לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2005, 23:00
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
LOL, "היד שלי יציבה" - בד"כ זיקנה מביאה עימה סניליות ועוד פלאים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "שוב אתה מנסה לרדת מדרך המלך? היד שלי יציבה על ההגה"

אז אסביר לך לאט לאט...

האשכול עוסק בגנרלים - מוסכם.

בא ברברן אחד, כתב שטות על חדר, שולחן, אקדח וכדור אחד.
הגבתי לו. הוא הגיב לי וכתב "מלחמות חסרות שחר" ושאני נהנה מ"ימי זיכרון".
הגבתי לו שהמלחמות אינן פרי בחירה אלה מציאות בעל כורחנו.

באותו רגע, בא מי שקפץ בראש וכתב: "אז זהו שמלחמת יום כיפור כפי
שהתרחשה - לא הייתה מחויבת המציאות".

עכשיו, עד כמה שידוע לי, המשפט "מלחמות חסרות שחר" לא מתייחס רק למלחמת יוה"כ.
הוא דיבר על מלחמות "חסרות השחר" של ישראל לדורותיה ולא על אם המלחמה הייתה
יכולה להיות טובה יותר עבורנו.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 19-04-2005 בשעה 23:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2005, 08:24
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
תקשיב היטב.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "LOL, "היד שלי יציבה" - בד"כ זיקנה מביאה עימה סניליות ועוד פלאים..."

אכן מלחמות.
1.מלחמת יוה"כ לא היתה מחוייבת המציאות . בוודאי שלא בצורה שהתנהלה. ביג גו צודק לחלוטין.(כ2550 הרוגים ועוד 9500פצועים)
2.מלחמת לבנון (של"ג) היתה מיותרת בצורה שהתנהלה. עם ישראל משלם עד היום את הגחמה ההיא. אם רצו לצאת למבצע צבאי מסויים -בסדר. היה מוצדק. להחזיק בחצי מדינת אויב במשך שנות דור. , להקיז דמים רבים תרתי משמע ולבסוף לברוח כגנבים בלילה -מיותר, מטופש תקרא לזה באיזה שם שתבחר. אני אישית הייתי קורא לזה פשוט טמטום. (קרוב ל2000 הרוגים )
3.המרד הערבי הראשון 1987-1991 (מה שקוראים אינתחיפאדה) התנהל בצורה מטומטמת לחלוטין.(עשרות הרוגים מיותרים)
4.המרד הערבי השני 2000-2005 (אינתיפאדה 2 ) התנהל בצורה עוד יותר מטומטמת מאשר הקודם.
האם אלה מלחמות או לא??
אם במהלכן המדינה מנהלת מלחמת מאסף ולא שוברת את האויב ומרצצת את עצמותיו עד דק ולבסוף גם בורחים כגנבים בלילה כאילו שאנוחנו אשמים- הכל היה דבילי מלכתחילה.( כ 1400 הרוגים וכ10000 פצועים)

זהו אותו סימטום של חוסר סוף מעשה במחשבה תחילה. אם כל המהלכים של אדון שרון היו לכוון למטרה של הכנעת הישראלים עד כדי כך שיהיו מוכנים לוותר על יש"ע -למה לא ויתר מראש?

משמע- חיי ישראלים בעיניו הם אפס. ענין של קוניוקטורה מדינית כזאת או אחרת.

כן מלחמות . ברבים. כן- אלפי ישראלים ששילמו בחיהם על גחמות לב מטומטמות של מנהיגים יהירים שחושבים שכולנו חסרי בינה.

ואתה כנראה תבחר בו שוב. לא??? כי הוא צדיק בעיניך. בעיני כבר במלחמת יוה"כ ראיתי את נבזותו (אכן הוביל לנצחון גדול בסיני -אבל מהלכיו תוך כדי מלחמה הביאו להרס צה"ל לתקופות ארוכות מאד ועד היום רואים את המגאלומניות והנבזות של האיש.)

בקיצור- מלחמות חסרות שחר . למה חסרות שחר כי אם בסופן עשו מעשים שיכלו לעשות בתחילתן ולא עשו בגלל מגאלומניה - זהו פשוט טירוף.
ישן 21-04-2005, 03:40

כנראה ההסטוריה אצלך חלשה - הרגת בהודעה שלך מאות חיילים מעבר למציאות.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "תקשיב היטב."

אמנם זה טוב לטיעון שלך אבל אצלנו לא הורגים אנשים שעדיין חיים - קאפיש ?...
הנתונים שלך הם פרי המצאה מראשך הפורח, אז בוא נסדר לך את הנתונים בראש...

1. מלחמת יוה"כ הייתה מחוייבת במציאות, לא אנחנו התחלנו אותה אלא מצרים וסוריה.
המחדל המודיעיני זאת פאשלה שעלתה לנו ביוקר אבל עניין המחוייבות של המלחמה הוא
שטות כשאתה טוען שאיננה הייתה מחוייבת במציאות - מלחמה הייתה מתקיימת, עם מחדל
מודיעיני או בלעדיו. וכמובן שהרגת לנו עוד חיילים מעבר למספר היותר מדוייק - עפ"י ספרו של
ברגמן, "מלחמת יום כיפור, זמן אמת", המספר עומד על כ-2,222 הרוגים וכ-5,600 פצועים.
אמנם הרגת עוד כמה מאות ופצעת עוד כמה אלפים אבל פה לא ממציאים נתונים.

2. מלחמת לבנון - מלחמה מוצדקת. אין שום סיבה בעולם להתעלם פיגועים חוזרים ונשנים של
אירגון טרור, יחד עם ניסיון התנקשות בשגריר. מדינה זה לא מסחרה ויש לה אינטרסים שהיא
חייבת להגן עליהם. יצאנו למלחמה מוצדקת אבל הפאשלה היחידה היא של ברק, שיצא כפי
שיצא - בבריחה עם הזנב בין הרגליים בן לילה...כמובן שגם פה הרגת עוד כמה מאות חיילים,
שכן המספר עומד על פחות מ-1,500 הרוגים (מתחילת המבצע).

3. "המרד הערבי הראשון" זאת לא האינתיפאדה הראשונה - היו עוד כמה מרדים ערבים
קודם להקמת המדינה, לכן נשאיר את כינוי "האינתיפאדה". לחימה בטרור זאת הלחימה
הקשה ביותר - את האינתיפאדה היה צריך להשתיק בכוח הרבה יותר אגרסיבי, לטרור לא
נכנעים וצריך היה לפעול בכל האמצעים לדכא את ההתנגדות. אגב, היא דעכה ב-93' לקראת
הסכמי אוסלו, שהצילו את הרש"פ מקריסה.

4. אינתיפאדת אל-אקצא, המממ..., היה צריך להשתמש ביותר כוח - על זה אין לנו וויכוח,
מה שכן, הרגת עוד כמה מאות. מספר ההרוגים עומד על כ-1,100.

* בחישוב מהיר, הרגת יותר מאלף איש מעבר למספרים האמיתיים - אמנם אתה נהנה
מהמספרים הגדולים, אחרת לא היית פולט אותם כאילו מדובר בגרעינים אבל תשתדל,
למען כולם, להביא הוכחות ולא את פרי הדימיון של הוזה כמותך.

עכשיו אני מבין שאתה כועס על העולם. קודם יצאת נגד הגנרלים בדימוס, אחר-כך נגד
מלחמות ישראל בכלליות ועכשיו נגד שרון. אני אישית נגד ההתנתקות, אני לא בוחר
בשרון ובטח לא תומך בשינוי הדרסטי שהוא החליט לעבור.

ללא קשר לתקופתנו אנו, במלחמת יוה"כ שרון הציל את המצב, תרצה או לא - מדובר במצביא
שהבין את המצב וראה שהפיקוד מעליו, קרי גורודיש, נתפס עם המכנסיים למטה. זה היה גדול
על גורודיש לפקד על כל פיקוד דרום ואכן מינו את בר לב כמופקד על הגזרה מעליו. זה שאתה
מנסה בלא הצלחה להפיל על שרון אחריות שלא לו בהקשר למלחמה, זאת שטות נוספת
שהצטברה לאוסף השטויות שלך.

בקיצור, כל המלחמות היו נחוצות או היו מתקיימות בעל כורחנו אם תרצה או לא. פרשנויות
אפשר למצוא עד אין קץ אבל בברברנות לגבי "מלחמות חסרות שחר" עוד לא נתקלתי....

ישן 21-04-2005, 09:35
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
החוצפה שלך מרקיעה שחקים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כנראה ההסטוריה אצלך חלשה - הרגת בהודעה שלך מאות חיילים מעבר למציאות."

מדובר בנושא קשה ורגיש, ומלבד הטעויות שאתה משרבב, גם הסגנון שלך מעורר שאט נפש בהתחשב בנושא. "אצלנו לא הורגים אנשים שחיים, קאפיש?" - זאת יציאה של פרחח גס רוח. (גם אילו צדקת - ואתה לא.)

1. מה שנאמר שמלחמת יום הכיפורים לא הייתה מחויבת המציאות - לפחות לא כפי שהתנהלה. חוץ ממך אין הרבה שחולקים על כך. לגבי מספר החללים, מי שמסתמך על ויקיפדיה מן הראוי שישמור על צניעות. לפי הבר ושיף היה מספר החללים 2569. ולפי נחמן שי 2521. שני המספרים עונים על הגדר "הכ-2550" שנתן אביב.

2. הויכוח אם מלחמת לבנון הייתה מוצדקת או לא הוא כמובן פוליטי. אבל אתה שוב מתעלם ממה שנאמר "בצורה שהתנהלה". צריך להיות בור ממש להגיד שהפשלה היחידה במלחמת לבנון היא היציאה של ברק.

3. הויכוח שלך עם הגדרה אישית שנוקט בה אביב ("המרד הערבי הראשון") הוא פתטי, ומוכיח שכל כוונתך קנטרנית. התשובה עצמה אינה רלוונטית. בודאי שמלחמה בטרור קשה. אבל הטענה היא שזה לא נעשה כראוי. חוץ ממך אין הרבה חולקים שהמנהיגות "לא קראה את המפה" כשהאינתיפאדה הראשונה פרצה.

4. אלמלא נחפזת להתנצח היית קורא ש-1400 הרוגים הוא מספר שמתיחס לשתי האינתיפאדות.

אתה ילד בוסר חסר חינוך וחסר רגישות. האם נראה לך שהנושא של מספר חללים ראוי להתנצחות בוטה וקנטרנית כזאת? מאיזה ביצה סרוחה יוצא משפט כמו "בחישוב מהיר, הרגת יותר מאלף איש מעבר למספרים האמיתיים - אמנם אתה נהנה מהמספרים הגדולים, אחרת לא היית פולט אותם כאילו מדובר בגרעינים אבל תשתדל, למען כולם, להביא הוכחות ולא את פרי הדימיון של הוזה כמותך." גם אלמלא אתה טעית בגדול - סגנון כזה לא יכירו מקומו, בנושא כזה, מה גם שאת בבורותך הוא הטועה.

אתה חייב התנצלות לא רק לאביב, אלא לכל מי שנאלץ לקרוא את דברי התועבה שלך.

ישן 21-04-2005, 18:10

אז החלטת להתמנות לסנדק של ההוזים פה, הא ג'ו...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "החוצפה שלך מרקיעה שחקים"

"הסגנון" שלי הוא ציניות שבאה בעקבות הזלזול האמיתי שבא ממקלדתו של
אותו הוזה - ודווקא אותו אינך מבקר כשהוא זורק מספרים לא הגיוניים בעליל
על הרוגים שעודם בין החיים !

1. לא קראת טוב את מה שכתבתי - כתבתי שהמלחמה הייתה בלתי נמנעת אבל
המחדל הביא את ישראל למלחמה קשה הרבה יותר. זה שבאת וכתבת שהיא לא
הייתה חייבת להתקיים במתכונת ההיא זה דבר שלא קשור למה שאותו הוזה כתב,
תרצה או לא. בקשר להרוגים - תסתמך אתה על ויקפדיה חביבי. הבאתי נתונים
מספר שיצא בשנת 2003 ומסתמך על הערכות צה"ל (מצידי לך שוב לחפש באיזו
אנציקלופדיה שאתה קורא לה "מקור").

2. צריך להיות חבר ב"ארבע אימהות" כדי לברבר כמוך. הפאשלה של ברק עשתה את
הנזק שלה, כולל הצתת האינתיפאדה הקשה בתולדותנו. מלחמה שנמשכה 18 שנים
נראית לך טיפשית, רק חבל שהגבול אינו חף מתקריות ורק ה' יודע מה העתיד צופן
בהקשר ללבנון וחיזבאללה (אפרופו הוויכוח על השיעים, שדמוקרטיה זה הדבר הטוב
ביותר עבורם - כנראה "פרח" מעינייך...)

3. הוויכוח על ההגדרה הוא עניין של בורות גם כן, משום מה אתה לא מעיר לאותו הוזה
על טעויות שאצל אחרים (תן לי לנחש מי...) היית נתפס לדבר כאילו על זה הוויכוח ולא
עוזב אותם לנפשם.אגב, לא היה לי וויכוח איתו לגבי האינתיפדה, זה שהחלטת להמציא
התנצחות נוספת, זה יאה לך.

4. אתה מעולה באמנות הפרשון - הוא כתב את המספר ההזוי הזה בהסבר שלו לגבי
האינתיפאדה השנייה, ובכל מקום אחר ציין את ההרוגים - אז תעשה לי טובה. אגב,
אם תשים לב (ובטח לא שמת...) - המשפט שהוא כתב עם 1,400 הרוגים הוא משפט
מאוד כללי ואפשר לייחסו לכל המלחמות בכלליות.

עכשיו, במקום להתרעם על כך שאותו הוזה הרג עוד מאות אנשים (תרצה או לא - או
ששוב תביא את "המקורות" שלך), אתה מחפש את הציניות שלי שנבעה מהבורות
שלו (ושלך גם, מסתבר...). אני מציע לך לחפש מקור אמיתי ומעודכן לגבי ההרוגים,
ולא להביא "מקור מוסמך" כמו בריטניקה, ולחכות שמישהו כמו הסרטן שיבוא, ימלא
את האשכול בעוד מאה תגובות - ובסופו אני שוב אצא צודק.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 21-04-2005 בשעה 18:13.
ישן 21-04-2005, 20:09
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
על הטפשות הזאת אי אפשר לא להגיב
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "באמת שאתה מוציא את המיץ..."

אתה חוזר פעם שניה - בגאווה אדירה - על כך שאתה מסתמך על ספר משנת 2003. ואני פשוט מתגלגל מצחוק. אתה כל כך שפוט של הסגנון והשטויות של מרן, שאתה הולך בעקבותיו כסומא בארובה ללא כל כושר אבחנה. בפעם האחרונה שעלתה השאלה של תאריך של ספר, היה כאשר דנו באחוז השיעים בלבנון. זהו כמובן נתון שמשתנה לאורך זמן. ולכן אין אינפורמציה של 2003 זהה לזאת של 1993.

אבל מה לכל הרוחות חשוב שאתה מדבר על ספר מ-2003 כאשר הנתון הדרוש הוא משנת 1973. האם חלה התפתחות במספר? האם ב-2003 יודעים יותר טוב? אבל אתה בכלל לא מסוגל להבחין בין שני הדברים - אתה רק שועט כמו גולם.

שלא לדבר על העניין שאין לך מושג אפילו מהו הספר. אתה הרי לא ראית אותו, אתה רק קראת עליו בויקיפדיה. אבל אתה "משוויץ" בו כאילו כותביו קבלו את פרס ישראל להיסטוריה צבאית. באשכול הזה, רק הגברת את הרושם העלוב, של בור קטן וחצוף. אם לא תתבגר בזריזות - החיים יתאכזרו אליך.

ישן 19-04-2005, 23:35
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
אוי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "פישר קטן"

כתבת היום דברים חכמים בכלכלה . ומילה אחד הרסת את היום.

אני גם הייתי חייל סדיר אז ולחמתי. ברמת הגולון. אשאל אותך שאלה ותקשיב טוב אני שירתתי בגד' 202
וכאן אני מבצע רוויזיה על התקופה . . אז כחיילים . כפרט צוות מחלקה לא היינו מוכנים. ארגזי תחמושת פתוחים , נגמשים מקולקלים . אלונקות שבורות. אנטנות של VRC שבורות. ועוד הרבה דברים קטנים . כמו מעצורים ב--FN . בזוקות דפוקות ברגים שתופסים את המקלעים לחצובה על הנגמש חסרים . פרסקופים חסרים .כשתחבר אותם זה צרה גדולה ומתכון למחדל . ולא היינו ג'ובניקים. נראה לך שהיינו מוכנים? מה זה קשור לדרג המדיני ? הדרג המדיני מסתמך על המודעין. אין להם נציגות על קו המוצבים של OP7 משולש הגבולות או מוצב בני ,חתול ,נחל גולןוף אל על .תל פארס, גו'חאדר, 106 ,109 ואסטרה ועוד שאני כבר לא זוכר ושאר המוצבים הצפונים יותר הדרג המדיני .הם מקבלים את כל הדיווחים. מהמודעין ז"א אנחנו החילים במוצבים ובסיורים שמוסרים דיווחים. קדימה. . כשראינו את השעיטה הסורית לעברנו כבר היה מאוחר..ולכן איכות החיילים של צהל הוא איכותי וזה מה שמנע את התבוסה . ובעזרת חילי המילואים שהגיעו לעזור לנו ביום ראשון בלילה. ונתן לנו תקוות גדולות . לצערינו איבדנו רבים מהחברים גם מהחט גם מביה"ס. וגם מהמשקים. והעיירות
ישן 20-04-2005, 07:34
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

בוקר טוב לך,
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "אוי"

גם אני הייתי חייל בסוף הסדיר באותה המלחמה הארורה. נלחמתי בסיני ואח"כ גם ברמת הגולן שם גם נפצעתי.חברי הטובים ביותר וגם בן משפחתי הקרוב ביותר נפלו.

לא שמעת ממני רבע בקורת על החיילים.

האשמים במלחמה ההיא ובמוראותיה היו גם הדרג המדיני וגם הדרג הצבאי הבכיר.

הדרג הצבאי הבכיר -לא הכין את הצבא כראוי למלחמה. לא מבחינת הארגון והציוד וגם לא מבחינת המודיעין.

הדרג המדיני - אחראי מינסטריאלית להכל! וגם אחראי ישירות על כך שהיו בידיו נתוני מודיעין שהגיעו הן מדרג צבאי זוטר -שדרג המודיעין הבכיר דחה בהערכותיו -והן מנתוני מודיעין אחרים שלא היו בידי הדרג הצבאי -או שכן היו- ובגלל מלחמת גנרלים במודיעין- לא התחשבו בו!

היתה גם פניה של נשיא מצרים אל ההנהגה הישראלית להתחיל מהלכי שלום שנה ומשהו לפני המלחמה. אם ההנהגה המדינית (משה דיין לצורך הענין) ידעה שלעת שלום יוותרו על סיני -כמו שקרה אחרי המלחמה - ובכל זאת לא שעתה לפנייתו של הנשיא המצרי- הרי זאת הנהגה פושעת בכל קנה מידה.

אנלוגיה אתה יכול לעשות לאדון שרון דהיום. אם הוא ידע בתוך תוכו שלעת שלום מדינת ישראל תפנה את רוב השטחים או את כולם -איך הוא תיעתע בעם כולו ובזבז מיליארדי דולרים על הקמת וביצור ההתיישבות ביש"ע? איך הוא נתן שייהרגו מעל אלף ישראלים במלחמה שבסופה הוא יודע שיפנה את השטח ושזאת הדרישה הבסיסית בעצם . זהו פשע מתועב. (אני אישית חולק על דרך זאת-אבל לשיטתו אני אומר)

אתה מבין את דברי?

מלחמת יוה"כ אמנם נכפתה על הצבא -לכאורה- אבל היתה יותר מדרך אחת לעשות אותה פחות קטלנית לעם ישראל -ולנצח בגדול עם הרבה פחות חילים הרוגים. וניתן גם היה למנוע אותה.

ברברה טוכמן כתבה את מצעד האיוולת.
אחד הפרקים הראשיים צריך היה להיות על ההנהגה הישראלית הכושלת שבכל הזמנים. איך מתעתעים בעם, איך נכנעים לגחמות אישיות של עצמם, איך קונים שקט בכסף בהתחלה ואח"כ משלמים בדם הבנים, ובימי הזכרון באים להלל ולשבח ולומר קלישאות נבובות ואח"כ נכנסים למכונית השרד ודוהרים הביתה עד הפרק הבא. אופרת סבון מטומטמת שאנחנו שילמנו ומשלמים עליה בדמים רבים תרתי משמע.

אני מקווה שהבהרתי את דברי מספיק טוב ולדעתי אין לנו מחלוקת על העובדות . הנסיון לסגוד למנהיגים מתים או חיים ולמהלכיהם -לא קיים אצלי. אני הייתי בין אלה ששילמו ומשלמים את המחיר -במלואו.
המהלכים של ההנהגה הישראלית לדורותיה היו מגאלומנים וברוב המקרים גם מטופשים.

הנסיון לתרץ מהלכים קטלניים כ"כ באמירה שהם עשו מה שחשבו באותו זמן לנכון -אינה במקומה. מנהיג רציני צריך ללכת עם האמת שלו עד הסוף -זה נכון. משהוכח שטעה מלכתחילה- האשמה בו.
להיות מנהיג זאת לא רק קריירה ןמכונית שרד. זאת מחוייבות אדירה לשאת באחריות לטעויות ולא להסתתר מאחורי עורכי דין.
זאת אחריות לעם ולמדינה. כמה פשוט ככה קשה.

סוף מעשה במחשבה תחילה- אצל ההנהגה שלנו הוא משפט תועבה.
ישן 20-04-2005, 11:39
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
המשך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "בוקר טוב לך,"

לא תקפת את החיילים גם אני לא חס ושלום . אבל ניסיתי להסביר לך שכולנו אשמים מהרמטכ"ל עד אחרון הטור'

כשבועים לערך לפני המלחמה הגיעו ביקורת חט וכמדומני הגיעו מהחט' של הקו

הם התחילו לבדוק ריג'קטים. ובזמן שהם בדקו לנו . חברה שלנו בדקו להם את הג'יפים והתברר כי הם נוסעים כמעט ללא שמן ומים. וגם כלי הנשק שלהם ברכב . והוא כמובן נלקח והוסתר וכשהם התחילו לספר לנו על הפגמים אצלנו החברה סיפרו להם על הבעיות בכלי רכב שלהם. ואחרי ויכוח קצר . הכל נסגר בינינו. הם לא מדווחים ואנחנו לא מספרים. והמצב לא היה טוב יותר כשהגיע ביקורת מטכלי. או ביקורת של ועדת החוץ ובטחון של הכנסת למוצבים שהינו בהם

גם אני קראתי בזמנו את הספר "מצעד האיוולת" כבר לפני המון זמן אני לא זוכר שהיא כתבה משהו בגנות ההנהגה הישראלית . לעניות דעתי אבל יתכן שאני טועה בספר הזה היא ירדה בעיקר על הנושא של מלחמת ויטנאם. ועוד
סיפורים אחרים מהיסטוריה הקדומה יותר. אבל זה לא הפואנטה היא תמיד אוהבת להוכיח את ראשי הממשלות עוד מימי טרוייה כמו שמזכיר לי עכשו חבר מהעבודה
על הכנסת הסוס לעיר.

עברו המון שנים . ועכשו אלי זעירא. מגיש תביעה נגד זמיר כי זמיר האשים אותו על מסירת מידע מסווג
הצבא מודה כי המודעין טעה . ובכלל עוזר ראש אמ"ן מודה ברוב האשמות נגד המודעין.

רק לפני זמן לא רב שונה הנוהל . יש יותר מקורות להצלבה . ע"מ למנוע מקרים מסוג זה

כך לדוגמא לאחרונה גם היה פאשלה רבתי בענין חלוקת מסכות גז . והאפשרות לירי טילי לכיוון ישראל
אז הממשלה היתה צריכה ליפול

. אנחנו לא מדינה מפותחת (dkdkd ) העם החליט להפיל אותם רק בשנת 77 אחרי כל ההפגנות שהיו, אחרי המלחמה הארורה .
הם הצליחו להבחר שוב (אני לא הלכתי להצביע 74) אחרים הצביעו . וגם אלה שעברו את איימי המלחמה

אמר שרון . ואתה יודע שאני לא מהתומכים במושחת כי מה שרואים מפה לא רואים משם - האומנם?

אם היינו נשמעים לב"ג בשנת 67 וישר היינו מחזירים לירדנים ולמצרים ולסורים את השטח כולל הסדרים בין לאומים לא היינו מגיעים למלחמה ההיא. ובטח למה שאנחנו חווים בשנים האחרונות במלחמה הארורה איבדתי 2 בני משפחה אחד מהם טייס ח"א. ולצערי איבדתי אח מספר שנים אח"כ בפעילות צבאית בלבנון.
אני עצמי נפצעתי בינוני באינתיפדה הקודמת בשנת 88 בשכ שבורה ברפיח .

יום נעים
ישן 20-04-2005, 12:12
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

נכבדי היקר.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "המשך"

אנחנו מסתבר מאותו דור וצורת המחשבה שלנו כמעט זהה.
אבל אני את האמת שלי על ההנהגה לא מצפה במילים יפות.
החיילים ניסו להערים על הבקורת? אז מה?? כאן לא מדובר רק על כך שלא היתה תחמושת מספקת , ושהמצפנים לא היו במחסנים וכד'.
מדובר על מפקדי צבא בכירים שרימו את הדרג המדיני או שסיפרו ספורי בדים כדי למצוא חן וללכת בתלם שהדרג המדיני התווה. (גם מפקדי צה"ל של היום אינם אומרים אמת לא לצבור וגם לא להנהגה המדינית אלא מיישרים קו לפי הנדרש מהם ע"י ראש הממשלה - כאילו מדבר בנביא או שליחו של האל עלי אדמות.
אינטגריטי היא מילה גסה בפיקוד הצבאי כבר הרבה שנים (כן ,דיין ושרון היו חלוצים בתחום השקרים לפני הרבה שנים כדי לקדם את הקריירה)
מפקדי הצבא צריכים ללכת אחרי האמת שלהם ללא םורא וללא משוא פנים ולומר לדרג המדיני את האמת בפנים גם כשהיא לא תואמת את המתווה של הדרג המדיני.
זה לא היה קיים אז וגם לא היום.

מדובר כאן על מצעד איוולת של כ57 שנות קיום המדינה(אני יכול למנות לך עשרות מקרים -בלשון המעטה - של כשלונות ידועים מראש שנבחרי העם העדיפו ללכת בדרך הקלה ולא לומר את האמת ולעשות את הדברים הנכונים ) של אנשים שנבחרו להנהיג את העם ובעצם לא היה להם מושג מינימלי מה הם עושים . עשרות שנים של הערמה על הציבור , של גניבת דעת וגניבת ממון (שחיתויות) של הולכה בכחש את העם כולו , יצירת אידיאולוגיות מזוייפות -שזה הכי גרוע- ושליחת הבנים אל מותם במלחמות חסרות שחר -שיכלו להמנע בקלות יחסית או לפחות למנוע מותם של הרבה מאד אנשים שמתו לשווא. ואח"כ ללא בושה, לבוא בטקסי ימי הזכרון ולומר גבוב של אמירות בנאליות כדוגמת : במותם צוו לנו את החיים או מותם לא היה לשווא.
חרטה ברטה.
מותם של חלקם הגדול היה סתם , סתם ושוב סתם. מיותר בכל קנה מידה רציונלי. הם שלחו אותם למות לחינם.כשניתן היה למנוע אותו אם היו משתמשים בקצת שכל ישר.
זה הכל.
כמה כואב לומר זאת אבל האמת הרבה פעמים כאבת ולא נעימה.

מאחל לך ולכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח.
ישן 23-04-2005, 08:27
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
אל תהיה מריר למרות שאת ה"זכות" הזאת קנית בהרבה אובדן
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "נכבדי היקר."

וכאב.
לעצם העניין הטיעונים שלך הם אשכרה טיעונים של חוכמה בדיעבד. ההאשמה המרכזית שלך כלפי המנהיגים שלנו שלא ראו את הנולד לפני ליצא לאויר העולם היא מנקודת המבט של מי שבעבורו הנולד הוא הסטוריה.
באופן ספציפי. אתה מאשים את מנהיגינו בכך שלא ויתרו על שטחים כאשר ברור(?) שבסופו של דבר יצטרכו לעשות זאת ושלא עשו שלום עם מצריים לפני מלחמת יום הכיפור .
לגבי מלחמת יום הכיפור - לא ברור כמה רציניים אם בכלל היו גישושי השלום המצריים , לא ברור אם ישראל היא זו שדחתה אותם אם בכלל, ולא ברור מה היה עולה בסופם או בסופו של סאדת והשלום אם הכל היה עולה כמו בחלומות הרטובים ביותר של השמאל והוא היה עושה "שלום של מובסים" עם ישראל.
מבלי להיכנס לפרטים המצב הבסיסי ששורר במאה השנים האחרונות ביננו לבין שכננו הוא של רצון בלתי מוסתר ומגובה במעשים של הערבים לגרשנו מכאן בכח ובאלימות כאשר כל האמצעים כשרים.לצערנו זוהי נקודת המוצא של הקיום שלנו פה. מלחמת יום הכיפור בכל אופן פרצה ביוזמת המצרים.
החזרת השטחים מיד לאחר ששת הימים היתה טעות איומה. היא היתה מאותתת לארצות ערב שאין מחיר לתקפנות ופתיחה במלחמה כנגד ישראל היא אסטרטגיה של win win : אם תנצח - ניצחת, ואם תובס- לא הפסדת, ולגרמת להתשתו של האוייב.
לגבי חוכמה שלאחר מעשה בכלל- בעניין זה הטעות ההיסטורית הקשה ביותר היתה של מנהיגי אירופה ערב מלחמת העולם השניה.
מדיניות הפייסנות האירופית שעצמה עיניים וסתמה אזניים כנגד התוקפנות הנאצית, לנוכח ההצהרות והאידיאולוגיה המפורשת של המפלצת. מדיניות הפיוס ששמעה רק את דברי ההרגעה על פני השטח וכרתה בריתות עם השטן גרמה למות של מליונים ולהרס אירופה.
ואנחנו ששילמנו את המחיר הכבד ביותר וחווינו את ההסטוריה הזאת על בשרינו לא למדנו גם בדיעבד וחוטאים באותם חטאים. עדיין אנשים טובים ותמימים כמוך חושבים ומטיפים שמדיניות פיוס כלפי התקפן היא המדיניות הנכונה ביותר
ישן 24-04-2005, 20:51
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

אין לי ענין לפתח שוב את הויכוח
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי relove שמתחילה ב "אל תהיה מריר למרות שאת ה"זכות" הזאת קנית בהרבה אובדן"

אבל אומר לך רק זאת:
1.הבקורת שלי על ההנהגות של מדינת ישראל אינה קשורה כלל באיזה צד במפה הפוליטית נעשו הטעויות.
2.הבקורת שלי אמנם באה מנקודת מבט של אדם ששילם מחיר יקר , אבל איני מבין את הנכונותשל אזרחים להמשיך ל"אכול קש" גם כשלא שילמו שום מחיר. מה אתה מצפה ? שאחרים גם הם ישלמו?? כוונת הבקורת שלי היא למנוע מאחרים לשלם מחירים כבדים לשווא.

כל מבקר - הוא בדיעבד. גם מבקר המדינה וגם בית המשפט . אי אפשר לבקר מראש. אבל בדיוק כמו שהדרישה מכל בעל מקצוע שיעשה את מלאכתו בצורה אמינה וראויה -על אחת כמה וכמה ממנהיג למדינה או לצבא -אתה זכאי כאזרח לקבל מאנשים אלה את המיטב ולא את הטעויות שגרמו לנזקים עצומים ובלתי הפיכים למדינה ולצבור ככלל ולאנשים פרטיים בתוכם.
הדוגמאות שנתתי היו מימין ומשמאל.
ראויים הצבור הישראלי והמדינה לקבל הנהגה חכמה, שקולה ובעלת יכולת ראיה קדימה . כבר ציינתי את המשפט שאומרים בכל ערב שבת בלכה דודי "סוף מעשה במחשבה תחילה" -זה מה שחסר כאן. וחבל מאד.
ישן 21-04-2005, 22:48
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
הבעייה הייתה לגייס או לא לגייס מילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "חיילים זקנים לא מתים - הם מתקוטטים"

אמנם הערכת המדויעין הייתה שלא תהיה מלחמה ועל כך נענשו הרמטכ"ל דאז, מפקד חמ"ן וקמ"ן פקוד הדרום. אולם הבעייה הייתה עם עניין גיוס המילואים. הממשלה פחדה להורות על גיוס מילואים משום שמצבנו הפוליטי בעולם היה, כפי שהוא היום, בשפל. לגיוס מילואים יש פן של תוקפנות, ולכן היה עיכוב רב בגיוס. המלחמה הייתה מתוכננת מראש על ידי מצרים וסוריה והטענה שאפשר היה למנוע אותה היא היפוטטית.
צודק הבחור מ- 202. הצבא לא היה מוכן וכל מי שלחם בה זוכר תלי תלים של מחדלים.
אם נחזור לעניין החיילים הזקנים שמתקוטטים, זעירא הולך עד היום עם בטן מלאה על כולם. דיין יצא נקי, זמיר יצא צח כשלג ורק הוא נזרק. אפשר להבין אותו אך רצוי להתעלם מהנצים. אין בריב שלהם כלום שיכול לשפוך עוד אור על מה שידוע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר