לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2011, 07:21
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הכלכלה הגדולה באירופה תפסיק את ייצור החשמל מאנרגיה גרעינית בתוך עשר שנים

http://www.israelhayom.co.il/site/n...le.php?id=11439
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, קיבלה אתמול את ההחלטה לסגור את כל הכורים הגרעיניים במדינה עד לשנת 2022. במקביל, גם צרפת ואיטליה בוחנות צמצום של השימוש באנרגיה גרעינית.

-----------------------------
פה באתר FRESH הייתה דרישה כזאת מייד אחרי רעידת האדמה ביפן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%EC%E5%E5%FA%F8
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
חייבים לוותר על חשמל המופק מכורים גרעיניים

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 31-05-2011 בשעה 07:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2011, 11:05
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
או לחלופין, להכנס לויקיפדיה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה בדיוק בטוח בכור גרעיני?"

http://he.wikipedia.org/wiki/כור_גר...0.D7.95.D7 .AA
ציטוט:
יתרונות וחסרונות של כור גרעיני כמקור אנרגיה

ניצולת גבוהה של הדלק הגרעיני, מספר קטן של טונות של דלק גרעיני מספיקים לתדלק כור למשך שנים. ניצולת טובה זו נובעת מהעובדה שהתהליכים הגרעיניים מניבים הרבה יותר אנרגיה לכל תגובה בודדת מאשר תהליכים כימיים.

הכור אינו מזהם את הסביבה, לא פולט חומרים לאטמוספירה.

כורים גרעיניים הנם בין המתקנים הבטוחים ביותר שיוצרו על ידי האדם. דאגה זו לבטיחות נובעת מהתוצאות הרות האסון שעלולות לנבוע מתקלה בכור. דוגמה למנגנון בטיחות הוא מנגנון תליית הוסת בליבה - הוסת מוחזק תלוי באוויר על ידי אלקטרומגנט כך שבעת תקלה באספקת המתח הוסת יפול לתוך הליבה ויפסיק את תגובת השרשרת בכור.

בחישוב לאורך זמן, חשמל שיוצר בתחנת כוח גרעינית זול יותר מחשמל שיוצר בתחנת כוח המונעת בנפט או בגז.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 31-05-2011 בשעה 11:07.
ישן 31-05-2011, 11:21
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה בדיוק בטוח בכור גרעיני?"

כמובן שאתה צודק. ברור שהם מזהמים. השאלה אבל איך הם בהשוואה לשיטות אחרות...

כורים גרעיניים מפיקים פחות קרינה רדיואקטיבית מתחנות כוח פחמיות. הם מיצרים הרבה הרבה פחות פסולת (בטונות), והם יותר זולים להפעלה מכל צורת הפקת אנרגיה אחרת. אני לא מוצא לינק, אבל ממה שאני זוכר, אם סופרים את תהליך ההפקה, וכל התאונות מסביב, אז הפקת אנרגיה מפחם גרמה למותם של יותר אנשים מאנרגיה גרעינית (כולל צ'רנוביל)...

- - - - -
וכמובן יש את הזיהום אוויר, תחנות פחמיות יוצרות זיהום אוויר קבוע שמרעיל אנשים...

- -- - - - - -
אני אשים את זה גם פה...

התמונה המלאה: http://imgs.xkcd.com/blag/radiation.png

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://imgs.xkcd.com/blag/radiation_450.png]

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 31-05-2011 בשעה 11:49.
ישן 31-05-2011, 11:51
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אוקיי, ואיזה הגנה יש לך מרעידת אדמה?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כמובן שאתה צודק. ברור שהם..."

היפנים השקיעו מאות מליוני דולרים במיגון תחנת הכוח,
והם לא הצליחו להתמודד עם רעידת האדמה שסדקה את בריכות הקירור של הכורים, וכמעט גרמה לצ'רנוביל 2.0.

כנ"ל בעת מלחמה:

נניח ותחנת הכוח סופגת פגיעה ישירה של טילים, והכור נפגע, אין סכנה לזיהום רדיו אקטיבי בהיקף נרחב?

ברגע שיש לך תחנת כוח קונבנציונאלית אתה לא צריך לדאוג מהבעיות הללו, כי הן אינן קיימות.

אני מסכים איתך, שתחנת כוח גרעינית היא הרבה יותר רווחית מתחנת כוח המתבססת על פחם או גז, אבל לדעתי היא גם מסוכנת הרבה יותר (לא סיכון של שימוש לא נכון, אלה סיכון חיצוני,כמו: מלחמה או אסון טבע).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-05-2011, 12:24
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אתה כותב שטויות...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. תרבות דיון? 2. אני חושש..."

יש לך מושג איזה כוח אדיר יש לגלים בים?
טכנולוגיה הסולאר היום דיי פרימיטיביות, יש לי חבר שהוא סטודונט לחשמל בטכניון, והוא הראה לי תמונות ממצגת לתוכניות ב2020.

ומראים שם שבעתיד מתכננים כדור סולארי ענק (בקוטר של מספר מאות מטרים) שיוצב באיזורים חמים (נניח מדבריות).

והקולטים עליו, יופעלו ע"פ תנועת השמש (בניגוד למה שקורה היום, שכל הקולט מסתובב).

עכשיו, הרווח הכי גדול, זה שהקולטים, פועלים ע"פ אנרגיה עצמית.
העלות היחידה שיש, זה תחזוקה שנתית בסכום מינורי (הרבה יותר זול ממה שקיים היום בתחנות הכוח).

אם תצליח לבנות מספר עשרות או מאות כדורי ענק כאלה, תצליח להפיק חשמל לכל המדינה, עם אפס זיהום אוויר, חלום לא?

כמובן שהעלות הכלכלית הראשונית מן הסתם תהיה גבוהה, אבל לדעתי הרווח העתידי יהיה משתלם יותר.

ובעניין כוח המים:

לגלים יש כוח דחף אדיר, יש היום כבר טכנלוגיה שיודעת להפיק אנרגיה מהכוח דחף הזה, אבל עדיין אין יישום עולמי בתחום.

לדעתי גם פה יש פוטנציאל, קיימים בים זרמים מאוד חזקים (בנתיבים מוכרים), אם נצליח לנצל את זה לטובת דחף, יהיה פה גם פוטצניאל להפקת חשמל בדרך לא מזהמת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-05-2011, 12:55
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה כותב שטויות..."

טוב, מאחר והחלטת מראש שהתגובה שלי תהיה מפגרת, הרשה לי לומר שהגמל עיוור לדבשתו שלו.

בתור מי שמכיר (אמנם רק על קצה המזלג אך בכל זאת) את הטכנולוגיות הקיימות ואת הרעיונות לעתיד הקרוב להפקה של אנרגיה סולארית, הרשה לי לנעוץ את סיכת העובדות בבלון האשליות:\

ראשית: עלות ההקמה של תחנת כוח סולארית ראויה לשמה היא אדירה. עלותם של תאים סולארים היא רצחנית. גם עלות האחזקה היא עצומה. התאים הסולאריים נשרפים במהירות. אם תבדוק את עלויות האחזקה בתחנות כמו Solar One תבין שההבטחה לתחנה זולה לתפעול היא שקר. פשוט כך.

שנית: הפקת אנרגיה סולארית הייתה ונשארה לא אמינה בתכלית. גם עם טכנולוגיות CSP למיניהן, יש לך הרבה גורמים אטמוספריים שמשפיעים על הפעילות. לשם העניין, ביום של סופות חול יורדת הפקת החשמל הממוצעת בSolar one מהספק של 64 מגאוואט להספק של 8. מה לעשות שבמדבר יש הרבה ימים כתומים?

שלישית ואחרונה: לדבר על תחנות סולאריות במרכז וצפון אירופה זו בדיחה ממש עצובה.

אז זהו, זה כל מה שיש לי להגיד. מאחר ואתה חושש מתגובות מפגרות שכאלו, בזה נגמר הדיון שלי איתך.

ישן 31-05-2011, 13:10

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה כותב שטויות..."

בוא נעשה חשבון, ואני ממש אלך לקראתך.

יכולת ההפקה של מדינת ישראל היום היא כ 12GW ואנחנו מגיעים מאוד קרוב לגבול הזה באוגוסט ובינואר. בקו הרוחב שבו אנחנו נמצאים השמש מקרינה 5.57 קוט"ש למטר רבוע ליום בממוצע לאורך השנה. הלוח הסולארי הכי יעיל שקיים בשוק היום מסוגל לנצל 42.8% מזה, כשהנפוצים יותר לכיוון ה 25-30 , שווה לציין שהגבול התיאורתי המקסימלי הוא 86% (קרנו).

כלומר אנחנו מסוגלים להפיק 2.38 קוטש, למטר רבוע ליום, בוא נחלק ל24 שעות יצא לנו בקרוב 0.1 קילוואט למטר רבוע. רק בישביל להבהיר, יצא 100 וואט.

כלומר אנחנו צריכים 120,000,000 מטר רבוע בישביל להגיע ליכול יצור של 12GW . יש רק בעייה קטנה השטח של מדינת ישראל הוא 22,000,000 מטר רבוע.

----
אני מוכן ללכת לקראתך יותר. מדינת ישראל צרכה ב2009 כ 44 מיליארד קוט"ש בסה"כ, כמו שצויין לעייל אנחנו יכולים להפיק 2.38 קוטש למטר ליום יוצא 847 קוטש למטר לשנה. אם נחשב נקבל שאנחנו צריכים 51,000,000 מטר רבוע בשביל להגיע לרמת הצריכה השנתית שלנו. שזה יותר טוב, אנחנו צרכים רק פי שניים משטח המדינה

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 31-05-2011 בשעה 13:21.
ישן 31-05-2011, 14:31
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "קודם כל הטכנולוגיה ממשיכה להתפתח..."

ציטוט:
יש היום לא מעט אנשים שמתקינים על ביתם קולטי שמש סולארים להפקת חשמל.

וככה הם מתנתקים מהתלות בחברת החשמל, ואפילו אם יש להם עודף חשמל (קורה לעיתים קרובות אגב) הם יכולים למכור אותו לחברת החשמל, ולקבל כסף כל חודש.

אם לך, ולו טיפה של אינטלגנציה, היית יכול להבין(מהתבננות בתגובה שענית אליה), שאתה מדבר דברי הבל, הקמה של תשתית סולארית על גג הבית במקרה הטוב יכולה לייצר 60% מצריכה של בית פרטי, בטח ובטח לא "לנתק מתלות בחברת החשמל", זאת בהנחה שמדברים על בית קרקע פרטי, מעניין מה יעשו כל הללו שגרים בבתי קומות(שהם כמובן הרוב המוחלט).

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 31-05-2011 בשעה 14:39.
ישן 31-05-2011, 12:04

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אוקיי, ואיזה הגנה יש לך מרעידת אדמה?"

אין לדעה שלך שום ביסוס, עובדתי או מחקרי.

ממה שפורסם, הכור בפוקישימה שרד את רעידת האדמה בשלום, הוא נפגע מהצונאמי שבא אחריה שפגע ביכולות הקרור שלו. באמת שלהגן על הליבה של כור גרעיני מרעידת אדמה זה לא כל כך קשה גם ממתקפת טילים. בסופו של דבר ליבה של כור גרעיני בד"כ יושבת באחד הבונקרים הכי מושקעים בעולם...

שוב זה בעייה הנדסית בסופו של דבר, ופתירה לחלוטין, וכנראה שהרבה מעבר לרמה שלנו, עובדה שנבנו בעולם אלפי כורים גרעיניים, ועובדה שסטטיסטית זאת צורת הפקת האנרגיה הכי בטוחה שקיימת. וזאת טכנולוגיה שרק ממשיכה להתפתח. אם הייתי צריך לבחור לגור בקרבת תחנת כוח גרעינית, או פחמית, בלי ספק הייתי בוחר בגרעינית...
ישן 31-05-2011, 11:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הכלכלה הגדולה באירופה תפסיק את ייצור החשמל מאנרגיה גרעינית בתוך עשר שנים"

הכותרת הזו מפגרת משהו. הכותרת הייתה צריכה להיות: גרמניה תעלה את רמת זיהום האוויר בעשר השנים הקרובות. צריך להיות די תמים או טיפש כדי לא לקלוט שמה שיחליף את הכורים הגרעיניים האלו יהיו תחנות פחם, נפט וגז טבעי (ובסבירות גבוהה, בעיקר תחנות פחם, בשל האמרת מחירי הנפט)...

בפעם הבאה שתהיה תאונת מטוס, יש להפסיק לאלתר את השימוש במטוסים... נחצה את הים בספינות... אה לא, הן טובעות... טוב, לא נחצה את הים... נשאר עם מכוניות... לא, יותר מדי תאונות... נחזור אחורה לסוסים... שיט, חיות גדולות, מטומטמות ופאניקיסטיות... אוקיי... אז פשוט נישאר בבית ונתחבא מתחת למיטה...

אסון הכור ביפן הוא טרגדיה. סגירת כורים חדישים, בטוחים יותר... הוא פיגור שכלי.

ישן 31-05-2011, 12:47
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
והנה עוד תחזית מדוייקת...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "..."

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...285#post4008836

זו לא חוכמה להעתיק רק מה שכתוב בעתונים או מה שאחרים מדקלמים ורוצים שתחשוב. צריכים מחשבה עצמאית. נכון שלפעמים זה מצטייר לא כל כך פוליטיקלי קוררקט, אבל צריכים גם מחשבה עצמאית ולא רק ללכת אחרי העדר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 31-05-2011 בשעה 12:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר