לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2011, 03:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
המדינה נגד סיגריות: החמרות דרסטיות למעשנים - ynet

ציטוט:
בקרוב יהיה הרבה יותר קשה לעשן: הבוקר תצביע הממשלה על תוכנית דרסטית במטרה לצמצם את מימדי העישון בישראל. בין השאר - תוקם יחידה למאבק בעישון, ייאסר העישון בבתי הספר ובתחנות הרכבת והאוטובוס ויוחמרו העונשים על מעשנים במקומות אסורים. מנתונים שמציג משרד הבריאות: כ-10,000 איש מתים כל שנה מעישון

קישור
עכשיו בו נראה כמה תקנים יוסיפו לאותה יחידה שיהיה אפשר לנשום משהו בתחנת רכבת או בתחנות אוטובוס ולגבי משרד התחבורה והשר כץ, תנסו אתם לנסוע ברכבת או באוטובוס ולחכות לאוטובוס והרכבת,כאשר אינסוף אנשים עם סיגריה הורסים לך את האויר וזה בלי להכנס מה סיגריות עושות לאנשים עם בעיות נשימה במקומות האלה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2011, 03:26
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "המדינה נגד סיגריות: החמרות דרסטיות למעשנים - ynet"

בתור אחד שמעשן לעיתים, המצב הנוכחי באמת מעצבן. לא הגיוני שאדם שאינו מעוניין להיחשף לסיגריות יחנק בעל כורחו מסיגריות בכל מקום שאליו הוא הולך.
יצא לי לא פעם לשבת בתחנת אוטובוס ולהסריח מהאדם שהחליט להדליק סיגריה לידי, או ללכת למועדון ולחזור עם ריח של מאפרה.
הפיקציה הכי גדולה היא האנשים אשר מעשנים במקומות פתוחים, אך איכשהו כל העשן מתעופף ברוח ומגיע אלייך.

אם זה היה תלוי בי הייתי אוסר על אנשים לעשן בשטחים ציבוריים. מי שרוצה לעשן, שיבושם לו, אך שיעשה זאת רק בביתו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-05-2011, 08:32
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מה שיפה הוא שחלק מהאנשים האלה כלל לא מודעים לנזק שהם גורמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "המדינה נגד סיגריות: החמרות דרסטיות למעשנים - ynet"

חלקם, גם אנשים המעשנים במקומות אסורים, מחשיבים את עצמם לאנשים מוסריים ואפילו מרשים לעצמם להטיף מוסר לאנשים אחרים בעניינים אחרים.

לא אשכח איך במהלך ההמתנה להנסיעה האחרונה שלי ברכבת (מדובר על כמה שנים טובות אחורה, אין לי מושג אם היה מותר לו לעשן שם או לא. ) התיישב לידי אדם והביט בעיתון 'ישראלי' שבידי , בדיוק כשקראתי כתבה על סגר על שישראל עשתה על הפלסטינים בגלל איזה פיגוע. הוא החליט שמאוד דחוף לי לשמוע מה דעתו וקונן מרה על העוולות שאנחנו עושים לפלסטינים ואיך "הכיבוש המשחית" מתנקם בנו.

הוא התייחס ספציפית למקרים בהם עוכבו פלסטינים בדרך לטיפול רפואי בישראל, אמר שלפגוע בבריאותם של אנשים שאין להם ברירה אלא להיות נתונים למרותך זה שפל המדרגה.... ואז .. הוא זרק את הסיגריה שהוא עישן לי לתוך הפרצוף על הרצפה ודרך עליה על רצפת התחנה. נשמתי לרווחה אוויר תחנות צלול ושאלתי אותו איך הוא שכל כך דואג לזכויות אדם ולבריאותם של אנשים כופה עליי עישון פאסיבי. הוא התרגז ומלמל משהו על הממשלה שמתערבת יותר מדי בחיינו.

ישן 30-05-2011, 04:09

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "למה, מה עם הנהגים? ותחנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
למה שלא יאסרו שימוש במכונית אישית? בארץ אפשר להגיע לכל מקום בתחבורה ציבורית... ומכוניות מזהמות הרבה יותר מאשר מעשנים... ומכוניות מעורבות בסביבות ה500 מקרי מוות בשנה בארץ (רק מעטים מתוכם נגרמים על ידי תחבורה ציבורית).... רק מה, עם ישראל מכור למכונית האישית...

בארץ אין תחבורה ציבורית טובה. תנסה להגיע למרכז או ממנו אחרי 11 בלילה או בימי ראשון וחמישי ותראה כמה אתה לא צודק. כל עוד הממשלה לא נותנת עדיפות לתחבורה ציבורית הטיעון שלך לא נכון. בפועל כל הממשלות בלי שינוי רוצות נתיבי אגרה או כבישים עם אגרה ולא תחבורה ציבורית יעילה.

חשמל גם חיוני לחיים שלנו כיום ולמעשה סיגריות זה תחביב שהורג 10 אלף אנשים בשנה בישראל ולא רק פוגע באנשים שבוחרים לעשן אלא גם בסובבים אותם. תנסה לנסוע ברכבת עם דגש על הזמן המתנה לרכבת ותבין על מה מדובר מרוב סיגריות.

Mamor צדק ועוד מיסים על העישון למעשה יחסל את התופעה כמעט לגמרי בלי צורך בחוקים נוספים או באכיפה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 30-05-2011, 04:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]למה שלא יאסרו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
בארץ אין תחבורה ציבורית טובה. תנסה להגיע למרכז או ממנו אחרי 11 בלילה או בימי ראשון וחמישי ותראה כמה אתה לא צודק.

אתה יוצא מנקודה הנחה שגוייה שלא ניסיתי. אתה מדבר עם בנאדם שחרש את הארץ לאורכה ולרוחבה בתח"צ... ועדיין לא מסכים איתך.
תשווה את זה עם התח"צ ברוב מדינות העולם ותתפלא לגלות כמה המצב פה טוב.

ציטוט:
כל עוד הממשלה לא נותנת עדיפות לתחבורה ציבורית הטיעון שלך לא נכון. בפועל כל הממשלות בלי שינוי רוצות נתיבי אגרה או כבישים עם אגרה ולא תחבורה ציבורית יעילה..

מדוע הטיעון שלי לא נכון?

ציטוט:
חשמל גם חיוני לחיים שלנו כיום.

לא. הוא לא. זה רק ההתמכרות למיזוג אוויר וקולה קרה, לטלוויזיה ולפורומים בפרש שמדברת.

ציטוט:
ולמעשה סיגריות זה תחביב שהורג 10 אלף אנשים בשנה בישראל

יש לך נתונים ממקור מהימן בנושא?

ציטוט:
ולא רק פוגע באנשים שבוחרים לעשן אלא גם בסובבים אותם.

גם זיהום האוויר ממכוניות... לא. רגע, גרוע יותר. כשאתה נוהג במכונית, אתה אפילו לא פוגע בעצמך אלא רק באחרים...

ציטוט:
תנסה לנסוע ברכבת עם דגש על הזמן המתנה לרכבת ותבין על מה מדובר מרוב סיגריות.

ניסיתי. פעם אחרונה שישבתי בתל-אביב השלום, נחנקתי מנתיבי איילון...

ציטוט:
Mamor צדק ועוד מיסים על העישון למעשה יחסל את התופעה כמעט לגמרי בלי צורך בחוקים נוספים או באכיפה

לא. זה רק יגדיל את נתחי השוק השחור ושאר הפעילות הלא חוקית שאי אפשר למסות.... ואתם שוכחים, כל מעשן שמפסיק לעשן משמעו פחות תשלום מיסים...כדי לאזן את התקציב הנטל הולך למיסים אחרים....

ישן 30-05-2011, 05:18

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]בארץ אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אתה יוצא מנקודה הנחה שגוייה שלא ניסיתי. אתה מדבר עם בנאדם שחרש את הארץ לאורכה ולרוחבה בתח"צ... ועדיין לא מסכים איתך.
תשווה את זה עם התח"צ ברוב מדינות העולם ותתפלא לגלות כמה המצב פה טוב.

מדוע הטיעון שלי לא נכון?

לא. הוא לא. זה רק ההתמכרות למיזוג אוויר וקולה קרה, לטלוויזיה ולפורומים בפרש שמדברת.

יש לך נתונים ממקור מהימן בנושא?

גם זיהום האוויר ממכוניות... לא. רגע, גרוע יותר. כשאתה נוהג במכונית, אתה אפילו לא פוגע בעצמך אלא רק באחרים...

ניסיתי. פעם אחרונה שישבתי בתל-אביב השלום, נחנקתי מנתיבי איילון...

לא. זה רק יגדיל את נתחי השוק השחור ושאר הפעילות הלא חוקית שאי אפשר למסות.... ואתם שוכחים, כל מעשן שמפסיק לעשן משמעו פחות תשלום מיסים...כדי לאזן את התקציב הנטל הולך למיסים אחרים....

יש בהודעה הראשית שלי את הנתון,אבל נעתיק לך את הנתון לכאן.
ציטוט:
מנתונים שמציג משרד הבריאות: כ-10,000 איש מתים כל שנה מעישון
מחיר העישון: 1.75 מיליארד ש' ו-10,000 קורבנות בשנה

על פי ההערכות והנתונים שיוצגו לשרים בישיבה, בישראל מתים מדי שנה ממחלות הקשורות לעישון עשרת אלפים בני אדם, מהם כ-9000 מעישון אקטיבי ועוד כאלף מחשיפה לעישון כפוי. יותר מתאונות דרכים (360 מקרי מוות בשנה) או מהתאבדויות (כ -500 מקרים בשנה).

עלות מחלות הקשורות לעישון על מערכת הבריאות מוערכת בכ-1.75 מיליארד שקל. לא כולל עלויות הנגרמות מאובדן ימי עבודה, נכות, אובדן כושר עבודה ותמותה מקודמת. ממחקרים עולה כי עישון מתמשך מוריד את תוחלת החיים ב-10 עד 15 שנה בממוצע והוא גורם לסרטן, מחלות ריאה, מחלות לב וכלי דם.

בשנת 2008 עמדה צריכת הסיגריות בישראל על 418 מיליון חפיסות. ההכנסות מהמס על הסיגריות היוו כ-2% מסך ההכנסות ממיסים. ההערכה היא כי העלאת המיסוי ב-10% תביא לירידה של 4% בצריכת הסיגריות, בעיקר בקרב צעירים ובני נוער.

מחר ייפרסם משרד הבריאות גם את הדו"ח השנתי על היקף העישון בישראל. מהדו"ח הקודם, לשנים 2008-2009 עולה כי שיעור העישון באוכלוסייה הבוגרת בישראל עומד על 22.8% כאשר השיעור הגבוה ביותר הוא בקרב גברים ערבים (48.8%), אחריהם גברים יהודים (27.9%), נשים יהודיות (16.6%) ונשים ערביות (5.2%). שיעור המעשנים שהצליחו להיגמל בישראל עומד על 42%.

יותר גרוע מתאונות דרכים ומקורבות הטרור חיילים ואזרחים כאחד!
עכשיו מה דעתך לפי הנתון הזה,האם מוצדק או לא מוצדק להפוך את העישון לעניין של עשירים ובצורה הזו לחסל את העישון כמעט לגמרי באופן חוקי.

בכל הנגע למדינות אחרות אינני יכול לומר לך כן או לא מה המצב בהן,אבל אני יכול לומר לך את הדבר הבא.
(בלי לגלוש יותר מדי לנוסע התחבורה הציבורית)
אני אוהב ללכת למשחקים של מכבי בנוקיה,אבל יש לי בעיה לחזור לעיר שלי (עיר ליד חיפה) בגלל השעות ולכן במשחקים שהיו מאוחר מדי, הייתי מתקשר לקורבי משפחה והולך לישון אצלם באותו יום,כי הם גרים בתל אביב והסביבה,אבל אנשים שאין להם את הפריבילגיה הזו, הם מחפשים מקום לישון בתל אביב או עוזבים מוקדם את המשחק. עכשיו בו נגיד אני חוזר עם אגד לחיפה ולא עם הרכבת. מה אני עושה מחיפה לעיר שלי אחרי 11? אין אוטובוסים בכלל ויש רק נהגי מוניות שלוקחים מחיר כפול מחוף הכרמל לעיר שלי וכמה שיותר מאוחר המחיר עולה.
יש גם אנשים שעובדים בתל אביב אבל חיים בצפון או בדרום הארץ ולהם יש את הבעיה כל יום,אם יש להם פרוייקט שצריך להשאר שעות נוספות בגללו. מצב כזה אינו תקין לתחבורה ציבורית ולכן הביקורת שלי על אגד,נתיבי אקספרס ורכבת ישראל בהחלט מוצדקת.
(אני מבקר רק את החברות שיצא לי לנסוע איתן ולא היו בסדר.)

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 30-05-2011 בשעה 05:21.
ישן 30-05-2011, 10:25
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אתה יוצא..."

לא סתם ביקשתי נתונים ממקור מהימן. הבעיה הגדולה עם 10,000 המתים האלה הוא שאין שום כימות של נזקי העישון האמיתיים.

למה הכוונה?

הידעת שיותר מעשנים מתים מסרטן ריאות בגוש דן מאשר בנגב?
בלי צחוק.

מדוע זה ולמה?
האוויר נקי יותר (שוב אנחנו חוזרים למכוניות, תחנות כוח ותעשייה כבדה).

אני לא מתווכח על כך שהעישון גורם לנזק והורג אנשים. אני אומר, חד וחלק, שחלק ניכר מאלו שמוכנסים בסטטיסטיקה הזו אינם בהכרח קורבנות של עישון וייתכן מאוד שהיו מתים מאותה הסיבה בלי לעשן.

בקיבוץ שלי נפטרה לפני עשר שנים בערך אישה אחת, בת חמישים בערך. היא מתה מאוטם בשריר הלב. משקלה היה בערך 135 ק"ג, גובהה כמטר וחצי. הסיבה העיקרית למותה, כך נטען, היה העישון. 10,000 המתים בשנה רצופים במקרים כאלו.

ואגב, הנה דו"ח מפורט הרבה יותר לגבי סיבות מוות. תגיד לי אתה אם אתה מוצא פה את 10,000 קורבנות העישון המוכחים... http://www.cbs.gov.il/hodaot2010n/05_10_188e.pdf

ישן 30-05-2011, 12:33

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא סתם ביקשתי נתונים ממקור..."

בוא נגיד שסטטיסטית אנשים מעשנים מבלים משמעותית יותר זמן בבתי-חולים מאשר אנשים שאינם מעשנים, וכן מתים מוקדם יותר.
זאת אומרת, לא רק שאדם שמעשן ככל הנראה ימות מוקדם יותר, אלא פרק הזמן בחיים שלו שבו הוא סיעודי יהיה גדול יותר.
קראתי לפני מספר ימים מחקר סטטיסטי ארוך שנים שנערך בסקנדינביה, אשר משווה בין תוחלת חיים ממוצעת של שני המגדרים בפילוח של "סטטוס העישון" - כלומר כמות (כלל לא, עד 10 סיגריות ליום, עד 20 וכו') וגיל שבו החלו לעשן. יש קורלציה מאוד חזקה בין תמותה מוקדמת ו"שנים לא בריאות" (כלומר מספר השנים שבהן אדם כבר לא מי-יודע-מה מתפקד) לבין תקופת העישון וכמות העישון.
אני מנסה למצוא את המחקר עכשיו אבל לא כל-כך מצליח, אם אני אמצא אז אני אפרסם אותו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

ישן 30-05-2011, 14:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "בוא נגיד שסטטיסטית אנשים..."

כל מילה נכונה... ועדיין:

בוא נגיד שסטטיסטית אנשים שנחשפים לזיהום אוויר גבוה יותר מבלים יותר זמן במוסדות רפואיים ומתים צעירים יותר. אחוזי התמותה ממחלות לב-ריאה גבוהים בהרבה במטרופולינים מאשר באיזורים הכפריים. יתרה מכן, סטטיסטית אדם מעשן בכפר חי חיים ארוכים ובריאים יותר מאדם לא מעשן שגר כל חייו בעיר.

כלומר, לפי לוגיקת העישון הורג (שהיא לא בלתי נכונה), צריך לפסול קודם כל גורמי זיהום חמורים יותר, כמו מכוניות, תחנות כוח, תעשיות כבדות...

כל הניסיונות להוכיח שהעישון הורג מחמיצים את הנקודה – הנקודה היא שיש הרבה מזהמי אוויר חמורים בהרבה ורדיפת המעשנים נעשית פשוט כי קל לרדוף אותם. נראה את השר שיעז להציע איסור על מכוניות...

ישן 30-05-2011, 14:56

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כל מילה נכונה... ועדיין: ..."

נכון, קל לרדוף את המעשנים וזה גורם זיהום שיחסית קל למגר. לפחות את השפעתו על הציבור הרחב קל למגר.
הכלכלה המודרנית מתבססת על התחבורה והזיהום שנגזר ממנה, ולכן להטיל סנקציות על התחבורה זהו דבר לא פשוט. אגב, תשים לב שבשנים האחרונות נכנסו מספר חוקים בתחום שמחייבים יצרני מכוניות לעמוד בתקני זיהום אוויר מחמירים ולפרסם את דרגת זיהום האוויר של הרכב.
כמו כן כל חברה אשר מזהמת את הסביבה ואת האוויר צריכה לתת דין וחשבון לשלטונות, נכון שהמנגנון הזה לא פועל בצורה מיטבית אך עדיין יש מנגנון כזה.

בקיצור, יש מקום להרבה שינויים וברור שלא כולם מתחילים ונגמרים במעשנים. אבל עישון זה מטרד שקל לצמצם, ולמען האמת אני לא מבין מה כל-כך מטריד מעשנים לצאת אל מחוץ לפאב, לעשן ואז לחזור פנימה - אני עשיתי זאת לא מעט פעמים ואני עדיין מסוגל להגיב כאן
בנוגע לשאר השינויים, אם בן-אדם לא מסוגל להתאפק רבע שעה כשהוא מחכה לרכבת/לא לעשן בתוך המשרד/... אז המצב שלו באמת עגום.

אגב, אפשר לעשות מחקר סטטיסטי דומה של מעשנים/לא מעשנים בקרב תושבי מטרופולינים גדולים בלבד (יכול להיות שאפילו קיים מחקר כזה). אני מבטיח לך שמגמת התוצאות לא תהיה שונה מהותית - המעשנים עדיין ימותו מוקדם יותר, ושנות החיים הבריאות שלהם יתקצרו.

ישן 30-05-2011, 18:30
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin Willard]זיש..."

אחרת מה נעשה עם הצבא החזק במזרח התיכון?

שנייה, אתה לא מסכים שהחברה צריכה לעשות משהו כנגד, או "בעד", אנשים שמתנהגים בצורה אנטי חברתית שפוגעת בזולתם?

אנשים ששותים אלכוהול בד"כ לא פוגעים בזולת, ואנשים שאוכלים לא בריא פוגעים רק בעצמם - וחוץ מזה אנחנו (אנשים שמנים ושיכורים) מאוד נחמדים ולבביים... ואם תעצבן אותנו, נאכל אותך. חוץ מזה שמדינת ישראל פועלת באמצעות חינוך נגד שתי התופעות ובחקיקה (לעיתים חסרת היגיון) נגד הראשונה

לגבי אנשים שנוהגים בפראות אתה לא מסכים שזאת תופעה שצריך למגר?!

תראה החברה כחברה מחליטה איזה תופעות היא מוכנה לקבל ואיזה לא. בחברה גדולה כמו ישראל לפעמים ההחלטות האלה מתקבלות ברמה הלאומית. ולפעמים הן גם פוגעות בחופש של חלק מהחברה...

בסופו של דבר זה הרגל מגעיל, שהעוסקים בו מתעקשים להרעיל את עצמם ונוטים גם להרעיל את זולתם, לזרוק כסף על ההרגל שלהם, לפגוע מהותית באיכות חייהם, לקבל סרטן ריאות, ולמות. או לקום בבוקר להשתעל כמו מנוע דיזל משנות ה60, לקלל את הסיגריות, ואז לצאת החוצה ולעשן אחת, כי הם מכורים.
אם זאת הבחירה שלהם בחיים עוד מילא, אבל למה למען אללה, להרעיל את שאר אחיהם בני נוח, שממילא סובלים מזיהום אוויר?!

אני באמת לא מבין את הטיעון הזה, זיהום אוויר זה לא טוב לבריאות, נכון, אבל זאת לא הצדקה להסתובב ולהרעיל את הזולת עוד יותר... וכי אם תראה אדם ברחוב שמכלאים אותו במכות, ולאחר לכת הפורעים, תבוא ותביא לו כאפה, כי גם ככה כבר פרקו אותו?
ישן 30-05-2011, 19:48
צלמית המשתמש של YK69
  YK69 YK69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.07

בקיצור מספיק להתעמת כולם.
בתור מעשן כבר ביותר(כך עפ"י המחקר הסקנדינבי), אני בעד החוק של איסור עישון בכל מקום שהוא לא שטחו הפרטי של האדם וזאת בתנאי שיוגדרו פינות עישון במקומות הציבוריים, העבודה וכו'... שיהיו בצורה מספיק רחוקה מאלו הנמנעים מעישון. המדינה שלנו תמיד בעד לז**ן את האזרח אז מספיק פקח אחד שיחלק קנסות של 500 שקל לכל מי שמעשן במקום ציבורי(נגיד פקח אחד בתחנה המרכזית). אני בטוח שהוא יעשה לפחות 10000 שקל ביום.

פעם הדעה שלי לגבי פאבים היתה כשל שאר הלא מעשנים, לא לעשן בפאבים, אך היום הגעתי למסקנה שסעמק זהו תכלס מקום פרטי של הבעלים. אם למי שמעשן לא טוב לו שם שיבנה לעצמו ולשאר הלא מעשנים פאב ללא עישון ויציב שם פקח משלו שיעיף משם את מי שיעשן עם קנס של איזה 1000 שקל...
הרי אני לא רוצה לראות סטריפטיז של גבר ולכן לא אכנס לגיי סטריפ באר....
תעשו גם אתם ככה מה קרה?
אני תושב בבאר-שבע ולא חסרים פה הפאבים שאם אתה תדליק סיגריה מעיפים אותך משם בבעיטה(מניסיון אישי). אז כל מי שלא מעשן אל תזי*ו לי בשכל שאין לכם איפה לבלות במקומות נטולי עשן.....

עריכה: לכל הלא מעשנים, הסיגריות בחיים לא יצאו מהחוק בגלל ההכנסה של המדינה:
ציטוט:
The U.S. Centers for Disease Control & Prevention
estimates that smoking-caused health costs total $10.47 per pack sold and consumed in the U.S.

אומנם זה מתייחס לארה"ב אבל אני מניח שזה גם נכון לגבינו(טיפה פחות).
אז ככה, כל טיפול במחלה מעישון עולה בממוצע 10.47$ לקופסה.המיסוי הממוצע מהאזרח הוא 4$ לקופסא+1$ מע"מ+כ 40% מרווחי הטייקונים(מיליארדי דולרים, אבל זה פחות נוגע אלינו)+אלפי מועסקים שגם הם משלמים מיסים וכך גם המדינה יוצרת מקומות תעסוקה(גם קצת פחות מדבר אלינו)...
בקיצור המסקנה הכללית היא שאם הטיפול במחלות מסיגריות היה עולה יותר מהכנסות המדינה ממיסוי+יצירת מקומות העבודה אז זה מזמן היה יוצא מחוץ לחוק אך יש להניח שמכיוון שזה עדיין חוקי אז כנראה שהממשלות מעדיפות שאזרחיהן יעשנו(וכמה שיותר,בנימה צינית)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/image.php?u=125298&type=profile&dateline=1289576666]

נערך לאחרונה ע"י YK69 בתאריך 30-05-2011 בשעה 20:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:01

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר