לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2011, 18:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זו ידיעה מסוג הידיעות הצפויות (לפחות מנקודת מבט ימנית), שאין כל נחמה בחיזויה מראש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עמרו מוסא, סוג של מוביל במירוץ לנשיאות מצריים - "השלום בין מצרים לישראל הגיע לקיצו".."

מאז שאני קטן אני זוכר אנשים חכמים מסבירים על חוסר התוחלת שבחתימה על הסכם עם מדינות נטולות
תרבות ומסורת דמוקרטית, מכיוון שההסכם מחייב רק את המשטר הנוכחי, וכל חילופין, יעמידו את פיסת הנייר
בסימן שאלה, אפילו אם יקרה הנס והמשטר הנוכחי כן יכבד את חתימתו.
עמר מוסא התבטא באופן בדיוק לפני פחות מחודש וחצי באופן הפוך בדיוק:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4039604,00.html

המבזק של ווינט מדוייק. אני שמעתי במו אזניי את הטקסט, והוא נאמר בערבית. השינוי של 180 מלמד שעמר
מוסא מניח שזה מה שההמון רוצה לשמוע.

הייתי מנסה להציע לשלומיסטים לנסות להבין מהמצב הנוכחי מה שווה פיסת נייר שבה אנחנו מוותרים בתמורה
להבטחות של הצד השני, אבל הם כמובן, יעדיפו לעצום עיניים ולבקש שניתן לשמש לעלות ולבוקר להעיר...

ההסכם עם מצרים הוא אות מתה. כל הסכם עם רודן ערבי שלא תלוי בנו לצרכי שרידות, הוא אות מתה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2011, 11:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מזמן הפסקתי להתיימר לנחש מה הוא מבין. כל פעם מסבר שהוא מבין פחות מכפי שהנחתי...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "למרבה המזל יש את הקונגרס"

אתה מניח לוגית שהאינרס השלומיסטי הוא שההסכם יכובד. אין לי ספק שהבחינה של ההגיון הטהור,
אתה צודק. אני חושד שאובמה לא מופעל ע"י הגיון טהור נטו. הוא בור מוחלט באזור ומופעל ע"י אידיאולוגים
מושבעים, שאני מניח שאלצלא הקונגרס ודעת הקהל (שבארה"ב עודנה חשובה), היו מפגינים עויינות רבה
לאין שיעור כלפינו. אני סבור שאנשים כמור סמנת'ה פאואר רואים בעצם הקיום שלנו סוג של פגיעה
בהרמוניה האזורית ובסיכוי לשלום עולמי. מהסיבה הזו, בדיוק כפי שניתן לקבל את ההנחה שהמשך כיבוד
ההסכם הוא אינטרס שלומיסטי, כך ניתן להניח שחיסול ההסכם (יחד עם אחת החותמות עליו, לא מצרים),
הוא אינטרס שלומיסטי - רק שאי אפשר לומר זאת בקול...

אם יפרו המצרים את ההסכם, הקונגרס יעצור כל סנט שהם מקבלים. אין ספק. גם קליעים הם לא יקבלו
יותר. אלה הדברים שיכול הקונגרס לעצור (והם משמעותיים, אין ספק). אבל אין חשש שאובמה יחייב את
ארה"ב למשהו אם מצרים תחליט שהגיעה העת למקום 3 דיוויזיות בסיני, למשל - ושם לקונגרס אין מילה.
ישן 22-04-2011, 12:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טכנית, הוא יכול, אבל אין לו צורך לעשות כן. הוא יכול פשוט למסמס את הפעילות:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sapper שמתחילה ב "הנשיא יכול להפר ערבויות..."

בוא נגיד ש:
1. מצרים מכניסה צבא לסיני. אובמה מודיע ש"הוא רואה זאת בדאגה".
2. כוחות הצבא המצריים מתחילים להתחפר ולהתבצר. אובמה מודיע שהדבר חמור מאוד, והוא שולח את
מזכירת המדינה לשיחות בקאהיר.
3. הכוחות בסיני מתחילים לבצע תרגילים ואימונים במיתאר של מלחמה בישראל. אובמה מודיע שהדברים
חמורים ביותר, ודורש איפוק משני הצדדים.

אתה מבין, פורמלית הוא יעשה הכל כדי לעצור את הפרת ההסכם. בפועל, הוא יכול לא לעשות
כלום. הקונגרס לא יכול לעשות דבר. לכאורה הוא יכול להדיח את אובמה, אבל אין מצב שזה יקרה על רקע
מדיניות חוץ, ואפילו היה מצב שידרשו הדחה על רקע יחסי חוץ, לרפובליקנים אין רוב של שני שליש בשני
בתי הקונגרס...

אין מה לעשות, אם ההסכם יופר - אנחנו נצטרך לפעול/להבליג לגמרי לבד. אובמה אכן הביא שינוי שאפשר
להאמין בו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר