לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2011, 17:20
צלמית המשתמש של noam906
  noam906 noam906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.05
שלח הודעה דרך MSN אל noam906
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avig1 שמתחילה ב "פרחים"

לא מאוד התחברתי לתמונות, ואני אסביר מדוע.

אם לומר את האמת - האסוציאציה הראשונה שעולה לי מהמבט בתמונות הם "צילומי שעמום" שנבחר להעלותם לפורום.
יש 2 סיבות להרגשה שלי:
1. יש בפריימים רקעים שלא ניתן לטעות בהם - קיר בית, חפץ כחול. ישר נותן לי הרגשה כאילו יצאת לחצר וצילמת את הפרח הראשון שראית. לפני דעתי - כשמצלמים פרחים, אז מצלמים טבע. והרקע הוא חלק חשוב מאוד מהצלחת התמונה כולה. אלא אם כן מטרת התמונה הוא לעביר משהו אחר (ניגוד בין טבעיות למלאכותיות, לדוגמה). אם רוצים לצלם פרחים באזור לא טבעי, צריך להתאמץ יותר ולהשיג אפקט של רקע לא "מסגיר", אפשר לקרוא לזה כך.

2. בנוסף, יש כאן תצלום של משהו בנאלי ולא חדשני. לא פרח עם צורה מעניינת שארצה להסתכל עליו יותר מ-3 שניות. נכון, לא לכל אחד צומח בבית צמח ייחודי ומעניין. בדיוק מהסיבה הזו לא כל תמונה שמישהו מהפורום מצלם עולה לפורום ועוברת מס' סינונים.
לא אתעלם מהעובדה שקצת קשה מהתחלה להבין מה "בנאלי" ומה "מעניין", או מה שווה ומה לא. זה חלק מהניסיון, וככה לומדים. ע"י תמונות מוצלחות יותר ומוצלחות פחות וביקורות של חברי הפורום נבין יחד מהו "פריים טוב" ומהי תמונה שלא שווה את ה-4 מגה בייט אותם היא תופסת.

יכול להיות שאני טועה והפריים צולם מתוך חשיבה וניסיון. אם כך, מצטער על ההשמצות. כל אחד כאן, כולל אותי, היו חדשים בתחום. מהבחינה הטכנית התמונות טובות יחסית. אני לא הייתי בוחר לצלם בשעה הזו של היום - היה חשוך, הפעלת פלאש, וזה גרם ל-2 תופעות - השטחת הפרח (ממש כאילו הודבק בפוטושופ על רקע הקיר) וגרם לצל לא מחמיא על הקיר. לכן מומלץ לצלם בשעות מוארות ולהמנע מהפלאש (זכרי שגם צילום בשמש ישירה עלול להראות לא פחות טוב). גם פלאש פנימי יכול בצורה מקורית להיות מקורות אור נעימים לעין (אם תרצי פירוט, או סתם לפתוח את הראש בנושא, כתבי לי ואפרט לך יותר...)

ניתן לראות בתמונה השנייה וגם בראשונה שעומק השדה יפה למרות אורך המוקד הקצר. בראשונה האפקט פחות נעים לעין כי גם על העלים שאינם בפוקוס יש צל לא נעים.

אם נסכם את החפירה שלי לנק' אופקטיביות - מציאת אובייקט מעניין, מציאת שעה טובה לצילום והתייחסות לרקע התמונה. (ומשהו קטן אישי - הייתי משתדל להמנע כמה שיותר מפלאש פנימי בתצורתו הרגילה והסטנדרטית - חוץ למהציל פריימים "אבודים" במחינת תאורה, הוא לא יוציא שום תמונה שתהפוך להדפסה על קנבס. יכול להיות שיחלקו עליי בנושא, אבל אני בשלי )

אם משהו לא היה ברור או מחודד אשמח לדון עוד בנושא.
בהצלחה בהמשך,
נעם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר