לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2011, 13:40
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
המנהל הצעיר

הוא צעיר ממך, אבל בכיר ממך. או שעשה שירות חלקי בצבא, או שלא הלך כמוך לטיול ארוך, או שלא עבד אחרי הצבא אלא למד מיד אחריו, אבל הוא סיים את התואר לפניך, התחיל לעבוד לפניך, והתקדם כמובן יותר ממך, לאור הותק שלו.

איך אני אמור להתמודד עם דבר כזה? ברור לי שלעיתים זה נשמע קטנוני, אבל איך מי שצעיר ממני בכמה שנים יכול להגיד לי מה לעשות? בנוסף, יש לו את החיסרון שיש להרבה אנשים שלא ראו עולם (בין אם בחו"ל או בין אם סתם בחיים)- הוא לא ראה הרבה-> הוא לא יודע הרבה. הוא לפיכך מעט שחצן ויהיר, שונא לקבל ביקורת ואוהב לקחת קרדיט.

אני לא מסתדר עם אנשים כאלו. בעיני רוחי המנהל צריך להיות המבוגר האחראי, יש דברים שרק הגיל יכול להקנות. כמובן שיש בודדים, אבל כשמם כך הם- בודדים. קשה לי לקבל מרות מאדם כזה.

בטירונות, אגב, הייתי באותה הסיטואציה, לאור העובדה שהתגייסתי מאוחר. אבל המ"כים והמ"מ שלי היו בעלי ידע בתחומם, אותו מנהל שיש לי עכשיו לא בעל ידע עודף עלי, הוא פשוט ותיק יותר.

הצרה היא שזאת עבודה שרק התחלתי, אני לא רוצה להיכנס לתאקל כ,כ מוקדם. מה עושים? עמדתם פעם בסיטואציה כזאת?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2011, 22:22
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "המנהל הצעיר"

הגיל הוא רק מספר.
כמו שאתה בטח יודע, בצבא יש הרבה סיטואציות שקצין בן עשרים וקצת מפקד על נגד בן ארבעים ומשהו.
אם יש לך ביקורת עניינית על המנהל שלך, זה דבר אחד (שגם איתו אין לך הרבה מה לעשות, אבל אז יכולת לקבל את הבנתי), אבל אם כל מה שיש לך להגיד בגנותו זה שהוא נולד מאוחר יותר ממך, הרי שאני באמת לא מבין אותך.
לטענתך שיש דברים שרק נסיון בחיים יכול לתת יש מענה פשוט - כמעט בכל המקרים, הנסיון הכי חשוב לעבודה הוא הנסיון במקום העבודה עצמו, ובתחום הזה הוא גובר עליך.
בקיצור, בעייני הגישה שלך לעניין הזה, ממעט המידע שמסרת פה, היא לא גישה נכונה, ואני מציע לך לשנות אותה, או לכל הפחות לא להחצין אותה, כי זה לא יקדם אותך לשום מקום.

ישן 23-04-2011, 11:43
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא חושב שגיל הוא רק מספר,..."

גיל הוא כן רק מספר. אני מכיר בני 50 שלא הייתי נותן להם לנהל דוכן פלאפל ובני 30 שמנהלים בצורה מופתית עשרות אנשים. אם היתי מנכ"ל חברה, והייתי צריך לקדם לתפקיד ניהולי עובד בן 28 שכבר עובד בחברה מספר שנים והוכיח את עצמו, או עובד בן 34, חסר נסיון מעשי, שהגיע לחברה אתמול, אין ספק שהייתי בוחר בראשון.

יכול להיות שחלק מהביקורת שלך היא עניינית, אבל תשאל את עצמך עד כמה הביקורת הזו הייתה קיימת אם המנהל שלך היה מבוגר ממך בעשר שנים. אם תגיע למסקנה שהתנהלותו של הבוס לא הייתה מפריע לך אם הוא לא היה צעיר ממך, הרי שהבעיה היא בך, ואתה צריך ללמוד להתמודד איתה. אם, לעומת זאת, תגיע למסקנה כנה שההתנהגות שלו היא שלילית בלי קשר לגילו, אז יכול להיות שהוא באמת לא מנהל טוב... אבל עדיין אתה זה שתצטרך ללמוד להתמודד עם זה. לפי הכותרת שנתת לאשכול, ולפי תוכן ההודעה הראשונה שלך, יש לי תחושה שלגיל יש מרכיב די מרכזי בתחושותיך.

אכן יש בצבא נגדים שלא שמים על הקצינים שלהם. לפעמים זה נגמר ברע עבור הקצין, למרות שבמרבית המקרים זה שוט עובר לסדר היום כי בצבא די קשה לפטר - באזרחות המצב קצת שונה.

ישן 22-04-2011, 22:39
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

אני מניח שגם הוא לא מרגיש בנוח.
יצא לי בזמנו להיות אחראי, לנהל, ולראיין מועמדים עם נסיון עשיר משלי, מבוגרים ממני (חלקם בגיל של הוריי), ומשכילים ממני.
הרגשתי עם זה רע מאוד, בלשון המעטה.
אינני חושב שלא הייתי מוכשר ומתאים לתפקיד, חלילה... אלא עצם המעמד הזה הוא לא נוח, לשני הצדדים.
אין לי דרך לתאר לך כמה לא נעים המראיין מרגיש, כשהוא יודע באופן חד משמעי שמי שיושב מולו, הספיק, עשה, הצליח ובעל נסיון עשיר יותר ממנו.
הגעתי בעבודתי הקודמת למצב בו אני נמנע לומר את הגיל שלי (ובין השאר, מה הספקתי בעבר, מה למדתי, היכן עבדתי וכו'). מידי פעם כשמישהו שמע או הבין, הוא פנה אלי בתמיהה: "מה? אתה רק בן X?", "מה? למדת Y?", או לחילופין, "מה? לא למדת Z?" וכו'.

אינני מנסה להציג את המנהל שלך כקורבן, חלילה. אני כן מנסה להציג זוית ראיה קצת שונה ממה שהאשכול הזה מזמין...
אני מאמין, שהוא כמו אחרים במצבו, לא מרגיש בנוח עם הסיטואציה שלכאורה עלולה להתפס כלא הוגנת (וגם אם כך הדבר, מי מחפש צדק בהיררכיה במקומות עבודה...?).

אני מאמין שמנהל טוב יגרום לאנשים תחתיו (ואני כותב "אנשים תחתיו" בחוסר נוחות מוחלט) לראות מעבר לנתון המספרי של השנה בה הוא נולד, או לכל הפחות, יקטין את משמעות פער הגילאים.

אני רוצה להאמין שעם הצוות שהייתי אמון עליו, הצלחתי לאחר תקופה ממושכת של הסתגלות למצב שלכאורה בעייתי, לנהוג ככזה.
התייעצתי, צחקתי, הסברתי והייתי פתוח לכל ביקורת ועיצה שהיא. ניסיתי ליצור מצב בו כולנו עובדים ביחד כצוות עם מטרה משותפת, על אף ההיררכיה הרשמית בארגון.

רוצה לומר, שאם המנהל הצעיר שלך לא נוהג כך, לדעתי, הוא לא מנהל טוב. נקודה. חרף ובגלל הגיל.
סביר שבדרך זו ימשיך לא להיות מנהל טוב גם עבור צעירים ממנו בעתיד, מה שאומר שהגיל הוא לא הבעיה פה אלא האדם עצמו.

ישן 23-04-2011, 20:14
צלמית המשתמש של אנטיתזה
  אנטיתזה אנטיתזה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.10

אז אתה לא הולך לחבב אותי, יצא והשתחררתי לקראת סוף גיל 19.
מאחר ודרום אמריקה לא דיבר אלי ואני רק רוצה טיול Coast to Coast בעיירות שכוחות בארצות הברית ואין לי 21 אז דחיתי את זה עד אחרי הלימודים. מה שווה טיול כזה בלי אלכוהול ופאבים?

מצאתי עבודה שמתאימה במקצוע שלי, עבדתי שם חצי שנה וחסכתי ללימודים, ללאפטופ ולשאר הציוד.
עכשיו אני סתם מעביר את הזמן בעבודות שחורות ושלל קורסים וטיולים כדי להינות קצת ולא רק לשבת במשרד תשע שעות ביום.

יש לי חבר שבזמן שעשה הנדסאי עבד במשך שנתיים בחברה קטנה בתל אביב, צבר ניסיון (וקודם מספר פעמים) ובסוף בגלל בעיות בריאותיות לא התגייס - אז הוא במצב טוב ממני מבחינת עבודה.
הכל יחסי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר