לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2011, 13:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מומחי מדיניות החוץ של ווינט מכים שנית - ממציאים מפלגות שלטון בצ. אירלנד...

ווינט, וואלה ושאר כלי תקשורת נוטים להגזים ולהשתפך על כוחם של פייסבוק, טוויטר, וכל רשת חברתית
אופנתית אחרת, כגורם לשינוי פוליטי.
היום הוקמה ממשלה חדשה בצפון אירלנד, והחברות בה עדכנו בטוויטר אודות המינויים השונים בה. עפ"י
ווינט הכותרת היא, כמובן: "הממשלה הוקמה דרך טוויטר".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4068402,00.html

אלא מה? זה לא הכל, מסתבר שהבחור שתרגם את הידיעה מסוכנות הידיעות הזרה, לא מכיר את שמות
המפלגות. למזלו, "שין פיין", זו מילה קלטית ואין צורך לתרגמה, אך, אבוי, שם מפלגת השלטון DUP (המפלגה
הדמוקרטית היוניוניסטית) גרם לו להתחבטויות קשות, ולבסוף החליט לתרגמה כ"מפלגת הדמוקרטים
המאוחדים", תוך התבססות על תרגום מילולי של הביטוי יוניון...
מה חבל שהאיש לא טרח לפתוח אפילו ויקיפדיה, וכך היה מגלה שלמושג יוניוניסט יש משמעות ברורה וחדה
מאוד בפוליטיקה הצפון אירית: תומך בהמשך החיבור לבריטניה. הבזיון כאן נובע מעצלות וממדיניות עריכה
בלתי קיימת: מקבלים ידיעה באנגלית מסוכנות ידיעות, ונותנים למישהו חסר ידע לתרגם אותה - ואח"כ לא
בודקים אותו.

מצד שני, הם הצליחו למצוא עוד ידיעה שמספרת על נצחונם של טוויטר ופייסבוק - ממש כמו בסוריה ומצרים
(שגם בהם לא הייתה כל משמעות אמיתית לאתרים הללו, אבל התקשורת דיווחה כאילו ישנה משמעות שכזו...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-06-2011, 17:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני ממתין לנימוקים על סמך מה אתה קובע שאלה אמינים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "כל הנתונים - חוץ מהפייסבוק הם..."

ומה משמעות מביטוי "ממשה שאני יודע" (מאיפה אתה יודע?...)...

אתה מבין, זה שגולה מצרי רושם "מצרים" בפרופיל שלו, לא אומר שהוא במצרים. זה שחנטריש ממנהטן רושם
"מצרים" בפרופיל שלו, לא אומר שהוא במצרים...

לפחות לגבי איראן, התברר שאגדות הטוויטר היו בלוף מוחלט, בכל הנוגע לדיווחים - וגם לגבי מצרים אין שום
ביסוס לשטויות שדרכם אורגנו ההפגנות.

ההצהרות על מליוני משתמשים רבים, הם יפים, אבל חסרי הגיון. בישראל אין 3 וחצי מליון משתמשי פייסבוק,
ולא הרבה פחות מזה - והחדירה של פייסבוק כאן, היא מ-א-ו-ד מאסיבית. בישראל יש שני מליון קשישים. לכמה
מהם יש לדעתך פייסבוק? יש מאות אלפי ילדים קטנים (מתחת לגיל 6) - לכמה מהם יש פייסבוק?

לפי הספירה של האתר ההזוי ש"לפי מה שידוע לך, הוא אמין", הרי שלרוב מוחלט של הישראלים בין 6
ל60, יש פייסבוק. זה לא רק חסר שחר עובדתית, אלא חסר הגיון בסיסי.

הפיכת הפייסבוק התקיימה בדמיון של כמה עיתונאים בארה"ב, ועמיתיהם הנבובים ברחבי העולם, מיהרו
לאמץ את הסיסמא.
ישן 04-06-2011, 17:49
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני ממתין לנימוקים על סמך מה אתה קובע שאלה אמינים..."

אורי, תשתה כוס מיים.
1. פורבס נראה לי מקור אמין - הם כותבים 5 מיליון...

2. האתר שאני לקחתי בתור אמין יחסית, מרכז מידע מהרבה חברות שמתעסקות באיסוף סטטיסטיקות על האינטרנט, מהעבודה שלי, ממה שאני מכיר המקורות שלהם אמינים, זאת דעתי, אתה לא מסכים זכותך המוסרית... אבל אני מציע לך לבדוק לפני שאתה שולל...

3. יש שתי דרכים לאסוף את הנתונים האלה, מה שמשתמשים בעצמם מדווחים - לאו דווקא אמין, וכניסות יחודייות ממדינה לאתר. כל הנתונים האלה קיימים בפייסבוק הם מפרסמים רק את הנתון הראשון והוא יכול להיות מותה, אבל גם לא במיליונים... קשה לי להאמין שיש 7 מיליון אנשים שהמציאו שהם גרים במצריים...

4. לגבי ישראל, אנא עיין http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000359988
וב CIA Factbook שאומר שיש בציון 4.525 משתמשי אינטרנט. וגם זה מגלובס: "59% מבני גילאי 50-64 נוהגים לגלוש באינטרנט, ו-35% מבני 65 ומעלה."
אז לא יודע 3.5 גם אם תוריד מזה 0.5 בישביל יהודים אמריקאים מתלהבים... נראה לי הגיוני...
ישן 04-06-2011, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

פורבס נראה לך מקור אמין? חשבתי שהאתר עם ה3000 מליון גולשים בישראל נרא לך אמין...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אורי, תשתה כוס מיים. 1...."

תראה, אני מבין את הרצון לקבל כל מה שכתוב בעיתון בתור תורה מסיני, אבל כאמור - פייסבוק הוא בעל
חדירה פחותה בהרבה באותן ארצות...

לא יודע מהי עבודתך, אבל אני מציע לך לבדוק שוב כל אתר שטוען שרוב מוחלט של ישראלים בגילאי הפעילות,
מכל המגזרים, פעיל בפייסבוק...

קשה לך להאמין שיש 7 מליון שהמציאו שהם גרים במצרים? אני מסכים שהאמונה שלך היא מקור מצויין, אבל
לא כולם לילברלים כמוני...

באשר לFACTBOOK: הוא טוען שיש בארץ 4.5 מליון גולשים באינטרנטו בכלל. אתה מביא אתר (שאתה
מהלל את ניסיונך עם אמינותו הרבה) שטוען שמס' המשתמשים בפייסבוק (לא באינטרנט, אלא באתר הספציפי
הזה), הוא 75-80 אחוז מהמספר הזה. לא יודע שאיזה מגזר אתה מסתובב, אבל חדירה של 80%, זה נתון
גבוה עד חריג, לכל מגזר, כולל המגזרים שבהם יושבים האנשים שמעדכנים סטטוס אחת לחצי שעה...

בקיצור, לא מהפכת פייסבוק ולא נעליים. כמה עיתונאים מתלהבים שמנסים לייצר באזז מעוד מהפכה
אסלאמית בהתהוות...
ישן 05-06-2011, 12:57
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פורבס נראה לך מקור אמין? חשבתי שהאתר עם ה3000 מליון גולשים בישראל נרא לך אמין..."

לדעתי, 65% זה מספר יותר קרוב למציאות. לי אישית זה גם נראה הגיני למדיי... לרוב המוחלט של האנשים שאני מכיר יש פייסבוק, בטח בשכבת הגיל שלי... אז כן נשמע לי סביר...

תראה, אתה לא הבאת פה שום נתונים, רק טענת שנתונים מ3 מקורות שונים הם מופרכים, קצת קשה לבסס טיעון סותר בעיקר על רטוריקה.

אני לא בטוח שהתפיסה שלך של החברה המצרית מדוייקת... אומנם החלוקה הסוציואקונומית שם לא דומה לשלנו, אבל חלק לא קטן מהאוכצלוסיה שם זכאי להגדרה "מעמד ביניים", וחשוף לאמצעי התקשורת, מעורב בשיח ציבורי, ואפילו גולש באינטרנט (20M). אז אתה יודע... 3.5M מתוך 20M נשמע לי סביר למדיי בהשוואה לציון אפילו אחוז חדירה נמוך למדיי...
ושוב, לא הבאת שום נתון שסותר את הדברים...

מעבר לכך, כמו שכתבתי למטה, מהפכות בהיסטוריה המודרנית, בד"כ עוברות שני שלבים לפחות כהתחלה, שלב ראשון שאותו מובילים בעיקר סטודנטים\ צעירים, וגורמים מעורים מעורבים ובד"כ משכילים יותר מהחברה, ואז הצטרפות של ההמונים - זאת סיבה ד"א לכישלון של מהפכות שהתחילו בלי רקע של משבר כלכלי, אם להמונים יש מה לאכול אז לא אכפת להם. אני בטוח שאמצעי תקשורת מודרניים (לאו דווקא פייסבוק וכנראה לא טוויטר) תרמו לשלב הראשון של המהפכה במצריים. לקרוא לזה "מהפכת הפייסבוק" זה כמובן קשקוש בישביל לכתוב כותרת נחמדה בעיתון, אבל גם להגיד שלאמצעי תקשורת מודרניים מהטלוויזיה ועד האינטרנט לא היה בזה חלק, זה גם לא נכון...

לגבי האופי של המהפכה, כמו שבני כתב למטה, זה לא ממש מהפכה, חלק גדול מהשלטון המצרי נשאר במקומו, והתהליך שקורה שם עכשיו הוא לא ממש טבעי למהפכות עממיות (החלק של הצבא). בכל מקרה זה ממש לא מהפכה איסלמית, לפחות הדברים לא התחילו כך, המהפכה מונעת בעיקר מסיבות כלכליות לדעתי לפחות, ובטח שלא מובלת ע"י האחים המוסלמים. מה שכן, ההיסטוריה מוכיחה שמהפכות נוטות לגלוש לאו דווקא לטובת מי שהתחיל אותן, אז קשה מאוד לקבוע לאן זה ילך. תרשה לי לקוות שהכיוון הוא דמוקרטיה, גם אם זאת תקווה נאיבית.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 05-06-2011 בשעה 13:00.
ישן 05-06-2011, 16:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעניין, על סמך זה שלחבר'ה שלך יש פייסבוק, אתה מנסה לפלח את החברה הישראלית כולה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לדעתי, 65% זה מספר יותר קרוב..."

שני שליש זה עדיין מופרז אימים - רטוריקה או לא רטוריקה...

אני לא בטוח שהתפישה שלי על החברה המצרית מדוייקת - אבל בטוח ששלך לא מדוייקת. מעמד הביניים
במצרים הוא קטנטן, פצפון, זניח - בטח לא 20 מליון. מעבר לזה, האתר שלך ("האמין") דיבר על 6.5 מליון
ולא על 3.5 מליון. 3.5 מליון זה המספר שהוא הנפיץ לגבי ישראל...

זה שכתבת קודם לגבי "שלבי המהפכה המודרנית", לא הופך את זה לנכון. מהפכות לא מתחילות ממשכילים
צעירים. באיראן זה לא החל כך ב1979, ובטוניסיה זה לא החל כך ב2010, ובתימן ודאי שלא. לגבי סוריה
ומצרים אפשר לנסות להתווכח, כיוון שזהות המתחילים שנוייה במחלוקת.

מכיוון שלא טענתי שלאמצעי תקשורת אין חלק במהפכות, הרי שאני פטור מלענות לזה. אל ג'זירה שיחק
תפקיד קריטי עד מכריע בכל המהפכות/ניסיונות מהפכה במזה"ת. הזמינות שלו ופריסתו בכל מקום,
הייתה קריטית - והוא בוודאי היה מקור אמין יותר משטויות שנכתבו על קירות וסטטוסים פייסבוקיים
טוויטריים למיניהם...

המהפכה במצרים היא מהפכה, גם אם אינה שלמה ומוחלטת - וגם אם עוד לא נסתיימה (לזו של איראן
לקח יותר משנה עד לסיומה והשתלטות אנשי חומייני באופן מלא), הרי שהיא ביטלה במכה אחת את
האחיזה הטוטאלית והבלתי ניתנת לערעור של יורשי הקצינים החופשיים מ1952 - משטר ששלט מאז
ללא עוררין, תוך שהוא מקיים מדי פעם בחירות חסרות ערך. הבחירות שיקיים המשטר הנוכחי, תהיינה
אמיתיות, ככל הנראה, ויריביו המושבעים של המשטר יטלו בהן חלק משמעותי מאוד. מהבחינה הזו
מדובר במהפכת-ענק (וזה עוד לפני שנתייחס לגורלם האישי של מבארכ ומקורביו הצמודים).

הכיוון לא הולך לדמוקרטיה. דמוקרטיות אסלאמיות הן דבר נדיר גם במצב נורמלי - הן דבר בלתי אפשרי
בסיטואציה של הפיכה חצי צבאית חצי אסלאמית, גם אם היו כמה צעירים ששמו סטטוסים יפים ב"פייס"...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר