לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום התנדבות! :) אתם מוזמנים לשתף חוויות, מידע על פעילויות וארגוני התנדבות וכמובן לשאול שאלות! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > התנדבות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2011, 12:56
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "דיון: סבסוד ע"י המדינה של עמותות מזון - פתרון?"

בשביל מה בדיוק?
הסופרים מגה,סופרסל ורמי לוי יכולים לדאוג לכל אותם אנשים שיש בעיה לאוכל,כאשר לרוב המוצרים יש תאריך מכירה אחרון ותאריך שימוש אחרון (לא אותו תאריך) וכל מוצר שעבר את תאריך מכירה שלו,אפשר לתרום במקום לזרוק אותו. כל מה שהם צריכים לעשות זה לשלוח את המובילים עם המזון לאותן עמותות מזון ויש לך אוכל לכולם. המדינה יכולה לעזור על ידי פחות מיסים על התרומה לאותם סופרים ומרכזי קניות.

יש כמובן מוצרים שהולכים למחזור וחוזרים כמוצרים אחרים של אוכל כמו לחם שהופך לפרורי לחם או הולכים לפח,כי אינם טובים יותר לאכילה,אבל אין הרבה כאלה מוצרים ואת הרוב אפשר לתרום בקלות למי שצריך את אותם מוצרי אוכל.

יותר מזה, תביט בסופר, כאשר אתה עושה קניות על המוצרים ואתה תראה מוצרים זהים עם תאריכים שונים שתאריך המכירה שלהם עוד לא עבר,כאשר החדשים לא בשורה הראשונה והמוצרים ה"ישנים" עם תאריך מכירה קצר יותר בדרך כלל בשורה הראשונה.
(רוב אנשים לא בודקים את התאריכים ולכן לא יודעים שיש מוצר יותר חדש זהה ליד)
הסופרים יכולים לתרום גם אותם על ידי הקלה במיסים מהממשלה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 20-04-2011 בשעה 13:07.
חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 13:13
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin מנהל marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה לא מבין נראה לי את הבעיה..."

הנה, אמרתי:
ציטוט:
אם המדינה היתה מוכנה לשלם גרושים לאותם רשתות מזון בכדי לקנות מהם את הסחורה שתוקפה עומד לפוג -
אז אולי היה אינטרס לרשתות למכור את המזון לתרומה עבור אותם נזקקים.

אתה מדבר על בעיה נקודתית של מזון שפג תוקפו - אני יכול להגיד לך שיש מפעלי מזון שכן תורמים את המזון שלהם,
חלקם לנזקקים, חלקם לחיילים ולשאר אוכלוסיות שישמחו לקבל אוכל..

זה לא מסובך לפתור את הבעיה הזו - או שהמדינה תשלם על כך או שעמותות המזון יקנו את אותו מזון בגרושים במקום שירכשו מוצרים חדשים במחיר מלא.

השאלה האמיתית היא מי אמור לדאוג לכך - המדינה או עמותות המזון?

חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 13:38
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה לא מבין נראה לי את הבעיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
....אלה מוצרים שהולכים לפח סתם ואפשר לאכול אותם ובמקום שיגיע מוביל אוכל ויקח אותם לפח שיקח אותם לעמותות מזון. אפשר לתת להם הקלות מס בתמורה במקום לקנות את אותם מוצרים.
למה ומדוע לעשות את זה כל כך קשה,כאשר הפיתרון פשוט?

מצטער, אבל עובדתית לא נכון.
כל רשתות השיווק ויתכן שגם חנוייות המכולת הקטנות, "מזדכות" אצל הספק על מוצרים פגי תוקף,
הספק לוקח את המוצרים האלה, ולפי הנחיית משרד הבריאות, משמיד אותם לפי הליך מסודר.

יש איסור מוחלט על מסירת/מכירת מוצרים אלו למאכל אדם.

מצד שני יש אולמות אירועים שמעבירים עודפי מזון לעמותות שונות.

חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 22:23
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אבל אשר, אנחנו דנים על כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
אבל אשר, אנחנו דנים על כך שמוצרים שתוקפם עומד לפוג - כלומר שהם עוד ראויים לאכילה ואין חשש בכך,
ייתרמו / יירכשו ע"י המדינה/ארגונים אחרים וייתרמו לאלו הזקוקים להם.

מין הסתם לא נסכן אנשים שגם כך נמצאים בקשיים ונוסיף על כך בעיה בריאותית.

תבקש להכנס פעם למה שנקרא "מחסן החזרות" של רשת שיווק כל שהיא, מנסייון, לא תרצה להאכיל כלב חולה עם "המזון" שנמצא שם.

הייתי במספר "ביקורות פתע" של משרד הבריאות ברשתות מזון (באנו כי היה חשש מאלימות, כפי שקרה במספר מקרים). גועל נפש, זבובים, חתולים, עכברים, וסרחון עד השמיים,
וכל זאת, כי "מזון מוחזר" לא נחשב רכוש של החנות, אלא של הספק (תנובה, שטראוס וכו').

עריכה---------------------

טיב טעם?....... זוכר?

חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 22:29

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אבל למה צריך להגיע לכך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marin
אבל למה צריך להגיע לכך שהמאפייה תידרש לתרום בעצמה את ה"שאריות" ושיהיו עמותות מזון -
הרי המדינה אמורה להיות אחראית לספק את כל הצורך של הנזקקים למזון.. דבר שלא מבוצע בפועל

שכן אם היה מבוצע, לא היה צורך בכל אותם ארגונים ומחזות כמו הזקנה המחטטת בפחי האשפה לא היו נראים במחוזותינו.

זה שהמדינה שלנו לא מתפקדת. כלל, בנושא העזרה לעמותות. זאת עובדה מצערת, אבל זאת עובדה.
לגבי מאפייות, המאפים שמוחזרים למאפייות, ברוב המקרים נמכרים למקומות כגון הסאפרי בר"ג, שם זה מעורבב עם עוד תוספות וניתן למאכל לבעלי חיים.
אגב, עוגות שלא נמכרו, מוחזרות למאפייה, נטחנות ומעורבבות עם שוקלד, וחוזרות למדפים בצורת רוגעלך. (אני מדבר על אריזות פגות תוקף שלא נפתחו כלל).

חזרה לפורום
ישן 29-04-2011, 10:15
  dogidog dogidog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.11
כמה עובדות מהתחום
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
מצטער, אבל עובדתית לא נכון.
כל רשתות השיווק ויתכן שגם חנוייות המכולת הקטנות, "מזדכות" אצל הספק על מוצרים פגי תוקף,
הספק לוקח את המוצרים האלה, ולפי הנחיית משרד הבריאות, משמיד אותם לפי הליך מסודר.

יש איסור מוחלט על מסירת/מכירת מוצרים אלו למאכל אדם.

מצד שני יש אולמות אירועים שמעבירים עודפי מזון לעמותות שונות.

1. חל איסור חוקי להעביר ללקוח כלשהו, נזקק או שאינו כזה, בתשלום או בחינם מזון שאינו ראוי למאכל, קרי - פג תוקף או שלא נשמרה שרשרת קירור ראויה.
2. כל הרשתות מזדכות על מוצרים בהתאם למדיניות הספק - לרוב נהלי הספק דורשים החזרה לפני תאריך התפוגה, בעיקר עקב סיבות תדמיתיות - כדי שלא יווצר מצב שהלקוח יקנה מוצר עם שבועיים-שלושה עד פקיעת התוקף וירגיש מרומה \ יאחסן את המוצר ויצרוך אותו לאחר התפוגה, יגלה קילקול ויתלונן.
3. ההחזרות נאספות אצל היצרן, והוא נוהג בו ע"פ הוראות החוק - מוצר פג תוקף מושמד והתהליך עובר תיעוד, חברות מסוימות נוהגות לתרום לעמותות המזון מוצרים בעלי תאריך תפוגה קצר (עד 10 ימים לפני פקיעה) תמורת התחייבות שהמוצרים יגיעו לשולחן הנזקק כשהם בתוקף (אם הנזקק בוחר לאפסן - בעיה שלו) רוב החברות הגדולות, תתפלאו, נוהגות לעשות זאת על בסיס יום-יומי.
4. תגמולים כספיים: החברה התורמת מרוויחה פעמיים: ראשית החזר מס בגובה התרומה, כ-36% מערך הכספי של המוצר - מחיר המכירה לקמעונאי, שזה מכסה כבר את רוב עלויות היצור, ובנוסף חוסכת את תהליך ההשמדה המורכב - שינוע, השמדה, תיעוד, פינוי...
5.הוצאת מזון טרי מבושל מאולמות - בעייתי, דורש רכב קירור ויכולת הובלה הגיינית, הגשה ללקוח תוך זמן קצר... בעייתי מאוד, בד"כ עוסקים בזה בתי התמחוי הגדולים. במקומות מסוימים טבחים הואשמו שבישלו מזון בכמויות גדולות מדי ע"מ שיוכלו לספק לעמותות.

שלא נזדקק.
חזרה לפורום
ישן 22-04-2011, 23:27

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "אני עובד בסופר וכשאני זורק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Block
אני עובד בסופר וכשאני זורק ירקות יש בחור שמגיע לאסוף את מה שאני זורק - מדובר בירקות ראויים למאכל. למרות זאת ההוראה היא לא לתת שום מוצר שנזרק לאף אחד גם הוא מטעם ארגון מוכר שמחלק אוכל לנזקקים. הסיבה היא שלא מוכנים לקחת אחריות על נזק כלשהו שיגרם כביכול ע"י צריכה של המוצרים האלה.

המדינה לא יכולה להתחמק מהאחריות הבסיסית שיש לה לעניים, במיוחד כמשדובר באוכל.
זה מצדד לראות שיש אנשים שאיכפת להם ומוכנים לתרום את זמנם כדי לעזור לשכבות החלשות, אך זה לא מונע מהדינה להעלים עין ולא לסייע לאותם נזקקים.

לגבי ירקות ופירות, הסיפור הוא אחר לגמרי, בגלל הבלאי הגבוהה, המדינייות החזרה היא שונה ואין "זיכוי" אצל הספק, למיטב ידיעתי, זאת גם הסיבה שלא גובים מע"מ על ירקות ופירות.

חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 23:36
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "יש הבדל בין עוני, לבין..."

מי זה "להם"? האם כל אחד שמתקשה ברכישת מזון צריך לדעתך לקבל שוברי מזון?
הגישה שלך יכולה להוביל לבטלה. היום כל אחד מנצל את ביטוח לאומי בשביל לקבל דמי אבטלה למרות שהוא יכול לעבוד.
שוברי מזון יהיו עוד כלי בידיהם של הבטלנים.

אני עם רומק. כלכלית צריך לתמוך בקשישים ואנשים שלא יכולים לעבוד. צעירים צריך לעודד לעבוד ולא לחפש את הדרך הקלה. מן הסתם זה לא פתרון פשוט, כי יש אנשים שעובדים ועדיין לא סוגרים את החודש. צריך פשוט לתמוך בהם מבחינה מקצועית. איך לבנות את סדר העדיפויות שלהם. ללמד אותם איך "לחיות נכון". כאמור, זאת העבודה של העו"סים, שלא מצליחים לעשות אותה כנראה בגלל התגמול העלוב, וכי הם בעצמם מתמודדים עם אותן הבעיות. גם בגלל הנטישה של המקצוע, אין מספיק כוח אדם והם לא מצליחים להגיע לכל האנשים שצריכים עזרה.
חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 23:53

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "מי זה "להם"? האם כל אחד..."

כעקרון אתה צודק.
אבל אני לא יודע מה המצב "התעסוקתי" שלך.
אבל. נכון להיות, אנשים בני 40, מתקשים מאד למצוא עבודה.
אני מכיר אנשים בקבוצת הגיל הזאת. מוכשרים, בריאים ועם מוטיבצייה מלאה. שאינם מצליחים למצוא עבודה ראויה.
ואני יודע, מיד תקום הצעקה, שיעבדו בכל עבודה.
זה לא נכון, יש אנשים בגילים האלה, שיש להם התחייבוייות ומשכנתאות. "וכל עבודה" = שכר מינימום.
ואז מתחילים לחפש פתרונות יצירתיים, מתחילים לאכול את מעט החסכונות שהצליחו לצבור, בסוף נשברים, יוצאים לחו"ל, ולהפתעתם הרבה, הכסף לא מתגלגל ברחובות, והמשבר הכלכלי העולמי עדין איתנו, ואז הם חוזרים. בלי כסף, בלי מוטבצייה, ונגררים למעגל העוני.
רק אצלי בבנין יש שני דיירים, אנשי הייטק לשעבר, שכבר מעל שנה לא עובדים, יש להם ילדים קטנים, יש משכנתא, ויש גם......... הורים שתומכים על חשבון הפנסיה שלהם.

ואלו בני הארבעים, מה עם אלו שיותר מבוגרים? הרבה יותר גרוע. וגם אליהם מתווספים יוצאי כוחות הביטחון, שגם להם צריך לדאוג.

הפתרון הוא ביצירת מקומות תעסוקה הולמים, זה משתלם למדינה יותר מהקצבאות שביטוח לאומי משלם לאנשים אלו.

חזרה לפורום
ישן 21-04-2011, 00:10
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "כעקרון אתה צודק. אבל אני לא..."

אני מסכים איתך. הדוגמאות שנתת הם אנשים שכן זקוקים לתמיכה, אבל חלוקת שוברי מזון או קצבאות זה לא פתרון. זה בבחינת לתת להם לאכול דג במקום ללמד אותם לדוג.
ציטוט:
הפתרון הוא ביצירת מקומות תעסוקה הולמים, זה משתלם למדינה יותר מהקצבאות שביטוח לאומי משלם לאנשים אלו.

אין ויכוח. זה מה שאני מנסה לטעון בין היתר

המצב התעסוקתי שלי - חייל, ואני חיי על גרושים. ההורים שלי גם כן בקושי מתפרנסים, אבל אני לא מצפה לקבל תמיכה כלכלית מהמדינה. אני מעדיף שישקיעו ביצירת מקומות תעסוקה כמו שאתה אומר. ואני מעדיף שידאגו לתנאים סוציאליים, חקיקת חוקים סוציאליים ואכיפתם, כי זה מה שמאפשר בסופו של דבר לאנשים כמו ההורים שלי לחסוך כסף וביום מן הימים לצאת לפנסיה מוקדמת ולא בגיל 60+, שזה לא גיל ששני ההורים שלי יוכלו לעבוד בו בעבודות שהם עובדים בהן היום.
חזרה לפורום
ישן 21-04-2011, 20:36
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "החינוך לפרנסה - או כפי שאמרת..."

במדינה הזאת יש מעט מאוד אנשים שרעבים ללחם. הרוב לא צריכים לקבל תמיכה כלכלית מהמדינה למזון. מעט האנשים, שרוב כספם הולך על תרופות וטיפולים רפואיים, בלאו הכי מקבלים קצבאות. אם אפשר לעזור להם יותר, אני בעד. כל שאר האנשים צריכים לבנות את סדר העדיפויות שלהם ולדעת על מה לוותר בשביל לקבל את תנאי המחייה הבסיסיים.

ציטוט:
בגדול אני מסכים לחלוטין עם כך שיש ללמד כיצד להשתכר ולחסוך לקראת היציאה לגמלאות בדיוק כדי להימנע מהמצב העצוב בו אדם נזקק לעמותות.

במקרה הזה דווקא אין צורך לחנך את האוכלסיה. מספיק שיאכפו את החוקים הסוציאליים שקיימים כיום בשביל לאפשר לאנשים להגיע לגיל פרישה בכבוד. כיום רוב החוקים האלה לא נאכפים, בגלל זה אנשים מגיעים לגיל פנסיה עם חובות, ללא חסכונות פנסיוניים ובעיות רפואיות, שנוצרות משום שלא אוכפים תנאים סוציאליים. גם הורדה של גיל הפנסיה יכולה לעזור באופן משמעותי. דווקא ההצלחה בחלק הזה טמונה בחקיקה ואכיפה.

לתת פתרון מיידי כמו תלושי מזון זה לא רעיון חכם, כי זה יכול ליצור תלות לא תקינה של האזרח במדינה. תלות שקשה להיפטר מימנה. דווקא תמיכה מהסוג הזה עדיף שתינתן ע"י עמותות מזון, כי אנשים מטבעם לא אוהבים להיות תלויים בחסדים. כשתמיכה כזאת מגיעה מצד המדינה, אנשים מתמכרים לזה וחיים כל חייהם על התמיכה הזאת גם אם יכולים להתמודד בלעדיה, כי זה לא נתפס מצידם כחסד.
חזרה לפורום
ישן 24-04-2011, 15:56
  dodge dodge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.07
Vani - אשריך שהוריך אינם זקוקים למנות האוכל המחולקות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אני מסכים איתך. הדוגמאות שנתת..."

היי
כנראה שאינך יודע מי הוא אותו קהל המקבל מנות אוכל חינם מהעמותות העוסקות בכך.
קהל היעד של אותן העמותות הוא קהל אשר אינו מסוגל לעבוד או שאינו מוצא עבודה בגלל גילו .
כל הכנסתם החודשים של הניזקקים מסתכם בכ-1500 ש"ח לחודש, תלוי במצבו כמובן. כל ניזקק המגיע לאחת מהעמותות חייב להציג אישור של עו"ס בנוסף להצגת מצבו בבנק. כן כן .הוא חייב להוכיח שקיצבת הביטוח הלאומי היא הכנסתו היחידה וזאת בנוסף לדברי העו"ס. רוב הניזקקים הם בני 70 + שלא להזכיר נכים וחולים אשר אינם מסוגלים לעבודה .
אינני יודע מאיזה איזור אתה בארץ, אבל אם אתה באיזור המרכז, נסה פעם לגשת באחד מימי חמישי בשבוע, לאיזור התעשיה בראשון לציון, למתחם "חונים קונים", עמותת "פיתחון לב", בחלק הצפוני של מגרש החנייה התחתון ואני מבטיח לך שליבך יחמץ למראה שתראה שם.אני התפעלתי במיוחד מאותם המתנדבים אשר עושים שם עבודת קודש ומצווה ענקית בתמיכתם ועזרתם לאותם ניזקקים .

נערך לאחרונה ע"י dodge בתאריך 24-04-2011 בשעה 15:59.
חזרה לפורום
ישן 20-04-2011, 23:22
  Vani Vani אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "..."

בלי להבין בכלכלה ובלי להתעמק בניתוח שהבאת, אני מנחש ניחוש פרוע שהתקציב הזה לא מספיק בשביל לכסות את כל תחומי הרווחה שדורשים טיפול. לדעתי, קודם כל, צריך להעלות את שכרם של העו"סים, שהם כוח האדם העיקרי שמטפל באנשים הללו. העלאת שכרם והעלאת המוטיבציה שלהם יכולים לשפר את היעילות שלהם וכנראה יחסכו הוצאות עתידיות על שירותי רווחה. בסופו של דבר הם אלה שעושים את הכל בשטח.

מה שכן מרגיע, זה לראות שמשנה לשנה עולה התקציב של המשרד. השאלה אם זו מגמת עליה חיובית ביחס למשרדים ותיקים אחרים, או שהתקציב של המשרדים האחרים עולה ביחס יותר גבוהה באופן משמעותי, ואז בעצם לא עשינו בזה שום דבר.

כמו כן, אני חושב שיהיה יותר מועיל לבחון את מה שעשה משרד הרווחה עד עכשיו. איך הוא עשה את זה? האם היתה מגמת שיפור בתחום שבו השקיעו? אם כן, מה מגמת השיפור מבחינה כמותית?

אני לא רואה טעם להניע את הממשלה בתחומי הרווחה לפני שאנחנו רואים מה בכלל הם עשו עד עכשיו, אחרת סתם יושקע בהם עוד כסף לשווא. לעניות דעתי זה סתם עוד משרד שכרגע קיים ליופי.
חזרה לפורום
ישן 24-04-2011, 15:40
  dodge dodge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.07
על המדינה לטפל באותם ניזקקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "דיון: סבסוד ע"י המדינה של עמותות מזון - פתרון?"

היי
על המדינה לטפל באותם הניזקקים. אבל נבחרי העם דואגים קודם כל לעצמם, כל אותם ניזקקים אינם בסדר העדיפות של אף אחד מחברי הכנסת.
הפיתרונות שהועלו כאן מיושמים פחות או יותר על ידי כל אותן עמותות ברוכות, אשר קמו לאחר החלטתן לדאוג לניזקקים, בהתאם להפנייתם על ידי מחלקות הרווחה ברשויות לאותן העמותות. וכל אותם תורמים אשר תרומתם בהחלט גדולה ומכובדת, מקבלים זיכוי ממס ההכנסה על חלק מהסכומים או מהמזון שתרמו למרות שלא אחת המזון שנתרם כבר חלף תוקפו אך עדיין ראוי לשימוש.
ראיתי פעם חלוקת מזון של אחת מהעמותות הגדולות והותיקות האלה , האמינו לי שזה בהחלט לא מחזה מלבב. המוני ניזקקים בסדר גודל של מאות מחכים בתור משעות הבוקר המוקדמות ומקבלים מצרכים שממש מתחילים להירקב בגלל שאין לעמותות האלה מקררים או ציוד מתאים לשמירת המזון בצורה האופטימלית או המתקרבת לאופטימלית.
הלב נקרע לראות את המחזות האלה,לכן העמותות האלה באמת ראויות לכל תמיכה ועזרה רק חבל שחברי הכנסת אינם בין התומכים בהן וכאילו מזלזלים בציבור הניזקקים , הרי אי אפשר שנבחר ציבור יתעלם מעובדה כואבת זו, רק לפני הבחירות יגיעו לעמותות ויגידו שגם להם כואב לראות מחזות כאלה

dodge
חזרה לפורום
ישן 26-04-2011, 06:05
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
יש כאן רעיונות טובים אבל מפספסים את העיקר
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "אז אולי הפתרון הוא לא..."

אהלן
הועלו כאן רעיונות לא רעים אבל גםברעיון שתיהיינה עמותות אשר העו"ס מפנים את הניזקקים והעמותות
תחלקנה את מנות האוכל.
רק כנראה המגיבים כאן לא מודעים לזה שהעמותות מבוססות על "שנור". הן צריכות להתחנן לתרומות ולשמחתי יש תורמים לא מעטים, רק שהתרומות גם אינן מספיקות. ולראייה המזון המגיע לידי הניזקקים. כפי שכבר נאמר כאן, המזון אינו "בריא" במיוחד בגלל תפוגת תוקפו ואיכותו בהתאם לכך.
כך שאם יש כבר עמותות העושות עבודת קודש מין הראוי הוא שהמזון יהיה ראוי ומכובד .
נכון שישנם תורמים "המנדבים" מוצרי מזון לא באיכות של סופר מרקט שכונתי, אבל מצד שני אותם תורמים מקבלים החזרי מס על תרומתם שהיא במילא תוך שעות היתה מופנת למיזבלה האיזורית וכך יצא הפסדם בשכרם. לטעמי, כאשר העמותות עוסקות "בשנור" זה לא ראוי ועל הממשלה לדאוג לפחות שלעמותות העושות מלאכתן בעיקר על יד מתנדבים המנדבים מזמנם וממירצם בדאגתם לניזקקים, יהיה מזון באיכות פחות או יותר נורמלית ובהרבה טובה יותר מהנמצא בפחי האשפה שבשווקים . אחרי הכל מקיצבה של 1500 ש"ח לחודש ומהוצאות של מאות שקלים לחודש רק עבור תרופות שהרי ברור הוא שאותם ניזקקים אינם בקו הבריאות ולכן על הממשלה לדאוג לתקציבים גבוהים יותר לאותן העמותות.

חג מימונה שמח לכל עם ישראל תירבכו ותיסעדו
illi
חזרה לפורום
ישן 26-04-2011, 10:06
  נתי נוישטיין נתי נוישטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.11
יש כאלה ויש כאלה

תאמין לי אתה מעלה כאן בעיה שקיימת מראשית הימים זה ממש בין הפטיש לסדן
מצד אחד המדינה צריכה לדאוג לאנשים בשכבות החלשות אך לא עושה זאת בפועל
מצד שניהעמותות האלה מקבלים מימון ובאמת עושות עבודת קודש אבל זה לא פותר את הבעיה רק מחריף אותה
במקום למצוא פתרון ולתת כלים לשכבות החלשות יותר פותחים להם דלת יותר גדולה עם עמותות שצצות כל שני וחמישי שהמנהלים שלהם מקבלים סכומי עתק במשכורות
כמה פעמים שמענו על מקרים כאלה
חשוב לי לציין כי ישנן עמותות שעושות באמת עבודת קודש ודבריי אינם מכוונים אליהם בשום צורה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:19

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר