לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 30-04-2011, 12:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.10.08
הודעות: 25,372
הצצה קטנה לחיי זוגות מעורבים

"מרינה (שם בדוי) בסך הכל רצתה להרגיש אהובה - אבל בקרית גת כולם התייחסו אליה כאל "הרוסייה". לפני כשלוש שנים הכירה, כמו נערות רבות באזור הדרום, צעיר בדואי שגרם לה לחוש מקובלת. כיום היא מתגוררת עמו ברהט, מנותקת מעברה ומצפה לילד שני לאחר שמשפחתה ניתקה את הקשר איתה... ...גבר - צריך שיהיה חזק, לא סתם חלש כזה. אצל היהודים גברים הם כמו נשים, הומו כזה, לא חזקים. וערבים, יש גברים חזקים שנלחמים על בחורה - ככה זה צריך להיות"


ואי אפשר בלי זה:

"
"מה, אני לא בן אדם?"

כל השיחה הזאת קצת מטרידה את אחמד. "מה, אני לא בן אדם? מה אני חיה?", הוא שואל ולא מבין מדוע סיפור חייו - בתור גבר ערבי שנישא לנערה יהודיה - מהווה בכלל נושא לדיון. "אני לא מבין, אני גר במדינה הזאת כמו כולם וזכותי ללכת לאן שאני רוצה ולהיות עם מי שאני רוצה. מה זה ככה, אני אזרח סוג ב'? אצלנו אין בעיה, בחורה שלא מוסלמית יכולה לבוא ולחיות איתנו".

ומה לגבי ערבייה שתלך עם יהודי?

"זה מה פתאום, זה אצלנו בושה. היו בנות גם בשבט שלנו שרצחו אותן על דבר כזה. אחות שלי תתחתן רק עם מוסלמי, אצלנו זה מסורת. אסור שאישה תלך עם גבר לפני חתונה או תתחתן עם לא מוסלמי"."


http://www.mynet.co.il/articles/0,7...4061631,00.html

אבל כשמנסים להתערב זועקים "גזענות".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 30-04-2011, 12:40
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.01.05
הודעות: 13,711
מגעיל לצערי הרב - ככה מרבית (לא כולן - רובן) הרוסיות רואות אותנו..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הצצה קטנה לחיי זוגות מעורבים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
"מרינה (שם בדוי) בסך הכל רצתה להרגיש אהובה - אבל בקרית גת כולם התייחסו אליה כאל "הרוסייה".

גבר - צריך שיהיה חזק, לא סתם חלש כזה. אצל היהודים גברים הם כמו נשים, הומו כזה, לא חזקים. וערבים, יש גברים חזקים שנלחמים על בחורה - ככה זה צריך להיות"


אז כן - היא "הרוסיה" הממוצעת ושלא תתלונן על כך...

ותמנעו מלקפוץ עלי עכשיו.. כולנו יודעים שזה נכון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 30-04-2011, 19:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה נפוץ בעיקר אצל בחורות..."

השאלה היא (ואני לא מפנה אצבעות, שלא יובן לא נכון חלילה, יש אנשים משלל העליות הרוסיות שאני מוקיר ומעריץ לצד כאלה שאני בז להם וסתם כאלה שבאמצע, כמו כל קבוצת אנשים אחרת, אני גם נגד השימוש במונח "רוסיות" ולכן הוא בגרשיים אצלי) למה לא רואים אותו דבר בקרב האתיופים שתואמים יפה מאוד להגדרה, למה לא ראינו דברים דומים אצל כל שלל העליות האחרות שתאמו בצורה מעולה להגדרה (בדגש על עליות שנות ה50 של צפון אפריקה, תימן ופולין) למה הדבר אינו נפוץ בקרב הצבריות של עיירות הפיתוח בדרום, שכבר נחשבות פרבר של ערי הפחונים הבדואיות? (ואני לא מדבר על מיתר, או על הקיבוצים והמושבים, אלא עיירות הפיתוח- אופקים, דימונה, ירוחם)?

למה אצלי בעיר (שרחוקה שנות אור מהדרום) זה דווקא העולות מחבר העמים ולא בנות אחרות?
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 30-04-2011, 22:18
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.12.09
הודעות: 7,555
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "משום מה אני "מרגיש" את זה..."

דווקא בשנות ה50 זה יותר נהוג שה"יצאניות" היו מעדות המזרח -נראה לי אפילו חנה לסלאו פעם עשתה על זה מערכונים בתכנית שלה.

אפשר להסביר את זאת בצורה כזו . כפי שטענתי בעבר. אותם אשכנזים שבאו לפה בשנות השלושים והארבעים והלאה עד זמן הקמת המדינה מאותם מקומות שהעולם החדשים יותר שנקראים "רוסים" למרות שבגין, ז'בוטינסקי , בן גוריון , ברל כצלנסון, אבא קובנר ועוד הרבה ממקימי האומה שלנו באו מאותם מקומות שאז נחשבו פולין או גליציה אבל אחרי מלחמת העולם השנייה הם אוקראינה רוסיה וליטא.
אותם אנשים כמה שהם היו מהפכנים ולא דתיים נולדו וגדלו לתוך חיים יהודיים בבית יהודי וכך גם כל אנשי ההייתישבות שאמנם היו חילוניים יותר אבל עם תרבות יהודית בסיסית. כפי שאתה יודע לאחר מלחמת העולם השנייה נוצר מסך הברזל והשכיחו כל סממן יהודי או אפשרות לחיות כיהודים בברית המועצות , כפי שאבא שלי אמר לי: "בכיתה א לימדו את כולנו שאנחנו כולנו נכדיו של לנין וכולנו שווים" . וכך הדורות החדשים כבר גדלו לאווירה חסרת יהדות ותרבות יהודית למעט דברים שנעשו בסתר(כגון ההורים שלי שלמדו עברית בסתר בשנות השמונים על אף שזה היה נגד החוק). לכן הרבה היום מהתרבות ה"רוסית" שאתה רואה בקרב העולים , הנטייה לדברים וכן גם התופעה הזו שזה לא כל כך חשוב להיות עם יהודי (בסקרים האחרונים פורסמו שרוב הציבור היהודי שזה כולל גם את החילוני חשוב לו להתחתן עם יהודי\יהודייה) . אם מדינת ישראל הייתה משכילה להכניס את העולים החדשים לתוך התרבות היהודית הרבה מהתופעות הללו היו נמנעות.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 01-05-2011, 08:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "דווקא בשנות ה50 זה יותר נהוג..."

אנחנו לא מדברים על יצאניות אלא על זוגות מעורבים.

את טיעון מסך הברזל וטשטוש הזהות היהודית קשה לי (מאוד, מאוד, מאוד ועוד כמה פעמים מאוד) לקבל.

1) הרי בריה"מ היא לא היחידה- הראשונה או האחרונה שנסתה לטשטש סממנים של דת בכלל ושל יהדות בפרט.

2) הרי יש (לא יודע כמה באחוזים אבל הם קיימים) לא מעט עולים חדשים מחבר העמים (של גל העלייה 90-91) ששמרו על זהות יהודית, לפחות במידה מסוימת.

3) אם הם נטולי זהות יהודית-
א. למה הם עלו לישראל?
ב. למה הם מתעקשים לשמור על זהות רוסית עם סממנים נוצריים ולא "להתבולל" עם היהודים?
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 01-05-2011, 13:36
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.12.09
הודעות: 7,555
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אנחנו לא מדברים על יצאניות..."

כפי שהיה ידוע תמיד , בשולי האימפריה חוקים לא נאכפו. יהודים מגרוזיה ובוכרה וארצות מרכז אסיה שהיו חלק מברית המועצות לא ובכלל האוכלוסייה לא הייתה בראש של מעיינה של מוסקבה , לכן אותם יהודים שם חיו ביותר מוסרת ולאף אחד לא הזיז עם בנו בית כנסת . ברית המועצות היייתה מדינה אתאיסטית רישמית שלא אפשרה פעילות דתית מסוג כלשהו (כמובן שלא נגעו כל כך בנוצרים הפרובוסלבים) ואסרו על פתיחת בתי ספר יהודיים, שום דבר בשפה היידית. אתה כישראלי גם כחילוני גדלת בתרבות עברית יהודית וידעת דברים בסייסים. קשה לך להבין זאת כי אין לך רקע על זה ואתה לא יודע איך היו החיים שם, אני גם בדיוק כמוך כי הגעתי לפה בגיל 8 חודשים. אתה יודע שאם היו מלשינים על טקס ברית המילה הסודי שעשו לי היו זורקים את ההורים שלי לבית הכלא? וזה בסוף שנות השמונים כשהכל כבר התחיל להתפורר. ברור שאנשים בביתם ידעו שהם יהודים והיה בהם ניצוץ קטן כמו שכשאמא שלי חזרה מהגן ואמרה לסבתא שלי:צחקו עליי בגן שאני יהודייה מסריחה, אני לא רוסייה טובה אמא? ". באותו רגע סבתא שלי סיפרה לה את ה"דבר הנורא" שהיא יהודייה. כך זה היה ברוב הבתים היהודיים באוקראינה , ליטא, רוסיה. מערכת החינוך הסובייטית חינכה לכך שאין לאומיות , אין דתות וכולם אותם אנשים ואני מקווה שאתה מבין את כוחו של חינוך ילדים רכים מגיל קטן מה זה עושה להם כשבבית שלהם כבר כמעט אין סיכוי שתהייה תרבות יהודית כי פחדו. יהודים גדלו בברית המועצות שהם אנשים רגילים בלי היסטוריה מסויימת גאים בהיותם קומוניסטים גאים. אתה חושב שבברית המועצות לימדו על שואת היהודים? אולי מילה וחמי על זה שגם יהודים מתו ברדיפה ריכוזית על ה"פאשיסטים". כמובן שפה ושם היו סיפורים נפלאים כמו נתן שרנסקי ומאסקו, שביתות הרעב של היהודים בשנות השבעים , אבל התמונה הכללית לגבי חיי יהדות בברית המועצות הייתה עגומה מאוד. בטח ובטח לכל היחס למדינת ישראל כנציגת האמפריאליזם האמריקני במזחר התיכון. סבא שלי זוכר עד היום עיתון פראבדה שאני מקווה שאתה מכיר את המושג עיתון ממסדי של הדיקטטורה שיצא במתקפה חסרת תקדים נגד ישראל אחרי הניצחון במלחמת ששת הימים:"מדינת ישראל הציונית במתקפה ברוטלית וחסרת רחמים פתחה במסע צלב כנגד מדינות ערב שניסו הלגן על עצמן מפני התוקפנות הישראלית. ככה שתבין את הפחד שהיה מותר לדבר על ישראל בכלל(אבא שלי היה שומע ברדיו את קול אירופה החופשית כשלא היה חסום).

תבין , זאת הייתה דיקטטורה אדומה שבין היתר רצתה גם להשמיד את הזהות היהודית מתושביה היהודיים על חינוך מחדש. אמנם על פני הנייר "הרפולביקה הדמוקרטית של ברית המועצות ראתה בכל בני האדם שווים על פי תורתם של אנגלס ומרקס" ואסור היה לעסוק בפעילות גזענית כביכול אבל היחס ליהודים כשונים לא השתנה גם תחת שלטון לא גזעני כביכול. אותם אוקראינים וליטאים שעזרו לנאצים לרצוח יהודים פשוט לא הראו על פני השטח שהם גזענים.

אני לא יודע כמה אני יכול לשכנע אותך, תמצא לך אנשים יוצאי ברית המועצות בעיקר מאלה שגרו קרוב למרכז השלטון שזה הרוב שיספרו לך על החיים בברית המועצות. כמובן שלא הרחבתי על הנס המופלא שסטאלין מת לפני שהוא הוציא לפועל את התכנית שלו לחיסול היהדות (משפט הרופאים) אבל זה לפעם אחרת.

אני מציע לך לקרוא את הספר "ירושלים דליטא" של כרמלה וייס שמספרת בעצם על חיים כיהודי בברית המועצות וההיתעוררות(אמא שלי גם פגשה את האישה הזאתי בתחילת שנות השמונים ובזכותה בין היתר אני יושב פה במחשב במדינת ישראל כיהודי כשר ציוני וכותב לך).

לגבי השאלה האחרונה שלך: כשבאים עולים חסרי ידע על יהדות בכלל למדינה שהשלטונות האדומים שהיו בה מקום המדינה ניסו גם בדרך כזו אחרת לטשטש בין מסורת יהודית ליהודי הצבר הישראלי ולרוב החילונים בה אין גם כל כך תרבות יהודית אבל לפחות שחיו בין יהודים וציינו חגים יהודיים ולא היה ויכוח על ברית מילה והחגים היהודיים הם חגים רישמיים של המדינה אז זה לא תורם להיטמעות של אותם"רוסים" בחברה היהודית.

לסיכום-כמובן שהדברים שאני כתבתי מדברים על רוב העולים אבל כמובן שיש גם סיפורים מיוחדים שהמשפחה שלי היא חלק מהם על אנשים שגם אפילו דרך השיטה המכנית של ברית המועצות לטשטש את המושג יהדות ידעו שהם שונים, ידעו שמקומם לא שם , הייתה להם גאווה יהודית. אתה יודע, הלוואי אני בעצמי הייתי יכול לחוות בעצמי את הגאווה הענקית שהתבטאה בחירישיות שמכבי תל אביב ניצחה את צאסקא, אנשים הלכו לבית הכנסת הנטוש בוילנה שבליטא ומרימים כוס וודקה בשקט ושמחים על ניצחון מדינת ישראל מדינת היהודים על המדכא הסובייטי שהרבה הרבה ראו בזה ניצחון ספורטיבי נטו אבל מעבר למסך הברזל ראו בזה במקומות מסויימים ניצחון לאומי וגאווה בלתי יתוארת שקשה לי לתאר את זה במילים כשאני שמעתי את זה אישית מחבר של סבא שלי ששומר את הטרנזיסטור ששמע דרכו את המשחק דרך תחנות לא "מאושרות" של הצנזורה הסובייטית.

מקווה שהצלחתי להעביר לך את העניין דרך פריסה היסטורית עם סיפורים אישיים שלי.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-05-2011 בשעה 13:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 01-05-2011, 15:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אז ככה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
כפי שהיה ידוע תמיד , בשולי האימפריה חוקים לא נאכפו. יהודים מגרוזיה ובוכרה וארצות מרכז אסיה שהיו חלק מברית המועצות לא ובכלל האוכלוסייה לא הייתה בראש של מעיינה של מוסקבה , לכן אותם יהודים שם חיו ביותר מוסרת ולאף אחד לא הזיז עם בנו בית כנסת . ברית המועצות היייתה מדינה אתאיסטית רישמית שלא אפשרה פעילות דתית מסוג כלשהו (כמובן שלא נגעו כל כך בנוצרים הפרובוסלבים) ואסרו על פתיחת בתי ספר יהודיים, שום דבר בשפה היידית.

על בירוביג'ן שמעת?
ציטוט:
אתה כישראלי גם כחילוני גדלת בתרבות עברית יהודית וידעת דברים בסייסים. קשה לך להבין זאת כי אין לך רקע על זה ואתה לא יודע איך היו החיים שם, אני גם בדיוק כמוך כי הגעתי לפה בגיל 8 חודשים. אתה יודע שאם היו מלשינים על טקס ברית המילה הסודי שעשו לי היו זורקים את ההורים שלי לבית הכלא? וזה בסוף שנות השמונים כשהכל כבר התחיל להתפורר. ברור שאנשים בביתם ידעו שהם יהודים והיה בהם ניצוץ קטן כמו שכשאמא שלי חזרה מהגן ואמרה לסבתא שלי:צחקו עליי בגן שאני יהודייה מסריחה, אני לא רוסייה טובה אמא? ". באותו רגע סבתא שלי סיפרה לה את ה"דבר הנורא" שהיא יהודייה. כך זה היה ברוב הבתים היהודיים באוקראינה , ליטא, רוסיה. מערכת החינוך הסובייטית חינכה לכך שאין לאומיות , אין דתות וכולם אותם אנשים ואני מקווה שאתה מבין את כוחו של חינוך ילדים רכים מגיל קטן מה זה עושה להם כשבבית שלהם כבר כמעט אין סיכוי שתהייה תרבות יהודית כי פחדו. יהודים גדלו בברית המועצות שהם אנשים רגילים בלי היסטוריה מסויימת גאים בהיותם קומוניסטים גאים. אתה חושב שבברית המועצות לימדו על שואת היהודים? אולי מילה וחמי על זה שגם יהודים מתו ברדיפה ריכוזית על ה"פאשיסטים". כמובן שפה ושם היו סיפורים נפלאים כמו נתן שרנסקי ומאסקו, שביתות הרעב של היהודים בשנות השבעים , אבל התמונה הכללית לגבי חיי יהדות בברית המועצות הייתה עגומה מאוד. בטח ובטח לכל היחס למדינת ישראל כנציגת האמפריאליזם האמריקני במזחר התיכון. סבא שלי זוכר עד היום עיתון פראבדה שאני מקווה שאתה מכיר את המושג עיתון ממסדי של הדיקטטורה שיצא במתקפה חסרת תקדים נגד ישראל אחרי הניצחון במלחמת ששת הימים:"מדינת ישראל הציונית במתקפה ברוטלית וחסרת רחמים פתחה במסע צלב כנגד מדינות ערב שניסו הלגן על עצמן מפני התוקפנות הישראלית. ככה שתבין את הפחד שהיה מותר לדבר על ישראל בכלל(אבא שלי היה שומע ברדיו את קול אירופה החופשית כשלא היה חסום).

תבין , זאת הייתה דיקטטורה אדומה שבין היתר רצתה גם להשמיד את הזהות היהודית מתושביה היהודיים על חינוך מחדש. אמנם על פני הנייר "הרפולביקה הדמוקרטית של ברית המועצות ראתה בכל בני האדם שווים על פי תורתם של אנגלס ומרקס" ואסור היה לעסוק בפעילות גזענית כביכול אבל היחס ליהודים כשונים לא השתנה גם תחת שלטון לא גזעני כביכול. אותם אוקראינים וליטאים שעזרו לנאצים לרצוח יהודים פשוט לא הראו על פני השטח שהם גזענים.

אפשר לחסוך את ההטפות (וגם את ההנחות של מה אני יודע ולא יודע או מי ומה אני), הכל נכון- אבל שום דבר לא ייחודי לבריה"מ מהבחינה הזאת...ועדיין יש דברים שהם ייחודיים לעולים מאוד מסוימים מבריה"מ.

ואני אשאל שוב- אם לאותם אנשים, שלא באשמתם, נשלל כל ידע או זהות יהודית, מה הניע אותם לבוא דווקא לישראל?

ואיך זה שיש אנשים מלב לבה של האימפריה שהצליחו לשמר זהות ומנהגים?
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 01-05-2011, 17:18
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]כפי..."

מה עם בירוביג"ן, באמת? מה שמעת על אוטונומיה יהודית זו?

ציטוט:
ואני אשאל שוב- אם לאותם אנשים, שלא באשמתם, נשלל כל ידע או זהות יהודית, מה הניע אותם לבוא דווקא לישראל?


היו כאלה שרצו להגר לקנדה, אוסטרליה, ארה"ב. חלקם הצליחו, חלקם לא, מכל מני סיבות. בכל זאת לרב יהודי בריה"מ היתה זיקה מסוימת ליהדות, וכי האם נתנו להם לשכוח שם שהם יהודים? לא תמיד יהודים באו לישראל, בהרבה מקרים באו מבריה"מ.

ציטוט:
ואיך זה שיש אנשים מלב לבה של האימפריה שהצליחו לשמר זהות ומנהגים?


ואיך זה, שיש יהודים, ששרדו במחנות ריכוז, והיו כאלה, שלא שרדו אפילו בעורף?

כמו כן, לא תמיד ניתן לדבר פה על שימור הזהות. היו כאלה, שעלו לארץ כיהודים חילוניים לכל דבר, ואחרי כמה שנית חזרו בתשובה.
יהודים באו מרקע שונה, כמו שבארץ יש כאלה, שחוזרים בתשובה, ויש אנשים, שיוצאים מהדת ואפילו מתחילים לשנוא אותה.
אז איזה קו מחשבה אתה רוצה להעביר פה, בעצם? שיש משהו יחודי לעליה ה"רוסית"? כן, יש. אני רואה את הבעיה בשוביניזם האימפריאליסטי הרוסי שדבק גם ביהודים אלה: אנחנו הכי חכמים, והצברים הם פרימיטיביים וחלקם אפילו די דומים לקופים. הסטראוטיפ הזה היה קיים, ובקרב חלק מעולים אלה הוא קיים עד היום.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 01-05-2011, 17:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "מה עם בירוביג"ן, באמת? מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
היו כאלה שרצו להגר לקנדה, אוסטרליה, ארה"ב. חלקם הצליחו, חלקם לא, מכל מני סיבות. בכל זאת לרב יהודי בריה"מ היתה זיקה מסוימת ליהדות, וכי האם נתנו להם לשכוח שם שהם יהודים? לא תמיד יהודים באו לישראל, בהרבה מקרים באו מבריה"מ.

אני לא מבין את התשובה שלך, או איך היא מתחברת לשאלה שלי.

אני לא רואה סיבה לאדם משולל זהות יהודית (אפילו אם הוא יהודי "כשר") לעלות לישראל, פרט למקרים קיצוניים כגון הפליטים הוייטנאמים שרק רוה"מ מנחם בגין הסכים לקבל או "מהגרי עבודה" בדומה לאריתראים שזורמים אלינו היום, אני לא חושב שהאנשים עליהם אנחנו מדברים עונים על אחת משתי ההגדרות הללו.
ציטוט:
ואיך זה, שיש יהודים, ששרדו במחנות ריכוז, והיו כאלה, שלא שרדו אפילו בעורף?

השוואה ממש לא לעניין, על אחת כמה וכמה בהתחשב ביום אותו אנחנו מציינים עכשיו.
ציטוט:
כמו כן, לא תמיד ניתן לדבר פה על שימור הזהות. היו כאלה, שעלו לארץ כיהודים חילוניים לכל דבר, ואחרי כמה שנית חזרו בתשובה.
יהודים באו מרקע שונה, כמו שבארץ יש כאלה, שחוזרים בתשובה, ויש אנשים, שיוצאים מהדת ואפילו מתחילים לשנוא אותה.

אני לא מדבר על דת אלא על זהות, שני דברים נפרדים מאוד אחד מהשני.
ציטוט:
אז איזה קו מחשבה אתה רוצה להעביר פה, בעצם? שיש משהו יחודי לעליה ה"רוסית"? כן, יש. אני רואה את הבעיה בשוביניזם האימפריאליסטי הרוסי שדבק גם ביהודים אלה: אנחנו הכי חכמים, והצברים הם פרימיטיביים וחלקם אפילו די דומים לקופים. הסטראוטיפ הזה היה קיים, ובקרב חלק מעולים אלה הוא קיים עד היום.

אני לא מנסה להעביר שום קו מחשבה כי אין לי קו נחרץ שכזה, אני רק שאלה-
למה התופעה הזאת (נישואים מעורבים) רווחת הרבה יותר (באופן כמעט מוחלט) בקרב העולות מבריה"מ ולא בשום קבוצת אוכלוסיה אחרת לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל אפילו שהן תואמות ברוב ההגדרות?

אני לא חושב שאני צריך לחזור על הערת הצד שלי מתחילת האשכול על הערכה הרבה שאני חש כלפי חלק גדול מאוד מהעליה הרוסית המודרנית (לצד זילות או נייטרליות כלפי חלקים אחרים שלה, כמו כל "קבוצה" אחרת).
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 02-05-2011, 12:27
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1] היו כאלה..."

ציטוט:
אני לא רואה סיבה לאדם משולל זהות יהודית (אפילו אם הוא יהודי "כשר") לעלות לישראל, פרט למקרים קיצוניים כגון הפליטים הוייטנאמים שרק רוה"מ מנחם בגין הסכים לקבל או "מהגרי עבודה" בדומה לאריתראים שזורמים אלינו היום, אני לא חושב שהאנשים עליהם אנחנו מדברים עונים על אחת משתי ההגדרות הללו.


מאיפה אתה יודע, האם הוא משולל זהות יהודית או לא? אכלנו חזיר, ראינו טלוויזיה בשבת, ובכל זאת הינו יהודים. לא דתיים, לא מסורתיים, אבל יהודים, עם זיקה למסורת האשכנזית. אתה לא אמור לקבוע, מיהו בעל זהות יהודית , ומי כבר לא.

ציטוט:
השוואה ממש לא לעניין, על אחת כמה וכמה בהתחשב ביום אותו אנחנו מציינים עכשיו.


עזוב את זה, אתה מתיפיף עכשיו. גם ביום השואה ויום הזכרון ניתן להביא את המקרה כדוגמא, כדי להמחיש דברים: היו כאלה שגם במחנות השמדה שרדו, והיו יהודים, שחיו בעורף ולא הצליחו לשרוד. והיו יהודים שהעדיפו למות ולא להתנצר, לעומתם היו יהודים, שהתנצרו גם בתקופות מאד מתונות. אתה הבנת את הרעיון, ליום השואה אין כל קשר לזה.

ציטוט:
למה התופעה הזאת (נישואים מעורבים) רווחת הרבה יותר (באופן כמעט מוחלט) בקרב העולות מבריה"מ ולא בשום קבוצת אוכלוסיה אחרת לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל אפילו שהן תואמות ברוב ההגדרות?


נישואים מעורבים עם מי? עם ערבים? לא בטוח שזה כך. ואם לדבר על התבוללות באופן כללי, אז ראה, מה קורה בארה"ב. וגם באירופה המצב הוא לא מי יודע מה. זה מצער, אבל זה קיים.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 02-05-2011, 13:14
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE][b]אני לא רואה סיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
מאיפה אתה יודע, האם הוא משולל זהות יהודית או לא? אכלנו חזיר, ראינו טלוויזיה בשבת, ובכל זאת הינו יהודים. לא דתיים, לא מסורתיים, אבל יהודים, עם זיקה למסורת האשכנזית. אתה לא אמור לקבוע, מיהו בעל זהות יהודית , ומי כבר לא.

אתה קורא בכלל את מה שאני כותב?

שוב- פחות מעניין אותי בהקשר הזה מי יהודי ע"פ ההלכה ומי לא כמו שמעניין אותי מי רואה וחש עצמו כיהודי ומי לא.

לא היה איכפת לי (להיפך) אם בשביל להנצל ממוות הם נאלצו לאכול חזיר, או בשביל להיטמע בחברה ולהציל את חייהם הם היו מאמצים מנהגים לא יהודיים ולו אם בפנים- בתוכם, הם ידעו שהם יהודים ומה זה אומר.
ציטוט:
עזוב את זה, אתה מתיפיף עכשיו. גם ביום השואה ויום הזכרון ניתן להביא את המקרה כדוגמא, כדי להמחיש דברים: היו כאלה שגם במחנות השמדה שרדו, והיו יהודים, שחיו בעורף ולא הצליחו לשרוד. והיו יהודים שהעדיפו למות ולא להתנצר, לעומתם היו יהודים, שהתנצרו גם בתקופות מאד מתונות. אתה הבנת את הרעיון, ליום השואה אין כל קשר לזה.

אני ממש לא מתייפיף, אני תמיד נמנע מלהשוות דברים לשואה פשוט כי זהו דבר שאינו בר השוואה, הדמגוגיה שאתה ממסה לשלוף נלוזה ויותר מכך, כשאתה עושה זאת דווקא ביום הזה אתה מטיל קלון על עצמך, בעייני לפחות.
ציטוט:
נישואים מעורבים עם מי? עם ערבים? לא בטוח שזה כך. ואם לדבר על התבוללות באופן כללי, אז ראה, מה קורה בארה"ב. וגם באירופה המצב הוא לא מי יודע מה. זה מצער, אבל זה קיים.

תגיד, בכלל קראת על מה האשכול או שסתם קפצת לפה בשביל לריב איתי?

אני מציע שתקרא את ההודעה הראשונה ואתה כל מה ששירשרתי אליו.
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 02-05-2011, 18:55
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1]מאיפה אתה..."

ציטוט:
אתה קורא בכלל את מה שאני כותב?

שוב- פחות מעניין אותי בהקשר הזה מי יהודי ע"פ ההלכה ומי לא כמו שמעניין אותי מי רואה וחש עצמו כיהודי ומי לא.

לא היה איכפת לי (להיפך) אם בשביל להנצל ממוות הם נאלצו לאכול חזיר, או בשביל להיטמע בחברה ולהציל את חייהם הם היו מאמצים מנהגים לא יהודיים ולו אם בפנים- בתוכם, הם ידעו שהם יהודים ומה זה אומר.


עוד פעם: מאיפה אתה יודע, איך האדם הזה רואה את עצמו? בשבילך הוא אדם חסר זהות יהודית, בשבילו עצמו - הוא היהודי הטיפוסי של המרחב הסובייטי.
ואת עניין ההלכה כבר הבנתי - לא כל כך מעניין אותך, בסדר. אני מכיר אנשים שהם בדיוק המקרה של לא הלכתי, ורואים עצמם חלק מהעם היהודי, בזמן שהם ממשיכים לאכול כל דבר ולא לשמור על מצוות. ומעניין, שבפורום זה יש צברים, אשכנזים ולא, שאפילו מזלזלים בהרבה ממה שקשור ליהדות, כולל אי אכילת חמץ בפסח.
עכשיו תגיד לי, שמה שכתבתי לא קשור למה שאתה כתבת. אני לא אתפלא, אל תדאג.

ציטוט:
תגיד, בכלל קראת על מה האשכול או שסתם קפצת לפה בשביל לריב איתי?עם ערבים. בסדר. לא יודע. כמה חברה פה אמרו, שהם רואים הרבה צבריות ובחורות לא רוסיות, שמתנהגות כך. אין לי מידע על כך. תחקור את הנושא לעומק ושתף אותנו בפורום.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 02-05-2011, 20:09
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE]אתה קורא בכלל את מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
עוד פעם: מאיפה אתה יודע, איך האדם הזה רואה את עצמו? בשבילך הוא אדם חסר זהות יהודית, בשבילו עצמו - הוא היהודי הטיפוסי של המרחב הסובייטי.

נקודת ההנחה שלי היא שאדם שרואה עצמו יהודי לא מתחתן עם ערבים מוסלמים, בדגש על כאלה שלא מחבבים אותנו במיוחד.

אין ספק שהדבר קשור גם במעמד סוציאלי וחברתי, השאלה שלי היא בסה"כ למה הדבר נפוץ כ"כ דווקא בקרב עולות חבר העמים ולא בקבוצות סיכון אחרות.
ציטוט:
ואת עניין ההלכה כבר הבנתי - לא כל כך מעניין אותך, בסדר.

זה לא מדויק, הוא פשוט לא השלב הכי גבוה בדרגות החשיבות שלי, בהתחשב בקשיים שהיו ליהודי בריה"מ.
אם אדם אמריקאי בעידן המודרני (או ישראלי למשל) לא עושה ברית מילה ועושה חתונה עם רבנית בה הוא מגיש חזיר ומאכלי ים ועדיין מתעקש לקרוא לעצמו יהודי דתי אני נבחל בלשון המעטה, אבל אם הורים יהודים לא מלו את בנם במוסקבה בגלל שפחדו שהדבר יהווה גזר דין מוות עברו אני מקבל את זה, בתנאי כמובן שהילד גדל כשהוא מבין את הנושא וברגע שהוא עולה לארץ ישראל ומתחמק מציפורניי הקומוניסטים הוא נימול (רק דוגמא לשם הנוחות, כמובן).
ציטוט:
אני מכיר אנשים שהם בדיוק המקרה של לא הלכתי, ורואים עצמם חלק מהעם היהודי, בזמן שהם ממשיכים לאכול כל דבר ולא לשמור על מצוות. ומעניין, שבפורום זה יש צברים, אשכנזים ולא, שאפילו מזלזלים בהרבה ממה שקשור ליהדות, כולל אי אכילת חמץ בפסח.

זה לא מעניין, זה טבעי, הבעיה מתחילה כשזה הופךך ל"דווקא" ו"להכעיס".
ציטוט:
עכשיו תגיד לי, שמה שכתבתי לא קשור למה שאתה כתבת. אני לא אתפלא, אל תדאג.

לא, זה עדיין לא קשור, כי אותם צברים לא בחרו להיוולד בארץ, לעומת זאת הנחת המוצא היא שמי שמציג עצמו כמדוכא לשעבר ע"י השלטון הקומוניסטי שהגיע לארץ המובטחת יפגין קצת יותר זיקה.

או כמו שכתבתי לך למטה, בפוסט שלא הגבת אליו:
ציטוט:
וזה הרוח שמרחפת סביב הדיון-ויכוח-ריב הזה, כמה מעולי בריה"מ הגיעו ארצה לא מתוך אידיאל או מהיותם יהודים רדופים או כל סיבה "לגיטימית" אחרת, אלא מטעמים סוציאליים נטו- משהו בסגנון של "גילינו שאנחנו 1/8 יהודים, בואו לישראל יש אחלה סל קליטה"?
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 01-05-2011, 17:21
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.12.09
הודעות: 7,555
אתה לא באמת קראת מה שכתבתי לך .
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]כפי..."

אולי תלך רחוק יותר בהיסטוריה... בירוביגן היה נסיוי של סטאלין שלא הצליח שבסוף הוא עשה טיהורים גם שם והמקום לא באמת נהפך לאוטונומיה יהודית תרבותית. אל תנסה לחפש כל פעם מקום אחר להתפס כדי להפריך בו את מה שכתבתי לך שזוהי מציאות שמגובה מסיפורים אמיתיים. תרצה או לא תרצה כל מה שכתבתי לך הוא אמת וחבל שלא התעמקת בזה יותר כי השקעתי מאוד . אם אתה עדיין מאמין שכל היהודים יכלו בחופשיות להקים בתי כנסת ולאכול אוכל כשר ולקיין חיי קהילה יהודיים, יש לך מספיק אנשים מסביבך שאני מאמין שיוכלו להבהיר לך את האמת.

בקשר לשאלתך- כמו שכתבתי לך , היו מקרים. המשפחה שלי היא גם בין אותם שבלב ליבה של האימפריה האדומה הצליחו לעשות דברים אסורים. הללואי והיינו הרוב.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-05-2011 בשעה 17:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 01-05-2011, 17:05
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "החל משמות פרטיים, דרך עצי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
החל משמות פרטיים, דרך עצי אשוח בכריסטמס (ואל תגיד לי נוביגוד) וכלה בתליוני צלב.


שמות: אז מה רצית, שאני בברית המועצות אסתובב עם שם כמו שמואל, עקיבא, אהרון? לכולנו יש שמות יהודיים במשפחה, אבל לבוא עם זה לעבודה, להשתמש בזה בחיי היומיום, זה לא היה מקובל. לכן בתעודת זהות אצל אבא של סבא היה רשום פיוטר, והשם האמיתי שלו היה פסח. והיו משפחות כאלה, שהנסיבות אילצו אותם לשנות אפילו את שמות המשפחה שלהם.
כשעלינו, חלק מאנשים באמת חזרו לשמותיהם העבריים או פשוט עיברתו את השמות. אני נשארתי עם מה שהיתי - שם גויי לחלוטין. למה אני לא משנה אותו? כי אני רגיל אליו, זה חלק מהזהות שלי. ובארץ אף אחד לא רודף אחרי בגלל זה, ואפילו לא קראו לי רוסי מסריח על זה.

עכשיו תגיד לי, למה יהודי צרפת - האשכנזים והצרפוקאים, הם בחלקם בעלי שמות גויים לא פחות משל אלה של בריה"מ? מה, אלברט זה שם יהודי? או ז"וז"ו? או אדמונד? אני נתקל בהרבה יהודים לא "רוסיים", שיש להם בדרכון גם השם היהודי וגם השם הלועזי. לפעמים צריך לעשות מאמץ קטן, כדי לגלות, שמדובר ביהודי(בלי להסתכל על האדם).

עצי אשוח בכריסטמס: נוביי גוד, כן. זה בדיוק השם שהתשמשנו בו - השנה החדשה. זהו לא סממן נוצרי, והיתה לי הרגשה, שתתקע אותו בשיחה. בשבילנו זה היה חג של שמחה, במיוחד בשביל הילדים. שום אספקט של נצרות או של סילבסטר שהרג יהודים(מי זה סילבסטר? לא שמענו עליו עד שבאנו לארץ).
על ישראלים צברים שחוגגים את הסילבסטר בטח לא שמעת. אז תתחדש - יש גם כאלה. הם לא רואים בזה שום דבר פסול. ובשביל יהודי בריה"מ זה היה חק סובייטי, לא דתי, לא לאומי. סתם יום של שמחה. בארץ זה איבד קצת מהטעם - אין שלג, אין חופשה לילדים.

תליוני צלב: איזה יהודי הולך עם צלב? על חוק השבות שמעת? או שאתה רוצה, שאני אפרט לך עליו, כדי שבפעם הבאה לא תדבר שטויות? יש יהודים, שהתנצרו כבר בארץ, ולשמחתי הם מיעוט. יותר מ99% יהודי בריה"מ, בין אם מאמינים ובין אם לאו לא הולכים עם שום צלב.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 01-05-2011, 18:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]החל משמות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
שמות: אז מה רצית, שאני בברית המועצות אסתובב עם שם כמו שמואל, עקיבא, אהרון? לכולנו יש שמות יהודיים במשפחה, אבל לבוא עם זה לעבודה, להשתמש בזה בחיי היומיום, זה לא היה מקובל. לכן בתעודת זהות אצל אבא של סבא היה רשום פיוטר, והשם האמיתי שלו היה פסח. והיו משפחות כאלה, שהנסיבות אילצו אותם לשנות אפילו את שמות המשפחה שלהם.

ממש לא לזה התכוונתי, הכוונה היא לשמות "בעייתים" בצורה הפוכה, כרסיטיאנה, מריה וכו' אני אפילו לא מדבר על שמות שנתנו "שם" אלא על ילדים שנולדו בארץ וקיבלו שמות כאלו (או כאלה שעלו ושמרו עליהם), למה מלכתחילה לתת שמות בעייתים כ"כ כשבפירוש אפשר לבחור שמות "פרווה"?
ציטוט:
עצי אשוח בכריסטמס: נוביי גוד, כן. זה בדיוק השם שהתשמשנו בו - השנה החדשה. זהו לא סממן נוצרי, והיתה לי הרגשה, שתתקע אותו בשיחה. בשבילנו זה היה חג של שמחה, במיוחד בשביל הילדים. שום אספקט של נצרות או של סילבסטר שהרג יהודים(מי זה סילבסטר? לא שמענו עליו עד שבאנו לארץ).

לא אני שירבבתי את סילבסטר לשיחה ולא עליו מדובר.

כנראה שהתאריך+הסממן של עץ האשוח הוא לא משהו אקראי, נראה לי גם שאחרי שמגיעים לארץ המובטחת אין שום סיבה לשמר את המנהג הזה, בטח כשעכשיו אפשר לחגוג את כל החגים היהודים שנבצר מאתנו לשמוח בהם תחת השלטון הקומוניסטי.
ציטוט:
על ישראלים צברים שחוגגים את הסילבסטר בטח לא שמעת. אז תתחדש - יש גם כאלה. הם לא רואים בזה שום דבר פסול. ובשביל יהודי בריה"מ זה היה חק סובייטי, לא דתי, לא לאומי. סתם יום של שמחה. בארץ זה איבד קצת מהטעם - אין שלג, אין חופשה לילדים.

כמובן ששמעתי אבל זה קצת לא קשור לשיחה.

ואם מדובר בחג סובייטי, למה להמשיך לחוג אותו?
ציטוט:
תליוני צלב: איזה יהודי הולך עם צלב? על חוק השבות שמעת? או שאתה רוצה, שאני אפרט לך עליו, כדי שבפעם הבאה לא תדבר שטויות? יש יהודים, שהתנצרו כבר בארץ, ולשמחתי הם מיעוט. יותר מ99% יהודי בריה"מ, בין אם מאמינים ובין אם לאו לא הולכים עם שום צלב.

אני שמעתי על חוק השבות, אתה שמעת?
אתה מדבר על יהודי בריה"מ- אני מדבר על עולים שאינם רואים עצמם יהודים, או שלא יודעים מה זה יהודים, או שהם בכלל לא יהודים...

וזה הרוח שמרחפת סביב הדיון-ויכוח-ריב הזה, כמה מעולי בריה"מ הגיעו ארצה לא מתוך אידיאל או מהיותם יהודים רדופים או כל סיבה "לגיטימית" אחרת, אלא מטעמים סוציאליים נטו- משהו בסגנון של "גילינו שאנחנו 1/8 יהודים, בואו לישראל יש אחלה סל קליטה"?
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 01-05-2011, 21:02
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.10.08
הודעות: 25,372
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1]שמות: אז מה..."

אם אתה מדבר על אלו שאינם יהודים על פי ההלכה אלא הגיעו במסגרת חוק השבות-
קודם כל אני כלל לא בטוח שדווקא בנות אלו הן שהולכות עם בני מיעוטים, כפי שראית למעלה, גם בנות ממגזרים יחסית מסורתיים עושות זאת.
בנוסף- כן, חלק מהם הגיע עקב נוחות- ברה"מ ממש לא היתה מקום סימפטי, תסכים איתי. היתה להם אפשרות להגר למדינה מערבית, כזאת שגם אם הם לא יהודים מלאים הם עדיין בעלי זיקה אליה ולתרבות שלה.

אגב, לפחות בצפון, יש סיכוי טוב שבב.מ.וו. הפתוחה שעוברת במהירות מולך תיראה בני מיעוטים עם נערות שחומות דווקא. מבין- בשבילם כל יהודיה זה כשר, היות וכך הם יכולים לעשות מה שהם רוצים מבלי שיתלו אותם בכפר, כמו במקרה של דייט עם הבת של השכן שמחזיק קלאצ' בבית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #31  
ישן 02-05-2011, 00:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם אתה מדבר על אלו שאינם..."

פחות מעניין אותי בהקשר הזה מי יהודי ע"פ ההלכה ומי לא כמו שמעניין אותי מי רואה וחש עצמו כיהודי ומי לא.

אני לא חושב שלמהגרי הנוחות (בניגוד לעולי האידיאל אם תרצה) יש זיקה לתרבות ולראיה כל האשכול הזה...
או כמו שקיריל אמר:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
כן, יש. אני רואה את הבעיה בשוביניזם האימפריאליסטי הרוסי שדבק גם ביהודים אלה: אנחנו הכי חכמים, והצברים הם פרימיטיביים וחלקם אפילו די דומים לקופים. הסטראוטיפ הזה היה קיים, ובקרב חלק מעולים אלה הוא קיים עד היום.


ושוב אגיד- יכול מאוד להיות שאני טועה, אני לא מסתבך על סטטיסטיקה או על נתונים מדעיים אלא רק על מה שאני רואה, מרגיש וקולט וזה שהרעה החולה נפוצה בעיקר בקרב עולות מחבר העמים ומשמעותית פחות בכל המגזרים.
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 02-05-2011, 19:20
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1]שמות: אז מה..."

ציטוט:
כנראה שהתאריך+הסממן של עץ האשוח הוא לא משהו אקראי, נראה לי גם שאחרי שמגיעים לארץ המובטחת אין שום סיבה לשמר את המנהג הזה, בטח כשעכשיו אפשר לחגוג את כל החגים היהודים שנבצר מאתנו לשמוח בהם תחת השלטון הקומוניסטי.


ולשמור על מנהג המימונה יש סיבה? כל אפטר פסח עושים אצלנו רעש כזה, ולא ידוע, על מה ולמה. גם לא חג יהודי, למרות שנחגג רק בקרב יהודים. אז מה? באתם לארץ, יש לכם מספיק חגים מהתקופה הקלאסית של היהדות, אין צורך להביא משהו מחו"ל. לשיטתך.
חלק מהזהות של יהודי מע"רב זה לחגוג את המימונה, וחלק מהזהות(החילונית, יש להדגיש עוד פעם) של יהודי רוסי זה לחגוג את השנה החדשה של 31 לדצמבר.
עץ אשוח - לא יודע, איפה עברו שנות חייך הראשונות, אבל אני תמיד שמחתי כשהתחיל לרדת שלג, ונוויי גוד עם העץ הזה הם אולי השיא של השמחה שבא החורף, יש חופשה, לפעמים גם אין לימודים. בארץ פתאום נודע לי, שיש איזה סילבסטר וכו" וכו"... עשו מאיתנו נוצרים.
אני רוצה לבדוק טוב טוב, למה בקרב הצברים יש כאלה שחוגגים את החג, איך שלא תקרא לו. אולי הדבקנו אותם במחלה זו?

ציטוט:
אני שמעתי על חוק השבות, אתה שמעת?
אתה מדבר על יהודי בריה"מ- אני מדבר על עולים שאינם רואים עצמם יהודים, או שלא יודעים מה זה יהודים, או שהם בכלל לא יהודים...


אז אם שמעת, אתה בטח יודע, שעלו לפה(למרות שהמונח עלייה לא מאד קורקטי לגבי מישהו, שאבות אבותיו לא חיו פה) גם לא יהודים בתוך משפחות מעורבות. חלקם עונדים צלב, יש דבר כזה.
בטח שהם לא רואים עצמם כיהודים, אם הם לא יהודים לאמיתו של דבר. מה רצית?
אתה שואל, למה הם באו לפה? כי הם היו חלק מהמשפחה היהודית. והפן הכלכלי, איך לא.
ואם אתה חושב, שאני מת משמחה מרב העבודה שעושה הסוכנות בהעלאת יהודים לפי הסבא והשכן, אז אתה טועה.

ציטוט:
וזה הרוח שמרחפת סביב הדיון-ויכוח-ריב הזה, כמה מעולי בריה"מ הגיעו ארצה לא מתוך אידיאל או מהיותם יהודים רדופים או כל סיבה "לגיטימית" אחרת, אלא מטעמים סוציאליים נטו- משהו בסגנון של "גילינו שאנחנו 1/8 יהודים, בואו לישראל יש אחלה סל קליטה"?


בעניין השמינית, אז את התופעה הזאת אני מבקר לא פחות בחריפות ממך. ובנינו, לא רק הם מגלים, אלא הסוכנות מגלה אותם מדי פעם. על כל אחד כזה מגיע תשלום נוסף לעובדים שם. מאני, מאני, איך בלי זה.
אכן, הרבה מאיתנו הגיעו לפה לא עקב דחף ציוני, כלומר היו מהגרים לכל דבר. השיח הזה לא חדש לי.

ובחזרה לשמות. -
ציטוט:
ממש לא לזה התכוונתי, הכוונה היא לשמות "בעייתים" בצורה הפוכה, כרסיטיאנה, מריה וכו' אני אפילו לא מדבר על שמות שנתנו "שם" אלא על ילדים שנולדו בארץ וקיבלו שמות כאלו (או כאלה שעלו ושמרו עליהם), למה מלכתחילה לתת שמות בעייתים כ"כ כשבפירוש אפשר לבחור שמות "פרווה"?


לא שמעתי על הרבה מקרים כאלה, שנתנו שמות גויים מובהקים לילדים שנולדו פה לעולים רוסים.
ובנוגע אלי, אז את השם שלי אני לא מחליף, כי הוא חלק ממני. זה האופי שלי - שמרן, לא אוהב חידושים. במיוחד בדברים אינטימיים כמו שמות פרטיים. זה לא מפריע לי לראות בעצמי יהודי, אם כי יהודי כופר, כמו הרבה פה בפורום.
ברית מילה, לעומת זאת, היה דבר עקרוני בשבילי. כל אחד והשקפת העולם שלו.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 02-05-2011, 20:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 22,686
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE]כנראה שהתאריך+הסממן של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
ולשמור על מנהג המימונה יש סיבה? כל אפטר פסח עושים אצלנו רעש כזה, ולא ידוע, על מה ולמה. גם לא חג יהודי, למרות שנחגג רק בקרב יהודים. אז מה? באתם לארץ, יש לכם מספיק חגים מהתקופה הקלאסית של היהדות, אין צורך להביא משהו מחו"ל. לשיטתך.

קודם כל- אני מסכים עם זה לחלוטין ובאותה מידה עם החרדים שבוחרים לחבוש שטריימלים למיניהם, למשל.

אבל- וזה אבל משמעותי- את המימונה אפשר עוד איכשהו לקשר ולהצדיק, חג שהוא במהותו נוצרי גרידא- הרבה יותר קשה (או בלתי אפשרי).
ציטוט:
חלק מהזהות של יהודי מע"רב זה לחגוג את המימונה, וחלק מהזהות(החילונית, יש להדגיש עוד פעם) של יהודי רוסי זה לחגוג את השנה החדשה של 31 לדצמבר.
עץ אשוח - לא יודע, איפה עברו שנות חייך הראשונות, אבל אני תמיד שמחתי כשהתחיל לרדת שלג, ונוויי גוד עם העץ הזה הם אולי השיא של השמחה שבא החורף, יש חופשה, לפעמים גם אין לימודים. בארץ פתאום נודע לי, שיש איזה סילבסטר וכו" וכו"... עשו מאיתנו נוצרים.

העניין שאתה לא מבין מאוד משעשע או שמאוד ממחיש את הנקודה (שלי ושלך) אין פה שום קשר לסילבסטר, אלא לחג המולד.
ציטוט:
אז אם שמעת, אתה בטח יודע, שעלו לפה(למרות שהמונח עלייה לא מאד קורקטי לגבי מישהו, שאבות אבותיו לא חיו פה) גם לא יהודים בתוך משפחות מעורבות. חלקם עונדים צלב, יש דבר כזה.
בטח שהם לא רואים עצמם כיהודים, אם הם לא יהודים לאמיתו של דבר. מה רצית?
אתה שואל, למה הם באו לפה? כי הם היו חלק מהמשפחה היהודית. והפן הכלכלי, איך לא.
ואם אתה חושב, שאני מת משמחה מרב העבודה שעושה הסוכנות בהעלאת יהודים לפי הסבא והשכן, אז אתה טועה.

יפה, זאת הנקודה. (בעייני לפחות).
ציטוט:
בעניין השמינית, אז את התופעה הזאת אני מבקר לא פחות בחריפות ממך. ובנינו, לא רק הם מגלים, אלא הסוכנות מגלה אותם מדי פעם. על כל אחד כזה מגיע תשלום נוסף לעובדים שם. מאני, מאני, איך בלי זה.
אכן, הרבה מאיתנו הגיעו לפה לא עקב דחף ציוני, כלומר היו מהגרים לכל דבר. השיח הזה לא חדש לי.

בבסיסו של הסעיף הזה עומד משהו מאוד משמעותי וסימבולי, תחת המשטר הנאצי אלו האנשים שנידונו להשמדה ובאמת אחרי הנאציזם גילו הרבה מאוד אנשים שהיו ספק יהודים, "משילינגים" או יהודים כשרים למהדרין שפשוט היו נטולי כל זהות יהודית את יהדותם מחדש, לגבי יהודי בריה"מ הדבר רלוונטי כנראה הרבה פחות וככה אנחנו מוצאים את עצמנו עם הרבה מאוד אנשים שעלו ארצה תחת חסות זכות השיבה ומסתובבים עם צלבים (ואפילו עם צלבי קרס...)
ובחזרה לשמות. -
ציטוט:

לא שמעתי על הרבה מקרים כאלה, שנתנו שמות גויים מובהקים לילדים שנולדו פה לעולים רוסים.
ובנוגע אלי, אז את השם שלי אני לא מחליף, כי הוא חלק ממני. זה האופי שלי - שמרן, לא אוהב חידושים. במיוחד בדברים אינטימיים כמו שמות פרטיים. זה לא מפריע לי לראות בעצמי יהודי, אם כי יהודי כופר, כמו הרבה פה בפורום.
ברית מילה, לעומת זאת, היה דבר עקרוני בשבילי. כל אחד והשקפת העולם שלו.

אמרתי לך, נושא השמות הפרטיים חשוב פחות בסדר העדיפויות (עם כי הוא עדיין משמעותי כשמדובר בילדים שנולדו כבר בארץ) מאשר נושא הזהות, התחום לא מסתיים שם, חורה לי (באמת כואב לי בלי מליצות) כשאני רואה ילדים שנולדים בארץ להורים שכבר 20 שנה חיים בישראל וגדלים כ"רוסים" ולא כישראלים, הם מדברים בבית בעיקר רוסית ולומדים בגניים רוסיים לכל דבר, בבית קוראים עיתונים ברוסית ורואים טלויזיה ברוסית.
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 02-05-2011, 22:51
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=student1]ולשמור על..."

ציטוט:
אבל- וזה אבל משמעותי- את המימונה אפשר עוד איכשהו לקשר ולהצדיק, חג שהוא במהותו נוצרי גרידא- הרבה יותר קשה (או בלתי אפשרי).


בשבילך הוא נוצרי, בשבילי זה חג אתאיסטי לכל דבר. עוד סיבה למסיבה. אמרתי לך את זה כבר, משום מה אתה מתקשה להבין זאת. גם אם הוא בעל שורשים נוצריים, בשביל הרבה יהודים וגם רוסים ואחרים הוא היה חג לאומי. לאומי במובן של הלאום הסובייטי.
ואתה, מעניין למה, משתשמש במשהו שהוא מאד נוצרי ומאד קשור למולד - לוח השנה. היום איזה יום? ניסן - אייר? או מאי? גרוע מזה, יש כאן אלמנטים פגאניים, רומיים. וכל המדינה חייה לפי לוח שנה זה.
חג המולד, זה לא משנה. רק בארץ הכניסו לנו את הרעיון לראש, שיש לזה משקל דתי - נוצרי. תודה.

ציטוט:
חורה לי (באמת כואב לי בלי מליצות) כשאני רואה ילדים שנולדים בארץ להורים שכבר 20 שנה חיים בישראל וגדלים כ"רוסים" ולא כישראלים, הם מדברים בבית בעיקר רוסית ולומדים בגניים רוסיים לכל דבר, בבית קוראים עיתונים ברוסית ורואים טלויזיה ברוסית.


משמרים את הזהות הרוסית. לא רואה הבזה שום דבר פסול. אני משלב את זה טוב עם העובדה, שאני ישראלי כבר הרבה שנים. לא הפכתי לנוצרי, לא לאוהב ערבים(במובן הרע של הביטוי), לא שונא ישראליות ויהדות.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #40  
ישן 30-04-2011, 14:26
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.01.05
הודעות: 13,711
אני מדבר על השקפות... אם ניתן לקרוא למשפט לעיל "השקפה"..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא יודע שזה נכון, וגם לא המספרים..."

(ואין קשר להשקפות פוליטיות כאלו ואחרות..) היא רווחת מאוד לצערי בקרב יוצאות חבר העמים - חלקן אכן לצערי הרב מממשות את ההשקפה הזו בדרכים רעות...


זה בדיוק כמו האמירה כל המחבלים מוסלמים אבל לא כל המוסלמים מחבלים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #41  
ישן 30-04-2011, 14:03
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.12.09
הודעות: 7,555
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לצערי הרב - ככה מרבית (לא כולן - רובן) הרוסיות רואות אותנו.."

אולי הרוסיה הגויה הממוצעת.

תבין, העלייה מברית המועצות אינה הומגונית ולצערי ישנן הרבה אנשים לא יהודים (בגלל החיים שם וחוסר המודעות ליהדות וגם כאלה ששיקרו) ואין להם את הרצון להיות באמת חלק מהחברה היהודית בישראל וללמוד את מנהגיה . למה ? כי הם פשוט לא רוצים. לצד אותם אלה יש הרבה יהודים טובים שעלו לארץ בשנות השבעים, בסוף שנות השמונים לפני הבום הגדול(כמוני למשל) כדי באמת להחיות כיהודים בין יהודים. זה שאותם זמנים הסיבות השתנו ואנשים לא יהודים באים לפה כדי לא לחיות שם או כמקפצה לארצות הברית או קנדה לא אומר שכל העלייה מתוארת בסטיגמתיות. העליייה הזו הביאה איתה הרבה השכלה והיוותה תרומה גדולה כמשאב לאומי בתחום הרפואה,לימוד, הנדסה והייטק.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 30-04-2011, 14:15
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אולי הרוסיה [color=red]הגויה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אולי הרוסיה הגויה הממוצעת.


ציטוט:
שם הייתי 'היהודייה' ודווקא שאני באה לפה אז אני 'הרוסייה'.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7...4061631,00.html

אמנם, יש סיכוי לא מבוטל, שאביה הוא היהודי(ובו היא רואה גבר חלש), ואמא רוסיה(= לא יהודיה דוברת רוסית).
מה שאמרת, נכון באופן חלקי בלבד. הגיעו לכאן גם אנשים שהם לא יהודים(לא לפי ההלכה, ולפעמים בכלל לא), שדי מורחקים מהעניין הפוליטי, למעט שנאתם לערבים. ויש גם יהודים טובים, ש "מתנשקים" עם מחמוד עבאס ואחיו. גם בקרב הצברים.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 30-04-2011, 15:01
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.06
הודעות: 15,701
רוב העולות מרוסיה שאני פגשתי ראו אותי דווקא כעמיתות לעבודה, כמורות ומנהלות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לצערי הרב - ככה מרבית (לא כולן - רובן) הרוסיות רואות אותנו.."

ככימאיות, פיזיקאיות, רופאות, כאמהות לילדים בכתה בבי"ס, כשכנות ובכדי לאזן את התמונה במילים רעות אז גם כ...עורכות דין.

מזל שאני לא עובד בYNET שם העולם הוא או שחור או צהוב [ולכל הפחות בצבע דגל הרש"פ]

ההכללה היא לא נכונה ולא הוגנת. עליה למרבה הצער כרוכה לעיתים במצוקה כלכלית ובאילוץ של ההורים החרוצים לעבוד שעות רבות לצורך קיום ולהיות מעט מאוד זמן עם ילדיהם. עוני בבני נוער גולש לתחושת בדידות ותלישות. לתוך אותה תלישות ובדידות נכנסים בכל מקום סוחרי הסמים, כנופיות הרחוב, הסרסורים ושאר סוחרי הנשמות האבודות. נישואין וחיים נורמטיבים עם ערבי באם אכן זכתה לכך הם ממש לא האופציה הגרועה ביותר למהך חיים למי שכילדה בת 12 הסתובבה בלילות ללא ידיעת הוריה, שתתה אלכוהול ונעה ברחובות לצד אומללה ממנה שהייתה לקורבן מיני ובין עבריינים.

בYNET כיאה לאתר ירוד הכל מוקצן אבל אם רוצים להתייחס ברצינות צריך לשמוע על נתוני עוני בקרב עולים ועל השוואה בהתדרדרות לחברה עבריינית ושאר מצבים חברתיים בקבוצות שונות באוכלוסיה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #47  
ישן 30-04-2011, 13:09
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.06.06
הודעות: 7,618
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הצצה קטנה לחיי זוגות מעורבים"

ילד ערבי גדל למשפחה שבה הנשים הן במעמד נמוך יותר מבחינת ההיררכיה החברתית. למשל: ערביה לא תתחתן עם גבר שאחיה הבכור שולל אותו אלא אם האבא יאשר. הן יכולות לפעול בחופשיות רק בתוך המסגרת שהוקצתה להן ע"י הגברים.

נשים מחפשות מישהו שמשדר שהוא חזק ומשדר שהוא יכול לספק את מכלול הצרכים שלהן. בגלל המבנה השמרני של החברה הערבית, שמכיל בתוכו חוסר שיוויון מובנה של נשים, ערבים גדלים בתחושה שנשים הן משהו שנשען עליהם והם משדרים זאת בטבעיות כאשר הם מנהלים אינטראקציה עם אישה.

בחורות יהודיות מתרגמות את יחס ה"אני עליון עליך" שמשדר הבחור הערבי הממוצע למחשבה שהוא יעניק להן בטחון.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #50  
ישן 30-04-2011, 15:24
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הצצה קטנה לחיי זוגות מעורבים"

ציטוט:
"עליתי לישראל כשהייתי בת שבע", ממשיכה מרינה לשפוך אור על התופעה שמטרידה את המשפחות משני הצדדים. "כבר בהתחלה הבנתי שאני לא ישראלית, כולם דאגו להגיד לי את זה. בכל מקום הייתי 'הרוסייה', כל הזמן אמרו: 'הנה הרוסייה המסריחה' וכל מיני דברים כאלה. לא התחברתי לאנשים. שם הייתי 'היהודייה' ודווקא שאני באה לפה אז אני 'הרוסייה'.


גם אני הבנתי, שאני לא בדיוק ישראלי, כי לא נולדתי כאן, ובעל מנטליות שונה. אבל לי היה מזל להבין, ש"לא בדיוק ישראלי" לא חייב לעבוד לשלב ה "אנטי - ישראלי", אלא שאפשר להישאר עם זהות כפולה ואף משולשת, בלי בעיות נפשיות.
"רוסיה מסריחה" - בזה לא נתקלתי הברה מאד שנים. וגם אם כן, הרי תמיד אפשר להחזיר תגובה לא פחות חריפה מה"טיעון" הזה.
שם היא היתה יהודיה - מה היא הבינה בגיל שבע? אולי ההורים שלה הרעילו אותה בשטויות האלה, ש "כאן לא אוהבים אותנו כי אנחנו רוסים"? ייתכן מאד.

ציטוט:
אם אח שלי היה יודע, הוא היה מרביץ לי כי הוא כל הזמן אמר שהוא שונא אותם".


גבר יהודי חזק?

ציטוט:
כדי שלא יהיה בלגן, היינו שותים בקרית גת או באשקלון...


גם אתם שמתם לב, שהכל מסתובב סביב שתייה וסיגריות? זהו חלק הבילוי העיקרי ביותר?
מוסלמי פרוגרסיבי היא פגשה. מתקדם. רק מה? הנה מה שהוא אומר -


ציטוט:
מה לגבי ערבייה שתלך עם יהודי?

"זה מה פתאום, זה אצלנו בושה. היו בנות גם בשבט שלנו שרצחו אותן על דבר כזה. אחות שלי תתחתן רק עם מוסלמי, אצלנו זה מסורת. אסור שאישה תלך עם גבר לפני חתונה או תתחתן עם לא מוסלמי".
מוסלמי מסורתי ששותה אלכוהול. כופר מסכן.אחמד לא רואה פה כפל מוסריות: אם ערבי ילך עם יהודיה, זה בסר, אם ערביה תלך עם יהודי - זה יכול להיגמר בטוב. וגם מרינה לא רואה כאן שום פיצול.
היא בטוח לא מאד אוהבת את אח שלה, שרצה להרוג אותה על זה, אבל אם אחמד היה הורג את אחותו על התחברות ליהודי, זה היה נראה בעיניה בסדר - זוהי המסורת שלהם.

בקיצור, מרינה שתמשיך לחיות עם אחמד, וצריך לשכוח ממנה. תרצה לחזור ליהדות - שתעשה את זה, אף אחד כאן לא חייב לעזור לה.

ומזל טוב לאחמד.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #51  
ישן 30-04-2011, 22:01
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.04.11
הודעות: 625
אני דווקא רואה יותר מסתם רוסייה שהלכה לגור ברהט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הצצה קטנה לחיי זוגות מעורבים"

אלה עוד דוגמא לכשלון של החברה הישראלית-יהודית לקלוט את העלייה הרוסית מבחינה תרבותית,אני בספק שדווקא העובדה שגברים יהודים לרוב לא מתעסקים במשחקי כבוד ילדותיים ומנסים לרוב להמנע מעימות לא דרוש ומחסור מאלימות מצד בן זוגה הוביל אותה לנטוש את החברה הישראלית-יהודית,לדעתי דווקא חוסר הקבלה מצד החברה הוביל אותה לעשות זאתיש עוד הרבה וגמאות לכך כמו היווצרות תאי הניו נאצים בישראל.
המסכנה שאני מוציא מהכתבה היא שככל שנמשיל להאבק אחד בשני כך נתפורר יותר מהר,חושבים שהיא סתם מקרה מבודד לכו תשבו כמה זוגות מעורבים כאלה היו לפני 20 שנה או כמה היו לפני 40 או 60 שנה.
_____________________________________
חתימתכם הוסרה כיוון שלא עמדה בחוקי האתר. לפרטים נוספים לחצו כאן. תוכלו לקבל עזרה להתאמת החתימה לחוקים בפורום חתימות וצלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:47

הדף נוצר ב 0.75 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר