לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2011, 21:33
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
פתיחה באש בנשק פרטי

שלום לכולם.
בעקבות זכויים מרצח של רוצחי אריק קרפ (סליחה, אבל אני לא יכול להשתמש בתואר אחר) אני רוצה להעלות שאלה לגבי חוק כלי ירייה והוראת הפתיחה באש לבעלי נשק פרטי (קישור לחוברת ההדרכה של משרד הפנים).

באו נניח לרגע שהוא היה חמוש.
תרחיש 1: ע"פ החוק אסור היה לו להשתמש בנשק (הצגת הנשק באופן מאיים נחשב גם כן לשימוש ע"פ החוק) - כלומר הוא היה מוצא את מותו, ואקדח נוסף היה מגיע לרחוב.
תרחיש 2: אם בכל זאת הוא היה שולף ומאיים, והתוקפים היו נרתעים - נשקו היה מוחרם, הייתה מוגשת נגדו תלונה, וייתכן שהייתה מתבצעות נגדו נקמה (מבלי להיות גזען לגבי מגזרם של הרוצחים).
תרחיש 3: הוא היה שולף את האקדח, התוקפים לא היו נרתעים, והוא לא היה מבצע ירי - תוצאה זהה לתרחיש 1 רק ש%^@^@^&@$!! כמו עוכר דין משה מרוז היו טוענים שהוא אשם בארוע.
תרחיש 4: הוא היה שולף נשק, התוקפים לא היו נרתעים, הוא היה מבצע ירי ופוגע בתוקפים - נשקו היה מוחרם, הוא היה נשלח למאסר, ושם הייתה מגיעה הנקמה.

משהו דפוק בחוק כלי היריה, ובמערכת המשפט בכלל?
לא מדובר כאן בארוע סינגולרי, או פירצה נקודתית בחוק. מדובר כאן על מקרה שקורה כל הזמן, ומסתיים אחרת רק בגלל שבעל הנשק מצליח לברוח (תמוהה עד כמה שזה נשמע).

האם קבוצת אנשים לא חמושים אינה נשק קטלני כמו אקדח או סכין?

מחזיקי נשק ברישיון, מה אתם הייתם עושים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2011, 22:35
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "פתיחה באש בנשק פרטי"

חוק כלי יריה לא קשור במאום לפתיחה באש. את זה מסדיר חוק העונשין.

בדוק בבקשה סייגים לאחריות פלילית בחוק העונשין- פרק ה-1 סימן ב'. אם הוא היה משחרר זה היה נכנס תחת בשקט תחת 34י'.

הנשק לא היה מוחרם כי משטרה לא מחרימה נשק, המשטרה תופסת נשק. הנשק כן היה נתפס כמוצג, ונשלח למעבדה בליסטית לצרכי חקירה וככל הנראה נשארה תפוס כמוצג לפחות עד סיום החקירה. לאחר סגירת התיק בעילת חוסר אשמה, הנשק היה מוחזר לבעליו.

וכן, כשעשרה שיכורים בני 20 קופצים על בן אדם בן 50 ונותנים לו מכות רצח, זו סיבה מספיק טובה לתת כדור. לא תהיה בעיה גדולה למדי לשכנע את המשטרה ופרקליט ממונה שאותו אדם חש סכנה אמיתית ומוחשית לחייו ולא היתה לו ברירה אחרת.

ישן 01-05-2011, 07:28
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא מכיר את הפרטים של המקרים..."

חשבתי לחסוך לעצמי את ההסבר המלא.

ב28.1 ?(לפני חודשים ספורים) אירע אירוע ירי, שבו נורה פלסטיני. למרבה המזל, האירוע כולו מתועד במצלמה צבאית- הווידאו שהבאתי. למרבה הפלא, עד היום לא ידוע מי הבחור היורה.

המשטרה פרסמה לאחר שחרור הוידאו הזה אמירה שברור שהיה כאן ירי להגנה עצמית משני תוקפים.

כיום יש מצוד נרחב בשמרון אחרי היורה. הראיות בשטח מצביעות על האקדח כדגם ה"נדיר" גלוק 17.

מאז ברדיוס לא קטן בכלל סביב מקום הארוע, מזומנים בעלי גלוק לחקירה תחת אזהרה והענשק נלקח לבדיקה בלסטית, (שמשום מה לוקחת זמן רב)

הרב רונצקי- הרב הצבאי הראשי עד לפני חצי שנה. בנו- תושב איתמר- בחור נורמטיבי ואב למשפחה, שגר בחלקים החוקיים לחלוטין של הישוב.

אירוע גבעת רונן- מהארץ (זה היה ראשון בגוגל....)
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1223005.html
ישן 30-04-2011, 23:24
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
על סמך מה בדיוק אתה אומר את זה?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "חוק כלי יריה לא קשור במאום..."

כי אני דווקא מכיר מקרה עם שלושה שיכורים שקפצו על אדם מבוגר מהם (גם הוא שתה אלכוהול, זה כן) ונתנו לו מכות רצח, והוא ירה בהם,

ולא רק שישב במאסר אלא נאלץ לפצות אחד מתוקפיו בהרבה כסף, ונכסיו יעוקלו.
http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/233/932.html

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 01-05-2011, 05:10
  YGH YGH אינו מחובר  

קראתי גם קראתי. אולי באמת כדאי לצטט את פסק הדין:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "על סמך הנסיון המקצועי..."

"השלושה תקפו את המערער, דחפו אותו, תפסו את ראשו באחיזת חניקה, הכו בו ובעטו בגבו, וכאן המקום להוסיף, כי המערער סבל מכאבים בגבו כתוצאה מניתוח שעבר. עקב המצב אליו נקלע, שלף המערער אקדח בו החזיק מכוח היותו מתנדב של המשמר האזרחי, דרך אותו וירה שלושה כדורים לעבר פלג גופם העליון של התוקפים."

"
ם מתוך הכרה בנסיבות הקשות אליהן נקלע המערער והאלימות שנקטו כלפיו המתלוננים, עדיין היה מצווה לשקול בזהירות את דרכי תגובתו, כדי שמעשיו לא יחרגו מהגדרתם כאמצעי ההגנה, ולא יגלשו לתקיפה קשה של יריביו. אכן, המערער היה רשאי גם רשאי להגן על עצמו, אולם בפניו היו פתוחות דרכי פעולה שונות, פוגעניות פחות. כך לדוגמא, אפשר שאיום בנשק בלבד היה מרתיע את התוקפים, ואם בכך לא היה די כדי להשיג מטרה זו, אפשר היה לירות באוויר. ואם גם צעד זה לא היה משיג את מטרת ההרתעה, יכול היה המערער לכוון את נשקו לכיוון פלג גופם התחתון של המתלוננים, או להסתפק בפגיעה באחד מהם בלבד. אולם, הוא לא נהג כך, ובעקבות שיקול דעת מוטעה ונמהר, הוא כיוון את נשקו לעבר ראשיהם של המתלוננים ולחץ ושב ולחץ, שלוש פעמים על ההדק."

במילים אחרות, בניגוד למה שאמרת, מכות רצח אינן 'סיבה מספיק טובה לתת כדור': אם מרביצים לך ומסכנים את חייך, אתה צריך לשקול היטב, לירות באויר קודם ולחכות, ואולי - אולי! - לירות באחד מהתוקפים ולחכות שמא האחרים יברחו. כמובן, ייתכן שהם בנתיים יתגברו עליך וישתמשו בנשק נגדך עד שתחכה, אבל אז תהיה זכאי כשמש בצהרי היום.

נכון, יש שופטים שלא יפסקו כך (מקרה סאמי שיבלי, http://www.news1.co.il/Archive/001-D-165053-00.html), אבל גם שם התביעה העמידה את מי שירה בשלושה תוקפים רעולי פנים עם אלות לדין על הריגה.

גלריית התמונות שלי

ישן 01-05-2011, 22:58
  YGH YGH אינו מחובר  

אכן, נוח להתעלם.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נורא נוח להתעלם מכמה..."

יש ציטוטים של בג"ץ. בג"ץ עצמו אומר שהם תקפו אותו. בג"ץ עצמו קבע ש"השלושה תקפו את המערער, דחפו אותו, תפסו את ראשו באחיזת חניקה, הכו בו ובעטו בגבו".

אלא שבג"ץ קבע ש"
עדיין היה מצווה לשקול בזהירות את דרכי תגובתו". ובמילים אחרות: ככל שהוא היה שיכור והכל, בג"ץ אומר: הם תקפו אותו. שלושה מול אחד. רק שהוא צריך - תחת המכות וההתקפות וחניקה - לשקול 'בזהירות' את דרכי תגובתו.

אבל הבה נעזוב את ההיפותזה. אמרת שנסיונך מלמד אותך אחרת. תוכל בבקשה להביא דוגמאות מהשנים האחרונות?

גלריית התמונות שלי

ישן 02-05-2011, 15:04
  YGH YGH אינו מחובר  

אכן, עליון, לא שמתי לב.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בא באמת נפרוט את כל..."

אבל לשאר תמיהותי בעינן עומדות. אפשר שהוא מצטט מעסקת הטיעון, אבל גם בפסק הדין בו מחייבים אותו בפיצויים קובעת השופטת כי "העובדות העומדות ביסוד הטענה של אשם תורם הוכחו. הנתבע ירה בתובע ובחבריו כתגובה ישירה לתקיפתם אותו."

ומעבר לכך - אני בטוח שמקרים שבהם מישהו עומד במצב כזה, יורה ומחליטים שהכל סבבה מגיעים גם לתקשורת, ולא נשארים בתיקי חקירה שאסור לצטט. לא ביקשתי ציטוטים מתיקי חקירה, ואני מניח שאתה לחלוטין מודע לכך.
אני מוצא את זיו נ' חדד שבו היה זיכוי מלא (לא על הריגה), והפס"ד שציטטתי קודם - ושניהם מגיעים לביהמ"ש, שגם זה לא ממש כיף. עדיין אני לא מוצא מסה שמוכיחה שבמקרי הגנה עצמית יש סיכוי סביר לא להישפט על כל הכרוך בכך.

גלריית התמונות שלי

ישן 02-05-2011, 15:22

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אכן, עליון, לא שמתי לב."

בשביל למצוא את המסה אתה צריך לפנות לפרקליטות המדינה ולמשטרה. הם מוסמכים לתת לך לעיין בחומרים. אני מניח שלא יהיה לך קשה מדי להשיג אישור מסוג זה עקב המעמד הספרותי שלך.

מקרה רוזנברג לא סתם הסתיים כפי שהסתיים. אני לא קונה את הסיפור שלו באופן מלא ויש יותר מדי תמיהות שעלו ממנו.
אל תחשוב לשנייה שאני מזיל דמעה על שלושת הזבלים שתקפו אותו, אבל גם הסיפור שלו לא בדיוק מסתדר.

אל תשכח לשנייה שדפוס ההתנהגות שהוא הפגין לא היה בדיוק דפוס התנהגות של אזרח ישר דרך. זו לדעתי הסיבה שהוא הלך על עיסקה.

דבר קטן על עיסקאות טיעון: בעיסקת טיעון בד"כ מתוארים דברים אשר שני הצדדים מסכימים עליהם ולא בהכרח כפי שדברים התנהלו במציאות.

ישן 01-05-2011, 11:46

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=lior432] וכן, כשעשרה..."

הם זוכו מרצח, אבל הורשעו בהריגה ככה שזה לא משנה את יסוד החשש לחיים.

בכל מקרה, אני מסכים איתך: אם זה לא רצח, אני לא יודע מה זה רצח. החשיבות שבית המשפט מייחס לכוונה להמית מוגזם הרבה מעבר למידה. כל אידיוט מבין ש10 איש שמכים באכזריות אדם ששרוע על הריצפה עלולים להרגו- עצם ההתעלמות שלהם מכך אמורה להיות הכוונה להמית ולא כל מיני תהליכים נפשיים שהשד יודע איך בכלל אפשר לבחון אותם.
כנראה שיש צורך בשינוי חקיקה. עכשיו נראה אם לקרפ המסכן ז"ל יהיה לובי כמו לשי דרומי.

מה שמעצבן בכל הסיפור הזה שדווקא החוק כן מאפשר להרשיע אותם ברצח בסעיף 300 (א) (3): אם הרגת אדם במזיד (והיסוד הנפשי של מזיד מקביל לפזיזיות) תוך כדי ביצוע עבירה אחרת הריה העבירה היא רצח. היה פה סט שלם של עבירות שהובילו לתוצאה הזו.

אני רק מקווה שהשופטים האלו יכפרו על ההחלטה האומללה הזו בגזר דין מצטבר לכל העבירות ולא גזרי דין חופפים.

ישן 01-05-2011, 14:32
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אין קשר בין עילת רשיון נשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אין קשר בין עילת רשיון נשק להגנה עצמית זה בשר וזה חלב. למעשה, גם אם תגן על חייך עם נשק לא חוקי עדיין תזכה לחסות הסעיף (אבל תואשם בנשיאה ללא היתר שזו עבירה מינורית יחסית)

זה תלוי בהרבה מאוד דברים.
באירוע סמיר קונטר (?) היה עולה חדש מדרא"פ (?) שהחזיק בבית אקדח 0.22 ללא רשיון, אבל בעזרתו הוא חיסל את אחד המחבלים, השופט בחר לא להאשימו ויתרה מכך נתן לו רשיון לנשק.
הלך הרוח דהיום כנראה יוביל לפסק דין אחר.

ושוב- "תגן על חייך" זה כנראה מושג הרבה יותר נזיל משנדמה לנו, כשרוצחים מואשמים בהריגה כנראה שזה לא כזה מוחלט.
ציטוט:
התשובה של כל משפטן לשאלה השנייה שלך תהיה שאם בנסיבות העניין ירי הוא האמצעי היחיד לעצור את אותו נהג משתולל אשר מסכן באופן מיידי ומוחשי חיי אחרים- הרי שאתה יכול לירות בו.

שים לב- הדגש הוא על מיידי.

אני חושב שאתה נותן תשובות שמבוססות על הגיון ולא על עובדות או תקדימים, לצערינו הגיון (או צדק) כנראה לא משחק תפקיד בערכת המשפט והמסקנה שלי מהעובדה שאנשים שרצחו באגרופים אדם חסר ישע ללא התגרות, ללא סיבה ולא מניע (אלא אם אלכוהול, הורמונים ותרבות נחשבים למניע) מואשמים בהריגה ותו לא הוא שאם וכאשר אתה תשלוף נשק מתוך הגנה עצמית (באירוע שלא מוגדר בטחוני) תמצא את עצמך בצד הנאשם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 01-05-2011, 11:56
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
יש להבחין בין פעולות להגנה עצמית לנשיאת נשק

למיטב ידעתי והבנתי, איך בהכרח קשר בין סוגיית הנשק החם וההיתר החוקי לשאת אותו, לבין הגנה מפני החוק במקרים שבהם אזרחים ועוברי אורח נאלצים להפעיל כוח, ואף הורגים, כשהם נקלעים למצבים שבהם עליהם להגן על חייהם ו/או חיי אזרחים אחרים. כלומר, סוגיית ההגנה בפני החוק במקרה של הפעלת כוח על ידי אזרח מהשורה אינה קשורה דווקא לאמצעי הלחימה שבידיו.
אסביר למה אני מתכוון: כאשר אדם הולך לתומו לרחוב ולפתע מגיח לעברו מחבל/שיכור/אדם במצב אמוק, הוא יכול להגיב גם באמצעות אבן, לום או מקל גדול, או אפילו בידיו החשופות - ולהרוג את התוקף. ובמצב כזה הוא חשוף, לכאורה, בפני חשדות ואישומים בגין תקיפה או גרימת חבלות בדיוק כמו אדם שנושא אקדח. לחלופין, אדם יכול להשתמש בנשק חם מבלי שיהיה לו רישיון נשיאה - ולזכות להגנה מפני החוק.
דווקא פיגוע הטרקטור הראשון הוא דוגמה טובה: את המחבל חיסל חייל שהזדמן למקום ושנדמה לי שזו היתה הפעם הראשונה שבה אחז באקדח, שהוא בכלל לקח משוטר שהוצא מכלל פעולה.
ישן 01-05-2011, 12:22
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
שעור ראשון בנשק: הנשק להגן על עצמכם ועל הסובבים אתכם

כל טירון שמתגייס לצבא שומע ביום הראשון את המשפט: אתם מקבלים נשק. הנשק נועד להגן על עצמכם ועל הסובבים אתכם, עשו שמוש רק בעת הצורך ובתבונה.

בוא נזכר בארוע: שלושת התוקפים "פרקו" בקבוק של וודקה פינלדיה (לדבריהם) לאחר מכן זיהו אישה ואישה מבוגרים + ביתם בת ה- 20+. לטענת התוקפים (בוצע שחזור משטרתי) הם בקשו ממנו "שיסדר" להם את הילדה.

עכשיו שיחשוב כל אדם "בעל שכל ישר" מה הוא היה עושה לו 3 גברתנים לאחר בקבוק פינלנדיה היו מבקשים ממנו לזXן את ביתו.

השלושה הללו ללא כל עכבות היכו אדם מבוגר למוות - האם אונס לא היה מבוצע על ידם?

סביר ביותר שאת מבחן השכל הישר לא היה עובר בפרקליטות בה מושל שיח הזכויות. סביר ביותר שהוא היה מושם במעצר (בית במקרה הטוב), הוא היה עובר ענוי של כמה שנים, הוצאות אדירות על הוצאות משפט, לבסוף זה היה מגיע לקרקס תקשורתי שהיה גורם לחוק בדיוק כמו החוואי ההוא מהנגב.

לשון החוק לדוגמא: כל בעל כלי יריה שאויים כי יאנסו את ביתו יהיה פטור מאשמת שמוש בנשק או עוד איזה חוק "שתפור" למקרה ספציפי היכן שצריך בסה"כ להפעיל את השכל הישר.

הבעיה שהחלטות fight or flight צריך לקבל כאן ועכשיו ולאחר מכן בלשכה ממוזגת ניתן לדון האם היה ניתן לעשות כך ולא אחרת. אותו הדין עם חייל בן 19 שצריך לקבל החלטה כאן ועכשיו.
ישן 04-05-2011, 10:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אולי כי החוק בישראל שונה מהחוק האמריקאי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
היית מעדיף שאם אתה וחברים שלך הייתם יוצאים באיזה ערב להסתובב בעיר, והייתם עוצרים בגינה הפרטית של מישהו, והוא היה מרסס אתכם ביריות ללא אזהרה? בארה"ב מותר לכל אדם להגן על השטח הפרטי שלו, גם בעזרת ירי בנשק האישי שלו - זה נראה לך מתאים גם לישראל?

אפי, יקירי, מה אתה וחבריך עושים בגינה הפרטית של מישהו באמצע הלילה? אם אתה היית שומע לפתע חבורת גברים צעירים חוגגים בגינה הפרטית שלך, מה אתה היית חושב? שמדובר בצוות טנק שנפגש כדי לחגוג או שאולי מדובר ברוצחיו של אריק קרפ שיצאו זה עתה לחופשי אחרי ניכוי שליש וחנינה? חוק הטירה (Castle law) אגב לא מתיר ירי בלי הבחנה... תקרא קצת את תיאורי החוק, הוא הרבה יותר שפוי מכפי שאנחנו חושבים פה...

ישן 04-05-2011, 10:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא הבנתי מה בכלל קשור היותו..."

כי כיום ניתן היתר לבעלי דרגת סא"ל ומעלה, ואני תוהה מדוע סגן לא כשיר להחזיק אקדח אבל סא"ל כן.

ואם נרחיב את זה, כל עוד סומכים על ילד בן 19 עם רוס"ר, אני לא רואה סיבה מדוע אחרי 3 שנים מפסיקים לסמוך עליו עם נשק.

עריכה- בדקתי שוב, מסתבר כי סא"ל יקבל רישיון, סרן עד סא"ל נדרשים לאישור מפקדם במילואים.

אבל הלוגיקה שלי עודה בתוקף- אני לא רואה סיבה מדוע בשניה שהשתחררת מהצבא, נאסר עליך להחזיק נשק. כמובן שסייגים לחוק הם הגיוניים, אולי למשל רק ליוצאי קרבי או משהו אחר, אבל שלילה מוחלטת?

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 04-05-2011 בשעה 11:04.
ישן 04-05-2011, 09:00
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

רבוי כלי נשק - הוא גם גורם מסוכן
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא הבנת אותי כלל. היום אתה..."

תראה, בארה"ב אתה יכול לקנות Ak47 בסופר בין החמאה לביציים:

http://www.calcalist.co.il/markets/...3516123,00.html

אם בכל בית שלישי בת"א או חיפה יהיה נשק חם - הדבר יגרור פריצות רק לשם השגת נשק.
מחיר M16 מקוצר בשטחי הרשות הפלשתינית או בקרב הערבים בישראל יכול להגיע לעשרות אלפי ש"ח.
אקדח לא זוכר מה המחיר אצל הערבים.

כספת - לא פתרון כי בקלות ניתן לגנוב את הכספת ולהוציאה אל מחוץ לדירה.

פתרון אפשרי וסביר הוא החזקת נשק ברשיון אך ורק בצמוד אליך - לעולם נשק לא ישאר לבד בבית. אתה הולך לחתונה ולא רוצה להתלוות עם רובה\אקדח - הפקד בתחנת משטרה או כל פתרון ישים אחר.

לי ברמה האישית יש בעיה עם חיילי סדיר בני 19 שיוצאים הביתה ממקומות לא מסוכנים עם כלי נשק.
בלא מעט מקרים הללו יוצאים מהבית כשהנשק לא איתם, ההורים לא תמיד נשארים בבית והרי לך מתכון לגניבה מכוונת של נשק.
ישן 04-05-2011, 11:46
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

תשובה לך ולגם ל- MS_Rogue
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[indent]כתבה מעט דמגוגית. זה..."

רבותי, אתם הורגים את השליח.

אתה כתבת: " נאמר סמ"פ בדרגת סגן, שגר בהרצליה, לא יכול לקבל אישור לנשק אישי."

אני הבאתי הסבר למה המערכת לדעתי נגד זה שכל סגן במיל יחזיק בנשק אישי בבית.

לגבי אוטומט, אני בעד ההגבלה שנשק אישי למטרות הגנה עצמית (לא רק אקדחים) לא יהיה יכול לירות באוטומט. לרב מי שנע עם M16 ומחזית 2 מחסניות 29 כדור בצולבת זה גם האינטרס שלו לא לירות באוטומט - אם ידרש לשמוש הוא יכול למצוא עצמו במגבלת תחמושת ללא 7 מחסניות באפוד ומחלקה שלמה סביבו.

אומר את דעתי האישית: אני בעד מתן נשק אישי (בכסף ולא של הצבא) לצבור שומר החוק. אני לא רוצה להגביל רק לאקדחים.

הרי ברור שכמעט כל בני המיעוטים שרוצים משיגים נשק מהשטחים בקלות רבה. הגיע עם כמה עשרות אלפי ש"ח וקבל AK47 עם מחסניות ותחמושת.

בתרחישי קיצון אני רואה אפשרות של אי זמינות המשטרה בכל מקום ובכל זמן, רק כספור ששמעתי כילד ואני לא באמת יודע עד כמה הוא מהימן. לאחר כמה ימי מפלה ביומה"כ 1973 בישובי עמק יזרעל הסתובבו ערבים וחלקו את הרכוש. אחד ראה נערה יושבת על נדנדה באחד הבתים ואמר שזו תהיה השרמוטה שלי.

אני לא מפחד מרבוי כלי ירייה אצל המוסמכים לכך ושעוברים בדיקת רשוי שנתית (אשום פלילי, בדיקה פסיכיאטרית, בדיקת חובות, אי קיום סטטוס: "מוכר למשטרה",.......).
אני חושב שהשמירה על נשק בבתים היא לוקה בחסר. אנשים יוצאים מהבית ומשאירים את האקדח בכספת, חיילים מגיעים הביתה: משאירים רובה סער ותחמושת ויוצאים כשגם הוריהם עוזבים לאחר מכן את הבית, אפילו מחוץ לבית - אנשים מהלכים על אקדח ללא שרוך קשור - חטוף וברח.

אני בהחלט מצפה שמי שמחזיק בנשק ברישיון או שישא אותו עימו או שיפקיד בתחנה המיועדת לכך.

רק כדוגמא: שים לב לרוצחים באיתמר: הם נכנסו לחפש נשק בבית ריק - גנבו, השתמשו בו ובו לרצח ובטח גם עשו קופה בשכם.

אם אתה צריך עוד הסבר למה המערכת מתנגדת ומעדיפה להקטין את הכמות אני מוכן לכתוב.
ישן 04-05-2011, 12:33
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תשובה לך ולגם ל- MS_Rogue"

אם כך מדוע שיקולים אלו לא עמדו בפני המערכת לפני 95'? האם בשנת 95' הפסיקו כל מחזיקי הנשק לשמור על נשקם בבטחה?
המערכת נכנסה לפרנויה כזאת, כך שגם מי שגר ביישוב די קרוב לגבול ותמיד היה לו נשק בבית פתאום גילה שהיישוב שלו הפך להיות בטוח כל כך עד שלקחו לו את הנשק.

דבריך לגבי גניבות נשק אכן משמעותיים אבל לא רלוונטיים לשאלה מי מקבל נשק. גם אותו סוחר תכשיטים יכול לשכוח את נשקו וגם אותו נהג מונית.

אני באמת לא רואה סיבה מדוע אותו אדם שעמד בכל המבחנים של שפיות, עבר פלילי, שירות צבאי, וכמובן הכשרה מסיבית, לא יקבל רישיון. גניבות- תקשיח את נהלי השמירה, את חידוש הרישיון, תקשיח את העונש על רשלנות בשמירה על נשק.

ישן 04-05-2011, 14:01
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אני אשאל שאלה דומה:
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם כך מדוע שיקולים אלו לא..."

שים לב, כנהוג, יהודי לא ישיב על השאלה אלא יענה בשאלה.

מה הסיבה שהמערכת בשנות ה- 90 אבדה לשלוטין את השכל הישר?

נושא החזקת הנשק הוא עוד נדבך של אותו תהליך.

עד שנות ה- 90 מהמערכת היתה טולרנטית לשגיאות, מאז שנות ה- 90 כל ארוע קטן מחייב "ועדת חקירה" ונהלים בכתב בדגש על סעיף קטן כ"ד-3.

ברגע שהאחראים כפופים לתרבות וועדות החקירה הם רוצים במינימום דרגות לשגיאה. אל תעשה כלום ויש לך סכוי טוב להעביר את הקדנציה. עשית אתה נושא באחריות. תאר לך מצב שאושר למשהו נשק ואותו משהו מבצע איזה רצח באותו נשק - מייד תקום קול הצעקה - מי אישר לו, האם הכתובת לא היתה על הקיר? האם יש להדיח את XYZ הואיל והנ"ל לא עמד במידת הסבירות וכן חרג מהאמור בסעיף קטן י"ד - 3 בשים לב לאמור בפס"ד ZZZZ שכל פקיד חייב להכיר.

נשק בידי האזרח הוא סכנה, עד שנות ה- 90, המערכת הבינה שהיא לא מסוגלת להגן בכל מקום ובכל זמן והעדיפה שלאזרח יהיה נשק - ומירב מקבלי הנשק יעשו בו שמוש הולם. מיעוטם יעשה שמוש לרעה.
ישן 04-05-2011, 10:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "רבוי כלי נשק - הוא גם גורם מסוכן"

די, מספיק עם תיאורי הזוועה של ארה"ב...

ראשית, אתה מוזמן להיכנס לסופר בארה"ב (או לוול-מארט) ולחפש את דוכן הנשק... כשתמצא אחד, תתקשר אלי ותן לי את הכתובת....

שנית, היכולת לקנות רובה סער מוגבלת למעט מאוד מדינות וגם שם יש צורך בהיתרים מיוחדים וגם אז אתה מקבל רובה שיורה בודדות בלבד.

שלישית, אם תבדוק איזה נשק יש לפושעים בארה"ב, תגלה שמדובר כמעט תמיד בכלי נשק שאינם חוקיים ולא הושגו במסגרת חופש הנשק כפי שהוא מוגדר בתיקון השני לחוקה. הגבלת נשק מגבילה אך ורק את האזרחים שומרי החוק.

רביעית ואחרונה, גניבת נשק איננה בעיה נפוצה בארה"ב.... למען האמת, גניבת תכשיטים, מוצרי חשמל ואפילו גניבת בקר (כן כן, פרות שעושות מו) הרבה יותר נפוצים...

ישן 04-05-2011, 19:31
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אסור שיהיה..."

שיפור האכיפה (והענישה, השניים הולכים יד ביד) לא קשור לעניין. כן, בעולם מושלם היה לך שוטר על כל פינת רחוב ומותו של אריק קרפ היה נמנע על ידי שוטר שכזה.

אבל אנחנו לא חיים בעולם מושלם לצערי ולעיתים גם אדם ישר שומר חוק יכול למצוא עצמו מותקף על שום דבר. כששני ערסוואתים שיכורים קופצים עליך רק בגלל שלא נתת להם סיגריה (ומה לעשות, באמת שלא היו לי באותו הרגע) לא תמיד יש מי שיעזור. אני במצב כזה השתמשתי במכל הגז מדמיע שלי (לי אין נשק ברישיון, בחלקו בגלל ההגבלות עליהן דנו). מה הייתי אמור לעשות?

שיפור השיטור, האכיפה והענישה הוא דרישה לא ריאלית במציאות של היום כיוון שמדובר על חקיקה מעמיקה, תקצוב ותוכניות פעולה ארוכות טווח. שינוי\הקלה של רשיונות לנשק ו\או הגדלת הנגישות לכלי נשק לא קטלניים כמו גז מדמיע וטייזרים ידניים יהיו הרבה יותר ריאליים...
אנחנו לא חיים בעולם מושלם

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר