לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2011, 13:35
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מבולבל "לידה זה כואב - ולכן אני לא מתכוונת ללדת"

לידה זה כואב - ולכן אני לא מתכוונת ללדת

העובדה ששירלי פרקש, אישה פורייה שאוהבת ילדים, החליטה שהיא לא מעוניינת ללדת - מעצבנת
המון אנשים. עכשיו היא מדברת יחד עם העיתונאית פליאה קטנר ועם יולדות אחרות על טראומות, צלקות
נפשיות וכל מה שהאימהות שלנו הסתירו מפנינו

מאז ומתמיד אהבתי ילדים. גורי אדם או גורי חיות, העיקר שיהיו גורים. כל תינוק ברחוב ממיס את לבי,
ואני שמחה להיות אמא מחליפה לכל מי שזקוק לה. כלב, חתול, תוכי, קיפוד, או הילד של השכן ממול -
זה לא משנה לי.

באופן מפתיע, ולמרות שכמו כולם גם אני חולמת על אהבה טובה וזוגיות לא הורסת, המחשבה ללדת
ילד לא עלתה בי אלא בזמנים שבהם הייתי מאוהבת (מזימה ביולוגית גאונית של הטבע?). לשנייה אחת
בנצח דמיינתי את עיניו של אהובי בעיני התינוק שלי... ופוף! זה עבר

לא עבדו עלי גם האיומים של השעון הביולוגי. שיתקתק. שיהיה לו לבריאות. לא מפחדת. אני מכירה באופן
אישי לפחות חמש נשים בנות 45-43 שילדו לראשונה, באופן טבעי, ללא טיפולי הפריה קשים ומתישים.
אני יודעת שאם ארצה להיות אמא, אני אהיה, עם או בלי ללדת.

ככה, אימהות יקרות, לא בונים חומה

בגיל 22 מצאתי את עצמי במסדרונות בית החולים במסגרת ביקור חולים כלשהו, כשלפתע נשמעה
מחדר סמוך צרחה מחרידה.

זו הייתה צרחת כאב איומה, כאילו מופתעת מעוצמתה שלה. כל גופי סמר. קול של גבר, שקול, כמעט
משועמם, אמר "תפסיקי לצרוח, תני לעבוד", ואני קפאתי על מקומי. עד היום, עשרים שנה אחרי, אני
עדיין תוהה על עוצמתו של כאב שיכול היה לגרום לאימה שכזו.

הייתי ליד חדר לידה, כמובן. מזועזעת, שיתפתי בהרגשתי נשים אחרות. אף אחת לא הופתעה. "אז
מה חשבת שזה, פיקניק?", שאלו אותי. ביקשתי שיפרטו אבל נתקלתי בקשר שתיקה. רק אחת לחשה,
כשאף אחת לא שמעה: "את לא חייבת".

להמשך הכתבה בוויינט

אני אישית מאסתי בלנסות להבין את הנשים האלה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2011, 14:06
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]דווקא לא כי..."

שחקניות,מנהלות בנקים וכו... בקיצור נשים מהעשירון העליון שמעדיפות עוד כמה חודשי עבודה בבנק או פסל ביד ולא להביא ילד משלהן לעולם וחלק מהן שכן הביאו ילד משלהן לעולם דרך הגוף שלהן לא לוקחות חופשת לידה בכלל,כי העבודה חשובה יותר או בגלל פגיעה במראה של החזה.
עשו על זה מחקר באחת התוכניות והתופעה גודלת עם הזמן וזה לא מצחיק בכלל,כאשר אימא לא נותנת לילד שלה חלב אם שאין לו תחליף ובוחרת בעבודה במקום להניק את הילד שלה.

בקיצור התופעה הזאת פסולה מהיסוד ולמעשה אלה הדברים היחידים שהגבר לא יכול לעשות למען הילדים שלו שזה להביא אותם לעולם או להניק אותם עם חלב משלו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-05-2011, 19:59

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "מצטערת, אבל לא."

זה קיים את פשוט לא רואה את זה מספיק עדיין ודווקא נשים עם שכר גבוה במשפחה שאין להן בעיה לשבת קצת בבית עם חופשת לידה ומקום עבודה שמור ב 100% אחרי החופשה בוחרות לא לעשות את זה. את יודעת במקום זה מה הן עושות? מביאות אישה אחרת שתיתן לילד טיפול או להורים בדרך כלל. יש גם מקרים שהבעל נשאר בבית במקום האישה עם חופשת לידה שזה כבר בכלל לא ברור,אם האימא בריאה.

את יודעת סבתא שלי אולי לא הבינה את העולם של היום,אבל היא הייתה משלמת לנשים אחרות כמו רוב הנשים מהמשפחה שלה דאז לנשים אחרות,אם לא היה לה מספיק חלב אם לתת לילדים שלה וכן היא חזרה גם לעבוד אחרי כל חופשת לידה. אין לי בעיה עם אישה שרוצה קרירה ולא להיות בבית עם הילדים,אבל האישה צריכה להיות בבית בחופשת לידה כל עוד הילד צריך את אימא שלו וזה הא-ב של משפחה תקינה בסופו של דבר.
אני מכיר נשים שיש להן קרירה,אבל ידעו להביא את הילדים לעולם עם הבעל,להניק את הילד ולהיות עם הילד כל החופשת לידה ולהן יש לי הרבה יותר כבוד, כי ככה צריכה להיות אימא עם קרירה או בלי קרירה.

על אלה שבוחרות לאמץ במקום להביא שכן יכולות להכנס להריון וללדת זה כבר סיפור אחר וגם זה קיים,אבל אליהן אין לי כבוד בכלל,כי יש נשים עקרות שיעשו הכל להתחלף איתן בשביל להביא ילד לעולם משלהן.

ולבחור מעליך אני לא אגיב אפילו לדברים שלו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-05-2011, 20:58
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "זה קיים את פשוט לא רואה את זה..."

א. מה ששרוקי אמר.
ב. "יש גם מקרים שהבעל נשאר בבית במקום האישה עם חופשת לידה שזה כבר בכלל לא ברור,אם האימא בריאה."
סליחה!?!?!? (וואו, עכשיו ממש עצבנת אותי.) לא ברור??? למה האמא היא יותר הורה מהאבא?!
האמא צריכה יותר לטפל מאשר האבא?? למה? כי היא ילדה את הילד?? מה זו החוצפה הזו?
מה זה במקום?! חובת ההורים (שניהם) לטפל בילד שהם החליטו להביא לעולם. לאמא אין יותר
אחריות מאשר לאבא בעניין גידול הילד. זה שככה נהוג לעשות (או היה נהוג), זה לא אומר שזה מה שנכון.
יש מלא דברים שהיו נוהגים לעשות והם לא נכונים והם השתנו עם השנים. מה שאתה מתאר כרגע
זה חוסר שוויון זכויות בין הגבר לאשה, אז שקול את מילותייך.
היום האשה עושה הכל כמו הגבר וזכותה המלאה ליצור לעצמה קריירה כמו שגברים נהגו לעשות
עד היום. ואף אחד לא ימנע ממנה לעשות זאת.
"אשה צריכה" - אשה לא צריכה כלום! ואתה לא תחליט על זה. אם ההורים החליטו שהגבר זה שיגדל
את הילד - זו החלטה שלהם ואתה בטח לא צריך להחליט שזה לא נכון.
שום א-ב ושום נעליים.

אני לא בטוחה אם עשית את זה במודע או לא, אבל יצאת שוביניסט מושלם, וזה = גועל נפש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-05-2011, 00:05
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "א. מה ששרוקי אמר. ב. "יש גם..."

אוי תרגעי עם הטענות של השוביניזם...

אני חושב שלינוקס מקשקש שטויות שאין לו שום הצדקה או ביסוס או הבנה לגביהן, אבל דווקא לגבי הטיפול בתינוק בשבועות הראשונים לחייו הוא צודק. לאו דווקא לגבי הנקה, אבל באופן כללי הוא צודק. אין מה לעשות, אנחנו לא ממש יודעים מה לעשות עם ילודים(לא ילדים) והאינסטינקט פחות מובנה בנו, מאשר בכן ובאמהות שלכן. זה סדר הדברים ביקום וטענות על שוביניזם לא יעזרו לך לשנות את זה.
אני באמת מאמין בשיווין עקרוני בין גברים לנשים. שימי לב למילה עקרוני. אבל אין מה לעשות שמבחינת ברירת מחדל נשים בד"כ יותר קרובות לגידול וטיפול בילדים, וגברים נמשכים קרובים יותר לפרנסה ולבטחון. זה לא אומר שהאחריות על התא המשפחתי היא לא שווה...

ולא יעזור כמה תטעני כנגד, אשה שבחרה להביא ילד לעולם, למשך מספר מסויים של שבועות סביב לידתו של התינוק, תצטרך לוותר על כל הדברים האחרים בחייה, ולהקדיש את עצמה לילד... מה שד"א יפיל את הדאגה לה, ולכל המסביב באופן טבעי על בעלה...

----
ד"א
אין פה שום קשר לשוויון זכויות...
או למה אשה יכולה או לא יכולה לעשות...
להפך, נשים יכולות לעשות יותר מגברים, הן יכולות להביא בני אדם חדשים לעולם, מה לעשות שיש לזה מחיר...

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 25-05-2011 בשעה 00:08.
ישן 25-05-2011, 17:30

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "א. מה ששרוקי אמר. ב. "יש גם..."

הסבר...
קודם לך טלי
ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
ב. "יש גם מקרים שהבעל נשאר בבית במקום האישה עם חופשת לידה שזה כבר בכלל לא ברור,אם האימא בריאה."
סליחה!?!?!? (וואו, עכשיו ממש עצבנת אותי.) לא ברור??? למה האמא היא יותר הורה מהאבא?!
האמא צריכה יותר לטפל מאשר האבא?? למה? כי היא ילדה את הילד?? מה זו החוצפה הזו?
מה זה במקום?! חובת ההורים (שניהם) לטפל בילד שהם החליטו להביא לעולם. לאמא אין יותר
אחריות מאשר לאבא בעניין גידול הילד. זה שככה נהוג לעשות (או היה נהוג), זה לא אומר שזה מה שנכון.
יש מלא דברים שהיו נוהגים לעשות והם לא נכונים והם השתנו עם השנים. מה שאתה מתאר כרגע
זה חוסר שוויון זכויות בין הגבר לאשה, אז שקול את מילותייך.
היום האשה עושה הכל כמו הגבר וזכותה המלאה ליצור לעצמה קריירה כמו שגברים נהגו לעשות
עד היום. ואף אחד לא ימנע ממנה לעשות זאת.
"אשה צריכה" - אשה לא צריכה כלום! ואתה לא תחליט על זה. אם ההורים החליטו שהגבר זה שיגדל
את הילד - זו החלטה שלהם ואתה בטח לא צריך להחליט שזה לא נכון.
שום א-ב ושום נעליים.

הבנת אותי לא נכון טלי ואמרתי את בהודעות הקודמות.
לאישה מגיע קרירה משלה,אם היא בוחרת,אבל חופשת לידה מיועדת לאישה בלבד,כי לאישה יש חלב אם שאין לו תחליף עדיין לילד. אם אישה יולדת, יש לה זכות לחופשת לידה לפי חוק ומקום העבודה שלה שמור לפי חוק ולכן אין סכנה לקרירה שלה ולכן כן האישה צריכה להיות בבית בזמן החופשת לידה. האבא יכול לעזור לאימא בהחלט בשלב הראשון של הילד שלו ושל האימא, אבל כל עוד הילד בשלב הראשון של החיים האימא צריכה להיות בבית עם הילד,כי האבא לא יכול להחליף את האימא בשלב הזה. אחרי שהחופשת לידה נגמרת כמובן שהאבא צריך לקחת יותר חלק בטיפול הילד,אבל אל תוציאי אותי שוביניסט כלפי נשים,כי אני בעד שנשים יהיו בשוק העבודה.

לא אמרתי בשום שלב שנשים צריכות להיות בבית,אבל כן אמרתי שבחופשת הלידה האישה צריכה להיות בבית עם הילד ולא בעבודה זה הכל.

ל shruki
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
במידה ולא הבנת, איש לא טען שהתופעה לא קיימת, אתה פשוט טענת שנשים כאלו הן הרוב. וזה ממש לא נכון.

לא אמרתי שהתופעה היא הרוב כיום,אבל אמרתי שהיא קיימת וגודלת.
קח למשל את ג'יזל שבחרה קרירה על חשבון להניק את הילד שלה,כי זה יכול לפגוע לה בקרירה ואחרי זה אמרה שנשים כן צריכות להניק את הילד שלהן ובארץ יש מנהלת בנק בכירה שעשתה דבר דומה או נשות קרירה אחרות שבחרו לאמץ ילד במקום להביא לעולם בעצמן שלא היו עקרות והיו יכולות להביא ילד.

אמרתי באופן ברור איפה הבעיה שזה אצל נשות קרירה,אבל לא אמרתי שרוב נשות הקרירה עושות את זה ידידי הטוב אלא חלק קטן מהן ושהתופעה גודלת במגזר הזה עם השנים.
רוב הנשים כולל נשות הקרירה עדיין מניקות ולוקחות חופשת לידה ועל זה אין לי תלונות ואני מקווה שזה ימשיך להיות המצב,כי זה מצב תקין.

ואחרון ולא חביב Benjamin Willard, לפני שאתה טוען שאני טועה או לא מבין, תבדוק כיצד התופעה הזאת גודלת או באיזה מגזרים מדובר ואז תגיב ויותר מזה לא תקבל תגובה בנושא.

ישן 25-05-2011, 17:50
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "הסבר... קודם לך..."

לא דיברתי על התופעה שאתה מתאר. התופעה כתופעה אכן קיימת, וזה לאו דווקא משהו שלילי...
אם כל הכבוד זאת הזכות של אנג'לינה ג'ולי לבחור אם היא רוצה להביא ילדים לעולם, או לאמץ ילד אפריקאי...
בנוסף לכך מבחינה תאורתית לפחות אב, מסוגל לטפל בילד לא פחות טוב מהאם, גם בגיל מאוד צעיר, בוודאי אב שזה לא הבן הראשון שלו. חוץ מזה שלא חסרים אבות שלוקחים על עצמם באופן מלא את הטיפול בילד מסיבות כאלה ואחרות (דכאון אחרי לידה וכד')

לגבי שאר הדברים שאמרת:
1. לא חסר פורמולות שמסוגלות להחליף לא רע חלב אם מבחינה תזונתית. יש גם לא מעט ילדים שמקבלים גם וגם...
2. חופשת לידה מיועדת גם לגברים. 6 השבועות הראשונים מיועדים לאם, 8 השבועות הנותרים יכולים ללכת לאם או לאב לפי החלטת ההורים.

3. מי אתה שתקבע לאנשים מה הם צריכים לעשות (להניק או לא להניק, לחזור לעבודה או להישאר לטפל בתינוק), כל עוד לא הוסמכת ברפואת ילדים, או ב"רפואת האם והילוד" (גניקולוגיה), או לפחות בתחום מדעי החיים. וכל עוד (למיטב זכרוני ותקן אותי אם אני טועה) לא הבאת לעולם ולא גידלת ילדים, אני לא חושב שיש לך זכות לפזר קביעות לגבי מה אנשים אחרים צריכים לעשות...
ישן 26-05-2011, 14:30
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "בקיצור - בלה בלה בלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
תחרטט בשכל לחברים שלך.
עם כל הרצון לצאת יותר חזק בעניין, אין לך מה לעשות - אם לא תלשו לך את הבולבול - אל תדבר.
תודה מראש.

(נ.ב - זה שעברת משהו, זה לא אומר שאתה רשאי להחליט שזה "הדבר הכי כואב בעולם ואין יותר דברים כואבים מזה", זה כמו להגיד "צבטו אותי, את לא ילדת - לי מותר להגיד שזה כואב יותר")
בחייאת.

תפסיקי להגיב לכל דבר ברמת רצינות כזאת, טלי. גם אם יגידו לך את השטות הגמורה ביותר, את תגיבי בהרצאה שלמה. מה אכפת לך, אם האחד יותר כואב מהשני ועד כמה זה עקרוני?
...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר