לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2011, 12:41
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "שלכת אמת"

שלום סיון,

שיר נחמד מאוד, מינמלזם לא רע.
אישית התקשתי בחלק מהביתים למצוא משמעות או לקשר אותם אחד לשני (המנימלזם פוגע במידע שהקורא מקבל) אומנם אני חושב שאם אחרי קריא מסתכלים על הטקסט מהסוף להתחלה, חלק כזה או אחר מתבהר.

הערות לגבי שימוש באמצעים אמונתיים בצורה שגויה:
למשל בבית האחרון:

אני אוהבת
לשתוק בתוך ים
המילים שאת.

ים המילים הם שתי מילים נרדפות, האמצעי האמונתי של הפסיחה הוא משומש למשפטים ולא לצמד מילים.
ומטרתו היא ליצור מתח - בעת שפה יצרת התבלבלות אצל הקורא (ים של מים? ים של אהבה?)

לכן כתיבה נכונה תהיה:

אני אוהבת
לשתוק בתוך
ים המילים שאת.

---------------

פה חסרה למשל ו' החיבור:

רצה אל תוכי
ונבלעת. מתנשמת
יורֶה מפתיע.

-----------------------------------------

מעבר להערות שיר מקסים,
יום טוב,
אמיל.
חזרה לפורום
ישן 22-05-2011, 17:50
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ההערות שלך אולי במקומן טכנית,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
ההערות שלך אולי במקומן טכנית, אבל ההחלטות שלי לשים מילים מסוימות במקומות מסוימים נובעים מחשיבה ולא מטעות.

אני יודע - מה שבמילים אחרות אפשר לקרוא שימוש לא נכון.

למיקום המילה "ים" כפי שהיא ולא לצד הסמיכות שלה, יש משמעות עבורי. זה אמנם מבלבל- אבל מי אמר שלא צריך לבלבל את הקורא?

זאת לא הייתה הבעיה (הבילבול) אלא שלא מבינים למה התכוונת בדיוק (אפילו אם תשאירי את זה איך שכתבת) רק לך ולמי שמכיר את המשמעות זה מובן.
עצתי אם את דבוקה לעשות כך, יש להשתמש בטכניקה \ נוסח (אפילו אישי משלך) לא כזה שיבהיר את המשמעות - אלא מה שישכתב את זה נכון ובכול זאת ישמור על הרעיון המקורי.

לגבי ו' החיבור- לא ברור לי על סמך מה חשבת שחסרה. היתה פה החלטה מדויקת שלא לשים ו' חיבור. זה נכון יותר מבחינת משקל, זרימת השיר והדינמיות בעלילתו.

הסיבה לו' החיבור היא - המשפט שכתכת אותו הוא משפט מחובר, אולי לא שמת פסיק אבל יש בו צורך בכול זאת. ועל מנת לחבר בין שני משפטים מבחינה דקדוקית צריך לשיום את ו' החיבור.

אם בכול זאת את רוצה להשאיר את זה כך: עליך לשים נקודה בסוף המשפט הראשון כך ששני המשפטים יופרדו ולא יהיה צורך בו'.

לא תמיד חייבים להצמד לכללי לשון. זה היופי בכתיבה.

ציטוט:
לא תמיד חייבים להצמד לכללי לשון. זה היופי בכתיבה.

דעתך שאני חולק עליה ממש - אומנם אני לא אתווכח איתך: זכותך לאהוב מה שאת רוצה.
ואני חושב שמה שאמרת הוא: שלמשורר מותר להשתמש לעוות מילה כזאת או אחרת על מנת לשמור על המשקל.
אומנם זה ידוע (ולא אני שאומר את זה - אלא מי שנתן את הזכות למשורר): המשורר שמתמש בזה - נחשב משורר חלש \ שיר חלש.

אני לא מנסה להעליב באמרי זאת - אלא להבהיר לך שמא שאת אומרת הוא משהו אחר לגמרי.

יום טוב.
אמיל.
חזרה לפורום
ישן 27-05-2011, 16:54
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "שלכת אמת"

שיר נהדר, סיוון.
מה שאני אוהב בשירים מינימליסטיים זה שהם צריכים להיות מאוד מדויקים, כל מילה חייבת להתאים בול, כדי להכניס את הקורא למצב רוח ולרעיון המתאים.
זה סגנון שירה מאוד מתאגר ומעניין, ולא הרבה מצליחים להעביר אותו בצורה טובה.
תחילת השיר הייתה קצת מפוספת מהבחינה הזו, כשהבתים קצת קשורים אחד לשני (לתפיסתי, כדי לחבר קורא לכתיבה מינימאליסטית צריך שהחלקים יהיו שונים והמעברים חדים מאוד, אבל עם תמה מקשרת) וזה קצת פוגעה במשיכה, אבל הבתים האחרונים מפצים על זה.
הבית האחרון פנטסטי.
תמיד שמח לקרוא דברים שלך, ומחכה לעוד. אגב, חשבת אולי לנסות לכתוב על דברים שלא קשורים באהבה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר