לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2011, 14:35
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Helpinguser שמתחילה ב "בן אדם מקולקל ?"

אף אחד לא מכריח אותך לרצות את הדברים שציינת, אבל חלק מהם צריך לעשות גם אם לא בא לך.
למשל: לימודים.

אנשים יכולים לטעון שלימודים זה לא הכרחי, אבל זה קל להגיד בגיל 20+ ופחות קל להגיד כשזה יחזור להתנקם בגיל מאוחר יותר.
חוץ מזה, עם האוכל בא התאבון. תחשוב איך אתה יכול להתחיל להזיז את עצמך במסלול המקובל אם אין לך בראש רעיון למסלול חלופי (חוסר מעש מוחלט אינה תוכנית מוצלחת, היא תוכנית נוחה).
לא תהיה במצב גרוע יותר אם תתחיל ללמוד מאשר אם תשב בחוסר מעש, נכון?

לעניין הרגשת אי הנוחות בין מה שאתה רוצה למה שאתה חושב שהחברה מצפה ממך לרצות, כנראה שהנושא הזה ישאר אצלך בראש גם במרץ 2012, אז אולי כדאי להתחיל לקבל את ההרגשה הזו (למדתי מההיסטוריה, פתחת אשכול כזה גם לפני שנה).

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2011, 23:27
  משתמשת נקבה Kamilla Kamilla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.11
LinkedIn profile
קטעים מי החליט שצריך?

מה זה צריך? מי החליט שצריך?אנחנו עושים את רוב הדברים כי אנחנו חלק מהחברה שבה אנו חיים....והיא מכתיבה...בלי סוף...אני לא מתלוננת-זה פשוט ככה אבל צריך להודות שאנחנו מוכתבים...מה שכן - הרצונות שלנו זו האמת שלנו אבל צריך לוודא שמה שאנחנו רוצים זה מה שאנחנו ב א מ ת רוצים ולא כי "כולם רוצים"
"צריך..." "ככה כולם עושים"...
זה מצחיק שאנשים מגיעים למצב שהם עושים טיול אחרי צבא כי "צריך" =)
מה שכן זה לא קל ללכת נגד הדבים שמוכתבים לנו כמו :צבא - טיול - חתונה - ילדים - משפחה
בכל הדברים הנ"ל אין שום דבר רע והם דברים חיוביים מאוד אבל זה לא אומר שכולם חייבים או רוצים ללכת לפי הדרך הזו...

ישן 27-03-2011, 10:58
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
בוא נראה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Helpinguser
אני מרגיש שאין לי את הרצונות, שיש ל"רוב" האנשים בחברה שלנו:
כסף וממון רב-אני רואה את זה פחות כרצון ויותר כחובה כי היום כסף קונה הכל (במיוחד בריאות שזה הדבר הכי חשוב)
לימודים גבוהים-כנ"ל כי אם פעם מעסיקים הסתפקו בבוגרי תיכון כתנאי קבלה לעבודה,היום הדרישה היא מינימום תואר ראשון
בחורות-פה כבר כל אחד וההעדפות שלו וברצינות: למה זה מפריע לך? תציב לעצמך מטרות,תשתדל למלא את כולן ואחר כך תרגיש שאתה יותר בשל לזוגיות לאחר שתרגיש שיש דברים שכדאי וצריך לעשות בשניים
טיול ארוך לחו"ל-גם לי אין את הרצון הזה
יציאות/פאבים/מסיבות רועשות.גם לי אין את הרצון הזה
ועוד ועוד...

.

ישן 07-04-2011, 11:16
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

אוקיי. קראתי בהמלצת Golani_2 חלק מהספר המדובר. עדיין לא סיימתי אותו, אבל אני יכול להגיד על הספר שהוא באמת מעניין ומרתק. מקווה לסיים אותו בקרוב.
עדיין לא הגעתי לתובנות מיוחדות. אבל הוא בהחלט הכניס בי, כל מיני פרופורציות חדשות לאלו שכבר היו קיימות אצלי.
ולגבי שאר הדברים. אני באמת לא מוכרח או חייב את כל הדברים שציינתי, אני פשוט צריך לדעת איך להרגיש טוב עם עצמי. אני יכול להיות גם מוכר סנדביצ'ים. או כל דבר אחר עלי אדמות ולהיות מבסוט ומאושר מהחיים. אני לא חייב להתחרות כל הזמן באנשים אחרים בשביל זה. לאנשים אחרים נועדה התחרות הזו וזה מה שעושה להם את זה. לי ככל הנראה, נועד השקט וההתלהבות מהדברים "הפשוטים" שיש לחיים להציע; כמו הטבע או אפילו תפוח עץ קטן.
ישן 19-07-2012, 10:09
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אני איתך, לפחות בעניין הלימודים

לא ממהר ללמוד. אני כבר משוחרר כשנה וחצי ובינתיים רק עבדתי לסרוגין, נחתי וביליתי זמן אכות עם חברים ומשפחה.
סוף סוף אחרי 21 שנה אני לא במסגרות, אז אני לא ממהר. החיים קצרים מדי בשביל להפוך אותם למרוץ ואז לגלות שמרוב שהתמקדת בקו הסיום, לא שמת לב כמה דברים חשובים פספסת בדרכך לשם..

אז כרגע אני ממשיך לעבוד ולחיות חיים נטולי דאגות תחת קורת הגג הבטוחה של הוריי. לימודים, משכנתא, אשה עם דרישות עד לירח וילדים שיעירו אותי באמצע הלילה יהייה לי מספיק זמן לסבול שיגיע הזמן לכך.

כך שעכשיו אני שם פעמיי לשני טיולים , אחד קטן לאירופה ואחד גדול לפסיפיק. שאחזור, אהייה בתחילת ה24 שעדיין מספיק צעיר וכשיר כדי ללמוד ואתחיל להתמקד בשיפור ציונים ופסיכומטרי לאוניברסיטה. מאמין שבין גיל 25-26 כבר אתחיל סמסטר ראשון בדרכי הארוכה לתואר הנכסף באוניברסיטה טובה .

לאט לאט, לא צריך לרוץ. אני מבחינתי רואה כל יום כמתנה. אנשים שחיים בשגרה של לימודים עבודה וחיי משפחה תובעניים לפעמים נוטים לשכוח כמה החיים האלה כה קצרים וכה שבריריים ומחר אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתחת לאדמה באופן מוקדם מדי ומפתיע מבלי שהספקנו לתת גם קצת נחת לעצמנו. כך שאני מעדיף קודם לראות קצת עולם ולהנות מהמסע הזה שנקרא חיים.
ישן 19-07-2012, 15:10
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אני איתך, לפחות בעניין הלימודים"

אני חושבת שאתה צודק מצד אחד, אבל טועה בגדול מצד אחר.
אני הכי בעד הCarpe Diem הזה, לחיות את הרגע והכל. אבל מה שאתה מתאר, זה מדרון חלקלק. מאוד נוח וקל לחיות אצל ההורים ולעבוד בעבודה מזדמנת... הכי כיף כשאין דאגות על הראש, לישון עד הצהריים, לשבת עם חברים בערב, לעבוד פה ושם... החיים הטובים. אבל אני אוהבת להרגיש שיש מטרה בדברים שאני עושה...
אני בטוחה שלא התכוונת, אבל אני מרגישה נימה קצת מתשאת... אני לא גרה אצל ההורים, אני לומדת לתואר יחסית קשה, אני קורעת את התחת שלי בעבודה ואני בקושי גומרת את החודש. עשיתי פסיכומטרי חצי שנה אחרי שהשתחררתי. אתה בא להגיד שאתה יותר טוב ממני, נכון? אתה עלית על הנוסחא שאף אחד לא עלה עליה קודם? כל האנשים שחיים את החיים שלהם במסלולים המקובלים פשוט אף פעם לא חשבו על זה שיותר נוח לגור אצל ההורים ולהעביר את הזמן בכיף, וכשיגיע הזמן "להתחיל", אז להתחיל? אם רוצים שדברים יקרו צריך להתחיל להזיז עניינים... לומדים איתי הרבה אנשים בני 30, שמרחו זמן... כשהם היו בני 25 וחזרו מהודו, לא היה להם את הרצון להכנס עכשיו ללימודים... יאללה מה, רק חזרתי מהודו. גם אין כסף, אז נעבוד שנה, נחסוך. ואז אחרי שנה אני כבר עובד בעבודה נחמדה, מכניסה לי כסף טוב... בדיוק גם קידמו אותי קצת... מה לתחיל ללמוד עכשיו?! ואז הם מתעוררים בשלב מסויים ומגלים שעשר שנים הלכו סתם. ומעתיקים שיעורים מילדות בנות 21. יותר מזה, עובדים איתי בעבודה הסטודנטיאלית שלי גם אנשים בני 40, נשואים ועם ילדים, שפשוט לא יהיה להם משהו יותר טוב כבר אף פעם. זה מטורף איך שהזמן טס ואיך שלדברים כאלה יש נטייה להפוך לכדור שלג...
ואני אגב, כן חיה את החיים שלי. מאחורי כל ההתמרמרות החיצונית, יש תחושת סיפוק אדירה. בשבילך ההנאות בחיים הן החופש הזה, העדר המסגרת וחוסר השגרה, בשבילי ההנאה היא הדרך לכבוש את המטרה הבאה וכבישתה. וגם יש לי זמן לשבת עם חברים ולצאת וללכת לים. אני לא מרגישה שאני מפספסת משהו בדרך... אני הולכת בקצב, אני רואה את המטרה שלי מול העיניים, ואני גם מסתכלת לצדדים ונהנת מהנוף. תוך כדי ההליכה! זה לא שחור ולבן. בשביל להנות מהנוף לא חייבים לעמוד במקום...
אתה לא תגיד לי ולאנשים מסוגי שאנחנו שוכחים לחיות. גם חתונה וילדים, תתפלא, זה לא סוף החיים. זה שאתה רואה את זה כמשהו גדול ומפחיד שמאיים על החופש שלך, זו השקפה די ילדותית לדעתי.
בכל מקרה, אם תשאל אותי, אני אפילו די מקנאה באנשים כמוך לפעמים... אני גם בטוחה שהרבה מאוד מכם (אני מקווה שזה לא מעליב, הכוונה היא לאנשים שלא ממהרים לשום מקום) גם מוצאים את עצמם, ומצליחים ומגיעים להישגים שאני אולי לא אגיע אליהם בחיים. אבל אנא ממך, אל תטיף שהדרך שלך יותר טובה. זה נשמע לי כמו תירוץ... אני לא לומד מבחירה! אני לא לומד כי אני יודע משהו שאתם לא, ואתם הדפוקים פה.

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 19-07-2012 בשעה 15:16.
ישן 19-07-2012, 15:46
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
הוא הציג דעה שונה....
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני חושבת שאתה צודק מצד אחד,..."

אני לא חושב שצריך לתקוף אותו על ההודעה שלו.
אני דווקא חושב שההודעה שלך הייתה יותר מתנשא משלו.... אני לא חושב שהוא אמר לך איך לחיות את החיים, לך מתאימה צורת חיים מסויימת ולו מתאימה צורת חיים שונה ממך זה הכל.
כל אחד והמטרות שלו בחיים, אני הייתי שמח לגלות מה אני רוצה ואיזה מטרות להשיג בחיים האלה.
אבל גם אם לא אגלה לא אשיג או אכבוש שום מטרה, אז לא נורא לא קרה שום דבר החיים ממשיכים.
ולא שלא ניסיתי לעשות כלום או להשיג דברים בחיים. אולי לא במקצב שרודפים אחריי אבל לפחות באופן מינימאלי...
אבא שלי אמר לי פעם, שהרבה אנשים רוצים להתחיל כבר לעבוד (הכוונה לעבודה במקצוע מסויים)
ואח"כ מהר מאוד הם מגלים שנמאס להם והם רוצים כבר לצאת לפנסיה.
כל החיים לפנינו, וכל החיים נוכל לעבוד אני לא חושב שהחיים נגמרים בגיל 30 או 40. יש סטודנטים בני 30 שמרוצים ונהנים מהחיים הם לא הרגישו שהם בזבזו שום זמן. (מושג סובייקטיבי)
האמירה הזו: "להספיק הכל עד גיל 30 לימודים-קריירה-משפחה" כבר מזמן הוצאתי אותה מהראש לפעמים החיים יותר מסובכים ומורכבים ממה שהם נראים.
אני בעד להנות ולנצל את החיים כמה שאפשר אבל נגד אמירות כמו: "לחיות את הרגע כאילו אין מחר".
ולא, אני לא חושב שדרך החיים או צורת החיים שלי טובה יותר.
כל אחד ומה שטוב לו.

נערך לאחרונה ע"י Helpinguser בתאריך 19-07-2012 בשעה 15:54.
ישן 19-07-2012, 16:10
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Helpinguser שמתחילה ב "הוא הציג דעה שונה...."

לרגע לא תקפתי...
כמובן שגם אין שומדבר אישי, אני מקווה שזה ברור שאני לא יוצאת פה נגדך או נגד צחי... אני גם מביעה עמדה בסה"כ...

ציטוט:
ולא שלא ניסיתי לעשות כלום או להשיג דברים בחיים. אולי לא במקצב שרודפים אחריי אבל לפחות באופן מינימאלי

מצויין. אם מנסים ולא הולך, ומרימים את הראש וממשיכים לנסות זה מבורך לדעתי. הבעיה שלי היא עם הלעמוד במקום, ולהגיד "אח"כ" כל הזמן. זה לא שזה נהיה קל יותר... אני כל הזמן אומרת שאני אוכל את השוקולד הזה, כי בא לי עליו בזה הרגע, והדקה שאני אלעס אותו תסב לי ימבה אושר, ודיאטה? אני אתחיל כבר לקראת הקיץ הבא... יש זמן... דיאטה זה לא כיף, הרבה יותר כיף לי לאכול שוקולד. הדחייה הזאת, הראייה הזאת של דיאטה כדבר מפחיד ומאיים, היא הבעיה. כי בתכלס זה לא שחור ולבן. אפשר להיות בדיאטה ועדיין לאכול שוקולד פעם בשבוע...

ציטוט:
אבל גם אם לא אגלה או לא אשיג שום מטרה, אז לא נורא לא קרה שום דבר החיים ממשיכים.

אם לא תשיג שום מטרה? אין ספק שהחיים ממשיכים... אבל זה החיים שאתה רוצה? זה נשמע לי תבוסתני... אין דבר כזה... תמיד אפשר להמשיך להלחם... להשפיל מבט ולהגיד ניסיתי ולא הצלחתי זה קל מדי...

בכל מקרה מה שאני מנסה להגיד בכל החפירה הזאת, זה שלדעתי מותר לבנאדם להחליט שהוא לא רוצה ללמוד (לצורך העניין, כן? זה תקף לגבי כל החלטה בכל תחום) בכלל, זה לגיטימי. ברור שלכל אחד מתאים משהו אחר. ומותר לו גם להחליט שהוא כן רוצה ללמוד, אחרי שהוא יראה עולם... אבל להגיד שאני רוצה ללמוד אחרי שאני אראה עולם, כי מי מתחיל ללמוד בלי שהוא רואה עולם הוא מפספס ושוכח ולא נהנה וממהר... זה התנשאות.

זה כמו לשטוף את האוטו... נכון, כמעט כולם עושים את זה... זה לא כיף בכלל, ולי טוב לסוע עם האוטו אפילו שיש עליו קצת אבק פה ושם... לא מפריע לי ואני אפילו נהנת מהמראה הוינטאז' שלו...זכותי? זכותי... אבל אם אני אבוא לשטיפת מכוניות ואני אתחיל להגיד לאנשים שהם פראיירים שהם מוציאים על זה כסף... ושעדיף לחכות שיצטבר עוד קצת אבק ורק אז לשטוף... זה לא יהיה נעים. הם כבר הרטיבו ת'אוטו וסבבה להם עם זה...

ישן 19-07-2012, 16:20
צלמית המשתמש של MSR
  משתמש זכר MSR MSR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Helpinguser שמתחילה ב "תחביבים לא חסר... זה עניין..."

זו לא היתה הכוונה.
אני פשוט לא מבין את הקטע שלך או הקטע של האשכול הזה.
כי זה די ברור שאתה בסופו של דבר מחליט מה לעשות עם עצמך. מה שכן, זה חשוב כמו שנאמר להיות ראלי גם.
אתה לא מרגיש שבא לך ללמוד ?
פנאן. אני מכיר לפחות 3 חבר'ה שלא למדו או שהתחילו, הבינו שזה לא בשבילם ופתחו עסק.
תנצל את מעט החופש שעוד נותר לנו כבניאדם, תחשוב בשביל עצמך מה אתה עושה ואל תחשוב מה העולם מכתיב או ההורים.
תבנה לעצמך מן סדר עדיפויות או רשימה.
אני מכיר את זה מעצמי. השתחררתי ובדיוק כמוך לא טסתי לחו"ל, עדיין לא התחלתי ללמוד שומדבר ורוב האנשים יכולים להגיד שאני באמת לא עושה יותר מידי עם החיים שלי חוץ מלהנות ולבזבז את זה על התחביבים שלי.
אבל זה חלק מהרשימה שלי, כי החלטתי שבאלי רק לכייף.
והיו עוד דברים, כמו לעבור מהדירה של ההורים, למצוא עבודה שתעשה לי טוב...

תנסה לחשוב בקטע של "איך אני יכול לשפר את החיים שלי ?" ולא כי אני חייב או כי ככה זה בחברה.
זה בשביל עצמך דבר ראשון, ואם אתה מבסוט מלא לעשות כלום, מהעבודה שלך מאורך החיים שלך אז מי יגיד לך אחרת ?

~O.G~

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר