לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2011, 01:13
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
תע"א מכרה מערכות "ברק 8" ב-2 מיליארד דולר

המערכת מותקנת בים או ביבשה ונותנת הגנה מפני מטוסים, מסוקים וטילי שיוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
בכיר בתע"א: יש כאן פריצת דרך עולמית בתחום שיתוף הפעולה המערכתי

התעשיה האוירית מכרה מערכות הגנה אווירית מדגם "ברק 8" בשווי של 2 מיליארד דולר. המערכות יסופקו במהלך חמש-שש השנים הבאות. כך מגלה (ב', 23.5.11) מקור בכיר בתע"א.

"ברק 8" היא מערכת הניתנת להתקנה בים וביבשה, והיא מיועדת בעיקר להגנת מפני מטוסים, מסוקים, טילים ממטוסים וטילי שיוט. מבחינה טכנולוגית ביכולתה לספק הגנה גם מפני טילים בליסטיים, אך אין זה ייעודה העיקרי.

עשרות ק"מ מיחידת הבקרה

המערכת כוללת מכ"ם מתוחכם המעניק כיסוי של 360 מעלות, ומערך בקרה שלדברי הבכיר מהווה "פריצת דרך עולמית בשיתוף פעולה מערכתי". מערך זה מאפשר לחבר מספר ספינות או מספר סוללות יבשתיות ולנהל אותן במשותף, בעוד במערכות הנוכחיות פועלת כל ספינה/סוללה בפני עצמה. משמעות הדבר היא, שניתן לאתר את האיום ביחידה אחת, לתת את פקודת הירי מיחידה שנייה ולבצע אותה מיחידה שלישית.

"בתצורה היבשתית, המערכת הזאת למעשה מפרקת את יחידת הטילים הקלאסית, שאותה ניתן היה לגלות בקלות יחסית", אמר הבכיר. לדבריו, היא מאפשרת פריסה של משגרי הגנה אווירית במרחק של עשרות ק"מ מיחידת הבקרה, וגם להחליף במהירות את עמדת הפיקוד אם זו נפגעת.

כל משגר כולל שמונה טילים, וניתן לחבר כל יחידת שליטה למספר מירבי של שישה משגרים. המערכות שנמכרו עד היום, ללקוחות זרים ולחיל הים הישראלי, מכסות מה שמכונה "טווח ארוך". תע"א מפתחת גם מערכת ל"טווח מורחב", שיהיה כמעט כפול מהטווח הנוכחי. הטיל כולל ראש ביות מתוחכם, המסייע לטפל בריבוי מטרות, ואילו הראש הקרבי מופעל בקרבת המטרה ומשמיד אותה (ולא באמצעות יירוט ישיר שלה).

כל המערכות שנמכרו עדיין אינן מבצעיות, ובתע"א צופים ש"ברק 8" יהיה מבצעי בשנה הבאה - דחייה מסוימת בלוח הזמנים המקורי. בתשובה לשאלה לאיזה טיל קיים ניתן להשוות את "ברק 8" אמר הבכיר, כי מדובר בצירוף של מספר תכונות ולכן אי-אפשר להשוות אותו ספציפית לשום טיל אחר הקיים כיום.

הבכיר נשאל גם לגבי עלות המיירט - מצב בו עלותו של מיירט האיום גבוהה עשרות מונים מזו של האיום. הוא סירב להתייחס לנתונים מפורשים ורק אמר, כי ביחס למערכות אחרות - עלות המיירט של "ברק 8" טובה ו"המערכת עצמה מוצעת במחירים סבירים מאוד מבחינת הלקוחות".

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-268949-00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2011, 22:07
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.]ממש לא נכון. מנוע..."

מנוע רב פולסי הוא מנוע בו ההודף מחולק למספר סיגמנטים, כאשר בין הסיגמנטים יש מחיצה עמידה לתנאי פנים תא הבערה, אשר נפרצת עם פקודה.
לכל סיגמנט יש מערכת הצתה נפרדת.
כל המנוע הוא מבנה אחד עם נחיר אחד (בניגוד לרב שלבי).
זה נותן למנוע הודף מוצק יכולת (לפחות חלקית) שהייתה עד היום רק למנוע הודף נוזלי - הדלקה וכיבוי של המנוע.

מנוע כזה מגדיל את יכולת התמרון של הטיל כי אתה יכול לדאוג שבזמן התמרון הסופי שלך המנוע יפעל - מה שמגדיל את יכולת התמרון של הטיל.
הדלקת הפולסים נעשת לפי מספר שיקולים כגון טווח, יכול תמרון סופית וזמן הגעה מינימאלי למטרה.

ראה הסבר וסרט מהאתר של Bayern Chemie (משום מה הווידיאו לא עובד אצלי. פעם הוא עבד):
http://www.bayern-chemie.com/double_pulse_motor.htm
ישן 24-05-2011, 20:58
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
אני אנסה לענות ע"ב מה שאני יודע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ומה באשר להצעה שלי למערכת..."

א) לברק יש מנוע קונוונציונלי שמאפשר תימרון פשוט לא באותה מהירות
ב) הטילים מספיק דומים ביכולות שלהם שאין סיבה להחזיק שני מערכים מקבילים ביבשה אפילו המשגרים שלהם שונים לברק יש משגר אנכי ואילו "קלע דויד משוגר כמו רקטה ארטילרית (בזוית)
בקיצור לא שווה את הטירחה
( יש גבולות לסד"כ מערך הנ"מ אפילו בגירסאתו החדשה והמשופרת )
ג) בתו"ל ח"א הטיפול במטוסי אוייב וטילי שיוט מוטל בעיקר על מטוסי הקרב של צה"ל
מערך הנ"מ רק מטפל ב"דליפות" ולכן היכולות של "קלע דויד מספיקות בהחלט
מה שבאמת חשוב הוא לסגור את הפינה של הסקאדים הזילזלים ושאר מרעין בישין שאין מולם תשובה מלבדו .

ישן 24-05-2011, 21:34
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הכוונה שלי הייתה שיהיו באותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
הכוונה שלי הייתה שיהיו באותה סוללה משגרים של קלע דוד ומשגרים של ברק 8 מוגדל טווח (מן הסתם אין בעיה עם העובדה שחלק משוגרים אנכית וחלק לא אם לא מדובר בהכנסתם לאותו משגר אלא רק בשילובם באותה סוללה - פה יש מן הסתם עניינים של אינטגרציה אבל אני מניח שזה אפשרי יש יש בכך צורך).

אם רוצים להשתמש גם ב"ברק-8" קרקעי וגם ב"קלע דוד" אין שום הכרח לשלב אותם פיזית באותה הסוללה. כל מערך ההגנ"א אמור (או לפחות כך אני מקווה) לפעול באופן מקושר ומשותף, ולכן המיקום הפיזי לא משחק תפקיד, במיוחד אם מדובר בטילים לטווח ארוך.

ציטוט:
לעצם העניין אם נכונים דבריך אני מסיק שאין שום יתרון בברק 8 מוגדל הטווח במתאר קרקעי על פני קלע דוד?

למערכות הללו יעדים שונים, לכן לא יהיה נכון להשוות את הטווחים שלהם. "קלע דוד" פותחה כמערכת נגד טילים בליסטיים, ובאופן משני נגד מטוסים. "ברק-8" היא מערכת נגד מטוסים ונגד טילי שיוט, ולא נגד טילים בליסטיים (אולי באופן משני בעתיד). המערכת של צה"ל המשמשת להגנה נגד מטוסים היא "פטריוט" עם טילי PAC-2 שהם בעלי טווח של כ-160 ק"ם.

ישן 24-05-2011, 16:00
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "תע"א מכרה מערכות "ברק 8" ב-2 מיליארד דולר"

כל כמה זמן הידיעה הזאת חוזרת על עצמה שוב ושוב.

ציטוט:
"ברק 8" היא מערכת הניתנת להתקנה בים וביבשה

בינתיים מפתחים רק את הגירסה הימית, להבנתי.

ציטוט:
המערכת כוללת מכ"ם מתוחכם המעניק כיסוי של 360 מעלות,

יעני MF-STAR.

ציטוט:
ומערך בקרה שלדברי הבכיר מהווה "פריצת דרך עולמית בשיתוף פעולה מערכתי". מערך זה מאפשר לחבר מספר ספינות או מספר סוללות יבשתיות ולנהל אותן במשותף, בעוד במערכות הנוכחיות פועלת כל ספינה/סוללה בפני עצמה.

גם בארץ אוהבים לדבר על פריצות ו"לראשונה בעולם". בפועל כבר הרבה זמן קיימות מערכות הפועלות ברשת ולא באופן עצמאי.

ציטוט:
המערכות שנמכרו עד היום, ללקוחות זרים ולחיל הים הישראלי, מכסות מה שמכונה "טווח ארוך"

לא ללקוחות אלא ללקוח אחד בודד - הודו, שהיא השותף לפיתוח. כלומר זאת אפילו לא מערכת ישראלית טהורה.

70 ק"מ +\- זה לא ממש "טווח ארוך", יותר כמו טווח בינוני, לפי מה שנהוג בעולם.

ציטוט:
תע"א מפתחת גם מערכת ל"טווח מורחב", שיהיה כמעט כפול מהטווח הנוכחי.

זה כבר יהיה טווח ארוך.

ציטוט:
הטיל כולל ראש ביות מתוחכם, המסייע לטפל בריבוי מטרות

כלומר רב"ת מכ"ם אקטיבי שמאפשר לנהוג ב"שגר ושכח", ולא מצריך מכמ"י בק"ש יעודיים.

ציטוט:
ואילו הראש הקרבי מופעל בקרבת המטרה ומשמיד אותה (ולא באמצעות יירוט ישיר שלה).

כלומר הטיל לא ממש מתאים ליירוט טילים בליסטיים.

ציטוט:
כל המערכות שנמכרו עדיין אינן מבצעיות

אין עדיין מערכות למכור כי הפיתוח לא הסתיים.

ציטוט:
בתשובה לשאלה לאיזה טיל קיים ניתן להשוות את "ברק 8" אמר הבכיר, כי מדובר בצירוף של מספר תכונות ולכן אי-אפשר להשוות אותו ספציפית לשום טיל אחר הקיים כיום.

ספיציפית אי אפשר אבל באופן כללי אפשר. למשל Aster-30 הירופאי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר