לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2011, 06:35
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מרתון קריאת תנ"ך בפולין בעיר POZNAN

משנת 2005 הפולנים (כתולים) קוראים את התנ"ך. הפעם הם מתחילים היום וימשיכו לקרוא עד 10.4.2011
יקחו חלק 1500 איש, כאשר כל אחד יקרא במשך 5 דקות. הקריאה תתחיל כל יום משעה 15:00 ועד הערב.
הקריאה תהיה ב-22 כנסיות הפזורות במרחב POZNAN .
שוב פעם זאת הבעת געגועים ליהדות, אשר נעלמה מהתרבות שלהם:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36..._niedziele.html

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2011, 06:57
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מרתון קריאת תנ"ך בפולין בעיר POZNAN"

אצל הקתולים התנ"ך זה "הברית הישנה" ו"הברית החדשה", מסופקני אם יש יהודים (חוץ מכמה הזויים שקוראים לעצמם יהודיים משיחיים וכד') שמאמינים או האמינו בברית החדשה ועשו קריאה המונית שלה.

הפולנים לא מתגעגעים ליהודים, הם אולי מתגעגעים לכסף של היהודים או לסטאטוס הישן שלהם שלא היה המקום שבו שכללו פס ייצור של השמדת יהודים ובשביל לזכות באמפתיה הדומעת והנוסטלגית (שלי בכל אופן) הם צריכים לעשות הרבה יותר מ"לקרוא את התנ"ך כמו שהיהודים היו עושים לפני שהפכנו אותם לאבק".

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-03-2011, 07:16
צלמית המשתמש של האזרח

לא יודע מאיפה אתה לוקח זאת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אצל הקתולים התנ"ך זה "הברית..."

אני נמצא בקשר עם הרבה פולנים כתולים ושומע מהם רק דברים טובים על עם ישראל.
אני בקשר עם כמה כמרים אשר הביאו לארץ הרבה קבוצות וגם אני תרמתי את תרומתי הצנועה וליוויתי אותם
למקומות אשר יש להם מובהקות יהודית (צפת)
פולין היא אחת המדינות הבודדות בעולם אשר כל הזמן תומכת בעניין הישראלי.
אז לפני שאתה "יורד" על הפולנים תביא בבקשה כמה דוגמאות של עמים אחרים מה הם עושים/עשו
בקשר ליהדות והיהודים.

ישן 20-03-2011, 08:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא יודע מאיפה אתה לוקח זאת..."

לא זכור לי שאמרתי שהפולנים לא תומכים בישראל, אם כי תומכים זאת מילה קצת גדולה, בשני גורמים במיוחד-
1. איך באה לידי ביטוי התמיכה?
2. ממה היא נובעת?

התשובה ל1. פחות נהירה בעייני, לא מכיר שפולין מספקת נשק ותחמושת מסוג כלשהו לישראל, או תומכת בה בהצבעות באו"ם או בכל מאבק דיפלומטי אחר (אבל שוב, זה תחום אפור יותר מה גם שאני לא מעורה בו)

התשובה ל2 לעומת זאת ברורה כשמש וזה לא בגלל העיינים היפות שלנו....

אני יורד על הפולנים בגלל שעד לפני כמה עשרות שנים הספורט הלאומי שלהם היה לשרוף יהודים, זה השתנה לא בגלל שהנאצים עזבו (הם נהגו לשרוף יהודים לפני בואם ואחרי לכתם) או בגלל שהאפיפיור הכריז שהיהודים לא אשמים ברצח ישו, אלא מסיבה אחת- שכבר אין יהודים בפולין והרבה יותר קשה לשנוא מישהו רחוק.

אז לפני שאתה מתרפס בפני אחד העמים עם ההיסטוריה של אנטישמיות מעשית הנוראית ביותר, ראוי לשאול את שתי השאלות- למה הם תומכים בנו ואיך התמיכה הזאת באה לידי ביטוי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-03-2011, 08:32
צלמית המשתמש של האזרח

נדמה לי שאתה קצת מתבלבל...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא זכור לי שאמרתי שהפולנים לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2

אז לפני שאתה מתרפס בפני אחד העמים עם ההיסטוריה של אנטישמיות מעשית הנוראית ביותר, ראוי לשאול את שתי השאלות- למה הם תומכים בנו ואיך התמיכה הזאת באה לידי ביטוי.

1. איפה הפולנים בדיוק שרפו יהודים, אשר גרו שם במשך 1000 שנה?
2. אולי אתה מחליף אותם באינקוויזיציה - כי הפליטים ברחו משם לפולין.
3. אף אחד לא מתרפס לאף אחד. אם אתה רוצה להיות בכעס תמידי נגד כל העולם זאת בעיה שלך.
4. אינך חייב להשיב, כי אני בזאת מסיים את "הדיאלוג" איתך.

ישן 20-03-2011, 08:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נדמה לי שאתה קצת מתבלבל..."

1. אתה שואל ברצינות?

2. האינקוויזיציה הבריחה את היהודים לכל רחבי העולם, מה הטיעון הזה?
אגב, ראשית ההתיישבות היהודית בפולין הייתה הרבה לפני גירוש ספרד והייתה בעלת אופי חיובי מאוד, הם הוזמנו לשם אישית ע"י המלך (בגלל שהוא האמין שהיהודים טובים לכלכלה...) והשתלבו טוב כ"כ שביידיש כינו אותה 'המקום בו אלוהים לן' (פולניה), אז מה? גם בספרד היה לנו תור זהב וגם בגרמניה המתבולבלים בני דת משה חשבו שהם גרמנים...

3. אני לא כועס על העולם, אני על המשמר, אשמח לשמוע תשובות לשאלות שלי- הן לא רטוריות, אתה חושב שאני טועה, מתבכיין, מגזים, משקר- תעמיד אותי על טעותיי (ואני לא מתגרה, אני תמיד שמח ללמוד ובמקרה הזה הייתי שמח יותר לטעות) אותי אי אפשר לקנות במילים יפות ודרכון של מדינה חברת האיחוד האירופי.

4. צר לי ואינני רואה את הסיבה לכך, בגלל שהצבעתי על העובדה שהפולנים לא חגים סביב מדינת ישראל? שאין "אהבה" בפוליטיקה אלא רק אינטרסים? אשמח אם תחזור לענות ולהתדיין, אם תבחר שלא- ההפסד לצערי הוא שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-03-2011, 12:38
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "נדמה לי שאתה קצת מתבלבל..."

http://www.iba.org.il/bet/?entity=719331&type=1
רון לאודר נגד ממשלת פולין

בני אבני | 13.03.11 - 22:23

החליטה להשעות חקיקה לפיצוי נפגעים מהלאמת נכסים בתקופת השואה ובתקופת המשטר הקומוניסטי

גורמים יהודיים בניו יורק מודאגים מהחלטת ממשלת פולין להשעות חקיקה לפיצוי נפגעים מהלאמת נכסים בתקופת השואה ובתקופת המשטר הקומוניסטי.
יושב ראש הקונגרס היהודי העולמי, רון לאודר, פירסם הודעה ובה מחה על החלטת ממשלת פולין שפירושה כי אין תקווה שנכסים יושבו לבעליהם.

משפחת אימי עלתה מפולין בשנת 1957, לפי הסיפורים שלהם, האנטישמיות בפולין התקיימה יפה מאוד בשנים שאחרי מלחמת העולם השניה. לא נראה לי שהשתנה שם שום דבר מעבר למיקומם של היהודים, שהפך רחוק.
ישן 20-03-2011, 11:42
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
התנ"ך כתנ"ך היא יצירה דתית שגם בנצרות יש לה מקום של כבוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מרתון קריאת תנ"ך בפולין בעיר POZNAN"

אם "המרתון" משרת מטרה דתית כלשהי בפולין ובכל מקום אחר, לא צריך להתרגש מכך ולא לראות בכך סימן אמפאטי כלשהו למדינת ישראל, זהו אקט דתי בלבד.
אם ל"מרתון" מתלווה היבט ישראלי וקשר סימבולי כפי שישנם נוצרים ברחבי העולם המאמינים בכך ( כמו למשל שאנו "עם הבחירה" וכו') יש להתבונן על כך בעיניים אחרות.

פולנים הם קתולים אדוקים ודי לראות את ההתעוררות הדתית בתחום התיירות בירושלים עם קבוצות גדולות מאד של עולי רגל פולנים (אוקראינים ורוסים).
אבל מכאן ועד להחלטה שהם כעת בתהליך של שיקום תפיסת העולם שהושרשה בהם - הדרך ארוכה מאד.

כבר הבעתי את דעתי בפורום שאצל הפולנים יש קושי מסוים להבדיל בין ישראל ליהודי.
יהודי (ז'יד או ז'ידובסקי) הם מושג הם הרבה משקל ו"ישראלס'קה" הם שני דברים שונים.
ישן 20-03-2011, 12:09
צלמית המשתמש של האזרח

הידיד שלי, כומר כתולי...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "התנ"ך כתנ"ך היא יצירה דתית שגם בנצרות יש לה מקום של כבוד"

אתם צריכים לראות אותו איך זה נראה.
הוא בבגדי כומר ומכוסה בטלית (שקניתי לו במתנה כשביקש) מחזיק במצה ומסביר אודות חג הפסח של היהודים לאנשי הקהילה (בקהילה שלו כמה אלפי נוצרים כתולים) וכשמעל הצלוב...

בזמן מלחמת לבנון 2 , התקשר אלי וסיפר שהוא ואנשי קהילתו התפללו להצלחתנו וכל יום קראו תהילים
וביקש שאשלח לו איזה פרקים לקרא במיוחד.
משהו בכל זאת השתנה שם, אך אתם אינכם יכולים להבין זאת.

בקשר לפוליטיקה אנא אל תכנסו לזה, גם ידידנו הגדולים ביותר ממש לא טובים יותר באו"ם או בכל מקום אחר...ולגביהם תל אביב היא בירת ישראל...

ישן 20-03-2011, 12:35
צלמית המשתמש של האזרח

בבקשה, מה שקבלתי ממנו לפני כמה דקות...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הידיד שלי, כומר כתולי..."

---------- Forwarded message ----------
From: Prezbiter AdamDate: 2011/3/20
Subject: Re: Purim

m,ój Drogi Przyjacielu.
Codzienne życie Proboszcza jest pełne zadań. Obecnie przygotowuję się z Przyjaciółmi na święta Wielkanocy. Zdradzę mały sekret, że razem z pzyjaciółmi przygotowujemy sie również w tym roku do Sederu Paschalnego. Oczywiście o wszystkim zostaniesz poinformowany. Wczoraj nauczałem uczniów ze szkoły biblijnej na temat Królowej Estery. XXXX mam malutkie pytanie. Pamiętasz na pewno Księgę Przysłów Króla Salomona i 31 rozdział. Znajduje sie tam opowieść o Dzielnej Kobiecie. Mąż czyta to w Szabat swojej żonie. XXXX gdzieś słyszałem, że każda cecha tej kobiety to jedna z Kobiet biblijnych. Czy coś wiesz na ten temat? Pozdrawiam serdecznie. Pamiętaj, ze micwą dziś jest napić sie zdrowo. Ja już przeczytałem Ksiegę estery raz po południu zrobię to 2 raz a wieczorem będzie " Na zdrowie " także z pamięcia o Tobie. Szalom Adam

האם אתם צריכים תרגום? המסומן ב-X זה השם שלי והוא לא דרוש לכם כאן...

ישן 21-03-2011, 10:22

קצת ביזרי לטעמי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הידיד שלי, כומר כתולי..."

כומר לבוש בבגדי כמורה, טלית על כתפו ומצה בידו נראים בעיניׁ(לפחות) כאחת מאותן אגדות מפחידות על המכשפה הרעה בסיפור על תמי ועמי.
מצה כידוע, בפולקלור הנוצרי היא שילוב מנצח בין חג יהודי לדם ילדים נוצרים.
אני מקווה מאד שאף אחד מצאן מרעיתו של אותו כומר שאולי כוונתו הייתה טובה, לא הבין את מה ששמע בבית אבא על אופן הכנת המצות.
אין לי דבר כנגד אף אחד שמדבר טובות על ישראל. אני חושב שהכול נובע מעמדת הכוח שמייצגת ישראל ולאו דווקא בתחום הצבאי.
הבעיה היא איפה יהיו אותם ידידי אמת (עם מרכאות ובלי) כאשר תגיע שעת האמת. בינתיים אותם "ידידים" משדרים עמדה חד צדדית בכל מה שקשור בסכסוך באזורנו. לא ראיתי התגייסות המונית לטובתנו כאשר ידם או קולם נדרשים וכעת נשאלת השאלה, האם אנו לא נרדמים בשמירה?
ישן 21-03-2011, 13:05
צלמית המשתמש של האזרח

תגיד מה יהיה הסוף איתכם?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "צודק. הבה נזנח את ההיסטוריה..."

הגרמנים לא צריך להזכיר מה הם עשו ליהודים, אך כיום יש לנו ידידות ושיתוף פעולה.
האם כל יום אנו מזכירים להם מה עשו הסבים שלהם?
אתה רוצה להיות כל הזמן בעבר - שיהיה לך לבריאות

ישן 21-03-2011, 13:14

רענון היסטוריה קטן
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "צודק. הבה נזנח את ההיסטוריה..."

במרץ 1968 בוצעה למיטב ידיעתי גירוש יהודים. היה זה דווקא בשעה שמדינת ישראל התקיימה כבר 20 שנה ולמרבה המזל היה מי שיקלוט אותם. מה היה קורה אילו לא הייתה קמה מדינת ישראל, מה לדעתך היה קורה עם אותה שארית פליטה שנותרה להתגורר בפולין?
זה לא היה לפני מאות שנים ומעבר לאירוע הטראומטי של השואה לא הייתה עוד מדינה באירופה שנקטה בקו כזה כלפי אוכלוסייה מסוימת.
אתה רוצה להעניק להם כפרה ומחילה על כך, יבושם לך.

קבל קשור בנושא.
ואגב, אם אתה חושב שההתרצות להעניק דרכון פולני או רכוש הם עניין של מה בכך - תנסה ותראה.

אין לכך כל קשר עם השכנת שלום ויחסי ידידות. למזלנו כיום אנו מספיק חזקים כדי להביט להם בעיניים ולהרגיש מחוזרים על ידי מי שמאמין כי "אנחנו שולטים בכלכלת העולם". שאל את הפולני הפשוט מה הוא חושב עליך.
תנסה להיכנס לחצר בית בלוד'ז או במינסק או בוורוצלב ותצלם. מיד תבין מה הם חושבים ומבינים עליך רק בשל העובדה שמישהו אחר מלבד יהודי לא יעשה זאת (חשש מפני תביעה על רכוש שנגזל). ואם חמקת מבלי לחטוף מכות או שישברו לך את המצלמה, יצאת בזול - אתה רוצה עובדות ועדויות

אחת מהן
ישן 21-03-2011, 13:46
צלמית המשתמש של האזרח

לידיעתך, הרבה יהודים דווקא בחרו לא לבוא לישראל...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "רענון היסטוריה קטן"

א. בקשר לדרכון הפולני אין לי וגם לא יהיה לי, פעם חשבתי על זה אך מהר זה ירד מהפרק.
ב. הידעת ש-200 אלף הראשנים שהושמדו באושוויץ היו פולנים ואחרי זה נאצים המשיכו את הרצח גם על היהודים.

ישן 21-03-2011, 13:56

הידעת כי מחנה ההשמדה דכאו בגרמניה לא התכוון בתחילת דרכו להשמיד יהודים?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לידיעתך, הרבה יהודים דווקא בחרו לא לבוא לישראל..."

הגרמנים ימ"ש בנו את מחנה ההשמדה דכאו כמחנה לכליאת מתנגדי המשטר הנאצי מקרב חיילים, קצינים ואנשי רוח גרמנים דווקא שהתנגדו לעליית היטלר.
הסוף ידוע.
אז מה עם הגרמנים השמידו פולנים. הם עשו זאת בארצות אחרות - בשורה התחתונה החל משנת 1941 עת נתגבש הפתרון הסופי - פנו להשמדת יהודים.
מה יש ללמוד מכך - שאין טיעון היכול להצדיק את התנהגות, הפולנים "המכים על חטא" , ההולנדים (החביבים), הדנים והשבדים "מכניסי האורחים".
אף אחד לא הציע לקלוט את היהודים, טרם הפתרון הסופי, כי מי היה מוכן ל"לכלך את ידיו" עם רוצחי ישו?

הפולנים לא אוהבים אותך, אולי תמצא אהבה בטונגה. יש אינטרסים וצריך לכבד אותם כי הם בסך הכל אינטרסים. אם ישתנה הגלגל, תאמין לי שתמצא את עצמך שוב באותו מצב.
בינתיים היחסים בסדר וכפי שכבר ציינתי בעבר, הישראלים הם זן אחר שאותו הם מעריצים .
לא צריך להתלהב יתר על המידה. גם האמריקאים "בני הברית שלנו האולטימטיביים" ירקו לנו לפרצוף אם וכאשר יהיה צורך.
כמו שאומרים , קח את הכל בערבון מוגבל.
ישן 23-03-2011, 22:23
צלמית המשתמש של האזרח

... ומצד שני, יש גם פולנים אנטישמיים אשר אינם מוכנים להודות

יצא לאור בימים אלה ספר חדש של GROSS בשם "קציר מוזהב" המעלה בעיה שאיכרים פולנים עזרו למכונת השמד של הנאצים. אז מה עושה חנות אינטרנטית מוכרת את הספר ב-4500 זלוטי שהם 5850 שקלים... בתקווה שאף אחד לא יקנה את הספר.
(שיטה חדשה בלקיחת כסף מיהודים עשירים...)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomo...o_to__zeby.html

כאן דף אינטרנטי "המוכר" את הספר ב-4499 זלוטי. מערכות שונות בפולין כותבות שזה משהו חדש בקשר למחיר הספר:

http://selkar.pl/zlote_zniwa_gross_...p_1841 09.html

Ponieważ nie możemy wycofać książki z naszej oferty, a nie chcemy żeby nasi klienci odnieśli wrażenie, iż poglądy i wnioski Pana Grossa są naszymi poglądami, postanowiliśmy nieco podwyższyć cenę książki. Życzymy udanych zakupów

להלן התרגום שלי:
היות ואנו לא יכולים לבטל את הצעת המחיר שלנו ומצד שני אנו לא רוצים כי הלקוחות שלנו יחשבו
שדיעה של מר GROSS היא דיעה שלנו, אז החלטנו להעלות בקצת את מחיר הספר אצלנו.
מאחלים קניות מהנות.

(בספר החדש כותב GROS על שוד קברים של היהודים בזמן השואה ולאחריה על מנת למצוא תכשיטים ואוצרות אחרים אשר הוסתרו ע"י הקורבנות. זאת כנראה גם הסיבה שמחנה טרבלינקה כולו מכוסה
בבטון ואבנים, לאחר שאיכרי הסביבה חפרו בקברי אחים בכדי למצוא זהב ותכשיטים שלדעתם היהודים הסתירו לפני שהוצאו להורג...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר