לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2011, 19:28
  לוחםצללים לוחםצללים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.11
נהיגה מבצעית בצה"ל

טוב, בזמן האחרון הרבה אנשים חדשים שמתגייסים פונים אליי ושואלים אותי מה זה??
אז קודם כל חשוב לציין שכל קשר בין תחום הנהיגה המבצעית לנהיגה הרגילה הוא מקרי בהחלט. זה תחום מורכב מאוד, בעל חשיבות רבה מאוד שעוסק בתחום שקשור אך ורק ליחידות לוחמות ומבצעיות!! עד לפני כמה שנים רק ביחידות המיוחדות הבינו את האחריות והחשיבות הגבוהה של נהג בצוות והשפעתו על יכולות הביצוע והתמרון של הצוות ובאמת ביחידות שונות החובשות כומתה אדומה ואחת הלובשת כומתת חיל אויר אבל דומה יותר ליחידת חי"ר מובחרת (והמבין יבין) נהג מבצעי היה הפק"ל השני הכי חשוב בצוות- לאחר מפקד.
מדריכי נהיגה מבצעית, הם קודם כל לוחמים..שעד לפני זמן לא רב הגיעו או לאחר נפילה ממסלול של יחידות מובחרות כמו טיס או שייטת, או לחילופין לוחמים בחטיבות החי"ר(גולני,צנחנים וכו') שעברו קורס מכ"ים והתקבלו ליחידה, התחילו את המסלול הקשה והמקצועי והשתלבו כמדריכים בתחום.
היום, מאותרים המתאימים במסגרת גיבוש עוקץ!! נבחרים מעטים מאוד שהפגינו בגיבוש יכולות פיזיות גבוהות, עבודת צוות, יכולת התבטאות, נחישות והתמדה!! מי שנבחר מתחיל טירונות במחלקה מיוחדת בבא"ח כפיר, אך ממש לא קשור לחטיבה. בסיום הטירונות הוא נפרד מהבא"ח ועולה ליחידה, שיושבת אי שם בבסיס מבודד במדבר ליד צאלים וממשיך לתהליך הכשרה של קרוב לשנה בו ינתנו לו הכלים והכשירות הזהים לאלו של נהגים מבצעיים בפלס"ר ואף גבוהים מכך.
בסיום המסלול יזכו המסיימים לענוד את סיכת העקרב הנכספת ולהתחיל בעבודה: הכשרת יחידות מיוחדות ולוחמים מיחידות קרביות אחרות-לכל אחת קורס שונה באופיו,משכו ומורכבותו.
האנשים שם מאוד איכותיים, נבחרים בקפידה ולא מעט מודחים בהכשרה מסיבות שונות של מקצועיות, רפואי ואי התאמה.
מי שלא מפחד משטח, אוהב ג'יפים וטרקטורונים, בעל בטחון עצמי ורצון לשירות משמעותי ומגוון - מומלץ שינסה להגיע לשם. משהו קצת אחר, מאוד מהנה, חורשים את הארץ, עובדים עם היחידות הכי-הכי וכו'..
לגבי פעילות מבצעית- אי אפשר להרחיב הרבה, אבל ידוע לי שבעופרת יצוקה ובפעילות מבצעית מיוחדת הדורשת יכולות ניוד גבוהות קוראים לחבר'ה האלה.
איך תזהו אותם?
כומתה אדומה, נעליים אדומות , סיכת עקרב.
למה עקרב? כוחות הניוד המיוחדים של הקומנדו הבריטי ענדו סיכה דומה, לעקרב 8 רגליים והיא חיה בעלת יכולת עבירות גבוהה מאוד (כמו הגיפים של היחידה), בנוסף היא קטנה אך עוקצנית ויכולה להסב נזק גדול לאויביה (כמו היחידה)..יש שמועה שזה גם קשור לכך שהיחידה עובדת במדבר הרבה.
אני אישית, בהיותי לוחם ביחידה מובחרת מסויימת, עבדתי איתם הרבה והופתעתי מרמת המקצועיות ומאיכות כוח האדם. נראה לי שאת אחי הקטן שמת על טיולים וטרקטורונים אשלח לשם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2011, 11:00

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Pop_Bite שמתחילה ב "אני חייב להגיד שגיחכתי קצת. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pop_Bite
אני חייב להגיד שגיחכתי קצת.

זה בברור הודעה שבאה להעלות מוטיבציה לחיילים שהגיעו למקום הזה. שד"א התהליך שרשמת הוא מאוד לא נכון.

רוב הנהגים המבצעיים הם לא לוחמים ובטח שלא מיחידות מובחרות.

מה שנכון- הרבה אנשים מודחים מהקורס- אבל זה בעיקר כי הם לא רוצים לסיים אותו.

חבר יקר.
המודעה נועדה לתת מושג ירוק לאנשים המעניינים. כל החברים של הבן דוד שלי טוחנים לי את המוח ונמאס לי לחזור על עצמי אז פשוט העליתי הסבר.
אגב, לקורסים מגיעים אך ורק לוחמים, וכנראה שאתה מדבר לא מתוך הבנה או ידע אלא על בסיס שמועות.
חבר שלי שהוא מילואימניק של היחידה, היה בעצמו בגיבוש של עוקץ שמתוכו אותרו אנשים למחזור הנוכחי של היחידה...זה מחזור ראשון שזה קורה ככה אז כנראה בגלל זה אתה לא מכיר את זה. מה לעשות??דברים משתנים בצבא-מנסים להתייעל. מצטער שמי מהקודקודים שיזם את המהלך לא התייעץ איתך ולא אישר את זה מראש בלשכה שלך.
בכל אופן- אם לא הגעת לאיזו סיירת- היחידה בהחלט אלטרנטיבה על הגדודים השונים...ראיתי מה הם עושים: אחרי 8 חודשים טוחנים מחסומים ואם כבר יוצאים למעצר- זה איזה צורב דיסקים לא חוקיים לא רב מחבלים. בסוף את ה,כבדים" עוצרות המיוחדות והגדס"רים...שאגב, מגיעים למעצר עם נהגים מבצעיים.
אני יודע על יחידות מסויימות שעובדות רק עם היחידה- ששולחת מדריכים לנייד את הכוחות פנימה
ישן 25-03-2011, 12:09
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לוחםצללים שמתחילה ב "[QUOTE=Pop_Bite]אני חייב..."

דובדבן זה דובדבן, ומטכ"ל זה מטכ"ל. אבל כנראה לא שמעת שגם סיירות טוחנים קווים, אין מה לעשות, עבודה קשה שחורה והכרחית. אבל בסופו של דבר, אני יודע מי מגיעים לנהיגה המבצעית. טענת שחבר'ה שמסיימים קורס מ"כים חי"ר מתמיינים לאותה יחידה מעולה, אז תן ל להאיר את עיני האנשים פה שאתה מטעה, מדובר בנפלטי מז"י, אנשים שביסל"ח וגדודי האם שלהם היו הכי פחות מעוניינים בחזרתם לגדוד (עניין של הקצאות שמז"י דורשים מהגדודים). ובמז"י דוחפים אותם בלי שום קשר לכל מיני מקומות. גם כן הכרתי כמה חבר'ה נפלטי 07 בסוף אימון מתקדם שגם הגיעו לשם. אני לא בא לטעון חס ושלום שזו לא יחידה חשובה שבאה להכשיר לוחמים בתור נהגים מבצעיים, והם עובדים בצורה טובה יעילה ומקצועית, אבל אל תנסה למכור מוצר באריזה שונה.
ישן 25-03-2011, 13:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי LP. שמתחילה ב "חידוד"

לא כל מי שמסיים קורס מ"כים הופך להיות מפקד. מיסי מז"י הם מיסים קבועים.
הבי"ס הוא חשוב, ואפילו חשוב מאוד, אבל כמו כל דבר שמנסים למכור אותו בהגזמה, האכזבה תגרום הרבה יותר נזק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-03-2011, 14:18

שינוי תפיסתי במערכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחםצללים שמתחילה ב "נהיגה מבצעית בצה"ל"

לכל הגאונים.
נכון שיש מיסים שהיחידות צריכות לשלם בסוף קורס מכ"ים. אבל בניגוד לתפקידים השונים המוצעים בהם יכולים פשוט לשלוח את החייל, כאן מדובר ביחידה מקצועית שבוחרת את האנשים שלה ולא סתם- מדובר בתחום מורכב מאוד ומסוכן, שלצערי רק בשנים האחרונות הבינו את המשמעות שלו.
בכל אופן, היום תהליך המיון מתחיל בגיבוש עוקץ, לאחריו מתחיל מסלול מדריך ארוך ומקצועי...מה לעשות??הצבא מתייעל ועורך שינויים. גם בלוט"ר עד לפני כמה שנים לא היה מסלול והבינו שצריך למסד את זה.
איך שלא תהפכו את זה- התפקיד דורש אנשים מאוד ספציפיים ואיכותיים.
יש כאן קישור לקטע עיתונות על היחידה ועיסוקה....בטח שלא מדובר באנשים מפונקים. דמיינו לכם לחיות בתנאי שדאות משך כל השירות?? לא מתאים לכולם...רק לכאלה שרואים את הפוייק'ה, הקפה , הג'יפים והחבר'ה המעולים לתמורה ההולמת לעבודה הכל כך קשה הזאת!!

http://motocar.ifeel.co.il/article/10375.aspx
ישן 25-03-2011, 14:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לוחםצללים שמתחילה ב "המומחים למיניהם"

Argumentum ad hominem. כבר נבהלת? עוד לא התחלנו, אדון "אי שם במדבר ליד צאלים" - ביסלמ"ש\מו"ס לשעבר... אולי אתה רוצה לומר לנו איך הפכת 15 שנה ל"כמה שנים", או איך "לוחם ביחידה מובחרת מסויימת" טוען שנהג הוא התפקיד החשוב ביותר אחרי מפקד...
בחור, כרגע מה שאתה עושה זה להביך את עצמך בעיקר. אם מעניין אותך מאיפה אני מכיר את המדור - הכל נמצא בפורום הזה.

מה שהכי מעניין אותי, זה לדעת איך להיות ריאלי הופך להיות חוסר פרגון. מה שמטריד אותי הוא שאתה אשכרה חושב שהגזמות וסיפורי מעשיות לא יתנקמו באלה שמתגייסים בגלל זה ליחידה, אחרי שהם ירדו לקרקע. זה ממש לא הגון.

נ.ב. - כבר לא מו"ס, למרות שבהתחשב במיקום הנוכחי, היו מתים להשאר שם...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-03-2011 בשעה 15:22.
ישן 25-03-2011, 16:26
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03

לכל המלשבים למינהם!

אל תטעו ולא בפעם אחת, ההודעה נוטפת ומסריחה מיחסי ציבור.
כנראה שהכותב קשור ליחידה או נשלח על ידי מישהו שקשור לה.

אי שם במדבר ליד צאלים נמצא בבאף דרום ממש מול השג של צאלים, בתור מי שהוא נהג מבצעי ועשה את הקורס אני יכול להגיד שיכולות הנהיגה והטיפול ברכב של המדריכים ברמה מאד גבוהה
חלקם נחמדים וחלקם לא, בתקופתי רובם היו לא.
מדובר בכאלה שנפלטו לאחר כמה חודשי טירונות ממודש,נחל, צנחנים
ועוד, ממש לא שנפלו מיחידות עלית.

כמות הפעילות המבצעית שהחברה מבצעים שואפת לאפס.
האווירה שם בבסיס רחוקה מלהיות אווירת לוחמים מובהקת, ויעידו כל מי שהיו לוחמים ועשו את הקורס, מדובר באנשים שאיין לי הגדרה להם שחיים בסרט שהם לוחמים.

לוחם הצללים אתה ממיט צל ובושה על עצמך
ועל היחידה הזאת שכבודה במקומה מונח.

ברגע שהמדריכים יוצאים הביתה ניתן לזהות אותם לא על ידי
כומתה אדומה וסיכת עקרב, אלא בעזרת התלבושות השונות, אחד עם ב קרוע ופאלאדיום, השני עם נעל כזו וחולצה שחורה ועוד.

אולי מתקופתי חלו כמה שינויים ואולי עכשיו לוקחים לשם אנשים מגיבוש עוקץ, אבל נורמה היא נורמה.

לא לבלבל את כל אגף הניוד היושב בבאף דרום נהג מבצעי+ לוחם
עם נהגי מגלן שלדג מטכל או היחידה המרכזית לניוד 5..

הבעיה בהודעה כזו היא מלשבים שיגיעו ויעשו ראש בראש קורס על קורס ויכבדו מאופי השירות.
*

ישן 25-03-2011, 18:04
  LP. LP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל LP. שלח הודעה דרך MSN אל LP.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "לכל המלשבים למינהם! אל תטעו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CaRTeR
לכל המלשבים למינהם!

אל תטעו ולא בפעם אחת, ההודעה נוטפת ומסריחה מיחסי ציבור.
כנראה שהכותב קשור ליחידה או נשלח על ידי מישהו שקשור לה.

אי שם במדבר ליד צאלים נמצא בבאף דרום ממש מול השג של צאלים, בתור מי שהוא נהג מבצעי ועשה את הקורס אני יכול להגיד שיכולות הנהיגה והטיפול ברכב של המדריכים ברמה מאד גבוהה
חלקם נחמדים וחלקם לא, בתקופתי רובם היו לא.
מדובר בכאלה שנפלטו לאחר כמה חודשי טירונות ממודש,נחל, צנחנים
ועוד, ממש לא שנפלו מיחידות עלית.

כמות הפעילות המבצעית שהחברה מבצעים שואפת לאפס.
האווירה שם בבסיס רחוקה מלהיות אווירת לוחמים מובהקת, ויעידו כל מי שהיו לוחמים ועשו את הקורס, מדובר באנשים שאיין לי הגדרה להם שחיים בסרט שהם לוחמים.

לוחם הצללים אתה ממיט צל ובושה על עצמך
ועל היחידה הזאת שכבודה במקומה מונח.

ברגע שהמדריכים יוצאים הביתה ניתן לזהות אותם לא על ידי
כומתה אדומה וסיכת עקרב, אלא בעזרת התלבושות השונות, אחד עם ב קרוע ופאלאדיום, השני עם נעל כזו וחולצה שחורה ועוד.

אולי מתקופתי חלו כמה שינויים ואולי עכשיו לוקחים לשם אנשים מגיבוש עוקץ, אבל נורמה היא נורמה.

לא לבלבל את כל אגף הניוד היושב בבאף דרום נהג מבצעי+ לוחם
עם נהגי מגלן שלדג מטכל או היחידה המרכזית לניוד 5..

הבעיה בהודעה כזו היא מלשבים שיגיעו ויעשו ראש בראש קורס על קורס ויכבדו מאופי השירות.
*

הרבה השתנה ידידי, אלו שמגיעים כיום הם אחרי גיבוש וטירונות בכפיר, חובשי כומתה אדומה וסיכת העקרב אבל אלו שינויי וואסח והינם מנוריים.
אני מסכים איתך חלקית בתיאורים (כנראה אפילו עשית קורס בתקופה שהייתי שם) אבל כל זה נחלת העבר, ביה"ס ביצע "מתיחת פנים" רצינית ויותר מכך עידכן ושיפר רבים מהתכנים בעיקר ברמת מקצועיות הנהג (וכן המדריך) בשנתיים ויותר האחרונות. בהתאם לכך הנורמה השתנתה מקצה לקצה.
לגבי פעילות מבצעית, אומנם הם לא יחידת ניוד טהורה אשר מוקצית על בסיס קבוע ליחידות אך סך הפעילות גדל משמעותית החל מפעילות עם גדסר"ים וכלה בפעילות משטרתית יזומה שלא ניתן לפרט אודותיה. וכן השתתפות פעילה במבצע עופרת יצוקה.
ולא בא"פ דרום, צמוד אליו במא"ל. (אמר ביטיס יפה איפה היינו מעדיפים להיות)

אגב, אני לא מכיר את פותח האשכול אבל כן את היחידה.
ישן 25-03-2011, 16:30

אני לא אכנס למלחמות האגו

הצבא משתנה...ואני יודע מה זה מו"ס, עשיתי שם פעם קורס...לפני 10 שנים בערך...
אם אתה לא בתוך המערכת ולא מכיר שינויים במערכת אז תדע שהם קיימים.
ביה"ס לנהיגה מבצעית הוא חדש יחסית, 5 שנים...ומבוסס על מדור נהיגה מבצעית שהיה קיים במו"ס אלא ש: היחידה גדלה, נולדו תחומים חדשים וגם מודל הגיוס והמיון ליחידה השתנה.
אם באמת יש לך איזשהו קשר ליחידה או לחיל הרגלים, אתה מוזמן ליצור קשר עם המפקדים השונים. מפקד היחידה נמצא שם שנים ואם אתה מאנשי הדור הישן אתה תמיד יכול להרים טלפון.
מיון ליחידה אכן התבצע מתוך גיבוש עוקץ והעניין חדש וכנראה אתה לא בקיא בפרטים ובשינויים הארגוניים.
אתה מוזמן לברר את חשיבותו של הנהג המבצעי ביחידות מובחרות ותיווכח לדעת שמדובר במקצוע הנמצא בעדיפות מיד אחרי מיועדים לפיקוד.
אצלי אישית ביחידה, בוצע שינוי מהותי תפיסתי ונולד תקן של קצין ניוד שלא היה קיים קודם. הבנת התחום והקצאת כוח אדם איכותי למערך הניוד מהווים מכפיל כוח רציני למפקד היחידה ולפעילות המבצעית. כשם שהיום לא תצא פעילות מבצעית ללא כלבן- ברור שלא תצא ללא נהג מבצעי. מה לעשות?? צריך להגיע איכשהו ליעד. כשלחמנו בבינת=ג'בל הבנו מהר מאוד שברגל זה לא ילך...בסוף כוחות הניוד הם שהצילו את המצב ואף זכו לצל"ש על כך!
ב"עופרת יצוקה" כבר היינו יותר חכמים וסיפחנו אלינו את החבר'ה מהנהיגה המבצעית החל מהשלב הראשון. הם ללא ספק נתנו לנו יתרון בכך שגם פטרו את הנהגים המבצעיים שלנו מהמשימה ובכך היה לנו סד"כ לוחם נוסף...במקצועיות מרובה הם תספקו אותנו ואף פינו פצועים ולצערינו גם הרוגים מהיחידה והחטיבה.
אני, שהבנתי את התחום, אעשה כל שידרש לסייע ליחידה לחדור למודעות ולהביא כוח אדם איכותי..בסוף זה משרת אותי בשטח הלחימה!!

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 27-03-2011 בשעה 19:43. סיבה: ב"ש
ישן 25-03-2011, 18:39
  אחלהגבר אחלהגבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.11
למה לריב?

לא ברור לי על מה כל הויכוחים שלכם?
קודם כל, כבודם של הלוחמים במקומם מונח בין אם זה בגדודים ובין אם זה ביחידות הקטנות יותר-כולם עושים עבודה חשובה וקשה.
אני עשיתי קורס לפני כמה שנים ביחידה והגעתי אליו עם תפיסה מוטעית לגבי מה אני הולך לעבור שם...מהר מאוד הבנתי שמדובר בעסק רציני מאוד ולא פשוט בכלל. האמת שבהתחלה כששלחו אותי לקורס קצת התבאסתי וחששתי מזה שכשאהיה נהג מבצעי, אפגע בפעילות ולא אפרוק מהרכב-מה שלפעמים באמת נכון. לעומת זאת, הבנתי עד כמה חשוב שאהיה מקצועי ואקח את הצוות שלי במהירות ובחשאיות לאן שהוחלט. לגבי המדריכים: זה נכון שעד לא מזמן לא כולם היו לוחמים- אלה שלא אגב, בדרך כלל נמשכו ע"י אנשים מתוך היחידה שהבינו את צורכי התפקיד. אני מושבניק שנסע קצת על ג'יפים וטרקטורונים מגיל 12 בערך וחשבתי שאי אפשר ללמד אותי כלום- טעיתי, הבנתי כמה אני לא יודע. נכון שחלק מהמדריכים קצת תופסים מעצמם ויש דיסטאנס ומשמעת שעיצבנו במהלך הקורס אבל הכל ברור- מדובר בתחום מסוכן מאוד שהאחריות בו רבה. בסך הכל רובם גברים אחד אחד ותכל'ס אני מעריך אותם כי אני התבאסתי מ-3 שבועות של שטח ומנות קרב, גשם (הקורס היה בחורף) ובלי מקלחת- הם לעומתי עושים את זה שירות שלם ולוקחים את הכל באהבה. אפשר להגיד שזה תענוג גדול לטייל כל היום, לאכול פוייק'ה בערב ולשחק בבוץ. היום אני מחוץ לצבא, גם בתחום הבטחון והופתעתי לגלות שמי שהדריך אותי בסדיר שם התגלגל לחברות כאלו ואחרות שמדריכות אותנו בנהיגה מבצעית בעבודה. מפתיע לגלות שהם עשו שינוי, כי מצד אחד הם היו סופר מקצוענים ומצד שני היו די שלומפרים בהופעה ולא היתה להם זהות אחידה: חלק היו עם כומתת גולני, חלק נחל צנחנים וכו'-תלוי מאיפה הגיעו.
אני זוכר שכבר אז הם התחילו להשתתף בפעילות מבצעית פה ושם, מעצרים וכאלה וזה גם היה נראה לי נכון, כי תכל'ס אם אתה מדריך לוחמים כדאי שתדע מה קורה בשטח עצמו.
במשפט אחד אני יכול לסכם ולהגיד שזה אחד הקורסים הכי טובים שעשיתי בצבא, המשמעת היתה דומה לקורס צניחה קצת...היחידה טובה מאוד רק הבאסה שהם תקועים ליד צאלים.
בכל אופן, נשמע לא רע המסלול הזה שדיברתם עליו...ואם הם מתגייסים דרך 900 אז זה הגיוני. תכל'ס, ל900 אין גדס"ר אז שלפחות יהיה אופצייה להגיע לעוקץ או לשם...אין מה להגיד, האנשים שם חיים טוב.
בהצלחה למתגייסים החדשים....שמרו על עצמכם ותנו להם בראש!!
ישן 25-03-2011, 19:25
  דולב90 דולב90 אינו מחובר  

סוף סוף נפל האסימון

הבינו שצריך שכל המדריכים יהיו לוחמים- לגיטימי, כמו בלוט"ר וקורס צניחה.
אני עשיתי שם 2 קורסים והחבר'ה שם תותחים!! אי אפשר לקחת את זה מהם, זה בטוח. לא מבין למה כולם פה משמיצים ורבים למי יש יותר גדול-כולנו צבא אחד ונלחמים למטרה אחת!
אח של חבר שלי התגייס לכפיר ועבר השבוע את הגיבוש לשם- באמת בתוך גיבוש עוקץ, משם הוא ממשיך לטירונות חי"ר ואחר כך לשלב המקצועי ביחידה.
דיברתי עם חבר שעדיין בצבא והוא מש"ק ניוד אצלי ביחידה והוא אישר את השינוי שנעשה, הכומתה הסיכה וכל הבוג'ארס.
אני יכול להגיד שאנחנו עבדנו איתם חזק בעופרת יצוקה והם היו תותחי על. היה קטע בתוך עזה שהם הראו לחבר'ה מביל"ו (והמבין יבין) שבהאמר הם לא רואים אותם ממטר. הם פתרו להם בשניה וחצי תקלה שהפלצנים מביל"ו איתרו לא נכון. לדעתי מי שקצת נמצא בצבא מקבל פרספקטיבה ומבין שבגדודים לא כזה כייף כמו שמספרים, החבר'ה לא תמיד שומרים על רעות ויש גימליסטים ונפקדים וחרא כזה. שם זה לא קורה. יש הקפדה על משמעת חזקה חוץ מבהופעה כמו שציינו כאן- אבל שאלה יהיו הצרות שלנו. אני הייתי קשר מח"ט בעופרת יצוקה והמח"ט לא הסכים לזוז הלעדיהם- הם הכניסו אותו וניידו אותו בעזה, עם אמר"ל חשוך וכל הבלאגן. עד אז, מודה- המעטתי בערכם. לגבי השינוי- גם גבעתי עד לפני כמה שנים לא הייתה פופולרית והנה היום נלחמים להגיע לשם, תהליכים לוקחים זמן ושם נבנה לאט לאט.
חלאס עם המלחמות אגו והמריבות למי יש זין יותר גדול.
אם הייתי מתגייס לכפיר-שם אין גדס"ר אלא רק גדודים, סביר להניח שגם הייתי נלחם להגיע לעוקץ או לשם. גם עוקץ לא שווים כלום בזכות עצמם אלא מצטרפים ליחידות מבצעות.
שועלי שמשון כבוד!!!
ישן 25-03-2011, 19:38
  דולב90 דולב90 אינו מחובר  

אה שכחתי...

כמו שציינתי הייתי קשר מח"ט.
אז אני שומע שיחות וכאלה ויכול להגיד שבניגוד לחבר'ה מביל"ו שהם אמנם תותחים אבל יש להם אגו מטורף והם מתפלצנים עליך כשאתה מבקש אותם לפעילות, החבר'ה מנהיגה מבצעית התייצבו מיד, בלי עניינים בלי פלצנות וחרטא. בסוף זה מה שחשוב- להיות שם כשצריך אותך ולא להתחיל לברור מה בא לך לעשות ומה לא. אחי הגדול עשה קורס שם בביל"ו ואמר שהחבר'ה שם חיים בסרט. היחידות די דומות בעיסוק שלהן רק שאחת באמת עם האף למעלה על כלום, מכשירה שניים וחצי נהגים לוחמים בשנה ובנהיגה מבצעית מכשירים עשרות יחידות כל השנה, עובדים בלי הדממות ובנוסף קופצים מיד כשמפעילים אותם. בסוף אתה נמדד בביצוע ולא בשם שלך.
ישן 25-03-2011, 19:42
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03

מלשבים יקרים!!

אל לכם ליפול שולל בהודעות יחצנות באינטרנט, יש הרבה מידע אמין וישנו גם הרבה שלא!
לוחםצללים משתמש עם 5 הודעות שנרשם לפורום בבירור בשביל לפרסם את כתבת היחצנות שלו,
כמה וכמה משתמשים הגיבו באומרם שאיין לקחת אותו ברצינות

גם המשתמש אחלהגבר ככל הנראה הוא אותו אחד בעל הודעה 1 שנרשם כביכול כדי לחזק
את המשתמש לוחםצללים כנל דולב90 בעל הודעה 1 בפרש וזו התגובה באשכול זה.

אני מלא באמונה שהמלשבים פה ובמיוחד הלוחמים מבינהם משתמשים בעיניהם ואוזניהם
להבין שמדובר בנסיון ליחצנות גס ובוטה ולא צריך להוסיפ דבר.

ישן 25-03-2011, 19:58
  דולב90 דולב90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "מלשבים יקרים!! אל לכם ליפול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CaRTeR
מלשבים יקרים!!

לוחםצללים משתמש עם 5 הודעות שנרשם לפורום בבירור בשביל לפרסם את כתבת היחצנות שלו,

גם המשתמש אחלהגבר ככל הנראה הוא אותו אחד בעל הודעה 1 שנרשם כביכול כדי לחזק
את המשתמש לוחםצללים כנל דולב90 בעל הודעה 1 בפרש וזו התגובה באשכול זה.

אני מלא באמונה שהמלשבים פה ובמיוחד הלוחמים מבינהם משתמשים בעיניהם ואוזניהם
להבין שמדובר בנסיון ליחצנות גס ובוטה ולא צריך להוסיפ דבר.

וואי וואי נסחפנו, טוב שלא האשמת אותי ברצח ארלוזורוב.
אני לא נכנס לפוליטיקה שלך, אני גם לא הכתובת- מציע לכם לבדוק את עצמכם אנשים.
לא יודע את מי אתם מייצגים ולמה אתם יוצאים בהצהרות כאלה, יתכן ואתם אלו שטועים ומטעים את המלש"בים בעצמכם. כנראה שזה מה שקורה בפועל. את המניעים שלכם קשה להבין...
ישן 25-03-2011, 20:06

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "מלשבים יקרים!! אל לכם ליפול..."

[QUOTE=CaRTeR]מלשבים יקרים!!

אני היום מייחצ"ן מקסימום מסיבות.
נוסח ההודעה המקורית אכן נשמע כיחצו"ן אבל לא ברור מה כואב לך אישית. נראה שיש לך אינטרס כלשהו להקניט את היחידה, אולי היית שם תקופה והודחת מי יודע??
אני יודע לדבר רק על עצמי, ולי יש פרספקטיבה לא רעה- הייתי גם לוחם וגם עשיתי שם קורס וראיתי את העבודה של המדריכים שם. בוא נגיד שהתפקיד מעניין והחבר'ה ללא ספק איכותיים.
מהתגובות שלך נדמה שאתה מומחה לניתוח מדעי ההתנהגות, אולי מתקשר עם רוחות או לא יודע מה.
אתה יכול להמשיך ולהכפיש נראה לי שהחבר'ה שם יודעים בדיוק מה הם שווים.
כנראה שמי שיוצא קטן כאן זה אתה- כי אתה מתרכז רק בללגלג על אחרים.
אני לא שם, משוחרר כבר תקופה ובטח שלא מעניין אותי יותר מדי מה הולך שם, אבל חבל שאנשים כמוך מקבלים במה וכותבים שטויות מבלי לדעת.

מלש"בים אל תיפלו בפח של האנשים האלה- אם הגעתם לנהיגה מבצעית מצפה לכם אחלה שירות!!! שאלו חברים שלכם שעשו את הקורס- בטוח שיגידו לכם שזה הקורס הכי כיף בערך שהם עשו בצבא.
נראה לי עדיף לטייל בהאמר ולעבוד עם לוחמים מאשר לעמוד במחסום 8-8, לטחון ולבדוק בגאז' של ערבים!!
ישן 26-03-2011, 05:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אחלהגבר שמתחילה ב "עצבנתם אותי"

מצחיק שאתה מצד אחד מתלונן על השמצה, ובו זמנית עוסק בדיוק בזה. מוציא אותך די מעפאן.

ישן 25-03-2011, 20:35

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "[font=Arial]כן הא יאללה אחריי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CaRTeR
כן הא יאללה אחריי לנהיגה מבצעית! טיולים ופויקה כל היום.
גם הגדסרים היום וממזמן עושים קווים של גדודים שזו היא עבודת קודש.

אני במקרה הייתי באחד הגדסרים, איין לי שום אינטרסט נגד היחידה נהפוך הוא
אני מאד אוהב ניוד ומכוניות, יש לי בעיה עם אנשים כמוך.

ברשותך כעת הגלים במרכז אמריקה משקימים קום וכאן סיימתי את דברי.

אחינו בדרום אמריקה, לא מבין את ההתלהמות שלך.
אם אתה מכיר את היחידה ועשית שם קורס כמוני, אגב גם מהגדס"רים, ראוי שמצד שני תשטיח בפני המלש"בים את היתרונות שבמקום.
מוזר שבזמן שאתה בדרום אמריקה בחרת להיכנס לפורום של צבא, לא??? כשאני הייתי שם עניינו אותי רק בחורות, אלכוהול ונופים...
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר