לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2005, 17:01
  nati-ba nati-ba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
התנתקות

יש כמה דברים שאנשים לא מבינים.
אנשים חושבים שההתנתקות ההולכת וקרבה היא התנתקות מההתנחלויות.
זאת מחשבה מוטעית ולא נכונה שגורמת לכל השנאה והמחשבות על מלחמת האחים.
זאת לא התנתקות מההתנחלויות זאת התנתקות מהאוייב שלנו , התנתקות משונאינו שרק הולכים ומתרבים בתוכנו וסביבנו.
בעוד 20 שנה יהיה פה רוב ערבי מהירדן ועד הים התיכון וזאת עובדה שכל משפחה מוסלמית עושה היום 9 ילדים במשפחה ומתרבים בקצב מהיר ביותר.
אז בתוכנו בתוך ישראל חיים ערבים שאין לנו מה לעשות אלא לחיות איתם בשלום אך עם הערבים שמסביבנו אנחנו חייבים להתנתק. חייבים לשים ביננו לבינם גבול ולעשות הפרדה ביננו.
כדי לעשות את ההפרדה ביננו לבין הפלסטינאים חייבים לפנות יישובים יהודים שהוקמו על מנת להרחיב את מדינת ישראל ללא הצלחה.על מנת להרחיב את מדינת ישראל יש להגדיל את היישובים שנמצאים על גבולות המדינה כמו שדרות למשל או בית שאן או יישובי התענכים שבצפון השומרון, אלא יישובים שצריך ליישבת בהם את המתנחלים ובכלל ליישב אותם ביהודי מדינת ישראל במטרה להגדיל את השטח של היישובים לכיוון השטחים ובכך להגדיל את הגבולות של המדינה. היישובים שנמצאים כרגע בתוך רצועת עזה ובתוך השומרון אלו ישובים ללא סיכוי להצליח במטרת הקמתם, אלו יישובים שאמנם יכולים לגדול אך בשלב מסויים הם יהיו מוקפים ביישובים ערבים יעצרו את התפתחותם ובעצם לא יהיה שום חיבור בין יישובים אלה למדינת ישראל.
לכן יש לפנות יישובים אלה וליישב את המתנחלים ביישובים צמודים לגבולות ומשם להתפתח ופשוט להתנתק מהפלסטנאים.
בבקשה תשאירו תגובות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2005, 23:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ההתנתקות היחידה שיש בתכנית, היא התנתקות שרון מכתב אישום על פרשיותיו הרבות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nati-ba שמתחילה ב "התנתקות"

התקפלות מרצועת עזה לא מעלה ולא מורידה מהבעייה הדמוגרפית, שכן הרצועה מוקפת גדר כבר 11
שנה, ואינה רלוונטית לבעייה הדמוגרפית שלנו, יותר מאשר הערבים בירדן או במצרים...
אם היו מחפשים פתרון לבעייה הדמוגרפית, היו מתחילים בתהליך התנתקות מערביי הביטוח הלאומי,
החיים במשולש ובואדי ערה. כל זמן שלא מדברים על העברת שטחיהם לידי הפלסטינים, אז זה סימן
לאי רצון לטפל בבעייה הדמוגרפית.
הסיפורים על יישובים המוקפים בערבים שיעצרו התפתחותם, מתאימים להפליא ליישוב מפותח למדי,
שמוקף ערבים מכל צדדיו, והם חוסמים את התפתחותו. יישוב זה אינו ברצועה, ולא בשומרון - אלא בגליל
התחתון. קוראים לו כרמיאל. האם עלינו לפנות אותו בגלל "חוסר סיכוייו"?...
הגליל כולו רצוף יישובים יהודיים שמבודדים לחלוטין מכל יישוב יהודי אחר. למה להשאירם? הבה וננטוש
גם את הגליל...
אם אתה רוצה לדבר על "בעייה דמוגרפית", אתה לא יכול להתעלם מהערבים שחיים בתוך הקו
הירוק, שכן הם-הם הבעייה הדמוגרפית. עזמי בשארה לא נבחר ע"י ערביי השטחים, אלא ע"י ערבים
שחיים ממש פה. כנ"ל דהאמשה, כנ"ל אל-צאנע, כנ"ל מח'ול וכיו"ב. אחרי שתבטיח רוב יהודי נצחי
בתוך הקו הירוק, תוכל לבשר לנו שאתה מתייחס לבעייה הדמוגרפית.

באשר ליוזמותיך הברוכות לגבי מי שאתה זה עתה הצעת לגרשם מבתיהם: די יומרני מצידך "ליישב
אותם", כאילו היו כלי משחק שאתה מניח איפה שנוח לך. אם לדעתך יש לגור בשדרות, אנא התכבד
ושב שם, ואל תטיך מוסר למי שהוכיחו ציונות מהי במשך 37 שנים, מתוכן 4 שנים כשהם מופקרים לאש
פצמ"רים בלתי פוסקת.
ישן 24-04-2005, 02:52
  nati-ba nati-ba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
אמממ
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההתנתקות היחידה שיש בתכנית, היא התנתקות שרון מכתב אישום על פרשיותיו הרבות..."

בקשר לגליל.
אני חי בנצרת עילית עיר שכמו כרמיאל מוקפת ערבים שמטרת הקמת העיר היא למנוע רצף של יישובים ערבים מסביבם.
לאמר לך את האמת?!? אני אוהב את העיר שלי אבל לצערי הרב העיר הזאת חסרת סיכוי בדיוק כמו כרמיאל.
נצרת עילית וכרמיאל כרגע עם רוב יהודי בהם אך משנה לשנה הרוב הזה פוחת ויותר ויותר ערבים באים לגור בערים אלה ויוצרים כמו ערבים שחיה בתוך ערבים שהוקמו על מנת למנוע רצף שטחים בבעלות ערבית.
אז לצערי הרב לתווך הרחוק לערים נצרת עילית וכרמיאל לצערי הרב אין סיכוי להמשיך להתקיים בשביל המטרה שלשמה הן הוקמו.
בקשר לשומרון יש לי בעיה עם ההתנתקות הזאת, אך בקשר לרצועת עזה אני חושש שאין לנו מה לחפש שם.
בצפון השומרון יש ישובים כמו גנים וכדים שאני לא מבין למה מפנים אותם, אלה ישובים גדולים שאפשר לחבר אותם לאיזור ואדי ערה ועפולה.
ובקשר לישובי ואדי ערה כמו אום אל פאחם אני מסכים איתך שצריך למסור אותם.
ישן 24-04-2005, 11:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני חושש שאתה טועה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nati-ba שמתחילה ב "אמממ"

גנים וכדים הם דווקא יישובים זעירים, שמנותקים מיישובים יהודיים אחרים - אבל דווקא בצפון הרצועה
ישנם 3 יישובים (שאחד מהם גדול פי כמה מכדים וגנים גם יחד), שמהווים פרברים דרומיים של אשקלון,
ומנותקים משאר הרצועה (אין אף יישוב ערבי בינם לבין הקו הירוק).
הגישה שלך שטוענת שאם יישוב הוא מוקף ערבים, אז סיכוייו אפסיים - היא בעצם כתב כניעה של
המדינה כולה, המוקפת מאות מליוני ערבים. אני הראשון להסכים שהמצב קשה ושצריך לחפש הפרדה,
אבל הפרדה חייבת להתבצע בתוך גבולות בטוחים והגיוניים, עם מקסימום יהודים בפנים ומקסימום
ערבים בחוץ.
נצרת עילית ותהליך הפיכתה לעיר ערבית (דבר שקורה גם בלוד, בלב ליבה של השפלה), הוא דבר
שלילי, שרק מדינה בעלת נטיות התאבדותיות, יכולה לאפשר. עם זאת, התהליך הינו הפיך: עידוד רכישת
דירות שיהיו מיועדות ל-י-ו-צ-א-י צ-ב-א ב-ל-ב-ד, וכיו"ב, יכולים לבלום את הסחף הזה. זה שהמצב קשה,
לא אומר שעלינו להרים ידיים. יש מה לעשות - וצריך לפעול בתוך הקו הירוק, הרבה לפני שמטפלים
בבעיות הפחות קשות, שמחוצה לו.
ישן 25-04-2005, 14:58
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ציטוט ממקלדתו של אורי - "צריך לפעול בתוך הקו הירוק"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני חושש שאתה טועה..."

נכון זה הוצאת דברים מהקשרם אבל לראות במו עיני את ההתייחסות לקו הירוק הנעלם שאיננו קיים - זוהי התקדמות מרשימה, המשך בדרך זו ונגיע יחד למטרה הנכספת של שמורה והמשך קיומה של מדינת ישראל לדורות.

אני מסכים איתך בהחלט שבמצב ענינים נורמלי (מי יודע מהו נורמלי בימים טרופים אלו ?) היה מקום להשאיר את שלושת הישובים ברצועת עזה, הצמודים לקווי הפסקת האש (הקו הירוק) בדיוק כפי שאני חושב שיש לשאוף לעשות כן גם בשטחי הגדה המערבית (עם חילופי שטחים ואוכלוסיות או בלעדיהן). במצב שנוצר, כאשר החזרה הביתה נעשית ללא הדברות, לא נותרה כל ברירה אלא לותר כאן בתקוה שזה יוליך לשיחות ולהסכם טוב יותר בגבולנו המזרחי.
"הגישה שלך שטוענת שאם יישוב הוא מוקף ערבים, אז סיכוייו אפסיים - היא בעצם כתב כניעה של
המדינה כולה, המוקפת מאות מליוני ערבים. אני הראשון להסכים שהמצב קשה ושצריך לחפש הפרדה,
אבל הפרדה חייבת להתבצע בתוך גבולות בטוחים והגיוניים, עם מקסימום יהודים בפנים ומקסימום
ערבים בחוץ." איך היה אומר על זאת מיודענו אופיר (לא אופיר פינס) - בררוו נחמה.
אינני רואה פסול בערים משולבות (ותשובתי לשאלתך הצפויה - כן לא איכפת לי ששכני יהיה ערבי או יהודי או כל גזע אחר העיקר שיתנהג כבן אדם תרבותי). יחד עם זאת הפתרון שלך למניע איננו כביל קיימים גם פתרונות אחרים הכוללים "הפליה מתקנת". שיוקמו למגזר הערבי בתי ספר מעולים כמו אלו הקיימים במגזר היהודי. שיערכו לערים ולישובים הערביים תוכניות מתאר הכוללות תוספת אדמת מדינה,
שתאפשרנה הסדרת תשתית נאותה ובניה מסודרת וברשיון. שיאפשרו פיתוח וסיוע והקצאת קרקעות להקמת אזורי תעשיה ומסחר בישובים הערביים כמו ביהודיים. כך לא יווצר הצורך בניידות בעבוד שפור תנאים מה"חיים בזבל" לחיים סבירים כמו כלל אזרחי מדינת ישראל. תתפלא אבל גם הערבים מעדיפים את בני מינם את בני דתם ואת מנהגיהם ויעדיפו לחיות בקרב הקרובים להם.
ישן 25-04-2005, 16:06
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה מפרש את המציאות המרה ומעוות את דעותי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המושג הערטילאי "מדינה ישראלית" הוא שם קוד למדינה דו לאומית בתוך הקו הירוק..."

1. אני אינני בעד הקמת מדינה פלסטינאית נקיה מיהודים.
אתה יודע זאת היטב ולא פעם כתבתי ואף הותקפתי על ידך, שאין למנוע מיהודים היושבים כיום בשטחים הכבושים לרבות צאצאיהם, לבחור להשאר במקומותיהם ולקבל את האזרחות הפלסטינאית, בדיוק כפי שקיים לגבי פלסטינאים אזרחי מדינת ישראל.
המציאות היום, לגבי שלב ההתנתקות החד צדדית, איננה מאפשרת זאת. אני מקווה ומאמין שבעקבות מהלך זה תצא לפועל הידברות ואז יש להעלות הכל על השולחן.
2. אני מתנגד לכל הפרדה על רקע כל שהוא בין אזרחי אותה מדינה
אני תומך בקביעת גבולה הקבוע של מדינת ישראל על הבסיס הדמוגרפי הקיים, מבלי להזיז בני אדם ממקומות מגוריהם אם יבחרו בכך.
המציאות כיום שאנו נאלצים להזיז ישראלים הביתה - ראה למעלה.
לא ברור לי איזה ערבים אתה רוצה לגרש - אזרחי מדינת ישראל ? או טרנספר לפלסטינאים יושבי השטחים הכבושים?
ישן 25-04-2005, 19:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מעוות את דיעותיך, אלא מונע ממך מליצור מצגי שווא מכוערים...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה מפרש את המציאות המרה ומעוות את דעותי"

1. ה"אופציה" להשאיר יהודים במצב דמוי תרפ"ט במדינה פלסטינית כאזרחים הנתונים לחסדיהם של
צבא ושוטרים ערביים, זה הפקרתם לטבח. מכיוון שאינך מטומטם חסר דיעה, ודאי שאתה יודע שאין
אפשרות לסמוך על מדינה אש"פית, שתשמור על חייב רבבות אזרחים יהודים. מסיבה זו ברור שאתה לא
בעד "לאפשר ליהודים להשאר שם כאזרחים", אלא בעד הפקרתם למוות או מנוסתם לתוך הקו הירוק,
וע"י כך השארת "פלסטין" כמדינה נקייה מיהודים.

2. ברור שאתה נגד "להזיז בני אדם". אתה מוכן שיהודים יופקרו לטבח במקום מגוריהם (מעניין אם
תתמוך בהצעה שיישארו במקום, אחרי שיחומשו היטב ויקבלו על עצמם את האופציה לחיות שם - לא
כאזרחי פלסטין, אלא כישראלים שהחליטו לא להטבח, ע"י השמדת כל נסיון פלסטיני לגעת בהם...)
ושערבים יישארו פה, וימשיכו לחיות על חשבוננו, ולתמוך באוייב באותו זמן...
כשם ש"מזיזים" יהודים ל-ת-ו-ך הקו הירוק - כך יש "להזיז" ערבים מ-ת-ו-ך הקו הירוק. פתאום שם אתה
הופך לאיש עקרונות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר