לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2019, 21:15
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי OlivStone שמתחילה ב "בכל זאת, מעניין אם צה"ל באמת..."

ה-M110 האמריקאי הוא לא רובה קלעים, הוא רובה צלפים שנועד להחליף את הרמינגטון M24 הבריחי. מה שקרה בסופו של דבר הוא שה-M24 הוסב ל-0.300 וינצ'טר מגנום, דבר שהגדיל את טווח הירי שלו, ולא יצא לגמרי משירות. ועדיין, בצבא ארצות הברית לא היו מרוצים והוציאו את מכרז PSR לרובה צלפים מודולרי, בו זכה הרמינגטון MSR. אני לא יודע אם הם היו מרוצים ממנו, כי ב-2019 במכרז נוסף לרובה צלפים (ASR) זכה המתחרה שלו מהמכרז הקודם, הבארט MRAD (שמשרת גם בישראל).

מעבר לעניין הדיוק, יש גם עניין של תאימות תחמושת. לוחמי חי"ר רגילים משתמשים בתחמושת 5.56 מ"מ ואם לקלע תיגמר התחמושת עדיף שהוא יוכל להשלים מלוחמים אחרים תוך ביצוע התיקונים המתאימים. זה יותר קשה עם תחמושת 7.62 מ"מ (צריך שיהיה מאגיסט בסביבה, כי גם הנגב הנוכחי הוא 5.56 מ"מ).
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2019, 15:50
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
M110
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ה-M110 האמריקאי הוא לא רובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
ה-M110 האמריקאי הוא לא רובה קלעים, הוא רובה צלפים שנועד להחליף את הרמינגטון M24 הבריחי. מה שקרה בסופו של דבר הוא שה-M24 הוסב ל-0.300 וינצ'טר מגנום, דבר שהגדיל את טווח הירי שלו, ולא יצא לגמרי משירות. ועדיין, בצבא ארצות הברית לא היו מרוצים והוציאו את מכרז PSR לרובה צלפים מודולרי, בו זכה הרמינגטון MSR. אני לא יודע אם הם היו מרוצים ממנו, כי ב-2019 במכרז נוסף לרובה צלפים (ASR) זכה המתחרה שלו מהמכרז הקודם, הבארט MRAD (שמשרת גם בישראל).

בניסוח פשוט, M110 הוא רובה גרוע. יחסית לאביו SR25 הוא סבל מעדינות יתר ותקלות כרוניות, במיוחד בתנאי לחימה. כשהתמונה הזאת התבהרה נפתח מכרז למחליף - M110A1 CSASS - בו זכתה H&K עם גרסה מקוצרת G28, גרסת הקלעים של HK217 עם דיוק של MOA 1.5. היו שקיוו ש-Knight's Armament יגשו למכרז עם SR25K אך הוא רובה בליגה אחרת לגמרי עם תג מחיר גבוה בהרבה שיוצר לפני עשור וחצי בכמויות קטנות עבור יחידות מיוחדות בודדות.

ישן 25-06-2019, 05:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "ה-M110 האמריקאי הוא לא רובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9

מעבר לעניין הדיוק, יש גם עניין של תאימות תחמושת. לוחמי חי"ר רגילים משתמשים בתחמושת 5.56 מ"מ ואם לקלע תיגמר התחמושת עדיף שהוא יוכל להשלים מלוחמים אחרים תוך ביצוע התיקונים המתאימים. זה יותר קשה עם תחמושת 7.62 מ"מ (צריך שיהיה מאגיסט בסביבה, כי גם הנגב הנוכחי הוא 5.56 מ"מ).

תחמושת קלעים /צלפים היא מובחרת, ובדרך כלל עם משקל קליע שונה כדי להאריך טווח ולמזער השפעות רוח {לא לבטל}. אף על פי כן נחוץ שיידע הצלף להמיר תחמושת לתחמושת נאט"ו על חשבון הקטנת הביצועים.
יש מא"ג 7.62 בשטח. הצלף יוכל לקחל שרשור לפרק נותבים ולבצע המרה ולהמשיך להילחם. כך גם עם 5.56 וכך עם 0.5.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 25-06-2019, 05:06
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "יש את הרצוי ויש את המצוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
השתחררתי לפני עשור.

עדיין אין ל-M24 מחסנית.
ויותר גרוע - עדיין אין שיטה סדורה לאיך סוחבים אותו
עוד יותר גרוע - עדיין אין איזה אמצעי או שיטה לסחוב את התחמושת!!!!!
(בסדיר היה לנו כל מיני אלתורים טובים)

בסדיר עוד איכשהו תמיד היינו מארגנים את כל הדברים וכל המפתחות.

במילואים.....

וגם הנשק במצב חרבנה.
עדיף נשק 7.62 שפוגע טוב ב-300-400 מטר מאשר צלף בלי ציוד שעל הנייר פוגע ב-800.

רובה ישן עם טלסקופ X4 ותחמושת 158 גריין ידע לפגוע ב 800 מ' ואתה מדבר על 400 ? "אין תחליף לניצרה שבין האזניים"

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 06-06-2019, 16:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
רובה קלעים בולפאפ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "תבור 7 -רובה קלעים כבד לצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
רובה קלעים כבד בקליבר 7.62 מ"מ בתצורת בולפאפ - לא מקובל/קיים בצבאות אחרים.

רובה הקלעים הסיני הסטנדרטי הוא QBU-88, בתצורת בולפאפ. הוא מוזן בתחמושת 5.8x42 סינית המשמשת גם את הרוס"ר הסטנדרטי QBZ-95 - הסינים עשו את החישוב שלהם והגיעו למסקנה שהקליע מייצר כוח עצירה מספק כדי להוציא משימוש את הדרגונוב בקוטר 7.62 מ"מ ועל הדרך להשיג סטנדרטיזציה מוגברת בתחמושת החי"ר. בשנים האחרונות הסינים עושים מאמץ לפתח את תחום הצליפה הצבאית ומכניסים לשימוש מגוון רובי צלפים (לא בטוח כמה מהם ישרדו לאורך זמן), ועדיין רובה קלעים לשימוש המוני יש כרגע רק אחד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-06-2019, 18:07
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
כמה נקודות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "רובה קלעים בולפאפ"

אין קשר בין ה- רמינגטון MSR שהוא רובה צלפים בריחי לירי לטווח ארוך (עד 1500מ') לבין רובי הקלעים הכבדים באותו קליבר שהוזכרו כאן שמיועדים לטווח עד 800מ' ומיועדים למשימות שונות. אגב ה MSR יכול בשינוי מתאים לירות גם כדורים כבדים יותר.
היופי ברובים החצי אוטומטים בשנים האחרונות שהם מגיעים לרמת דיוק פחות מ 1MOA בטווחים בינונים (בתנאי מטווח) , קרוב ליכולת של רובים בריחים כ M24 עם היתרון ביכולת של קצב אש מהיר יותר (יש דיונים על כך באשכולות אחרים). אך, תפקידם הוא סיוע לכוח מסתער ולחילופין כרובה סער בעת הצורך., צבאות רבים רכשו רובים כאלה במערב בעשר השנים האחרונות.
זה שבצבא סין יש בולפאפ קליעה מלפני 25 שנה זה נכון אך הוא דומה ביכולתו ובתפקידו ל M-4 קלעים למיקרו תבור קלעים, כול אלה עם קליבר זהה - 5.56ממ כאחיהם רובה הסער אך עם קנה ארוך יותר ואופטיקה מתאימה. לסינים בדומה לרובים שהוזכרו יש רובה סער דומה לרובה הקלעים שהזכיר סירפד וזהו ה-QBZ-03

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 06-06-2019 בשעה 18:09. סיבה: תחביר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר