לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2005, 01:09
  CellularPlaya CellularPlaya אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.03
Macintosh למה לא?

האשכול שלי קשור דווקא למערכת ההפעלה Macintosh, מכיוון שזהו הפורום היחידי שעוסק במערכות
הפעלה. אתמול עברתי ליד חנות של apple בלונדון וראיתי בחלון ראווה את ה G5 שזהו בעצם מחשב שלם
שנמצא בתוך המסך. גם אמרו לי שמערכת ההפעלה הזו הרבה יותר יציבה ותופעת ה - Crash כמעט ולא
קיימת.
בכל זאת, מספר האנשים שמשתמשים ב - Macintosh קטן בהרבה מאלו שמשתמשים ב - Windows
(אולי בגלל השיווק האגרסיבי?)
רציתי לדעת (בקרוב אני קונה מחשב חדש) למה לא עדיף לי לקנות את ה - G5 על
פני מחשב עם מערכת הפעלה של Windows?
כיום אני יודע שהחסרונות בקניית G5 הם:
1. הוצאה כספית גדולה
2. חסרון בתוכנות שעובדות על מערכת ההפעלה Macintosh (למרות שכיום אני רואה ברשת יותר ויותר
תוכנות עם גרסאות שמתאימות ל - Macintosh).

נערך לאחרונה ע"י CellularPlaya בתאריך 25-04-2005 בשעה 01:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 19:11
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
המאק הוא מחשב חזק ויציב ומיועד לעבודה מתקדמת עם גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CellularPlaya שמתחילה ב "Macintosh למה לא?"

הבעייה היחידה שאני רואה איתו היא העובדה שלא מכירים אותו.
אפילו התחברות לאינטרנט תהיה סיוט מבחינתך אם אתה לא יודע לעבוד עם המחשב הזה (לא שזה מסובך, כי המאק עובד פשוט טוב) כי פשוט כל העולם מכיר ווינדוס, רב האחרים מכירים לינוקס, ותומכי מאק אין בנמצא.

בקשר לתאימות תוכנות, ייתכן וזו שמועה אבל שמעתי שמיקרוסופט התחייבו כי כל מערכת שמיועדת לחלונות מבית היוצר שלהם תהייה בעלת תאימות מלאה, או גירסה מתאימה למאק, בין היתר גם windows media player, internet explorer ועוד חבריו.
שמועות מבפנים אמרו לי שהmedia player עובד בצורה מצויינת והוא הרבה יותר רזה על המאק מאשר על חלונות

ישן 28-04-2005, 06:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
ברגע שיצרת קוד מקור שאינו סטנדרטי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי CellularPlaya שמתחילה ב "אז למה?"

וזה המצב כמעט בכל התוכנות שרצות תחת חלונות (כי כמובן שמיקרוסופט מעודדת את זה...), צריך לשכתב בו דברים כדי שהוא יעבוד על כל מערכת. אם מיקרוסופט הייתה עובדת עם POSIX גמור, לעולם היה הרבה יותר נחמד (ולמיקרוסופט היה נתח שוק הרבה יותר קטן). כיוון שהמטרה של מיקרוסופט היא לא ליצור לך משהו טוב, שישמש אותך כמה שיותר, אלא להשתלט על נתח שוק מקסימלי בכל תחום אפשרי שקשור לתוכנה וחומרה, אין להם שום סיבה (מבחינתם), לעשות את התאימות הזאת.

לאט לאט חברות מבינות שאם הן בונות את הקוד שלהם באופן סטנדרטי, כבר הרבה יותר קל להפעיל אותו על מערכות הפעלה אחרות. דווקא מה שקרה לאחרונה עם המקינטוש, משפר מאוד את הנושא הזה. מערכת ההפעלה של המקינטוש החדש מבוססת על BSD, שהינה מערכת Unix-like, ומכאן, שהיא כבר ממש בתקן התכנות המקורי. זה אומר שתוכנה שכתבו עבור מקינטוש (של OS X), אפשר יהיה להמיר מהר מאוד לכל מערכת הפעלה אחרת. ככל שהתנועה הזו תתרחב, אתה תראה יותר ויותר תוכנות שפועלות על כל מערכות ההפעלה, וזה כמובן מתחיל בתוכנות קוד פתוח מפורסמות, כמו Firefox, OpenOffice, אפאצ'י, וכו', שכולן פועלות גם על מק בגלל השורשים שלו.

ישן 30-04-2005, 02:15
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אתה אוהב לשמוע את עצמך מדבר... :)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ברגע שיצרת קוד מקור שאינו סטנדרטי"

אל תבין אותי לא נכון... אני נהנה מכך, אבל אתה לא נותן פרטים מלאים.
הposix, למיטב ידיעתי הינו הAPI של מערכת ההפעלה בלבד.
נכון שחלונות אינה סטנדרטית ואינה תומכת בposix, או יותר נכון, תומכת חלקית, מאוד.
אבל היום עם כניסת הג'אווה כבר ממזמן עברנו את הימים של "אני כותב לחלונות ואני מוגבל רק אליו"
רב המשחקים שקיימים רק בחלונות כתובים כך היות והם משתמשים בכלים ייחודיים למערכת ההפעלה הזו כמו directx בגרפיקה, שאמנם מספק ביצועים פחות מרשימים מאשר הglide אבל מספק יכולת פיתוח מהירה יותר.
זה עולם של כסף, ואם אתה יכול לפתח את אותה התוכנה בזמן קצר יותר... אז למה לא?

שוב, לפני שייתחיל פה עוד וויכוח שאני לא רוצה להיכנס אליו...
אני לא מצדיק את זה, הסטנדרטים נועדו כדי להקל על כולנו ומיקרוסופט לא עושות לכולם חיים קלים כשהם לא עוקבים אחריהם, אבל האשם הוא יותר בחברות המשחקים מאשר במיקרוסופט

ישן 01-05-2005, 07:10

הערות (בלי להיכנס לויכוח, כנראה משום שאני לא חושב שזה נושא שיש מישהו שלא מסכים עליו)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אתה אוהב לשמוע את עצמך מדבר... :)"

DirectX היא _לא_ הדרך היחידה והיא גם לא הדרך הכי קלה...

הסיפור הזה בכלל לא קשור לכסף... מפתחים בכלי שמתאים לביצוע העבודה. כשאתה מדבר על ספריה גרפית, השימוש בספריה אחרת, שתעבוד בכל מקום ולא תצטרך התקנות מיוחדות (תופעה DirectX-ית מוכרת ומרגיזה, כך אני שומע מידידי הגיימרים), אינו רע לאף אחד. עובדה שמשתמשים בהן גם כשהפיתוח הוא לחלונות בלבד. בד"כ זה קורה כי זה מה שהמתכנתים מכירים. למה בארץ כל האתרים כמעט כתובים ב ASP (עם שגיאות אבטחה חמורות) ובקוד לא סטנדרטי? זה הרי משהו שקורה רק בישראל. מה הסוד? פשוט מאוד - זה מה שמלמדים במערכת החינוך, וזה מה שאנשים מכירים. הכנסת את זה למערכת החינוך, וזה מה שעם ישראל יודע.

לגבי POSIX - אמת - זה API למע"ה, והוא סטנדרטי. זה אומר שאותו קוד יעבוד בכל מערכת כזאת. לרוב זה אומר: "בכל מערכת חוץ מחלונות". POSIX אינה הבעייה היחידה. ישנן תוספות אחרות (ומיותרות) וחריגות (מיותרות) מהשפה (אם יש גודל ידוע ל int, שכתוב בפירוש בסטנדרט, למה שנשתמש בו? כדאי שנשנה אותו, כדי שכל העולם יצטרך להוסיף עוד כמה ifdef#-ים בלי סיבה (לא, אין פונקציה חדשה בזה שאתה אומר ש int בכל העולם גודלו 4 בתים, ואצלי זה יהיה גודל אחר, שהוא בעצם short או long...))

לגבי "כניסת הג'אווה", אני עדיין מחפש את התוכנה (שיותר מסובכת מ Applet להתחבר לשרתי IRC) שאכן עובדים איתה בפועל והיא מצליחה להגיע לקהל סביר. Platform Independant זה נחמד - אבל RE בזבזני זו לא הדרך. בשביל זה המציאו את השפה הסטנדרטית, שאפשר לקמפל בכל מערכת. מה עוד ש Java אינה Platform Independant. היא Sun-RE-Engine-Compiles-On-My-OS-Dependant. כנ"ל לגבי NET. שזה חיקוי לג'אווה.

ישן 04-05-2005, 18:34
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
רב הדברים שכתבת נכונים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הערות (בלי להיכנס לויכוח, כנראה משום שאני לא חושב שזה נושא שיש מישהו שלא מסכים עליו)"

אם directx היא לא הדרך הכי מהירה/קלה, ושים לב שלא כתבתי איכותית, אז למה כל-כך הרבה משחקים גרפיים השתמשו בה? זו ספרייה די מגוונת ומקלה בהמון את מהירות הפיתוח.
הרי אם זה לא היה כך, הייתה רואה הרבה יותר משחקים על המספים שלא רשום עליהם directx required.

על נושא החינוך אני מסכים איתך, כל אחד עובד במה שהוא יודע, וasp הוא לא הדבר הכי טוב בעולם.
מצד שני ה,net וה,net2 הצפוי להיכנס די מחפים על העליבות בגירסאות הקודמות של asp.

מאוד הצחיקה אותי ההערה שלך על java, למרות שאני לא רואה איך אתה מצליח להשוות בין הjava שהוא למעשה virtual machine שיכול לפעול על כול פלטפורמה, אפילו סלולרי, ל,net שהוא כלי פיתוח שמיועד לחלונות בלבד...
מצד שני, אתה כנראה לא חסיד ומעולם לא הייתה חסיד של cross platform, או כל דבר שיוצא מגבולות הלינוקס האהוב שלך, או שאני טועה?

ישן 04-05-2005, 19:22

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "רב הדברים שכתבת נכונים"

למה משתמשים ב DirectX? אני לא יודע. אני משער שאם תשאל אותם, תקבל תשובה מפגרת בסגנון "זה של מיקרוסופט אז זה טוב"...

דוט נט הוא לא כלי פיתוח (ואני מתפלא שאני צריך ללמד כאן אותך...). NET. היא סביבת ריצה מסויימת, שקשה לי להגדיר אותה (וגם לחובבי מיקרוסופט קשה. נסכם את זה במילה אחת: "Framework"), וזה לא קשור לסביבת פיתוח (בהנחה שהתכוונת ל IDE), העונה לשם Visual Studio.NET. הרעיון שלה לא מהפכני בכלל, ובעצם מיושם ב gcc כבר המון זמן. הקומפיילר מכיר הרבה שפות, מקמפל אותן לקוד ביניים (JiT - Just in Time, רכיב "jitter" ממה ששמעתי), והקוד הזה רץ על מכונה וירטואלית (האם זה ה "Framework" המפורסם? לא ברור...).

כיוון שקוד הביניים הזה הוא בפורמט קבוע, שזה בעצם opcodes בשפת אנשי הקוד הפתוח, הוא לא קדוש לחלונות. אם מה שאמרתי נשמע לך עכשיו מוזר, תסתכל על זה.

הייתי מאז ומעולם חסיד של Cross-Platform, ולמיטב ידיעתי, כל התוכנות שיש אצלי כרגע במחשב, הן כאלה, ויעבדו בכל מערכת הפעלה (כולל חלונות, מקינטוש ו BSD).

אם עוד לא ברורה הסיבה שבגללה שאני משתמש בלינוקס, אז אחזור על זה שוב: זה פועל, זה לא נופל, אני לא צריך להפעיל את המחשב מחדש אף פעם, אני לא צריך להתקין תוכנות מחדש, אני לא צריך לפרמט, יש לי הרבה יותר כלים לעשות כל דבר שאני יכול לחשוב עליו, ועוד. אני חושב שזו סיבה מספיק טובה. אתה לא חושב - זכותך

ישן 04-05-2005, 20:30
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אני לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "למה משתמשים ב DirectX? אני לא..."

אני אמנם לא מעודכן כמו פעם... אבל פיתוח בdirectx היה מהיר יותר מפיתוח בכול כלי אחר בדיוק כמו שפיתוח ב.net היה מהיר מפיתוח בjava, ואני מדבר על לפני כניסת הeclipse

התכוונתי לaspx, מכיוון שדיברנו על asp... משום מה ברח לי הX

אני לא הבנתי מה שלחת לי... כנראה האנגלית שלי מאוד מחוספסת.... אבל התוכנה הזו מיועדת לעבודה עם java ו.net, לא רשום בשום מקום ש.net מורץ על פלטפורמה שונה מחלונות... אבל לא התעמקתי בכתבה, אז בהחלט ייתכן שפספסתי משהו שם.

בקשר לעבודה שלך עם לינוקס, אני לא מנסה להבין למה, אני מבין אותך, נוח לך עם המערכת הזו בגלל שהיא חינמית, טובה, ונוחה לך, זו לא סיבה לתקוף אנשים שנוח להם עם מערכות הפעלה אחרות.
וד"א... גם החלונות שלי לא דורש התקנה מחדש של תוכנות, הנפילות המפורסמות לא קורות אצלי, ורוב הדברים שחסרים לי מהכלים המובנים במערכת נמצאים בresource kit ובsupport packs למיניהם.

ישן 04-05-2005, 20:48

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך"

אני לא יודע עד כמה זה נכון, ונשמע לי מוזר שזה יהיה נכון. בייחוד בגלל היכולות שאין ל DX (בדיוק כמו המצב של ASP, וגם גירסת דוט נט, מול PHP).

אין שום הבדל בין דוט נט לג'אווה (למעט התקלות שיש בדוט נט שבג'אווה אין, כמובן ), והמוצר די מועתק לדעת רבים...

הקישור שנתתי מאפשר לך להריץ NET. על כל סביבה, כולל לינוקס...

החינמיות היא לא האישיו (ובכוונה לא ציינתי את זה). זה הנוחות. ואני לא תקפתי אף אחד על זה שהוא משתמש בחלונות. אני כן אתקוף מישהו אם הוא יצהיר הצהרה על כך שמשהו הוא טוב יותר, מבלי שיש לו שום נסיון עם הדבר שהוא טוען שמה שהוא משתמש בו יותר טוב. כי זה בדיוק מה שגורם לאנשים בכלל לא לנסות לראות את האלטרנטיבה - וזה מרגיז. לחסום לבנאדם את האפשרות לדעת ולהכיר משהו אחר (ולתת לו להחליט, לא להחליט במקומו), זה דבר שאני לא סובל.

המחשב הוא כלי, בדרך למטרה. לא המטרה. המשתמש צריך לעבוד עם הכלי שטוב לו איתו, וכדאי שהוא יראה את כל המבחר לפני שהוא יחליט. אחרת, יהיה יצרן אחד, שייצר כלים לא טובים ולא אמינים, וכולם ישתמשו בו כי הם יניחו שזה "פשוט ככה"

ידעתי שבשלב כלשהוא תעלה את הנקודה שאתה לא צריך להתקין מחדש, לא צריך לאתחל, לא צריך [השלם כאן שאר תכונות שבלינוקס נמצאות אצל כל משתמש, בלי יוצאים מן הכלל, אך רק משתמשי חלונות יחידי סגולה זוכים להם] - אבל כל עוד אתה יחיד סגולה וזה לא הדיפולט - זה לא פתרון.

ישן 07-05-2005, 16:35
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
קצת תגובות... אתם תסבלו הקפצה קטנה, לא? :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה זה נכון,..."

הקישור הזה לא אומר ש.net הוא cross platforms
באותה מידה אתה יכול לקחת את wine שמאפשר לך להריץ כל אפליקציית חלונות על לינוקס... זה הופך את חלונות לפורטאבילית? אני לא חושב..

בנושא ההעתקה, אני מסכים איתך, בדיוק כפי שjava הוא "העתקה" של CPP, עם שיפורים, ככה .net הוא העתקה של java, ברגע שמשהו עובד כמו שצריך, יעתיקו אותו, וינסו לשפר אותו, אתה חושב שחברות לא נכנסות לאתרים דוגמת source-forge, רואים את התוכנות החדשות שם, ומעתיקים את הרעיונות הטובים ביותר?

בנושא התקנה מחדש... אני לא יודע עד כמה זה נכון עם יחידי סגולה כמוך... אבל אני אישית הייתי צריך להתקין לינוקס פעמיים עד שהצלחתי לגרום לו לעבוד, slackware או איך שלא קוראים לו...
אז התקנות מחדש יש בכול מקום, אפילו אצל משתמשי לינוקס שמבינים קצת פחות

ישן 07-05-2005, 23:07

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "קצת תגובות... אתם תסבלו הקפצה קטנה, לא? :)"

אם wine יוכל להריץ כל אפליקציה חלונאית בלי שום הגדרות מיוחדות ובמהירות הריצה המקורית שלהן, אפשר יהיה בהחלט להגיד שהן פורטביליות... שהרי הן יוכלו לעבוד בכל מערכת הפעלה ש wine עובד עליה, שזה יוצא 99.999% מהמערכות

java הוא לא העתקה של ++c, משום ש ++c לא רצה בתוך VM איטי ומקרטע (וזה הבדל... הבדל גדול מאוד...). דוט נט הוא כן העתקה של java כי הן בעצם אותו הדבר בדיוק (בסדר, בדוט נט יש יותר מתחביר אחד. So what? גם אני יכול לכתוב מתרגם שפות... לא רואה מה המטרה בדבר המיותר הזה...)

אני לא יחיד סגולה... בלינוקס משתמשים אי אלו עשרות (מאות?) אלפי אנשים, וכולם לא מתקינים מחדש את מערכת ההפעלה שלהם... אתה לא הצלחת לפתור בעייה בלינוקס - פנית למוצא הפרמוט - לגיטימי - אבל לא דרוש. זה ההבדל. תהיה מומחה כמה גדול שתרצה בעולם, תהיה אפילו מיקרוסופט - ישנן בעיות שפשוט אי אפשר לתקן בלי לפרמט. בלינוקס אין כזה דבר (ואני לא מחשיב מחיקה של כל הקבצים במערכת כצעד לגיטימי לשבור את הטענה הזאת, ולו משום שברגע שמחקת את כל הקבצים, זה כבר לא לינוקס אלא סתם מערכת קבצים ריקה )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר