לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2011, 09:45
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
קטעים על אינדיאנים, איסוף עצים ומזג אוויר....

בשמורת אינדיינים בארה"ב מתחילים בהכנות לחורף ע"י צבירת עצים.

יום אחד האנדיינים שואלים את הצ'יף שלהם: איזה חורף צפוי לנו?

הצ'יף עונה להם, מחר אחזיר לכם תשובה.
בלילה הצ'יף מתקשר למרכז החיזוי המטאורולוגי ושואל את האחראי על הצפוי בחורף.
החזאי עונה לו כנראה שהולך להיות חורף קר וגשום.
למחרת הצ'יף נותן את תשובת החזאי לעמו.

האינדיינים מגבירים את קצב צבירת העצים וכורתים ענפים שלמים מהעצים...

כעבור מס' שבועות האינדיינים שוב שואלים את הצ'יף, על איכות החורף, והוא בתגובה עונה שימסור את הודעתו למחרת.

בלילה הצ'יף שוב מרים טלפון לחזאי ושואל אותו על איכות החורף, החזאי בתגובה מוסר לו שהחורף יהיה קשה וגשום מאוד.

בבוקר נותן הצ'יף את תשובת החזאי לעמו.

האינדיינים בתגובה מגבירים את קצב צבירת העצים,ומתחילים לכרות עצים שלמים לחימום.

כעבור מס' ימים האינדיינים שוב שואלים את הצ'יף שלהם מה יהיה אורכו של תקופת החורף הקשה מאוד.

הצ'יף בתגובה מבטיח להם תשובה למחרת.

בלילה שוב מרים הצ'יף טלפון לחזאי, ושואל אותו על אורכו של החורף.

החזאי בתגובה מוסר לו שלפי הנראה, החורף הזה יהיה אולי הקשה זה עשרות שנים.

הצ'יף הסתקרן ושאל את החזאי: איך אתם יודעים מה יהיה צפוי בחורף.

החזאי משיב לו: האמת. אין לנו מושג מה יהיה בחורף

, אבל, אנחנו מתצפתים על האינדייאנים,והם אוספים עצים כמו משוגעים

........

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2011, 13:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ועוד בדיחת מיעוטים ברוח היום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "על אינדיאנים, איסוף עצים ומזג אוויר...."

אחמד מהגר לקנדה. למרות שהוא מרוויח טוב וגר בשכונה טובה לאחר תקופה הוא שם לב שבאופן כללי אינו מרגיש טוב, אין לו תאבון, סובל מכאבי ראש ויורד במשקל. אחמד הולך מרופא לרופא, וכולם נכשלים באיתור בעיה רפואית כלשהי. לבסוף חבר למסגד ממליץ לו ללכת לרופא מסויים, ד"ר אחמד. אחרי בדיקה גופנית ד"ר אחמד לוקח את אחמד שלנו לשיחה ואומר לו כי כדי לרפא את מחלתו עליו לחזור שלוש פעמים ביום, עשרה ימים ברציפות, על הטיפול הבא:

לקחת דלי, להשתין לתוכו ואז לחרבן בפנים. מייד לאחר מכן עליו לדחוף ראשו לדלי ולשאוף את האדים במשך כעשר דקות.

אחמד עושה כמצווה עליו ע"י הרופא, ואחרי עשרה ימים חוזר לביקורת אצל ד"ר אחמד. "דוקטור, זה לא יאומן! עשיתי מה שאמרת והתופעות נעלמו לגמרי! מה הייתה המחלה שלי?".

"שום מחלה" עונה הדוקטור, אתה פשוט התגעגעת מאוד למולדת.

ישן 28-02-2011, 15:47
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "התגובה מיועדת גם ללוקלוק. אל..."

תפסיק לשחק אותה נאור. להגיד שהיהודים מסריחים זו לא גזענות, להגיד שהיהודים מסריחים ובגלל
זה אני לא אכניס אותם לבית העסק שלי זו דווקא כן גזענות. להגיד שהיהודים גנבים זו לא גזענות,
להגיד שהיהודים גנבים ובגלל זה לטעון שאסור לתת להם להצביע למשל זו אכבר גזענות. יש הבדל
בין הכללה מטופשת או עלילה לבין גזענות, לא כל הכללה או עלילה היא אוטומטית גזענות. אם אתה
חושב שבדיחות כאלה הן גזעניות למה אתה לא יוצא נגד בדיחות על פרסים למשל? למה רק שמוזכרים
ערבים פתאום הבדיחות הלא מצחיקות האלה הופכות לגזענות?

ישן 28-02-2011, 16:19
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תפסיק לשחק אותה נאור. להגיד..."

א. איך אתה יודע שאני משחק אותה נאור? אתה מכיר אותי באופן אישי מספיק טוב בשביל לעמוד על הדקויות של האישיות שלי. אני ממליץ לך לא למהר לשפוט אנשים - מי יודע, אולי אני באמת נאור.
ב. אתה שוב מיתמם, ומנסה לייצר מצג שווא כאילו יש הגדרה בודדת לגזענות שמוסכמת על כולם, בעוד, למעשה, מספר ההגדרות לגזענות הוא בערך כמספר האנשים שהגו ברעיון. תחת חלק מההגדרות הללו להגיד "כל היהודים מסריחים" זו גם גזענות, ולא צריך לחכות למסקנות אופרטיביות מהקביעה הנ"ל. הנה למשל הגדרה מתוך מילון וובסטר, אאני מניח שתמצא שלפי ההגדרה השנייה בערך (עם דגש על המילה prejudice) גם הקביעה "כל היהודים מסריחים" היא גזענות.

ישן 28-02-2011, 19:12

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני יודע שאתה משחק אותה נאור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אם אתה צודק ויש אין ספור הגדרות לגזענות אז בעצם אין שום דרך להביע דעה על אדם או קבוצה
אחרת בלי שמישהו יקפוץ ויאשים אותך בגזענות.

בטח שיש -
אף אחת מאותן הגדרות לא תפרש את האמירה "דני טיפש" כאמירה גזענית, כך שאפשר להביע דעה על אדם.
אף אחת מאותן הגדרות לא תפרש את האמירה "רמת ההשכלה הממוצעת בקרב הפלסטינים היא נמוכה ביחס לזו של הישראלים" כאמירה גזענית, כך שאפשר להביע גם דעה על קבוצה.
הרבה מהן יפרשו את האמירה "כל הערבים טיפשים" כאמירה גזענית, ובעייני בצדק.

ציטוט:
לדעתי זו גישה מטופשת אבל כניראה שהיא מתאימה לפוסט מודרניזם שפשה במחוזותינו בשנים האחרונות.

אני לא חושב שהגישה שקובעת שהאמירה "כל היהודים גנבים" היא אמירה גזענית, היא גישה פוסט מודרניסטית. נראה לי שמדובר במיין-סטרים.

ציטוט:
בכל מקרה עדיין לא ענית לי למה בדיחות על
פרסים זה לא גזענות ובדיחות על ערבים זו כן גזענות.

הן כן גזעניות, אבל כמו שאמרתי כבר קודם, יש משמעות להקשר בו מסופרת הבדיחה. כשיהודי מספר בדיחת שואה מדובר במקרה הרע ביותר בחוסר רגישות (תלוי את מי שואלים) כאשר גלוח ראש מספר בדיחה על השואה, מדובר באנטישמיות. למען ההבהרה - אני לא משווה מי מהמשתתפים בדיון לגלוחי ראש, אלא מביא דוגמה בה בדיחה יכולה להיתפס כגזענות.

ישן 28-02-2011, 17:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה כתבת שהדבקת השם אחמד לערבים היא גזענות בפני עצמה.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "התגובה מיועדת גם ללוקלוק. אל..."

זה מעיד על פוליטיקלי קורקט סלקטיבי ועל חמלה מופרזת שלך כלפי הערבים . לקרוא לערבים אחמד זה בשום פנים לא גזענות ולא משנה באיזה הקשר זה נאמר.

לגבי מדינות "מסריחות מצואה ושתן" זה משרת את הבדיחה ומעיד על כך שהמדינות הערביות די מחורבנות. דבר שהוא עובדה. גם זו לא גזענות, אף אחד לא טען שהמדינות הערביות מחורבנות בגלל שערבים מאכלסים אותן. אם נתייחס רגע ברצינות (למרות שזו בדיחה) נראה שהמדינות הערביות מחורבנות בגלל שהתרבות היא מחורבנת, פרימיטיבית, ריאקציונית, בורה, גזענית, מעריצה כוחניות ומשפילה נשים ומיעוטים. המדינות היחידות שחומקות מהגורל הזה בחלק מההגדרות הן מדינות שזכו ליחס מאוד גבוה של משאבים פר תושב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-03-2011, 15:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] א. הרבה..."

1. כמו בכל דבר יש פה עניין של יחסיות, ברור שיש גבולות מסוימים של גזענות אבל הם לא מוחלטים.

כשסאות'פארק משתמשת בהכללות גזעניות על יהודים אני בוחר לא לראות את זה כגזענות, כי לי ברור שההערות חסרות בסיס ומשומשות לצורכי קומדיה בלבד, בעוד שקבוצות אחרות של יהודים (או יהודים בודדים) עלולים לבחור להיעלב ולראות בכך גזענות כי בעיניהם יוצרי התוכנית מאמינים בסטיגמה ומנסים להפיץ אותה בקרב הקהל שלהם.

2. אל תתמם.
אני חושב שנתתי שתי דוגמאות טובות להכללות שאינן חסרות בסיס.

אני חושב שזה נכון לומר שיהדות ארה"ב מרכזת כוח לא פרופורציונלי לגודלה היות וחלק יחסית גדול ממנה ממוקם במעמדות כוח ומפתח, אבל לטעון שיהדות ארה"ב שולטת בעולם, שואפת לשלוט בעולם, שולטת בהוליווד וכו' וכו' זה טענות חסרות בסיס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-03-2011, 15:52

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. כמו בכל דבר יש פה עניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
1. כמו בכל דבר יש פה עניין של יחסיות, ברור שיש גבולות מסוימים של גזענות אבל הם לא מוחלטים.

כשסאות'פארק משתמשת בהכללות גזעניות על יהודים אני בוחר לא לראות את זה כגזענות, כי לי ברור שההערות חסרות בסיס ומשומשות לצורכי קומדיה בלבד, בעוד שקבוצות אחרות של יהודים (או יהודים בודדים) עלולים לבחור להיעלב ולראות בכך גזענות כי בעיניהם יוצרי התוכנית מאמינים בסטיגמה ומנסים להפיץ אותה בקרב הקהל שלהם.

2. אל תתמם.
אני חושב שנתתי שתי דוגמאות טובות להכללות שאינן חסרות בסיס.

אני חושב שזה נכון לומר שיהדות ארה"ב מרכזת כוח לא פרופורציונלי לגודלה היות וחלק יחסית גדול ממנה ממוקם במעמדות כוח ומפתח, אבל לטעון שיהדות ארה"ב שולטת בעולם, שואפת לשלוט בעולם, שולטת בהוליווד וכו' וכו' זה טענות חסרות בסיס.

1. הבדיחות של סאות'פארק הן אכן גזעניות, אבל כמו שאמרתי פה כבר כמה פעמים יש משמעות להקשר שבו דברים נאמרים. אגב, אחד היוצרים של סאות'פארק הוא יהודי.
2. הייתי בכמה מדינות ערביות, והן לא מריחות משתן וצואה, כך שהטעה בבדיחה היא חסרת בסיס לא פחות מהטענה שהיהודים מנסים להשתלט על העולם. הקפיצה המחשבתית מדינת עולם שלישי -> מערכת ביוב לקויה -> המדינה מסריחה משתן וצואה, היא לא פחות קלושה מהקפיצה המחשבתית הרבה כוח בארה"ב -> ארה"ב שולטת בעולם -> היהודים שולטים בעולם.

ישן 01-03-2011, 16:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1. כמו בכל..."

1. זה באמת לא משנה שאחד היוצרים הוא יהודי, חלק משונאי היהודים הגרועים בהיסטוריה ובעת החדשה הם יהודים בעצמם, זה גם לא ממש תירוץ כשהם משתמשים בבדיחות על שחורים, מוסלמים, נכים, נוצרים וכו' וכו'.

אגב בקישור מדהים לאשכול- מהעונה הראשונה לסאות'פארק יש קריקטורה של ישו, בשלב מסוים הופיעה גם קריקטורה של משה, שיבא ועוד אישים חשובים לדתות או פלגים שונות (מייסד המורמונים, למשל) הפעם האחת והיחידה שהסדרה צונזרה (מפאת איומים על חייהם של בעלי הרשת) הייתה כש- ניחשת, רצו לשים את דמותו של מוחמד.

2. כאמור, ההכללה יושבת על בסיס נכון בחלקו שלמדינות ערב מסוימות (אני רוצה להאמין שבנסיכויות המפרץ העשירות זה לא כך) יש תשתיות רעועות ביותר, בתוספת של צפיפות גבוהה ומנהגי היגיינה לוקים בחסר- כך שאני לא יודע לשים את האצבע אם הריח הוא בדיוק שתן וצואה אנושיים או שמה הוא ערבוב של B.O וגללי גמל בוערים, אבל הריח הוא לא טוב.

לא כל מה שלא עטוף בעטיפה ורודה וצמרירית של פוליטיקלי קורקט הוא גזענות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-03-2011, 17:13

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. זה באמת לא משנה שאחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
1. זה באמת לא משנה שאחד היוצרים הוא יהודי, חלק משונאי היהודים הגרועים בהיסטוריה ובעת החדשה הם יהודים בעצמם, זה גם לא ממש תירוץ כשהם משתמשים בבדיחות על שחורים, מוסלמים, נכים, נוצרים וכו' וכו'.

אגב בקישור מדהים לאשכול- מהעונה הראשונה לסאות'פארק יש קריקטורה של ישו, בשלב מסוים הופיעה גם קריקטורה של משה, שיבא ועוד אישים חשובים לדתות או פלגים שונות (מייסד המורמונים, למשל) הפעם האחת והיחידה שהסדרה צונזרה (מפאת איומים על חייהם של בעלי הרשת) הייתה כש- ניחשת, רצו לשים את דמותו של מוחמד.

2. כאמור, ההכללה יושבת על בסיס נכון בחלקו שלמדינות ערב מסוימות (אני רוצה להאמין שבנסיכויות המפרץ העשירות זה לא כך) יש תשתיות רעועות ביותר, בתוספת של צפיפות גבוהה ומנהגי היגיינה לוקים בחסר- כך שאני לא יודע לשים את האצבע אם הריח הוא בדיוק שתן וצואה אנושיים או שמה הוא ערבוב של B.O וגללי גמל בוערים, אבל הריח הוא לא טוב.

לא כל מה שלא עטוף בעטיפה ורודה וצמרירית של פוליטיקלי קורקט הוא גזענות.

1. קצת עובדות סאות'פארק, אם ככה - דמותו של מוחמד הופיעה בסאות' פארק כבר בפרק השלישי של העונה החמישית, בלי צנזורה ובלי שום דבר.
אגב, זה ממש לא המקרה היחיד שבו צונזרה התוכנית. קח למשל את הפרק ה-17 של העונה הראשונה, pink eye, שבו קרטמן מתחפש להיטלר. הפרק אמנם שודר במתכונתו הרגילה בארה"ב, אך לא שודר בארץ, להבדיל משאר פרקי אותה עונה. בכל מקרה, אין לי שום כוונה להצדיק פעילים קיצוניים של כל מני תנועות שמאיימים על חייהם של יוצרים.

2. גם בישראל יש אזורים מסריחים למדי, האם זה הופך את האמירה שישראלי שמתגעגע הביתה צריך תקע את הראש לתוך דלי עם שתן וצואה לאמירה לגיטימית?

ישן 01-03-2011, 17:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]1. זה באמת לא..."

1. לא שמפריע לי להתדיין על סאות'פארק, להיפך, אבל זה לא נושא האשכול, הבאתי את הסדרה כדוגמא בלבד ולא כמהות הגזענות.
(ואם בארץ צונזר פרק זה לא אומר שהסדרה צונזרה, הפרקים של מוחמד צונזרו ע"י הרשת עצמה לאחר שקיבלו איומיים על חייהם מארגונים איסלמים, מיותר לציין ששום ארגון יהודי לא איים על חייו של אף אחד בשום פעם מהאלפים בהם קרטמן התחפש להיטלר, הטיף לרצח של יהודים, צחק או הילל את השואה, כשקייל החליט שצריך להרוג את כל העניים ושצריך לשלוח את כולם למחנה חינוך מחדש לסובלנות).

אגב- הפרק שודר גם שודר בארץ (כמו כל פרק אחר של סאות'פארק מס' רב של פעמים בשידור חוזר) כולל בחודש האחרון בהוט קומדי סנטרל, ככה שהטענה שלך מלכתחילה בטלה.

2. כנראה שהמושג מתמם לא נהיר מספיק אז אני אשתמש במושג אחר- אתה משחק אותה טמבל.
ציטוט ממני-
"כאמור, ההכללה יושבת על בסיס נכון בחלקו שלמדינות ערב מסוימות (אני רוצה להאמין שבנסיכויות המפרץ העשירות זה לא כך) יש תשתיות רעועות ביותר, בתוספת של צפיפות גבוהה ומנהגי היגיינה לוקים בחסר- כך שאני לא יודע לשים את האצבע אם הריח הוא בדיוק שתן וצואה אנושיים או שמה הוא ערבוב של B.O וגללי גמל בוערים, אבל הריח הוא לא טוב.

לא כל מה שלא עטוף בעטיפה ורודה וצמרירית של פוליטיקלי קורקט הוא גזענות."

האמירה בהחלט יכולה לתפוס על איזורים מסוימים מאוד בארץ, אני לא אגיד איזה איזורים כי אז פשוט תקרא לי גזען.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2011, 23:07
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "זאת אפילו לא בדיחה גזענית,..."

טוב אם בגזענות עסקינן.

3 חיילים מאבטחים טיסה של מטוס מטען בחיל האוויר.
מרוקאי, רוסי , ואתיופי.
באמצע הטיסה הטייס אומר להם: חבר'ה הלך על המטוס המנוע הימני מושבת והשמאלי מתחממם ויעלה באש בקרוב, אז כנראה שנצתרך לצנוח.
"אךכס " תכין ת'מצנחים. פוקד הטייס.
אבל יש רק 3 מצנחים, ואנחנו 4.
מיד האתיופי מתחיל לבכות :אני יודע זה בגלל שאני אתיופי בגלל זה לא תתנו לי מצנח, בגלל זה אני ימות בגלל שאני אתיופי....
הטייס מרגע אותו ואומר :אל תדאג. נעשה ככה, אני שואל כל אחד שאלה ומי שיודע ת'תשובה מקבל מצנח.

קורא לשלמה המרוקאי יאאלה שלמה תגיד: מה היא בירת ישראל?
ירושלים, עונה שלמה ומקבל מצנח.
ואתה אלכס, מה היא בירת רוסיה? מוסקווה, עונה הרוסי ומקבל מצנח.

מיד האתיופי מתחיל ליילל עכשיו אתה תקח את המצנח השלישי ואני אשאר פה למות בגלל שאני אתיופי....בגלל שאני שחור....אתיופי....

מה פתאום אם תדע ת'תשובה אני אתן לך את המצנח שלי.

אז... אז ... מה השאלה? שואל האתיופי בתקווה.

כמה מונָה אוכלוסית סין????

1,307,756,961 אנשים ענה האתיופי, שבדיוק סיים קורס על סין והיתרבות האוכלוסיה בה.

מה?????? בהה בו הטייס אתה עושה ממני צחוק?

שמות!!! תביא שֵׁמוׂת!!!!!
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר