לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2011, 09:18
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אני יושב על תנאי פה בפורום, אז אני אנסה לתת תשובה מתונה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "ישראל ביטלה מכירת מערכת מודיעין מתקדמת לטורקיה"

לדעתי מדובר בטעות חמורה,
משום מה אני חושב שלא למדנו מהטעות שעשינו עם הספקת המטוסים הלא מאויישים (שהטורקים ללא ספק חקרו אותם לעומק).

מכיוון שנכון לעכשיו הטורקים יודעים שאין להם ממש הרבה סיכויים להכנס לאיחוד האירופאי (שזו בעצם השאיפה העיקרית שלהם מאז שהאיחוד הוקם).

הם מעדיפים לבסס את עצמם כמעצמה צבאית מזרח אירופאית, ולקחת תפקיד חשוב ככוח במזרח התיכון.

לעיתים עדיף לוותר על קצת כסף, מאשר לחמש ולהשביח צבא שבעתיד הלא רחוק עלול לפנות נגדך (בדרך ישירה או עקיפה) או אפילו חמור מזה-לנסות להנדס לאחור את המערכת, ולפתח מערכת מקבילה (גם באיכות ירודה מהמקור).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2011, 10:03
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני יושב על תנאי פה בפורום, אז אני אנסה לתת תשובה מתונה:"

אתם יוצאים מנקודת הנחה שהמערכת הישראלית היא דבר ייחודי בעולם.
אני דווקא נוטה להעריך שהמערכת הזו וכן הכטב"מים, חליפות ההשבחה לשריון ומערכות דומות שנמכרו בעבר לתורכיה לא כוללות בתוכן מרכיבים יחודיים לישראל שאמורים להיות ה-EDGE שלנו בעימות הבא אלא מקבילים ביכולותיהם למערכות שהתורכים יכולים להשיג באירופה וארה"ב (אל תשכחו שהם חלק מנאטו).
אם אכן זה המצב, אולי עדיף שחברות ישראליות יזכו במכרז גם לטובת הכלכלה הישראלית וגם לטובת שמירת הקשרים שעדיין קיימים עם הצבא והגורמים המתונים בתורכיה. הרציונל הוא שאם בכל מקרה תורכיה יכולה להגיע ליכולות האלו אז עדיף שנפיק מכך תועלות.

וכן, גם אני די לא סובל את תורכיה בגלל תמיכתה בשונאי ישראל, יחסה לארמנים ולכורדים ומה לא. אבל כמו במצבים רבים, עדיף להיות חכם מאשר צודק, לנסות לפרק את המוקשים ולהפיק את מירב התועלות מהסיטואציה.
ישן 17-05-2011, 09:28
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עצמאי בשטח שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]הצבא התורכי הוא..."

הצבא התורכי כבר רוסק מזמן? הכל הזיות חוץ מדעותיך האישיות (ואולי גם דעת הקונצנזוס של מיטב הנוער ברוטר)? נו שויין.
ראשי הצבא בתורכיה החרימו לפני מספר חודשים את טקס יום העצמאות בבית הנשיא שלהם כי אשתו לבשה חיג'אב, אז כנראה שהם לא שמעו על כך שהם מרוסקים.
מלבד זאת, כל מומחי הביטחון בישראל כולל הרמטכ"ל ומשהב"ט ממשיכים לטעון שהצבא התורכי הוא גורם שממתן את האיסלאמיזציה ושנשמרים קשרים טובים איתו (מאמר של הרמטכ"ל התורכי פורסם ב"מערכות", היו שיחות תיאום לאחר המשט. לא מזמן פורסם בויקיליקס מסמך בו בשיחה של מאיר דגן עם בכיר אמריקאי העלה דגן את האפשרות שלצבא התורכי בסוף יימאס מהאיסלמיזציה והוא יעשה מעשה וכן הלאה רבים וטובים.

אתה באמת חושב שאיסור מכירת מערכות, שככל הנראה ניתן לרוכשן גם ממדינות אירופה וארה"ב, שווה את קילקול היחסים עם הצבא הזה? אם כן, אז באמת יש פה חילוקי דעות שלא נראה לי ששווה שנמשיך להתווכח עליהן.
ישן 15-05-2011, 22:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי pazzeev שמתחילה ב ""פרש טורקי""

אני תמה על מי שמזדרז להביע דעה, מבלי שעובדות בסיסיות כמו מידת הידע המועבר לטורקיה ידועות. האם טורקיה תדע לייצר פוד כזה או טוב ממנו? אני בספק.
האם פוד כזה יכול להיות מופנה מול ישראל? לא סביר במיוחד.
ניתוח הפוד יאפשר הבנה טובה של יכולותיו? סביר שכן, אם כי להערכתי- ההבדל מחומר זמין לא יהיה רב

40% מהעיסקה הולך לאלתא, מן הסתם עורקי תקשורת ותשתיות פענוח. זה יכול לאפשר שיבוש והאזנה, אך אני מניח שטורקיה יכולה ממילא להשיג זאת מאלינט. תשתית הפענוח מאפשרת הבנה של אופן הפעולה הישראלי, אבל זה מידע שדומה לו טורקיה מקבלת מנאטו. הרי גם נאטו אוספת מודיעין, מפענחת אותו ומתרגמת אותו לתקיפות כמעט-בזמן-אמת.
ישן 22-12-2011, 21:37
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
וכדאי לשאול גם את הכלה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני תמה על מי שמזדרז להביע..."

ראוי גם לזכור כי הטורקים עצמם ברבות הזמן לא גילו אהדה יתרה למערכת האלקרטו-אופטית הזאת ובשעתו נוצרו חיכוכים והאשמות כלפי אלביט/אלאופ. גם בכיוון ההפוך לא חסרו טענות ומענות.

בכל אופן מבחינה חוזית ומערכתית, הטורקים אינם לקוח קל כלל ועיקר. בהכללה - הם סוחרים ממולחים, ואנשי מקצוע טובים לא חסרים שם. בשנים האחרונות קיימת שם מגמה לחבור ולפתח טכנולוגיות מתקדמות באופן שיאפשר להם עצמאות לאחר מכן. מי שמכיר את דרישות ה- OFFSET של הטורקים למשל יודע כי זהו שדה מוקשים "דינמי" ובעייתי מאד.

ייתכן כי משה"בט בעקיפין "סייע" בביטול שני הפרויקטים למאזניה הכספיים של אלביט ו/או של אלתא.
ישן 22-12-2011, 18:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
משרד הביטחון ביטל עסקה עם צבא טורקיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "ישראל ביטלה מכירת מערכת מודיעין מתקדמת לטורקיה"

ישן 22-12-2011, 20:27
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עצמאי בשטח שמתחילה ב "[QUOTE=Lion_of_Zion]עשינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עצמאי בשטח
זה רק מראה על חוסר השיפוט שלהם וכמה שהם חסרי אחריות. מזל שהפעם התעשתו בזמן.
נראה לי שקצת נסחפת.
איך אמר משה דיין - "רק חמור לא משנה את דעתו".
מה גורם לך להניח שמדובר בחסרי שיפוט וחסרי אחריות? אם לא היו תנאים משתנים (שאולי אתה לא מודע להם) והערכות מצב מחודשות הייתי מודאג יותר.
אולי ההנחה הייתה שאנחנו לא הגורם היחיד שיכול לספק את המערכת ושלא שווה לגרום להתדרדרות נוספת בגלל זה, והמציאות השתנתה אם בגלל שמתחרינו במכירה יצאו מהתמונה ואם משום שאין יותר שמץ של יחסים לקלקל? זה לא תסריט אפשרי?

מלבד זאת, הטיעונים שהציבור העצמאי בשטח שומע הם לא בהכרח מה שנאמר בחדרי הישיבות ולא בהכרח השיקולים האמיתיים. יש שיקולים ואילוצים שמשפיעים על קבלת ההחלטות אבל לא תמיד מעוניינים לחשוף אותם לציבור, נניח עמדת ארה"ב שמועברת בצינורות לא לפרסום או גורמים בטורקיה שאנחנו במגעים איתם מתחת לאף של הממשל ושואפים לחזקם. אני לא יודע, ומניח שגם אתה לא.
לדעתי הקפיצה למסקנות אישיות מכוערות כלפי משהב"ט היא קצת נמהרת.
ישן 22-12-2011, 23:04
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
חידת שני העולמות...?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עצמאי בשטח שמתחילה ב "אני ממש לא חושב שנסחפתי. זה..."

קיים הבדל מהותי בין מידע המובא לידיעת הציבור לפעמים אף באופן מגמתי, לבין החלטות כבדות משקל בתוך המערכת. איש לא הפתיע כאן את התעשיות. לא כך עובדים הדברים.
מתקיימים דיונים רבים, משתפים את התעשיות בחלק מהדיונים, משמיעים ושומעים את דעתן (ולא מדובר כאן בחברות קטנות בעלות השפעה מזערית בנושאים כאלה). לבסוף מגיעים להחלטה, לפעמים טובה לפעמים טובה פחות. בכל מקרה התעשיות האלה יודעות מבעוד מועד לאן נושבת הרוח.

גם שינוי מגמה וחשיבה פנימיים אינם גחמא של פקיד זה או אחר, מנכ"ל זה או אחר, ואף שר כזה או שר אחר. לא בנושאים שכאלה ולא במקום שם עומדים שומרי סף בדמות שתי תעשיות ביטחוניות מהמובילות בארץ.

אכן נסחפת ב"שטח הפתוח" ידיד עצמאי.
ישן 28-12-2011, 10:58
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פרטים חדשים על המערכת האסורה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "משרד הביטחון ביטל עסקה עם צבא טורקיה"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר