אם אתה רוצה להתמקד בדרכים נוספות ויצירתיות שלא משתמשים בהן עד עתה- המשך בקו זה. כי אין לך ולו שמץ של אמת בנסיון להצדיק את האשמותיך הקשות (במיוחד בתושבי איתמר עצמם).
ישן 15-03-2011, 12:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ראשית,יתכן והייתי יכול להתבטא..."

אבל צריך להבין בחזירים בשביל לדעת שהחזיר לא סתם שמן אלא בהריון.
אתה מדבר על פן אחד בלבד - שימוש בבעלי חיים. האם יש לך מושג אם היו קיימים או לא?
ונקודה יותר חשובה - האם אתה קובע שאבטחה מתחילה ונגמרת בשימוש בכלבים?
אם לא לשתי השאלות, כדאי שתחזור לנקודת המוצא.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-03-2011 בשעה 13:01.
ישן 17-03-2011, 21:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אתה לא עוזר להתקדם, אין..."

לא, זה לא מצביע על בעיה. יש הרבה דרכים לעשות אבטחה, ואף פעם אין דרך אחת או תשובה אחת.
הטענה השניה שלך (לגבי הסייר) נטולת כל בסיס.

ישן 18-03-2011, 06:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כשהסייר הגיע למקום, הרוצחים..."

אז מה יעזרו לך כלבים בדיוק, אם, לפי טענתך, ההתייחסות של הכוח המגן היא מבטלת?
ומה הקשר לתכנית ההגנה של הישוב? יכולה להיות לך בבית מערכת אזעקה סוג א' - אם הסייר של חברת השמירה עסוק רק בלחזל"ש, ירוקנו לך את הבית כך או כך.

אתה יודע - די הרבה אנשים ענו לך בסבלנות רבה כאן. עד עכשיו הפרחת סיסמאות ותו' לו. המינימום הנדרש הוא לדעת על מה מדברים בשביל דיון אינטיליגנטי. אני לא רואה אחד כזה כאן.

ישן 14-03-2011, 09:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "נכון, אני מבין מה עומד מאחרי..."

ז"א, לפי טענתך, היה צריך לפנות את כל ישובי הספר בשנות החמישים ולהרכז רק באיזור ת"א? אולי היה צריך לפנות את קרית שמונה בשנות השמונים?
למעשה, מה שאתה אומר הוא שכל מה שהמחבלים צריכים לעשות הוא להתמקד בפיגועים ישוב-ישוב (וגם אז, מספיק פיגוע פעם בשנתיים וחצי) בשביל שנפנה את כל הישובים שלא נמצאים בגוש דן. אחלה הגיון.

ישן 15-03-2011, 19:33
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
אני שמח שאתה לא מתמקד במה שמחבלים צריכים לעשות
בתגובה להודעה מספר 193 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני לא אומר מה מחבלים צריכים..."

אבל בנוגע למה שאנחנו צריכים לעשות- אני מבין שלשיטתך, כל החלוצים לקראת ובקום המדינה, וכל יישובי הספר היו צריכים להינטש מזמן, כיוון שההגנה עליהם היתה בלתי מספקת.

מהי הגנה מספקת לטעמך? (אנא פרט כיוון שבאמת לא הבנתי)
איזה סיכון הוא סביר? (פיגוע בחמש שנים? פיגועי תחבורה ציבורית בלבד? תאונות דרכים?)
אם הסיכוי למות בישראל טרם זמנך גבוה מהסיכוי בניו-זילנד האם זה מחייב אותי לעבור לניו-זילנד ברגע שיש לי הזדמנות? (האם אני צריך לחיות במקום הבטוח עלי אדמות?)

ושאלה מתלהמת:
האם אתה חובש קסדה כשאתה עומד על כיסא בשביל להחליף בית נורה? (לפי החוק, והוראות בטיחות לעבודה בגובה רק לחשמלאי על סולם טוב מותר להחליף בית נורה, ויש לחבוש קסדה. ידועים מיקרי מוות של אנשים שהתחשמלו או נפלו מסולמות בגובה של מטר כיוון שלא חבשו קסדות)
ישן 15-03-2011, 21:24

בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "אני שמח שאתה לא מתמקד במה שמחבלים צריכים לעשות"

לא התעמקתי בנושא אותם ישובים,גם כי זה לא רלוונטי כרגע,
מה שכן,בארות יצחק נשארה, השכנה כפר דרום ננטשה,משום הקושי בהגנתה.
לא אצליח להסביר לך פה מה היא הגנה מספקת,
אבטחה זה מקצוע,ולא מספיק כי אתה חכם, או רב דרגות בכדי לשלוט בנושא,
[בשב"כ לדוגמא, יש המתמחים בנושא].
רק אומר כי הגנה מספקת הינה כזו הנותנת מענה סביר למטרות ההגנה.
רצח רבין היה כישלון,
ורצח חלפן הכספים ברמלה בחדש שעבר-לא. למרות שראוי היה ששניהם יהיו עימנו.
הבקיאים באמת בנושא,מבינים הכשלים באיתמר,מסיבות שאני רק מנחש ,הידע לא משותף עם הציבור,שמסתמך על שברי מידע שחלקו לא אמין, ומעבד אותו עם הכלים שאין לא.
וחבל שאותו ציבור לא עושה קצת יותר מאמץ להבין.
ישן 17-03-2011, 21:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "לא התעמקתי בנושא אותם..."

כפר דרום ננטשה ב-מ-ל-ח-מ-ה מול צבא ס-ד-י-ר. אין שום קשר כלשהו בין הטיעונים שלך לדוגמאות שאתה מביא.

ישן 17-03-2011, 22:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "התיחסתי לתגובה של tuni' שרצה..."

נכון, גם איתמר עמדו מול מספר התקפות של צבא סדיר המסתייע בשריון ללא סיוע חיצוני או נ"ט, ריבוי נפגעים ללא פינוי רפואי והתדלדלות תחמושת, ויאלצו להסתנן דרך טבעת מצור...

ישן 15-03-2011, 23:08
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll] אגב יצאנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
אני חייב לומר שהמשפט הזה מבטא בחלקו, את התסמונת שהמדינה כולה סובלת ממנה, ובאה לידי ביטוי גם במלחמה האחרונה, וכמו שאמרו לך, אם אין היגיון אז מה ההיגיון בצה"ל? על אותו משקל בדיוק. הרפיסות הזאת שמשתלטת על החברה שלנו, הפחד לעמוד, הפחד לאבד חיילים, מפנים חיילים שתפקידם להגן על אזרחים כדי שלא ייפגעו? הרי לשם כך יש את החיילים! שייפגעו ויספגו ויגנו על האזרחים..

הישיבה בלבנון אינה דוגמה טובה במקרה זה, למרות שאני מסכים איתך לגבי התסמונת שאתה מציין ועם חוסר ההגיון שאתה מציין.
בהחלט הגיוני שהצבא יגן על האזרחים, וזה הגיוני שהצבא יעשה פעולות מסוכנות כולל סיכון החיילים כדי שהאזרחים לא יפגעו, ובהחלט הגיוני שיהיה לתקופה מסוימת אזור צבאי שימנע פגיעה באזורים אזרחיים.
אבל, לא הגיוני שיהיה באופן קבוע אזור חיץ שלא ממש ניתן להגן על החיילים שנמצאים בו והוא נשאר שם קבוע לעשרות שנים כדי "להגן על האזרחים" זה פשוט מקרה שבו המדינה מרמה את עצמה ואין במקרה זה ממש הבדל בין האזרחים לבין החיילים (שחלקם עוד לא נולדו כשהמדינה החלה לשבת שם)..לבנון התקרבה להיות דבר כזה....אזור חיץ לתקופת אין סוף שבו אנחנו יכולים להגיד שחיילים נהרגים ולא אזרחים....
עכשיו, המצב הלא הגיוני הזה לא חייב להסתיים בנסיגה כמובן, על כך אני מסכים לחלוטין, נסיגה היא רק אופציה אחת, אפשר לשנות את כללי המשחק בכל מיני דרכים, לאו דווקא בנסיגה מלאה.

ישן 15-03-2011, 23:28
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 205 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]אני חייב..."

ציטוט:
הישיבה בלבנון אינה דוגמה טובה במקרה זה, למרות שאני מסכים איתך לגבי התסמונת שאתה מציין ועם חוסר ההגיון שאתה מציין.
בהחלט הגיוני שהצבא יגן על האזרחים, וזה הגיוני שהצבא יעשה פעולות מסוכנות כולל סיכון החיילים כדי שהאזרחים לא יפגעו, ובהחלט הגיוני שיהיה לתקופה מסוימת אזור צבאי שימנע פגיעה באזורים אזרחיים.
אבל, לא הגיוני שיהיה באופן קבוע אזור חיץ שלא ממש ניתן להגן על החיילים שנמצאים בו והוא נשאר שם קבוע לעשרות שנים כדי "להגן על האזרחים" זה פשוט מקרה שבו המדינה מרמה את עצמה ואין במקרה זה ממש הבדל בין האזרחים לבין החיילים (שחלקם עוד לא נולדו כשהמדינה החלה לשבת שם)..לבנון התקרבה להיות דבר כזה....אזור חיץ לתקופת אין סוף שבו אנחנו יכולים להגיד שחיילים נהרגים ולא אזרחים....
עכשיו, המצב הלא הגיוני הזה לא חייב להסתיים בנסיגה כמובן, על כך אני מסכים לחלוטין, נסיגה היא רק אופציה אחת, אפשר לשנות את כללי המשחק בכל מיני דרכים, לאו דווקא בנסיגה מלאה.

ביחס ללבנון:
השאלה היא אם השהייה שם וההרוגים תרמו לביטחון תושבי המדינה? ולדעתי התשובה היא חיובית, הסיבה לנסיגה הייתה פוליטית, אסונות כמו אסון המסוקים ואסון השייטת יחד עם המחאה הציבורית שגברה הם אלה שהכתיבו את המדיניות של הממשלה בסופו של דבר.
המצב הלא הגיוני עליו אתה מדבר הוא המצב שנדון באשכול הנ"ל על היישוב איתמר ודומיו? בכל מקרה אני אומר שלדעתי האופציה של לסגת בשל התקפות טרור רק יגבירו את הטרור ויפגעו בהרתעה שלנו ובחוזק שלנו. המונח "החוסן הלאומי" הוא באמת חשוב ורוח הלחימה של חיילי צה"ל נפגמת. אני חושב שהספר "אם יש גן עדן" מתאים ומסביר את דעתי בצורה הטובה ביותר(נכון שהוא עוסק בלבנון והנסיגה)
כך או כך, קטונתי מלבקר ולשפוט(לפחות ב"רמה הצבאית" של הדברים), כשאתגייס בסוף השנה..
(בכל מקרה כל תוכן ההודעה הוא פוליטי ובטח לא מתאים לפורום..)

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 15-03-2011 בשעה 23:41.
ישן 16-03-2011, 00:18

בתגובה להודעה מספר 208 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "נכון"

איזה כישלון אני....
טוב,אתה נותן לי עוד סיבה לכתוב,
אני חושב כי יש לנו חתיכת בעיה אם אנחנו לא מבינים כי ההגנה על איתמר היא כישלון,ולא צריך אותי בשביל זה.
מספיקים הנתונים החלקיים בתיקשורת.
כשהציבור לא קורא נכון המציאות,אין גם לחץ על הצבא להשתנות,
מי שלא רואה בעיה באיתמר ,
גם לא ראה בעיה בימ"חים.
ותחשוב על המשפט הפשוט :
כשמשקיעים במערכת למניעת פגיעה בתושבים,
ותושבים נפגעים,
סימן שנכשלנו במניעת פגיעה בתושבים.
ועכשיו חשוב למה זה קרה,
תזכור מה סיפרו בתיקשורת,
תעזר בחומר המופיע באשכול זה,
תקרא לאט,
ותראה שאתה כבר יודע כי היו דברים לא תקינים.
גם דבר אחד לא תקין, זה לא תקין.
ואל תפחד להרחיק לכת,
מי שמפחד לחשוב רחוק,
ישאר קרוב עם חום העדר הנעים.
יאללה תתקדם.
ישן 17-03-2011, 21:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "איזה כישלון אני.... טוב,אתה..."

ואתה עדיין לא מצליח להסביר מה היה בעייתי באבטחת איתמר. מצד שני, אתה שוב טוען שאבטחה צריכה להיות הרמטית.

תחליט - או שאתה דורש אבטחה הרמטית, או שאתה אוטומטית מקבל אפשרות לנפגעים, ואז אתה שוב צריך להסביר על סמך אילו נתונים החלטת שהאבטחה באיתמר כשלה. למרות שעברת עוד 10 הודעות באשכול הזה, עדיין לא טרחת להסביר זאת.

ישן 17-03-2011, 23:59

בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואתה עדיין לא מצליח להסביר..."

אבטחה מעולם אינה הרמטית,
אולם צריך לשאוף לאבטחה הרמטית של התושבים.
גם במלחמות, ועל הכבישים אי אפשר להמנע מהרוגים,
למרות זאת לעתים עקב הרוגים מיותרים,מדברים על כשלים.
במקרה של איתמר,מספיקים לי חלק קטן של הפרטים,שכל אחד חשוף להם,
בכדי לדעת כי למערכת ההגנה שהוקמה אין יכולת להגן מפני רוצחים,
ולמרות זאת בעינך האבטחה סבירה.
אני לא רואה טעם לעשות פה ניתוח מפורט של המקרה, בשביל אילו שברור להם -בניגוד למציאות-כי הכל סבבה.
הידע שלי הוא מהכרות ישנה ושטחית של המקום,מהתיקשורת, גישה לאנשים שהשלימו לי עוד כמה דברים,ובעיקר עם יכולת להתבונן, להבין, לעשות אחד ועוד אחד.
חשבתי כי רק אם אציין בעיה אחת זה יספיק,אך גם כשציינתי עוד בעיה זה לא הספיק....יש משהו שונה בראיה...בתפיסת המציאות...וזה לא המקרה שבו אם אוסיף עוד נתון אצליח לשכנע.
לדעתי גם חלק ממה שכתבתי+ מה שמופיע בתקשורת, חייב להוביל למסקנה.....
ישן 18-03-2011, 00:15
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אבטחה מעולם אינה הרמטית, אולם..."

ציטוט:
הידע שלי הוא מהכרות ישנה ושטחית של המקום,מהתיקשורת, גישה לאנשים שהשלימו לי עוד כמה דברים,ובעיקר עם יכולת להתבונן, להבין, לעשות אחד ועוד אחד.
חשבתי כי רק אם אציין בעיה אחת זה יספיק,אך גם כשציינתי עוד בעיה זה לא הספיק....יש משהו שונה בראיה...בתפיסת המציאות...וזה לא המקרה שבו אם אוסיף עוד נתון אצליח לשכנע.
לדעתי גם חלק ממה שכתבתי+ מה שמופיע בתקשורת, חייב להוביל למסקנה.....

אני לא מזלזל בדעתו של אף אחד, וגם לא בדעתך, אבל אתה בעצמך אומר שדעתך לא מבוססת. וגם "אבטחה הרמטית" לא תעזור אף פעם ב100%. אתה לא חושב שהצבא שואף גם לאבטח באופן מלא את התושבים הרי זה ייעודו. יכול להיות שהוא לא עומד בייעוד הזה, ויש כשלים, אבל לא הבנתי מה הקוו שאתה מנסה לשדר, המשוואה הזאת של היה פיגוע, שווה צה"ל נכשל, שווה צריך להתפנות(או שלא שוב ,לא הבנתי לגמרי) היא לא ריאלית..

ישן 18-03-2011, 06:14

בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כבר מישהו כתב את זה כאן, זה..."

אבל אתה לא מחדש ולא מוסיף כלום. תקתקת כ"כ הרבה אותיות ע"ג המקלדת מתחילת האשכול ועד כה ומלבד 2 הודעות לא חידשת לנו כלום. כל יתר ההודעות חוזרות אחת על אחותה. וכשמישהו בא ומנסה לבקש ממך את הסיבות לדעותיך אתה לא מבסס אותן על כלום ופוטר אותו ב"לא אכנס לדיון אם אין לנו מכנה משותף".
החכמה היא להכנס לדיון עם מי שאין מכנה משותף, ושהדיון יהיה דיון שכלי המבוסס בעובדות.
אם אין לך מה לחדש ואתה מתכוון לכתוב עוד 10 הודעות שכתוב בהן 'לתושבי איתמר אין הגנה, צה"ל דפוק. שיעזבו' או שאר הפנינים החוזרות ונישנות, אנא- בסס עמדותיך או חסוך מאיתנו...

ואגב, אני ממליץ לך בחום לקרוא מחדש את כל האשכול ולנסות להבין מה לא בסדר בקו המחשבה שלך... אף אחד לא יאמין אם תצעק 'לילה' כשהשמש זורחת. תוכיח.
ישן 18-03-2011, 06:51
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
באמת לא מבין
בתגובה להודעה מספר 215 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כבר מישהו כתב את זה כאן, זה..."

מדוע אתה כותב פעם אחרי פעם שאתה לא מעוניין לעשות ניתוח מפורט של המקרה באיתמר כאשר זה היה חוסך ממך כ"כ הרבה כתיבה לא ברורה? בטווח הארוך זה פשוט הרבה יותר יעיל להסביר ולנתח באופן מפורט, ולא רק בשרשור זה- אנשים יתיחסו לדעותיך בהערכה גם בפעמים הבאות.
מוטרד מבטחון שדה- יש כאן מספיק אנשים שאתה יכול להגיב להם בפרטי (לא אני בהכרח, כי אתה לא יודע מי אני...)

בשימוש באותו ההיגיון כמוך אין לי אלא להסיק שאו שדיעותיך בלתי ברורות, או שאין לך יכולת להסבירם. זאת אני מסיק ממבחן התוצאה- אף אחד כאן (עדיין) לא מבין אותך.

נ.ב.
לדעתי, עד שתוכיח אחרת, אתה איזהשהו טרול. אדם שבא ואמר- תראו איך אני יכול לשגע את כולם ולסובב את כולם ע"י כתיבת הודעות בלתי ברורות בלי לחדש כלום במשך שבוע. הדבר המרשים הוא שאתה עושה את זה בלי לעבור על חוקי הפורום ובלי להחסם. באמת מרשים.
ישן 17-04-2011, 10:47
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
האם פוענח הרצח באיתמר?
בתגובה להודעה מספר 219 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "מקובל, קבל תיקון."

העין השביעית מביאה שורה של ציטוטים המצביעים על האפשרות שהרצח באיתמר פוענח והיום (או מחר, ערב החג) יוסר צו איסור הפרסום על פרטי הפרשה:

ציטוט:
לקראת הסרת צו איסור פרסום

הכותרת הראשית של "ישראל היום" מביאה הבוקר אמירה מפי קרוביהם של בני משפחת פוגל, אשר נרצחו לפני כחודש בביתם בהתנחלות איתמר. "משפחת פוגל: מקווים לבשורות טובות בקרוב", נכתב. על פי ידיעה מאת מתי טוכפלד, יורי ילון, אפרת פורשר ולילך שובל "מאז הפיגוע עמלים צה"ל ושב"כ בניסיון לאתר את רוצחי בני משפחת פוגל, אולם עד כה לא נמסר על הצלחה בנושא זה". ודוק: "לא נמסר", להבדיל מ"לא הושגה" הצלחה. עוד מצוין בידיעה כי ביום שישי האחרון נפגש הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, עם שלושת ילדי משפחת פוגל שניצלו "ועידכן אותם בהתקדמות חקירת הפיגוע". אחיה של אם המשפחה מצוטט כאומר "אם ייתפסו הרוצחים זו תהיה בשורה עבור המדינה כולה".

האם נתפסו הרוצחים? האם פרסום פענוח הרצח מתוזמן כך שכותרות עיתוני החג מחר יכללו בשורה לחג עבור המדינה כולה? על פי הידיעה ב"ישראל היום", קשה להכריע. היא אינה משופעת ברמזים.

בכפולה הפותחת של "מעריב", לעומת זאת, מתפרסמת ידיעה מאת אחיקם משה דוד ועמיחי אתאלי, המדגישה כי בפגישה שקיים הרמטכ"ל עם בני משפחת פוגל הוא עדכן אותם כי "חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח". עוד מציינים הכתבים כי "ביום חמישי בלילה [הגיעו] כוחות גדולים של צבא ומשטרה ליישוב איתמר. כמה שעות לפני כן, נתבקשו המשפחות המתגוררות בסמוך לבית משפחת פוגל לצאת מהבתים כדי לאפשר לכוחות הביטחון לבצע פעילות במקום ללא הפרעה. המשפחות חזרו לבתיהן באופן מתואם רק ביום שישי לפנות בוקר". בהמשך הדיווח מצוין עוד פעמיים כי חלה לאחרונה "התפתחות דרמטית" בחקירת הרצח.

הכתבה המלאה כאן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.52 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר