לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2012, 14:56
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
זיכרון ה 9 במאי

אמנם אנחנו בתור העם היהודי מציינים את נושא הנאצים בהקשר השואה אך להרבה מן האזרחים בארץ שבאו מברית המועצות בתחילת שנות והתשעים ואף יהודים שנלחמו בתור חיילי הצבא האדום שעלו לישראל אחרי מלחמת העולם השנייה זהו יום מאוד חשוב. סבי שיבדל לחיים ארוכים אמנם לפעמים שוכח מה הוא עשה יום לפני אך את אותם 4 שנים אותו מבצע ארור הוא לא ישכח לעולם.

כשהייתי קטן יותר אמא שלי תמיד הייתה אומרת לי שביום הזה להתקשר לסבא ולסבתא לברך אותם על הניצחון על הגרמניה הנאצית. לא הבנתי למה זה כזה חשוב , לנו היהודים יש את יום השואה כדי לציין את הזוועות והרשע הבלתי יתואר, איך אפשר לחגוג דבר כזה. כשהיתבגרתי יותר סבא שלי הסביר לי שהוא לא כל כך שמח באותו יום כי אותה מלחמה גרמה לאותו נער בן 12 לברוח מהעיירה בא נולד, להיפרד מאחיו שגויס לצבא בגיל 17. תמיד אזכור את הסיפורים איך זה לעבור מעיר לכפר ולעיירה בדרך לוולגה ושמוע בלילה את רעשי המטוסים הגרמנים שמפציצים ולתהות אם מחר יהיה משהו בכלל לאכול. סבי איבד את אביו שנפל מול הגרמנים כחייך יהודי בצבא האדום. תמיד כואב לי כואשר הוא מספר לי מחדש על הבשורה שכל בני המשפחה שנשארו ברוסיה הלבנה נרצחו על ידי הנצאים.

נכון, סבי עדיין לא היה חייל אך ציון היום הזה מזכיר לו כל פעם מחדש את החיים שנהרסו, בני המשפחה שנספו, הרעב והפחד שנגרם בגלל אותה יישות שאם הייתה מספיקה להגיע אליו, הייתה משמידה גם אותו.

אני מצדיע לווטראנים היהודים שנלחמו בצורר הנאצי בינהם אחיו של סבי שיבדל לחיים ארוכים והנופלים שחרפו את נפשם במלחמה נגד הצורר הנאצי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2012, 07:40
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בילדותי הייתי פוגש ביום יום לא מעט יהודים ש'ניצלו' מצפורני הגרמנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "זיכרון ה 9 במאי"

פרטיזנים חיים היו מצרך נדיר ויוצאי בריגדה או עולים מארה"ב בד"כ חיו בישובים מבוססים יותר. כבודם הרב עד למאוד של שלוש הקבוצות הללו במקומו מונח היטב.

רק בבוא העליה המבורכת זכיתי לפגוש את הקבוצה הרביעית של המוני יהודים שממש 'לחמו' בנאצים במסגרת צבאית מאורגנת. החבר'ה הלא צעירים הללו שיושבים עם המדליות על ספסלי תחנות האוטובוס או בחנויות 'קפה ומאפה' המקומיות [בהנהלת טניה או אולגה כמובן] עושים טוב על הנשמה ומחדירים עוד קורטוב של גאווה ללב.

כשעלו הם היו סביב גלאי 65-70 והיום הם כבר מעטים יותר ובני 85 ומעלה אבל מאחרי המדליות שעל החזה עדיין פועם לב של צעירים שנלחמו ברוע המוחלט ויכלו לו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר