לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2010, 14:22
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
זה לא חלל צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "הנער אלעד ריבן ז"ל יוכר כחלל צה"ל"

אלא חלל מערכת הבטחון. בהתחשב בעובדה שהשוטרים והסוהרים הם נופלי מערכת הבטחון, מתבקש גם שהכבאים (ובתוכם המתנדב) יוכרו באותו אופן.
עולים לי בראש עוד שני מקרים בהם אזרחים בודדים שנהרגו יחד עם נופלים "סטנדרטיים" רבים הוכרו לאחר מותם כחללים:
א. בפיצוץ שני המטענים בבית ליד (1994 אם איני טועה) נהרג נהג משאית אזרחית שחש לעזרת החיילים בין הפיצוץ הראשון לשני, אזרח בודד בין 20 חיילים. הוא הוכר כחלל צה"ל.
ב. כתב "קול ישראל" אילן רועה ז"ל שנהרג יחד עם ארז גרשטיין ז"ל, נהגו וקשרו חוייל לאחר מותו.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2011, 21:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז, רק כדי שאבין (ולא, אינני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אז, רק כדי שאבין (ולא, אינני מציע לבטל או לשנות את הסטטוס של מישהו), חייל שחוזר הביתה לסופ"ש, משתכר ונוהג בפראות ונהרג ראוי להכרה, אבל נער שעזב את לימודיו כדי להילחם באש ונספה בעת ניסיון אמיץ (אף כי נואל) להציל אוטובוס עמוס בני אדם לא ראוי להכרה שוות ערך לפחות?

החייל הוא חלק מהצבא-> כוחות הביטחון. מכבי האש- עובדי עירייה/רשות מקומית.
הכרה? למה לא. שתהיה הכרה. שתהיה הכרה לכבאים עם עובדי עירייה אחרים, נאמר פקחים.
מה יקרה כשמערך הכיבוי יעבור ת"פ המשרד לבטה"פ? כנראה שיושוו תנאיהם.

מדוע הסוהרים ראויים להכרה והכבאים לא?

מדוע כבאים ראויים להכרה ופקחי חניה שנרצחו על ידי נהג זועם לא?

מדוע נפגעי פעולות האיבה, שכל שנדרש היה המזל הרע להיות במקום הלא נכון בזמן הלא נכון כדי "להרוויח" אזכור, מדוע הם כן ושלושת הכבאים האלה (ובאופן כללי כבאים שנופלים בעת מילוי תפקידם) לא?

פעולות איבה<> אסון טבע. פעולות איבה-> נרצחו בגלל יהדותם/אזרחותם הישראלית. אסון טבע לא מבדיל. אין הבדל בין כבאי שנספה בשריפה לבין מציל שקפץ לים להציל טובע וטבע בעצמו. ברור שהמציל גיבור חיל וראוי שייכתבו שירים אודותיו, אבל האם יקבל תנאים של חייל?

ישן 08-05-2011, 07:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "ההחלטה להעניק להם מעמד של חלל..."

בקשר להיות ההכרה תרגיל פוליטי ותו לא - כל ההכרה בנספים האחרים הייתה גם היא תרגיל פוליטי. בניגוד לסוהרים (שרק מזלם הרע הביא להם הכרה זו), הכבאים האלו ביודעין חירפו נפשם... אז בגלל שלהם אין ניצבים בדימוס שעושים רעש בשמם, לא מגיע להם? האם המשטרה איננה גוף אזרחי, טכנית? מדוע יש פה איפה ואיפה?

ומה בעייתי בתקדים של הכרה בכבאים שנהרגו בזמן מילוי תפקידם? האם מכבי אש אינם חלק משירותי החירום? אטימות זה להשוות בין שזה ובין מצילים בחוף...

רק כדי להבהיר, אינני קרוב של מי מהנספים ולא הכרתי איש מהם... אבל מגעיל אותי שבשם קונטרה-תרגיל פוליטי שנועד למנוע ממפלגות שנואות לעשות רווחים, הקורבנות האלו לא יוכרו.

אולי כדאי שתצפו עוד פעם בווידאו הזה...

ישן 08-05-2011, 17:37
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם מציל וגם כבאי עובדי הרשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
גם מציל וגם כבאי עובדי הרשות המקומית, עוסקים בהצלת אנשים ולעיתים מתים במסגרת תפקידם. למה השוני? כי היה אסון בכרמל? נכון שאיש לא חשב ל הכבאים אם היה נופל כבאי מסולם בסתם שריפה קטנה ולא משמעותית וחסרת הקשר פוליטי?

אבל גם אהובה תומר ז"ל וגם טופז אבן-חן קליין ז"ל לא היו זוכות להכרה אלמלא ההקשר הפוליטי.... אז למה הן כן ודני חייט לא? (ולמען הסר ספק, אני לא חושב שהן לא ראויות להכרה זו, רק אומר שעצם היות הקשר פוליטי קיים, לא בהכרח פוסל את המהלך מלהיות נכון).

עוד פעם, אתה בעקשנות מתעלם מכך שאני אומר שכל הכבאים ראויים להכרה כזו, ואפשר בהחלט להתחיל עם שלושת אלו. כן, גם אם מדובר רק באיזו מזבלה בוערת בג'לג'וליה, מגיע לכבאי הכרה.

לעזאזל הפוליטיקה. מגיע להם הכרה ועצם המאבק נגד ההכרה הוא בעצמו תרגיל פוליטי... אז אם זה פוליטי להכיר ופוליטי לא להכיר, לא ראוי ששלושה אנשים אמיצים שהקריבו את חייהם ועכשיו משמשים כפיונים על לוח השחמט של ביצת הפוליטיקה הישראלית לפחות יקבלו מזה משהו?

ישן 08-05-2011, 18:25
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]גם מציל וגם..."

עד כמה שידוע לי, שוטרים נחשבו מאז ומתמיד לחלק ממערכת הביטחון בכל נושא הקבורה וההנצחה.

ואתה צודק לגמרי בעובדה שמדובר על שלושה אנשים אמיצים שהלכו אל תוך האש כדי להציל חיים ושתודת הציבור מגיעה להם ללא שום צל של ספק. כך גם לכל כבאי שנספה במילוי תפקידו.
מצד שני, יש עוד עובדי ציבור שמסכנים חייהם, והוזכרו כאן המצילים שקופצים לים סוער ואנשי סיירת הפיקוח העירוני שמגיעים לאירועים ביטחוניים ופליליים. אזתסלחו לי על ההקצנה, מה לגבי אדם העובד כמוקדן בפיקוח העירוני שנפטר מהתקף לב בזמן בילוי בפאב? האם הוא חלל מערכת הביטחון?

אני לא יודע מה צריכה להיות ההבחנה והיכן צריך לעבור הקו המפריד, ואני מודה שצריך להקדיש לזה יותר מחשבה מאשר ניתן בדיון בפורום. אבל לפחות סמנטית קיימת הפרדה בין אנשי מערכת הביטחון (מה עם עובדי חברת שמירה שמועסקים על ידי מערכת הביטחון, אגב?) לבין אזרחים משרתי ציבור המסכנים חייהם. ולא רק סמנטית, כי למשרתים במערכות ביטחון אין לדוגמא את הזכות לאיגוד מקצועי ופרמטרים נוספים המבדילים ביניהם לבין עובדי מדינה אחרים.
לדעתי המדינה צריכה להנציח בנפרד אך בלא פחות הוקרה וכבוד את האזרחים משרתי הציבור שנספו בעת מילוי תפקידם ותוך סיכון חייהם. עד כמה שידוע לי במדינות אחרות קיימים אפילו מנגנונים של עיטורים הניתנים לאזרחים כאלו.
ישן 08-05-2011, 22:06
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי, שוטרים נחשבו..."

ציטוט:
אבל לפחות סמנטית קיימת הפרדה בין אנשי מערכת הביטחון (מה עם עובדי חברת שמירה שמועסקים על ידי מערכת הביטחון, אגב?) לבין אזרחים משרתי ציבור המסכנים חייהם

אנשי חברת השמירה- אני מניח שאם הם נפגעים באירוע מבצעי הם "נפגעי פעולות איבה".

זה בהחלט הזמן לקבוע נהלים לעיניין. מחר חו"ח ייהרג טייס יוצא חה"א בטייסת הכיבוי (שכפופה לחה"א) בטיסת אימון, ומחרתיים כבאים ואנשי קק"ל יסתכנו בכיבוי שריפה שהחלה בפעולת פח"ע.
לטעמי- אין מקום להכרה כחללי צה"ל.
דרך לציין גבורה אזרחית- אפשר לתת עיטור משטרתי לאזרחים.
ציטוט:
ניתן להעניק עיטור מן העיטורים, פרט לעיטור השירות, גם למי שאינו איש משטרה, אשר עשה מעשה גבורה עילאית תוך חירוף נפש או מעשה שיש בו גילוי אומץ לב בלתי רגיל, או אומץ לב הראוי לשמש מופת, אגב שימוש כדין בסמכות מעצר או אגב מילוי חובה כדין, לתת עזרה לאיש משטרה בביצוע מעצר חוקי או נוכח עבירה משוועת או אסון ציבורי.

אולי זה מתאים כאן?

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 08-05-2011 בשעה 22:14.
ישן 08-05-2011, 06:06
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אלו נכנסו רק בעשר השנים..."

אז זהו יכול להיות הפיתרון גם לגבי כבאים. אני מאמין שאלו לא הכבאים הראשונים שנפלו בעת מילוי תפקידם מאז קום המדינה. אולי אפשר לשריין להם יום בשנה שיהיה "יום ממלכתי לזיכרון נופלי שירותי ההצלה" (ובכללם כבאים, מד"א זק"א). לכבאים שלנו מגיע הרבה כבוד אבל אני לא רוצה שהנושא וההתעסקות בזה יפגע גם בכבודם של החיילים שלנו.

נקודה נוספת: לגבי חיילים שנפטרו בעת שירותם אך לא נפלו בקרב (ובעיקר אני מתכוון לחיילים בחופשה שנהרגו בתאונות דרכים, חיילים שהתאבדו וכדומה), גם עם זה יש בעיה. אני בטוח שלהרבה משפחות שכולות "קרביות" יש בעיה עם זה שמזכירים את אלו עם אלו. מצד שני, אני מנסה לחשוב מה היה קורה אילו המדינה היתה מחליטה לציין ולהזכיר רק את הנופלים בעת קרב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר