לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2011, 12:31
  andav andav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
תקיעות, העלמות כונן ואיטיות גדולה ב- XP, גם לאחר התקנה מחדש

בימים האחרונים, המחשב שלי הדרדר לעברי פי פחת.
הכל התחיל לקרטע ואתמול זה כבר עבר כל גבול.
פשוט אי אפשר היה לעשות כלום.
עד שכל דבר נפתח, נולד לי ילד חדש, זה ממש כמו לחכות למשיח.
ההדרדרות קרתה די במהירות. תום יומיים וחצי ממצב של עבודה יחסית סבירה, למצב בלתי נסבל לחלוטין.
החלטתי שאני צריך לפרמט את המחשב ולהתקין מחדש.
לאחר שהכל גובה למקום המתאים, הפעלתי דיסק התקנה של xp.
זה xp pro sp3.
ההתקנה עברה כמו שצריך, אך עדיין, לאחר שההתקנה נגמרה, נשארה תקיעות כל כמה שניות.
הכוונה היא שהעכבר לא זז ושום דבר בעצם לא פועל למשך כמה שניות, לפעמים יותר, ולפעמים פחות ואז חוזר למצב עבודה וחוזר חלילה.
כמו כן, האיטיות הנוראית נמשכה כאילו לא בצעתי התקנה מחדש של המערכת.
כל דבר עולה מאוד לאט.

כמו כן, ניסיתי להחזיר את התיקיות של ה- outlook express שגיביתי מבעוד מועד למקום שמתאים להן, אך עד שהייתי מצליח להעביר את הכל(4 ג'יגה) היה לוקח לי יותר משעה לפי הזמנים שהוא נתן לי.
הוא נותן זמנים של יותר משעה ויורד קצת ואז עולה חזרה ל-70 דקות או יותר וזה לא נורמלי הרי.

ראוי לציין שאני מעביר ממחיצה אחת, לשניה, כאשר שתיהן נמצאות על אותו כונן פיזי, אך כמובן מחיצות שונות(ֻc ו- d). בכל מקרה, זה לא ממש משנה, ותיכף תראו למה.
בנוסף, יש לי כונן נוסף(פיזי) בבפנוכו של המחשב(סה"כ שניים פיזיים) שהוא לא מזוהה כמו שצריך, כלומר רואים שיש עוד אות, אך כאשר אני מנסה להכנס אליו, הוא אומר לי שהכונן לא מפורמט ושואל אם אני רוצה לפרמט.
כמובן שאני לא רוצה מפני שיש לי עליו הרבה חומר.
בנוסף, ממש לפני תחילת ההתקנה של xp, כאשר תוכנת ההתקנה סוקרת את הכוננים הנמצאים, ואומרת לי מה יש לי במחשב ומה הגודל של כל כונן, הכונן הפיזי הזה זוהה ככונן עם 185 ג'יגה, כאשר יש לו בפועל, 1 טרה.
כל הדברים האלו ממש מוזרים וזה ממשיך לאחר התקנה חדשה שהכל לכאורה אמור לעבוד כמו שצריך.

מה שעוד מעניין זה שכאשר אני מפעיל את המחשב מ- Live CD של Ubuntu(שממנו נכתבת התגובה הזו כי עד שהדפדפן יעלה לי בווינדווס אני אזדקן), הכל עובד מדליק.
העברתי את כל ה- 4 ג'יגה של ספריות הדוא"ל, ממש בדקות ספורות.
כמו כן, אין תקיעות(יחסית לכך שזה live cd, זה עובד חלק).
ולא רק זה, אלא שהדיסק הקשיח שלא מזוהה ב- xp, כאן כן מזוהה עם התווית(label) המתאימה ואפשר להכנס ולראות את כל החומר.

מכיוון שדרך live CD אין בעיה, זה לטעמי אומר שהמסקנה היא שאין בעיה חומרתית במחשב, שהרי הוא מצליח לעשות את כל הפעולות דרך שם, בצורה מעולה.
הבעיה היא בהתקנה של windows או משהו שם שלא מסתדר למחשב ואין לי מושג למה.
ראוי לומר שגם לפני שהתקנתי(ביומיים האחרונים), היו בדיוק אותן הבעיות(מלבד אולי הקטע של אי זיהוי הכונן הפיזי).
קיצר, אין לי מושג מה קורה כאן.
אשמח לכל עזרה.

תודה רבה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.timg.co.il/tapuzForum/images/Emo13.gif]
.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2011, 13:14
  andav andav אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "רעיון לא רע (ותמיד שאנשים..."

המחשב הזה עבר ניקוי לפני כמה חודשים.
כולל ניקוי צלעות המעבד, החלפת משחה, ניקוי מאווררים(כולל שמן בציר המאוורר לביטול רעש).
זו לא הבעיה.
הוא עוד לא חם לפי תוכנת speed fan ברמות שהוא היה חם לפני שניקיתי אותו, לפני מספר חודשים.

כמו כן, איך תהיינה רוגלות אם זו התקנה חדשה לאחר פרמוט מלא של הדיסק?
זו לא פעם ראשונה שאני עושה את זה, רק שהפעם המצב הדרדר בצורה מדהימה ואפילו לאחר הפרמוט וההתקנה מחדש המצב נוראי.

ובנוסף, הרי מה- live cd זה עובד חלק, כך שנניח ויש אבק שם בפנים וכו', זה לא מפריע להתנהלות הרגילה כאשר אני עולה מ- linux.
אם הייתה בעיה בגלל חום או אבק, גם ב- live cd הייתה צריכה להיות בעיה לטעמי.
תודה רבה על העזרה :-)
ישן 28-04-2011, 17:32
  andav andav אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רמי ד שמתחילה ב "לעניות דעתי, זה שאובנטו עובד,..."

נדמה לי שכן.
ממש כשהמחשב היה בתול הוא התנהג די מוזר.
הכל סוחב נורא לאט.
בקושי זז.

לא ניסיתי לאפס את הביוס.
איך מאפסים אותו והאם לאחר האיפוס אני צריך לסדר שם דברים בפנים(בתוך הביוס)?
אם כן, מה אני אמור לסדר?
אני מעריך שגם אפשר לעדכן את הביוס אבל מעולם לא עשיתי את זה ואני לא רוצה לדפוק לי את המחשב לגמרי :-).

ניסיתי להתקין גם את 7, אבל שם קרה משהו מצחיק.
שם הוא זיהה כמו שצריך את הכונן הפיזי השני שלי(ש-XP לא זיהה נכונה), של 1 טרה ורק אותו!.
את הכונן הראשון שעליו יש שתי מחיצות(C ו- D), שאחת מהן היא C, שעליה מותקנת מערכת ההפעלה, הוא בכלל לא זיהה!
שום מחיצה שם הוא לא זיהה.

כמובן שעזבתי את זה ככה ופשוט הפעלתי מחדש.
ישן 28-04-2011, 23:10
  andav andav אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "קשה לומר בוודאות, אך נראה..."

יש חדשות מוזרות מאוד :-).
בהתחלה אכן חשבתי שזו באמת בעיה בכונן עצמו כמו שאמרו לי גם בפורום שכן.
לכן הוצאתי את הכונן הבעייתי(שמרכיב את C ו- D) ובמקומו הכנסתי כונן ישן שלי בערך משנת העצמאות של ישראל.
הקיצר, עליו התקנתי win 7 וההתקנה עברה, המחשב עלה, הכל עבד טיפ טופ, חלק, ללא תקיעויות וללא איטיות נוראית.
אמרתי לעצמי, וואלה עלו על זה החבר'ה ואכן זו בעיה עם הכונן.
אממה?
שכחתי שאני צריך להדפיס קובץ שישנו בכונן הכביכול תקול שלי(שמרכיבים אותו C ו- D כמו שאמרנו) ולכן הוצאתי כונן אחר מתוך המחשב(לא אוהב הרבה כוננים שם) והכנסתי בחזרה את הכונן התקול(כביכול).
מה שקרה עכשיו זה שבלי כוונה הכונן הזה עלה עם מערכת ההפעלה החדשה שהותקנה עליו כבר אתמול(XP).
המערכת לפתע פתאום עלתה במהירות.
אחרי שעלתה, הכל היה מהיר.
אין תקיעויות, אין איטיות
הכל נפתח כמו שצריך!.
פשוט אין זכר לכל מה שקרה לי ביום האחרון.
עכשיו אני כבר באמת מבולבל, כי המסקנה היא לא בטוח נכונה.
אין לי מושג מה קרה שם בכל הסידור הזה של ההתקנות והוצאות הכוננים, אבל לפחות לכרגע(לא הפעלתי את המחשב יותר מהפעם הזו שאני נמצא בה כבר בערך שעה וזה עובד נפלא) זה ניראה מעולה.

מה שכן, אם אני כבר כאן, איך אני יכול לסדר לי בוט כפול עם ה- 7 שנמצאת בכונן שכן בפנים?
כרגע אין לי בחירה וה- XP עולה כאילו אין מערכת שכנה.
הנבלה הזו... :-).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר