לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2011, 14:48
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ymet שמתחילה ב "עריכה חוקי?"

אם מישהו היה אתמול בכנס הצילום הגדול שאירגן גליץ, זיו קורן נתן הרצאה נהדרת בדיוק על הנושא הזה - אתיקה בצילום. הוא אמנם דיבר בעיקר על צילום דוקומנטרי ועיתונות, אבל אני חושב שבאופן כללי, המשחק הזה עם אובייקטים בתוך הפריים הוא משחק ילדותי.
חלק מהעניין של יופי הפריים, הוא הרגע שבו הונצחה התמונה. צילום ברגע המכריע יעשה את כל ההבדל בין תמונה משעממת לתמונה של 'וואו'.
לשנות את הפריים שיראה כאילו תפסרת הפריים בדיוק ברגע המכריע, זה לא אתי, וכשזה נעשה בלי הסבר (כלומר, לא טרחת לציין את זה במפורש באשכול הפרסום) אז זה מתפרש כרמאות מכוונת.
כלומר, לתת לצופה את ההרגשה כאילו מדובר ברגע המכריע, ולהסתיר את העובדה שזו תוצאה של עיבוד.

הרי, למה לא צילמת בתמונה שלך את הסירה כשהיא במקום הרצוי?
אולי כי פיספסת את הסירה ועד שצלימת היא כבר זזה? או שהיא היתה בדרך לאי אבל לא היה לך כוח לחכות שהיא תגיע אז צילמת מוקדם מדי ואז כבר התקדמת הלאה?
אני לא יודע - מה שאני כן יודע זה שלא תמיד תופסים את התמונה שרוצים. לא תמיד זה מסתדר וכולנו חווים פיספוסים בזמן הצילום.
מתבאסים קצת וממשיכים לצלם... בסוף מצליחים :-)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2011, 15:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ymet שמתחילה ב "זה בדיוק מה שרציתי לשאול איפה..."

הגבול, מבחינתי הוא מאוד פשוט - אל תזיז אובייקטים בפריים בכלל.
אל תמחק אובייקטים מהפריים החוצה, ואל תוסיף אובייקטים לפנים שלא היו בו.
העיבוד של mc2 מדגים מצויין כיצד ניתן לקחת פריים ולהעצים אותו משמעותית ע"י הוספת אובייקטים לתוכו שמשנים את הקונספט של כל התמונה.
אני הייתי משנה את התמונה לשחור לבן, מוסיף מעט עשן היוצא מהסירה הטובעת ומחליף אותה בצילום של נושאת המטוסים האמריקאית "נימיץ" ושותל בשמיים כמה מטוסי תקיפה חד-מנועיים יפניים. לדעתי, הפריים שלי היה אפילו עוצמתי הרבה יותר מזה של mc2, אבל - שוב, אין כל קשר בין זה לבין הצילום.

הגבול לא ירשם בצורה מאוד מוגדרת, אבל כולנו נסכים על הדבקות... לא לגזור ולא להדביק, ואם אתה כבר טורח לעשות את זה מסיבה כלשהי, ציין זאת בפוסט שלך כדי שלא נחשוב שאתה מנסה סתם לרמות.

ישן 05-05-2011, 16:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ymet שמתחילה ב "סבבה לא צריך להתעצבן השאלה..."

א. אני ממש לא מעוצבן. נסה לקרוא את ההודעה שלי בטון שליו.
ב. ההבדל הוא די גדול. מהסיבה הזו, אגב, אנחנו משקיעים לעיתים לא מעט בשכירת דוגמנים לצילומים.
כלומר, אם אני רוצה לצלם, נניח, בחורה יפה שלובשת שמלת כלה, כולה מאופרת ומסודרת, בתוך מבנה נטוש, כשהיא בוכה והאיפור נמרח לה על הפנים מדמעות.
יש לי 2 אפשרויות - או ללכת לבית כזה ולקוות שבמקרה תהיה בחורה כזו, ועוד שתסכים שאני אצלם אותה - או לשכור דוגמנית, שמלה, מאפרת, סטייליסט, מעצב שיער, עוזרי צלם, אבטחה וכו', ולעצב בעצמי את הפריים.
לא מן הנמנע שאנחנו נהנדס את הצילומים שלנו, אבל לא יעלה במוחו של אף צלם לקחת את הדוגמנית לסטודיו ולצלם אותה שם, ואז להדביק אותה על רקע של בית נטוש שצילמתי לפני 4 שנים כי "עד כמה זה שונה ממצב שאני סגרתי עם בעל הספינה להגיע לאותה נקודה?".

אם אתה מהנדס תמונה, תהנדס את התמונה, צלם אותה ופרסם בפורום.
אם אתה לא מהנדס תמונה, פשוט תציג את מה שראית. הרבה מאוד פריימים יפים קורים מבלי שנתכנן אותם, והיופי הוא להסתובב עם מצלמה בזמן הנכון, במקום הנכון, ולזהות את הסצינה המעניינת.

אם אתה נמצא במקום הנכון אבל פיספסת את הזמן הנכון בכמה שניות, לא צריך להתבאס... ממשיכים לנסות :-)

עריכה: בצילומי הברקים האחרונים שהעליתי (מתחילת השבוע או שבוע שעבר) פיספסתי לא מעט ברקים, שהיו מול המלמה שלי בדיוק בזמן שבין פריים לפריים (כלומר, נגמרה חשיפה של 30 שניות, הסתכלתי כמה שניות לראות מה יצא בפריים ואז בדיוק מולי ברק ענק מופיע).
פיספסתי את הרגע המכריע בחצי שניה והברק לא הופיע בפריים שלי... אין מה לעשות, זה קורה... לא שותלים ברק מתמונה אחרת, ממשיכים לנסות ולצלם. בסוף מצליחים (או שלא )

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 05-05-2011 בשעה 16:23.
ישן 05-05-2011, 20:08
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ymet שמתחילה ב "עריכה חוקי?"

מעבר לכל מה שנאמר לעיל,
אני חושב שיש חשיבות רבה לדיון מהסוג הזה.
שנית. זווית ההשקפה האישית שלי היא, שצילום הוא "הקפאת מצב" כלומר הצילום מהווה מעין "נסיעה במימד הזמן" לרגע מסויים,
אם מתחילים לשנות את המציאות, אז אנחנו פורצים גבולות שאני לא רוצה להגיע אליהם.
אני לא אשתמש במושגים כגון "הונאה" או "זייוף", אבל עריכה במימדים כאלה, די נושקת למושגים אלו.

סליחה שאני כזה "קטלני" אבל הייתי חייב להביע את הרגשתי.
אני תקווה שתראה בביקורת זאת כביקורת בונה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:17

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר