לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2011, 16:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "אחלק את התגובה שלי: 1.עכשיו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אחלק את התגובה שלי:
1.עכשיו הגישה הזאת של המשאבים שייכים לי ולך היא יותר טובה ומתאימה בעיני. באותה המידה שהנ"ל רשם "המשאבים שלי" הם גם המשאבים של תשובה. שלא לדבר על הצורה החמדנית של "להעיף את תשובה מהמשאבים".

אף אחד לא רוצה "להעיף את תשובה מהמשאבים". למעשה, עדיף שישאר איפה שהוא ויכרה אותם - רק שישלם כמו שצריך. אולי לך אין בעיה להרוויח הרבה פחות על המשאבים שלי ושלך, אבל אני רוצה שתשובה ישלם כמה שיותר על המשאבים שלנו, וכנראה שהמדינה מצדדת ברצון שלי יותר וחושבת שהוא יותר הוגן.

ציטוט:
2.אף אחד לא מכר את המשאבים בנזיד עדשים, השאלה היא כמה המס.

והתשובה (no pun intended) היא "כמה שיותר".

ציטוט:
3.תשובה מן הסתם יישאר עם מה שמצא, אבל איך את מצפה שהתעשייה תתפתח? למה שאנשים יסתכנו בבזבוז כספים בישראל, כשגם ככה אם ימצאו הרווח לא יהיה כזה גדול?

המס ישאר קבוע (פחות או יותר), התעשייה מתפתחת ובעתיד יעלה הרבה פחות לכרות משאבים (עקב אוטומציה ושכלול תהליכים). עם כל זאת, מדובר פה בשורה התחתונה במשהו כמו "או שתשובה ירוויח (כלומר, אחרי ניכוי ההוצאות) 500 מיליון דולר (ללא מיסים), או שירוויח 250 מיליון (עם מיסים)" - כמובן שאלו לא הסכומים המדוייקים, אבל כמו שאתה רואה - עם הכסף הזה הוא יוכל לקנות אוטו חדש לבת שלו וישאר לו מספיק גם לבונזו לכלב... אל תרחם עליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2011, 18:34
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=infected aviad]אחלק את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אף אחד לא רוצה "להעיף את תשובה מהמשאבים". למעשה, עדיף שישאר איפה שהוא ויכרה אותם - רק שישלם כמו שצריך. אולי לך אין בעיה להרוויח הרבה פחות על המשאבים שלי ושלך, אבל אני רוצה שתשובה ישלם כמה שיותר על המשאבים שלנו, וכנראה שהמדינה מצדדת ברצון שלי יותר וחושבת שהוא יותר הוגן.

בפורום הזה ממש נתקלתי במישהו שטען שצריך להעיף את תשובה מהגז ושכל הרווחים יילכו למדינה. נתקלתי בביטויים דומים במקומות אחרים.

והתשובה (no pun intended) היא "כמה שיותר".

בעיניך, בעיני התשובה היא כמה שפחות

המס ישאר קבוע (פחות או יותר), התעשייה מתפתחת ובעתיד יעלה הרבה פחות לכרות משאבים (עקב אוטומציה ושכלול תהליכים). עם כל זאת, מדובר פה בשורה התחתונה במשהו כמו "או שתשובה ירוויח (כלומר, אחרי ניכוי ההוצאות) 500 מיליון דולר (ללא מיסים), או שירוויח 250 מיליון (עם מיסים)" - כמובן שאלו לא הסכומים המדוייקים, אבל כמו שאתה רואה - עם הכסף הזה הוא יוכל לקנות אוטו חדש לבת שלו וישאר לו מספיק גם לבונזו לכלב... אל תרחם עליו.

אבל אתה צריך לזכור שישראל חיה בעולם תחרותי, בו אנשי עסקים מכל העולם רוצים להשקיע במקומות בהם ירוויחו יותר. אם אנשי עסקים יכולים להרוויח יותר במקום X, אז שם הם ישקיעו, ולא ב-Y. בשל כך, ישראל, המדינה דלת המשאבים ובה המס הוא הגבוה במערב (אחרי דנמרק), תהיה אטרקטיבית הרבה פחות ממדינות אחרות, וזה עוד בלי להזכיר את הרמאות של המדינה.
בקשר לזה שלא יהיה חסר לו כסף, mc2 כבר אמר מספיק עם הדוגמה של החסכון השנתי.
ישן 24-03-2011, 07:16
  mc2 mc2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.10
ומי קובע מה הוגן?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "המדינה צריכה לדאוג לכך שתהייה..."

המדינה צריכה לתת לאנשים הזדמנות ליוזמה פרטית וליצור תנאים שיאפשרו מקסימום בטחון ויציבות במשק. בהפרת חוזה בול משקיעים היא בטח לא מעודד השקעות נוספות.
אני מבין קטן מאוד בכל העניין הזה של שישינסקי, מה שבטוח זה שאני לא מקבל את זה שסוגרים דבר אחד ופתאום קורה משהו אחר. וזה לא משנה כמה sugar coating יהיה על זה וכמה "צדק כלכלי" יש בזה, זה עדיין תרגיל מסריח.

אגב הטיעון שחוזר פה ש: "הם לא ירעבו ללחם" ו"עדיין ישאר להם מספיק" הוא ממש לא רלוונטי.
לא נראה לי שמישהו פה היה מקבל את זה שבסוף השנה המדינה תבוא אליו ותגיד לו: אנחנו רואים שחסכת יפה השנה ונכון שהמס שאתה צריך לשלם הוא 15% אבל זה מעט מדי וזה לא הוגן ולכן השנה תשלם 25% מס. הרי לא תרעב ללחם, עדיין נשאר לך 75% וזה מספיק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר