לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2011, 00:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דת השלום בפעולה: בין 12 ל-20 עובדי או"ם נטבחו באפגניסטאן במחאה על שריפת קראן בארה"ב

זוכרים את טרי ג'ונס שלפני כמה חודשים איים שישרוף את הקראן, ואז חזר בו? ובכן, הוא כנראה ביצע טקס
כזה לפני כשבועיים ואיש לא שם אליו. איש ב-מ-ע-ר-ב לא שם לב אליו, שכן פקיסטאן ואפגניסטאן (שתי בעלות
ברית של המערב, כזכור...) מיהרו לנצל ההזדמנות ולגנות בקולי-קולות את המעשה הנפשע.
במהלך היום התחוללו הפגנות ברחבי אפגניסטאן, ובאחת מהן, בעידוד פעיל של מולות בעיר מזאר אל-שריף,
הסתערו המונים על מיתחם האו"ם, השתלטו על נשקם של שומרי המתחם והחלו להרוג עובדים. לפחות 8 מהעובדים הנרצחים היו לא-אפגנים, ושניים מהם נרצחו בעריפה.

http://www.reuters.com/article/2011...E7303VN20110401
http://www.cbsnews.com/stories/2011...n20049745.shtml

------------------------------------------------------------

אפשר לכתוב עוד שפע מלים על ההתנהלות הזו של כהני דת שמדרבנים המון לטבוח בזרים בגלל שכהן דת
במרחק 12,000 ק"מ שרף ספר קדוש - אבל זה יהיה מיותר. אין טעם לדבר על "קיצוניים דתיים", כי זה לא
עניין של "קיצוניים דתיים", וזה לא קורה באף דת אחרת כבר מאות שנים.
יש בעייה עם האסלאם, וכל זמן שלא נראה רפורמציה בדת הזו - נצטרך להמשיך לאסוף גופות של נרצחיה.

אה, ובנימה אופטימית יותר - כנראה שהיה סיכול מוצלח בח'ן יונס, אבל על זה באשכול נפרד...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2011, 09:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כשאתה משווה טבח של 10 אנשים בידי מוסלמים בגין שריפת קוראן מרוחקת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמו "מפעלי תג מחיר" לדוגמא"

במדינה שבה סוקלים ילדות שנאנסו ובה עורפים ראשי כופרים כאפגניסטאן

לחבלה בלתי חוקית ברכוש ע"י יהודים 'בגין' שחיטת משפחה בישראל

- מה אתה משיג בכך בפועל?

ארחיק ואומר כי השוואה זו יוצרת פיחות הן בחיי המשפחה הנשחטת, הן בחיי האו"מיניקים הנערפים ומעניקה לגיטימציה ועידוד לאלימות המוסלמית שאם תרצה או לא תרצה אין במאה האחרונה כל סימטריה בינה לאלימות היהודית. זו השוואה שאינה שונה מדברי סניגור המסביר לביהמ"ש במלוא הרצינות כי האנס ערף וריטש את קורבנו מאחר ודודן רחוק של הנאנסת דפק בחניה את המכונית של גיסו לפני אי אילו שנים.

איני מבין על איזה בסיס מוסרי אתה יוצר זיקה בין המקרים והמקומות.
ישן 02-04-2011, 09:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה מצפה לבסיס מוסרי כלשהוא מצד צבועי השמאל הקיצוני?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כשאתה משווה טבח של 10 אנשים בידי מוסלמים בגין שריפת קוראן מרוחקת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
איני מבין על איזה בסיס מוסרי אתה יוצר זיקה בין המקרים והמקומות.

ישן 02-04-2011, 10:04
צלמית המשתמש של רועי AZ

חוץ מבאיסלאם - היכן יש עוד קנאים וציבור משולהב שמוציא לפועל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ההשואה הייתה לכותרת - לא למעשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
כהני דת קנאיים וציבור משולהב - מתכון מנצח לטירוף!

את שלהובו ע"י רצח ברוטאלי?!?! (תקרא עד הסוף את השאלה בטרם תענה)

ישן 02-04-2011, 09:53
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כמו "מפעלי תג מחיר" לדוגמא"

אתה כרגיל, מוציא דברים מהקשרם.
כתבתי על קנאות דתית ואידיאולוגיה של מטורפים.
אינני רואה כל השוואה בין תג מחיר לבין רצח ועריפת ראשים.
תמצא את כל מעשי הטבח המזעזעים הללו גם באפריקה ואם תרצה גם בסין "הנאורה" (עקירת איברים חיים מבני אדם "פאלון גונג".
אני מבין לרחשי ליבך כשאתה מציין שה"פעולה מוצלחת".
בוא אומר לך באופן הכי ברור בעולם. אם בבית בעזה שבו יש משפחה בת 20 נפשות, ילדים, תינוקות נשים ועוד שמתוכם נורית רקטת קסאם, גראד או כל דבר לעבר יישוב יהודי - מבחינתי עונשם הוא כרת
וכל פעולה לניטרול הפצצות הללו, היא לגיטימית, אם או בלי אישורם של כל "חסידי האומות המאוחדות".
ישן 02-04-2011, 10:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

כן.. מעט מחשבה ומעט חמלה...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני נגד כל הרג של אזרחים באשר הם"

פשוט שלא יציבו את הגראדים ואת כל מחסני התחמושת בקרבת אזורי מגורים.

במבצע "משקל סגולי" המכה הפותחת של חה"א במלחמת לבנון השניה, הושמדו רקטות כבדות שאמורות היו לפגוע בבית שלך... כמובן שזה עלה בחייהם של, איך נגדיר אותם, לא לוחמי חיזבאללה.
המבצע לא היה נרחב, כפי שצריך היה להיות, משום שהיה גובה כמות קורבנות גבוהה מאוד.

סיטואציה (שאין סיכוי שתקרה אמנם - אתה, תודה לאל - גר במדינה אחרת) :

נניח שבבית מסוים חבויות בחצרו שלוש רקטות גראד שאמורות להיירות בכל רגע לכיוון ביתך... ויש שם ילדים (מה לעשות אלו כללי המשחק שהאויב ההומני כופה עלייך).. מה תעדיף שיהיה?

(אני בכוונה לא מונה בפנייך אפשרויות, מקווה שלא תתפתל)

ישן 02-04-2011, 10:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא זה מתוך טמטומו..
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "פעולה הומניטרית מתבצעת מתוך לבו של העושה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הוא אינו מצפה לשום הערכה בגינה. כזה הוא הבן אדם - אוהב אנוש ולא שונא, כפי שחלק מהכותבים בפורום מתהדרים בשנאה.

אנוש? איפה באפגניסטן?

ורגע.. אתה בנאדם? איך בעצם אם אתה שונא מתנחלים ויהודים? ואתה תומך בחיות ובלגיטימיות שלהם...?

ישן 02-04-2011, 16:52
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "פעולה הומניטרית מתבצעת מתוך לבו של העושה"

פעולה הומניטרית מתבצעת מתוך לבו של העושה, הוא אינו מצפה לשום הערכה בגינה. כזה הוא הבן אדם - אוהב אנוש ולא שונא
מסכים, אידיאל הומני בהתגלמותו כל עוד רווחתו, שכרו ושלומו של ההומינטר מובטחים והכי חשוב ראשו נישאר על כתפיו ולא נערף ע"י סכינאי שמוחמד בא אליו בחלום וציווה עליו ג'יהאד.
רוצה לספור יחד איתי כמה עיתונאים, עובדי חברות נפט, סייעני או"ם, אנשי רפואה ואפילו סתם תיירים "איבדו את הראש" רק כי במקרה הם היו הכי קרובים לאותם "בני דת השלום והסובלנות"?

כפי שחלק מהכותבים בפורום מתהדרים בשנאה.
זה ממש לא מכובד לכתוב דבר כזה ולמעשה הופך אותך לנושא המשפט הזה, לאנשים יש דיעות אחרות משלך וזו זכותם, זה לא נותן לך לגיטימציה לתייג אותם או לפגוע בהם.
אבל זו רק דעתי הצנועה...

ישן 02-04-2011, 12:07
צלמית המשתמש של רועי AZ

אם הבנתי את תגובתך...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אז שהאו"ם יצאו משם כבר, לפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
אז שהאו"ם יצאו משם כבר, לפחות הזרים, וישאירו את אפגניסטן לבד.
ארה"ב מתערבת בהרבה מאד מדינות, היא שכחה כבר מ ספטמבר 2001. זה עלול לחזור על עצמו בצורה ומידה זו או אחרת.

הרי שאם זה יחזור על עצמו בצורה זו או אחרת, לא בגלל שהאמריקאים כבשו את אפגניסטן.. אלא בגלל היותם אמריקאים - זו מהותה של מלחמת התרבויות....

ישן 02-04-2011, 12:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

התחלת גם אתה לדקלם קלישאות נבובות? .. לא היו "מופיעות פתוות של חכמי דת יהודים"
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אם זה רק בגלל היותם אמריקאים,..."

בגלל שהם יהודים... ומדינת ישראל לא היתה נכבשת לא ע"י האו"ם ולא ע"י אמריקה, כי אנחנו מדינה דמוקרטית ונאורה בלב מאורה של חיות...

האמריקאים שולטים באפגניסטן משום שהיוותה ועדין מהווה כר פורה לאיסלמונאצים כדוגמאת בן לאדן ועוד ערב רב של אונסי וסוקלי נשים וילדות ומגדלי סמים ועוד שאר מריעין בישין.... שפעלו בצורה מחרידה כנגד חפים מפשע בעיר ניו יורק בעינהם נחשבים ככופרים שיש להרוג בכל מצב.

הבנת?

ישן 02-04-2011, 12:53
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התחלת גם אתה לדקלם קלישאות נבובות? .. לא היו "מופיעות פתוות של חכמי דת יהודים""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
האמריקאים שולטים באפגניסטן משום שהיוותה ועדין מהווה כר פורה לאיסלמונאצים כדוגמאת בן לאדן ועוד ערב רב של אונסי וסוקלי נשים וילדות ומגדלי סמים ועוד שאר מריעין בישין.... שפעלו בצורה מחרידה כנגד חפים מפשע בעיר ניו יורק בעינהם נחשבים ככופרים שיש להרוג בכל מצב.

הבנת?

ציטוט:
האמריקאים שולטים באפגניסטן משום שהיוותה ועדין מהווה כר פורה לאיסלמונאצים כדוגמאת בן לאדן ועוד ערב רב של אונסי וסוקלי נשים וילדות ומגדלי סמים ועוד שאר מריעין בישין....

אכפת לך, אם הם הורגים את הנשים שלהם? ובעניין הסמים, לא נכבשת מדינה רק עקב גידול סמים. יש דרכים אחרות לעצור את התופעה(לא עד הסוף, כמובן, כי כמו שגידלו, כך גם חמשיכו להתעסק בזה, כל עוד יש צורכי סמים).

ציטוט:
שפעלו בצורה מחרידה כנגד חפים מפשע בעיר ניו יורק בעינהם נחשבים ככופרים שיש להרוג בכל מצב.

על איזה מקרה ספציפי אתה מדבר?
חוץ מזה, עוד פעם, לא כובשים מדינה שלמה בגלל דברים כאלה.
והם - ארה"ב- גם לא יצליחו להשליט סדר משלהם במדינה, שהיא כלל לא אימפוטנטית, עם אידאולוגיה חזקה וקיצונית והיסטוריה לא מאתמול.
זהו המשך המלחמה בין אמריקה לבריה"מ. גם זו ניסתה להשתלט על אפגניסטן, ובינתיים, כמו שהיו שם מוסלמים קיצוניים, כך גם נשארו. אני מאחל לאמריקאים ניצחון באפגניסטן ו החלת שלטון דמוקרטי. אך זה לא יצליח להם. כל כך הרבה דם אמריקאי ואפגני של חפים מפשע(או שאין שם חפים מפשע?) - לא שווה את המאמץ. הלחימה צריכה להיות במישור אחר.

- אין בכתוב על ידי כדי להעיד על דעותיי בעניין הסכסוך הישראלי - ערבי\פלסטיני.

ישן 02-04-2011, 13:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]האמריקאים..."

ציטוט:
אכפת לך, אם הם הורגים את הנשים שלהם? ובעניין הסמים, לא נכבשת מדינה רק עקב גידול סמים. יש דרכים אחרות לעצור את התופעה(לא עד הסוף, כמובן, כי כמו שגידלו, כך גם חמשיכו להתעסק בזה, כל עוד יש צורכי סמים).

תתפלא - כן איכפת לי! כשהייתי קורא באמצע וסוף שנות התשעים את מאמרי מוספי העיתונים הייתי מתחלחל.. ומי אמר שמדינה נכבשת רק בגלל היותה מגדלת סמים (אני לא מדבר על המבצעים היזומים שעושה ארה"ב במלחמתה נגד קרטלי הסמים מקולומביה) - אבל האיום על העולם ובכללו המערבי כתוצאה מסמים אלה, הוא משמעותי..

על איזה מקרה ספציפי אתה מדבר?
חוץ מזה, עוד פעם, לא כובשים מדינה שלמה בגלל דברים כאלה.
והם - ארה"ב- גם לא יצליחו להשליט סדר משלהם במדינה, שהיא כלל לא אימפוטנטית, עם אידאולוגיה חזקה וקיצונית והיסטוריה לא מאתמול.
זהו המשך המלחמה בין אמריקה לבריה"מ. גם זו ניסתה להשתלט על אפגניסטן, ובינתיים, כמו שהיו שם מוסלמים קיצוניים, כך גם נשארו. אני מאחל לאמריקאים ניצחון באפגניסטן ו החלת שלטון דמוקרטי. אך זה לא יצליח להם. כל כך הרבה דם אמריקאי ואפגני של חפים מפשע(או שאין שם חפים מפשע?) - לא שווה את המאמץ. הלחימה צריכה להיות במישור אחר.

בסרטן נלחמים בכל דרך - לא מוותרים ומרימים ידיים, מנסים להלחם בכל הכח ולפעמים קורה שמפסידים.. ניכר שהם ניגפו את המשטר שם וייקח עוד כמה שנים בטרם יצליחו למוטט סופית את פליטי הטליבאן ואני מניח שכוחות הבטחון האפגניים יטפלו בכיסי ההתנגדות אם יהיו כאלה.

כן... היציאה למלחמה באפגניסטן היא מהמוצדקות ביותר!!

ישן 02-04-2011, 13:23
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=student1]אכפת לך, אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
בסרטן נלחמים בכל דרך - לא מוותרים ומרימים ידיים, מנסים להלחם בכל הכח ולפעמים קורה שמפסידים.. ניכר שהם ניגפו את המשטר שם וייקח עוד כמה שנים בטרם יצליחו למוטט סופית את פליטי הטליבאן ואני מניח שכוחות הבטחון האפגניים יטפלו בכיסי ההתנגדות אם יהיו כאלה.

כן... היציאה למלחמה באפגניסטן היא מהמוצדקות ביותר!!

אמריקאים ישלמו על זה ביוקר. הם כבר משלמים. ולא רק הם.

ציטוט:
תתפלא - כן איכפת לי! כשהייתי קורא באמצע וסוף שנות התשעים את מאמרי מוספי העיתונים הייתי מתחלחל.. ומי אמר שמדינה נכבשת רק בגלל היותה מגדלת סמים (אני לא מדבר על המבצעים היזומים שעושה ארה"ב במלחמתה נגד קרטלי הסמים מקולומביה) - אבל האיום על העולם ובכללו המערבי כתוצאה מסמים אלה, הוא משמעותי..

לי לא אכפת, אם השלטון המוסלמי רוצה לטבוח באזרחיו, שישעשה את זה עד מחר. רק ככה הם יוכלו בצורה טבעית להפוך לאומה מערבית במובן של דמוקרטיה. להכניס את השלטון הדמוקרטי מבחוץ - מתכון לצרות.

צריך להילחם ביבואני הסמים. להכניס לכלא, להרוג אותם. לשפר את החינוך של הילדים. סמים זה כסף יותר מדי גדול, כדי שיצליחו לשתק את העסק הזה. שיתעסקו בזה בחצר שלהם, ולא במדינה הנמצאת כ - 10 אלף קילומטרים מהם.

ישן 02-04-2011, 13:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

תראה, בטיפולים כימותראפיים יש תופעות לוואי רבות ומאוד לא נעימות....
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]בסרטן נלחמים..."

ציטוט:
אמריקאים ישלמו על זה ביוקר. הם כבר משלמים. ולא רק הם.

צריך להילחם ביבואני הסמים. להכניס לכלא, להרוג אותם. לשפר את החינוך של הילדים. סמים זה כסף יותר מדי גדול, כדי שיצליחו לשתק את העסק הזה. שיתעסקו בזה בחצר שלהם, ולא במדינה הנמצאת כ - 10 אלף קילומטרים מהם.

כידוע לך, בעולמנו הקטן, עשרת אלפי הקילומטרים הללו עבירים, ובמוקדם או במאוחר הסמים שיוצאים מאפגניסטן מגיעים גם לאמסטרדם וגם למדינת לואיזיאנה..... (סתם בחרתי "יעדים")

ישן 02-04-2011, 12:58

הם עושים את זה כמי שמאמין שהוא שוטר העולם החופשי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התחלת גם אתה לדקלם קלישאות נבובות? .. לא היו "מופיעות פתוות של חכמי דת יהודים""

יש כנראה מחיר כבד למטלה הזאת ואובאמה לא הפנים שבתוך הוואקום שיווצר אם צאתו משם עלול לצמוח שוב אותו נחש ארסי שיכה שוב בכל מקום ומטרה בעולם.
למזלנו הם עדיין לא יושבים חזק אצלנו - אבל לא הייתי רוצה לראות אותם כאן.

אינני רואה בכך כיבוש בסגנון של הכיבוש הנאצי שאת תוצאותיו ראינו גם כלפי האוכלוסייה המקומית.
האמריקאים לא יושבים במקום השלטון הקיים.
זה השוני בין המנדט הבריטי ששלט לצד השלטון המקומי היהודי וקבע את סדרי העולם והעדפות "המתקנות" כלפי הערבים בארץ ישראל.

אילו מישהו היה מתאמץ להסביר את הדקויות המשפטיות הללו בעולם היה מוכיח כי אנו לא שלטון כובש.
אנו לא כופים משטר על עם אחר. השלטון המקומי בעזה מנוהל על ידי ממשלת טרור חמאסית.
השלטון ביהודה ושומרון אינו בידינו, יש רשות הפועלת שם.
ענייננו במקום הוא שליטה על ציר הביטחון, חווינו מה בדיוק עשו שם גורמי הטרור באמצע שנות התשעים וגם כיום מידי פעם.
ישן 02-04-2011, 13:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה טועה ומטעה.. לא הבנתי מדוע טרחת להזכיר את מעשי השלטון הנאצי..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "הם עושים את זה כמי שמאמין שהוא שוטר העולם החופשי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
יש כנראה מחיר כבד למטלה הזאת ואובאמה לא הפנים שבתוך הוואקום שיווצר אם צאתו משם עלול לצמוח שוב אותו נחש ארסי שיכה שוב בכל מקום ומטרה בעולם.
למזלנו הם עדיין לא יושבים חזק אצלנו - אבל לא הייתי רוצה לראות אותם כאן.

אינני רואה בכך כיבוש בסגנון של הכיבוש הנאצי שאת תוצאותיו ראינו גם כלפי האוכלוסייה המקומית.
האמריקאים לא יושבים במקום השלטון הקיים.
זה השוני בין המנדט הבריטי ששלט לצד השלטון המקומי היהודי וקבע את סדרי העולם והעדפות "המתקנות" כלפי הערבים בארץ ישראל.

אילו מישהו היה מתאמץ להסביר את הדקויות המשפטיות הללו בעולם היה מוכיח כי אנו לא שלטון כובש.
אנו לא כופים משטר על עם אחר. השלטון המקומי בעזה מנוהל על ידי ממשלת טרור חמאסית.
השלטון ביהודה ושומרון אינו בידינו, יש רשות הפועלת שם.
ענייננו במקום הוא שליטה על ציר הביטחון, חווינו מה בדיוק עשו שם גורמי הטרור באמצע שנות התשעים וגם כיום מידי פעם.

ורצוי מאוד שתפריד בין מה שקורה שם למה שקורה אצלנו (למרות שהם מתאמצים, לצערי בהצלחה מסויימת - כן לקשור חוט מקשר)..

הכיבוש האנגלי היה מטעמים קולונייאלסטיים נטו - הרחבת השפעת האימפריה הבריטית ביעדים שנראו חשובים עבור הממלכה ולא מטעמי "שיטור" כאלו ואחרים.

האמריקאים פלשו לאפגניסטן בעקבות פיגועי 11/9 כשהמצב ששרר במדינה קודם לאירועים היווה אף הוא נדבך בהחלטה - אך המצב עצמו לא "הספיק" לעילה למלחמה... הם גם פלשו לעיראק כנראה עקב מידע מודיעיני לקוי (לא נכנס לזה כרגע) על סכנות שיוצאות גם משם.. והכל במסגרת כוונתם של האמריקאים ליצור עולם בטוח יותר לעצמם ולכולם..(אני בטוח שהכוונה הייתה אז טהורה שלא ממניעי נקמה). אבל התוצאה היא אמנם כאוס, אבל ללא העריץ סדאם חוסיין שירה טילים לעברנו לפני עשרים שנה.

ישן 02-04-2011, 19:16

הדוגמא הנאצית שמשה אותי להבחנה בין סוגי השתלטות על מדינה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה טועה ומטעה.. לא הבנתי מדוע טרחת להזכיר את מעשי השלטון הנאצי.."

הנחה שלי היא כי אין דבר כזה "כיבוש נאור".
כיבוש הוא כיבוש לכל דבר. המטרה רק משתנה.
הכיבוש הנאצי לשם השוואה - היה כיבוש שמטרתו שינוי סדרי עולם וכפיית אידיאולוגיה מטורפת ככל שהיא, על אותן מדינות כיבוש. מניח שקראת את הספר מיין קאמפף.
הכיבוש הבריטי - היה בתוקף חלוקת שלל בין מדינות והחלת מנדט בריטי על הארץ הזאת. לא הייתה לכך שום הצדקה מוסרית ו/או תכליתית מכיוון שהמנדט הבריטי שהוחל אחר הניצחון מעצמות הציר אחר מלחמת העולם הראשונה קבעה סדר עולמי חדש מבלי להשמיד אוכלוסייה. פשוט כל אחד קיבל את ליטרת הבשר שלו. מה שעשו לאחר מכן הבריטים בארץ ישראל הוא סיפור אחר לחלוטין ועל כך הפעילות כנגדו הייתה לגיטימית בכל קנה מידה.
ההתערבות האמריקאית הייתה הפוכה לחלוטין באופן המגמתי שלה, למרות שאף היא במידה רבה כיבוש.
אני רואה בהתערבות הזאת מלחמת שחרור ולא כיבוש ולו מהטעם הפשוט. אידיאולוגיה מטורפת לחלוטין בחסות האסלאם עומדת לשנות סדרי עולם במסע דמים מטורף. מישהו היה צריך לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר מדי. דומה הדבר להתפשטות התיאוריה הנאצית שהוחלפה כאן בתיאוריה ראדיקלית אסלאמית.
הפלישה לאפגניסטן ויצירת ציר חדש של התנגדות לאסלאם באה בסופו של דבר לעצור את ההתפשטות המסוכנת הזאת שאת תוצאותיה העולם רואה בטרור המתמשך.

הבעייה היא שגם ההתערבות האמריקאית לא נטולת אינטרסים. משטר נאמן כמו המשטר המצרי סולק ללא כל עכבות על ידי האמריקאים. רמאות בבחירות באיראן זכתה לתגובה רופסת. דיכוי אלים בבחריין - הבסיס הקדמי של האמריקאים - זכה להתעלמות מוחלטת. המשטר בלוב - זוכה להתייחסות חלקית תוך כדי נסיגה כי האמריקאים כבר חושבים על שלב השיפוצים. המשטר בסוריה - לא ברור לאן נושבת הרוח בארה'ב, אותה מדינה שהכריזה על סוריה כמי ששייכת לציר הרשע.

בקיצור - אין כיבוש נאור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:43

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר