לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2011, 12:31
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "כן כל עוד כל מי שלוקח את..."

נו, ברור שיעשו זאת, ואפילו לא צריך לשנות את החוק. :\
כבר עכשיו בפקודת התעבורה "שיכור" מתייחס לא רק למי שצרך אלכוהול, אלא גם לכל סם משכר אחר, כולל תרופות מערפלות חושים.
אני מאמין שיש את אותו עניין בחוק לגבי שימוש בנשק. (עריכה: בחוק העונשין מוטל עונש על המחזיק כלי נשק "כשהוא שיכור", אך שם לא מפורט שיכור ממה.)

אבל רגע, אם עכשיו אתה בעד הלגליזציה זה אומר שאתה מעיד על עצמך שאינך בעל דרך־ארץ?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 06-06-2011 בשעה 12:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2011, 13:34
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "לא ענית לי לשאלה האם אתה צורך..."

לא אני לא נוגע באלכוהול.
כן אני לוקח תרופה שגורמת לעייפות ועובדת עם הכבד,אבל המינון נמוך ולכן איננה משפיעה במינון הזה ולא עושה נזק לכבד,אבל תנחש מה? אני צריך לקחת אותה וכאן ההבדל בין סם שדופק לך את הראש וגורם לאיבוד תאי מוח לתרופה שאתה חייב לקחת ועובדת על הכבד ולא עושה לו נזק.

אגב תרופות שאולי עושות נזק לכבד מחייבות בדיקת דם כל שלושה חודשיים וזה תלוי במינון ככה שכל הטיעון שלך נגד תרופות קרס והטיעון בעד סמים קלים בכלל קרס.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-06-2011, 13:40
  משתמש זכר talaus talaus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא אני לא נוגע באלכוהול. כן..."

איך הטיעון שלי נגד תרופות קרס? אין לי שום טיעון נגד תרופות. יש לי טיעונים נגד אנשים שעושים שימוש בתרופות שלא לשם המטרה שלה התרופות נועדו ו/או לא ממלאים אחר ההוראות הנדרשות בעת לקיחת תרופות. עדיין לא ענית לי על השאלה האם אתה נוהג תחת השפעת תרופות.

הטיעון שלי נגד סמים מעולם לא קרס, אני טוען שמעצם זכות החירות לכל אדם יש זכות לצרוך מריחואנה. מאחר שצריכת מריחואנה אינה מסכנת את הסביבה אלא רק את מי שצורך אותה היא לא צריכה להיות אסורה. מה גם שיש תקדימים הרבה יותר מסוכנים, כמו אלכוהול, שמותרים ולכן על אחת כמה וכמה המריחואנה צריכה להיות חוקית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-06-2011, 12:37
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "כאשר תגיב כמו ברוך תקבל תגובה..."

1. אתה מוזמן להפסיק להגיב לי כבר עכשיו...

2. אתה מבין שאתה כל הזמן מסתובב ומציע דברים שהם פשוט מנוגדים לצורת החשיבה של אנשים שחיים בדמוקרטיה ליברלית? אתה מציע לפתור כל בעיה שהיא ע"י חקיקה דרקונית עד גיחוך, אתה מציע ענישה דרקונית לא פחות. חוץ מזה שאתה טוען שכל מי שלא מסכים עם הקו שלדעתך הוא מה שהמדינה צריכה לקדם, המדינה צריכה לפעול נגדו באמצעים לעייל. תתפלא אבל אפשר להיות פטריוט ולהתנגד למה שהממשל עושה, וגם להתנגד לחוקים שהממשל מחוקק.

3. אני אישית מאמין שמדיניות חקיקה נכונה לממשל, היא המינימום הנדרש בשביל שהחברה שהממשל מייצג תוכל להתקיים בצורה מיטבית, ושזכויות הפרט, וחופש הפרט, חשובים יותר מרוב העקרונות האחרים שיכולים לעמוד מולם. אז אנשים שמציעים דברים כמוך מפחידים אותי.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 06-06-2011 בשעה 12:40.
ישן 06-06-2011, 12:45

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אתה מוזמן להפסיק להגיב לי..."

עונש לנהג שהרג אדם על הכביש לא צריך להיות עבודות שירות כמו היום או שנה מאסר אלא הריגה על הכביש צריכה להיות שווה להריגה עם סכין ואקדח ועד שהחוק לא יתוקן הקטל בכבישים ימשיך להיות כזה.
עונש לאדם שנוהג בלי רישיון שלילה או אי חידוש אותו דבר קל מדי.
נהג שפגע ואם הרג אז בכלל אותה דוגמא כמה העונש בישראל קל. יש לי דוד שפגע וברח,אבל הקורבן נשאר בחיים שהיה שתוי, כמה נראה לך הוא קיבל? רמז קנס כבד עם קצת שלילה בלבד וזה אחרי שהמשטרה עצרה אותו בבית שלו שהוא לא ידע בכלל שהוא פגע במשהו. הוא היה צריך להיות היום בכלא על אותה תאונה.

אפשר לתת עוד הרבה מאוד דוגמאות שגם בארצות שהחוקה שלהן דמוקרטית חוץ מישראל שהיא גם דמוקרטית עם עונשים הרבה יותר קשים מישראל והן דמוקרטיוצת בניגוד לשטויות שלך ועל זה אינך יכול לחלוק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-06-2011, 12:58

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "עונש לנהג שהרג אדם על הכביש..."

אתה לא יכול לתת פתרון לתאונת הדרכים ע"י חקיקה. לא משנה כמה אנשים תכניס לכלא... כאילו אם תכניס חצי מדינה לכלא אולי...

רוב תאונות הדרכים הן בדיוק לפי השם, "תאונות" דרכים. כלומר מקרה, טעות, או רשלנות. ויש הבדל מאוד גדול בין הריגה, לגרימת מוות ברשלנות, או טעות בכביש שגורמת למישהו להיפגע.
רוב התאונות אגב לא קשורות לאלכוהול, שם דווקא אכיפה תפתור את הבעיה, לאו דווקא ענישה מאוד מחמירה אלא אכיפה.

חינוך ושיפור התשתיות הם הדרכים להוריד את הנפגעים מתאונות דרכים בישראל. אם בכביש הערבה לדוגמה, לבנות גדר הפרדה, גדר ביטחון, תאורה, ו2 נתיבים לכל כיוון נסיעה לכל אורך הכביש, כמות הנפגעים בתאונות שם תרד ל0. לעומת זאת שום אכיפה או ענישה לא תשנה את כמות התאונות או הנפגעים בכביש הזה.

אני לא חושב שמערכת החוקים בישראל היא אידיאלית, בטח לא מערכת המשפט, המקרה של ההוא שברך לי שמו שנרצח ע"י קבוצת פורעים בחוף בצפון ת"א זה הוכחה מובהקת. אבל אני בטוח שחקיקה דרקונית ומגוכחת שמטרתה להתעלל ברוב האזרחים הנורמטיביים של המדינה היא לא פתרון לשום בעיה.
ישן 06-06-2011, 13:13

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה לא יכול לתת פתרון לתאונת..."

ומה תגיד על אותו נהג גיפ שפגע והרג את האימא והילדה וברח או הבחור שנכנס בגשר פז עם רכב מלא באנשים?
כל התאונות האלה לא היו,אם היו שופטים אותם ונהגים אחרים כמוהם על רצח כאילו חיסלו את אותם אנשים בעצמם במקום זה אותם אנשים יושבים קצת זמן בכלא במקרה טוב אחרי שנים של משפט ויוצאים בעוד שהמשפחה של הקורבן תסבול ותאבד אמון במערכת החוק והמשפט.
אלה היו דוגמאות כיצד לא מטפלים בתאונות הדרכים על ידי מערכת המשפט והחוק.

קח למשל את הבחור שפגע במשפחה של הקרוב לשר ישי על הכביש,כמה זמן לקח למערכת לשלוח אותו לכלא ואיזה עונש הוא קיבל על ידי מערכת המשפט? אם כל תיק היה מקבל יחס כזה ממערכת המשפט הילדים היו לומדים לנהוג כמו שצריך ולתת כבוד לחוק מההורים.
זו הייתה דוגמא כיצד המערכת מטפלת בנהג כזה באופן יעיל וקשה ונותנת מסר ברור לאזרחים.

חינוך מגיע מחוק וחוק מגיע מחינוך והאחד לא יכול להיות בלי השני.

ישן 06-06-2011, 22:21

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ומה תגיד על אותו נהג גיפ שפגע..."

אני מצטער לבשר לך, אבל אין שום קשר בין חוק לבין חינוך או למוסר.
עובדה שגם חברות אנושיות קטנות בלי מערכת חוקים מתקיימות יופי, ותפיסה של טוב ורע זה משהו שטמוע בכל בני האדם מלידה.
המטרה של חוקים היא לאכוף את אמות המידה של החברה, על מי שבוחר להפר אותן.

ושוב, מצטער לנפץ לך את האשליה, אבל בגלל שרוב תאונות הדרכים הם תאונות, אז אין שום קשר בין חקיקה ואכיפה, לתאונות. כמובן שבנושאים מסויימים יש, אבל לא בדברים שנעשים בתום לב.

בכל מקרה זה מזל גדול לנו כחברה שאנשים מחנכים, או לפחות מנסים לחנך את ילדיהם למוסר וערכים בלי שום קשר לחוק. וחינוך גם בא אתה יודע... ממערכת החינוך, וגם שם זה לא ממש קשור לחוק אלא למדיניות.

בקיצור חוקים זה רע, בייחוד חוקים שפוגעים בחופש וזכויות הפרט. חברה צריכה להימנע מחוקים מיותרים, ולהיצמד למינימום שנדרש בכדי להגן על עצמה כחברה ועל חברי החברה כפרטים, ולעגן עקרונות יסודיים ובסיסים שבלעדיהם החברה תתקשה להתקיים.
ישן 06-06-2011, 22:34

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני מצטער לבשר לך, אבל אין..."

אתה מוכן להסביר לי עכשיו מדוע אדם שהרג וברח נחשב לאדם שאיבד את החופש וזכויות הפרט שלו? הבן אדם הזה רוצח ועוד ברח מהמקום בלי לעזור,אם הקורבן נשאר עוד בחייםוהמתין לעזרה ולכן הזכות הזו איננה עומדת לזכותו והוא צריך לאבד אותה אחרי משפט וכלא להרבה מאוד שנים בניגוד להיום אפילו שהרצח או תאונה לפי הדברים שלך הם עם הרכב ולא עם אקדח או סכין.
עכשיו מה קורה כתוצאה מעונש כזה? אנשים יודעים שאסור לברוח מהמקום עם הרכב ויתנו עזרה,אם יהיה בחוק 13 שנה אוטומתית מאסר על בריחה מהאירוע בלי שאר העונש שיקבל במשפט על רצח או הריגה.

בבקשה תסביר לי את הטיעון שלך עכשיו.

ישן 06-06-2011, 22:42

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה מוכן להסביר לי עכשיו מדוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אתה מוכן להסביר לי עכשיו מדוע אדם שהרג וברח נחשב לאדם שאיבד את החופש וזכויות הפרט שלו? הבן אדם הזה רוצח ועוד ברח מהמקום בלי לעזור,אם הקורבן נשאר עוד בחייםוהמתין לעזרה ולכן הזכות הזו איננה עומדת לזכותו והוא צריך לאבד אותה אחרי משפט וכלא להרבה מאוד שנים בניגוד להיום אפילו שהרצח או תאונה לפי הדברים שלך הם עם הרכב ולא עם אקדח או סכין.
עכשיו מה קורה כתוצאה מעונש כזה? אנשים יודעים שאסור לברוח מהמקום עם הרכב ויתנו עזרה,אם יהיה בחוק 13 שנה אוטומתית מאסר על בריחה מהאירוע בלי שאר העונש שיקבל במשפט על רצח או הריגה.

בבקשה תסביר לי את הטיעון שלך עכשיו.

אדם שדרס וברח איבד את זכויות הפרט שלו בצדק גמור. הוא צריך ללכת לכלא. דיברתי על קנאביס...

לא חושב שהחמרת הענישה תמנע מאנשים לברוח, יש היום עונש מיוחד על הפקרת פצוע...
מי שבורח זה מי ששיכור מידיי בישביל להפעיל שיקול דעת, או פשוט בגלל פאניקה, או חושב שהוא יצליח לברוח מענישה...
ברור שצריך להיות עונש חמור על הפקרה, אבל אני לא מאמין שההבדל בין 5 ל15 שנה זה מה שימנע ממישהו להפקיר פצוע...
ישן 06-06-2011, 12:29

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "כן, רק זה מה שחסר לנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
גם ככה המדינה שלנו מוצפת בקופים ערסים, ומשתמטים קוקסינלים, אז אנחנו צריכים עכשיו שגם שסמים יהיו חוקיים?

זה בטוח יעשה את החברה שלנו טובה יותר, ויהיה לנו גם אחלה דור המשך.

*אגב, אפילו בהולנד הם הבינו שהם עשו טעות עם חופש העישון, ועכשיו הם מכניסים תיקונים רבים לחוקה, ובעתיד הלא רחוק, המצב בהולנד ישתנה.

זה כבר לא יהיה כמו פעם, שהיית הולך ברחוב ומעשן חופשי.

הבעיה של הולנד היא עם תיירות הסמים, לא עם חוקיות הסמים עצמם. בכל אופן מדובר בגחמות של מפלגה שמרנית וככל הנראה שהרפורמה שהם מנסים להכניס לא באמת תקרה בפועל.
ו... אני משרת ביחידה די נחשבת, שכל האנשים שבה עוברים סיווג בטחוני + פוליגרף, ויצא לי להתקל בלא מעט אנשים שהתנסו במריחואנה לפני הצבא. האם זה הופך אותם לאנשים יותר גרועים? ממש לא. הלוואי ולכל אזרחי ישראל היו את אמות המוסר של האנשים הללו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yarntomato.com/percentbarmaker/button.php?barPosition=90&leftFill=BBC7CE]

ישן 06-06-2011, 15:31
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "אחרית הימים הגיעה!!!"

ראיתי עכשיו תוכנית של אברי גלעד על גראס רפואי בשביל להשכיל.
אם אתם רוצים לצפות: http://reshet.ynet.co.il/Shows/Docu...arklist,163324/

לדעתי, בגלל השימוש הרפואי צריך להפוך קנביס לחוקי גם לשימוש לא רפואי.
מכיוון שלפי הסרט, חולים שזקוקים לגראס צריכים להאבק עם רופאים (שהם חלק מהחברה שסולדת מקנביס).
עולה בסרט גם הטענה שזה עוצר התפתחות של מחלות מסוימות, אלא שנותנים את הקנביס אחרי מאבק, כשהמחלה מדרדרת. זה אסון. צריך לתת את זה כמה שיותר מוקדם בדיוק כמו כל תרופה אחרת שמסייעת לחולה.

מבחינת שיקולים חברתיים כלליים:
חוקיות סמים לא אומרת שכולם ישתמשו בסמים, זה המצב לגבי חוקיות אלכוהול ועישון.

רון פול, מועמד לנשיאות ארה"ב התבטא לאחרונה בנושא.

ישן 06-06-2011, 15:50
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
שום טוב לא ייצא מהפיכת המריחואנה לחוקית

התומכים יכולים עד מחר לטעון שזה פחות מזיק מאלכוהול, ושזה ניתן לחולים קשים עם כאבים עזים.
זה שזה פחות מזיק מאלכוהל זה ממש לא טיעון הגיוני. אלכוהול חוקי מאז ומעולם ואין שום סיכוי להוציא
אותו מהחוק. זה בעצם הסם היחידי שאין לגביו חילוקי דעות. שיהיה פחות מזיק מאלכוהול, אז זה הטיעון
המנצח?

הטיעון שחולים קשים מקבלים את זה נגד כאבים, זה גם לא טיעון חזק, כי מה לעשות שכנראה אין משהו
אחר שיכול לעזור להם לקבל תיאבון ולהירגע מהכאבים - זה כמו שיהיה קמפיין בעד מורפיום כי זה מנטרל
כאבים בשניות. מורפיום זה סם סופר-חזק, והוא רפואי. אז מה?

מריחואנה זה סם, אמנם קל אבל עדיין סם, שנזקיו מוכחים. הוא בטח לא תורם לבריאות של מי שמעשן
אותו, לא העשן ולא החומרים האקטיבים שבצמח.יש לו השפעות החל מעל הריאות, כמ סיגריות רגילות
ועד להשפעה על המוח ונזקים ארוכי טווח.

ואגב, זה שאברי גלעד עשה תוכנית נחמדה על קנביס, זה עדיין לא הצדקה להפוך אותו לחוקי - הוא אמנם
מדבר יפה, הוא לא עבריין, והוא מביא את מיטב המומחים להסביר לנו כמה זה "בריא", אבל מה לעשות
שמי שיעשנו אותו יהיו לא רק אנשים אחראיים. יש ערסים, יש עבריינים, יש ילדים ועוד ועוד. גם הם יעשנו
את זה כמו שילד בן שמונה מעשן היום סיגריות ומתעלף מוודקה.

מריחואנה זה נחמד, ומי שרוצה לנסות שינסה - ואם אני לא טועה, כמות מינימלית של "שימוש עצמי", לא
מסבכת יותר מדי (במידה ונתפסת). מי שיודע יותר לגבי זה מוזמן לפרט. בכל אופן, ליגליזציה של מריחואנה
זה צעד ממש לא חינוכי ובטח לא תורם.

ישן 06-06-2011, 16:32

ברור שיש הגבלות. אתה מעלה את זה כאיזושהי סתירה עם דבריי - וזה לא המקרה
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""אלכוהול חוקי מאז ומעולם ואין..."

אין קשר בין חוקיות שתיית אלכוהול לבין המקרים שציינת. ברור שצעירים עד גיל מסויים לא יכולים
לשתות אלכוהול. בישראל זה 18, בארה"ב זה 21.

צה"ל אוסר? ברור - אנחנו רוצים חיילים מסטולים? ברור שתהיינה הגבלות. זה עדיין סם. זה לא
קשור להוצאה מהחוק של אלכוהול. צה"ל גם אוסר על גרביים מתחת לסנדלים, אז?

ארה"ב אסרה בעברה אלכוהול וזה החזיק בדיוק שניה וחצי, כי אף אחד לא יכול היה לאכוף את זה.
החזירו אותו בחזרה ל-חוקי, לא כי חשבו שזה פתאום בריא, אלא כי לא הייתה להם ברירה. אתה
יכול לטעון שאסרו את זה בחוק - אבל זה היה ניסיון כושל, ויותר זה לא ישנה.

החוק האסלאמי אוסר שתיית אלכוהול, רק חבל שכל המוסלמים החילוניים שותים גם שותים - ושותים
בכמויות. מי שבאמת שומר, כל הכבוד לו - יש גם כאלה שפשוט לא אוהבים אלכוהול ולא שותים, לא
כי אסור להם. אגב, כמו שהרבה פה טוענים שחרדים הולכים לתל ברוך בשושו, אי אפשר לדעת מה
עושים מוסלמים אדוקים (אגב, קוריוז מצחיק - הוצג לפני כשנה נתון שאומר שבעיר אדוקה בטורקיה
(לא זוכר את שמה) צורכים יותר אלכוהול מבעיר חילונית סמוכה. מוזר...)

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-06-2011 בשעה 16:42.
ישן 06-06-2011, 16:56

משום מה אתה חושב שהוספת ורד לדיון מחזקת אותך. אוקיי...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""ארה"ב אסרה בעברה אלכוהול וזה..."

תקופת היובש זאת שניה וחצי. 13 שנים זה כלום, כשמשך כל השנים האלה נוצרו עסקים בלתי חוקיים
ושווקים שחורים של מכירת אלכוהול לכל הדורש. אתה יכול לטעון שזה הרבה זמן, אבל בתור תיקון שנחקק
בחוקת ארה"ב, זה נמדד במאיות השניה, לא בשניות (הייתי לארג'). כמובן שאח"כ ש-ו-ב יצרו תיקון בחוקה
לאותו נושא, כדי לחזיר את האלכוהול להיות "בריא" שוב.

מריחואנה היא ממש לא דבר נפוץ ביחס לאלכוהול. להשוות בין השניים זה תכסיס של התומכים בחוקיות
מריחואנה. אלכוהול זאת הדוגמה הטובה ביותר להצלחת סם בעולם הזה - ופשוט מנסים לתפוס עליו טרמפ.
משום מה, לא יותר מדי אנשים קונים את ההשוואה המלאכותית הזאת.

כשאני מדבר על חוק - אני מדבר על מדינות, וברור שתהיינה הגבלות. אני לא מבין למה אתה בדיוק נתפס?
המשפט היה עומד בפנייך אם גם ילדים היו יכולים לשתות חופשי? באמת לא רציני מצידך לפנות לצה"ל,
ועוד מעט לילדים בני שמונה - ובכך לכאורה להציג את "אלכוהול חוקי", כטיעון שגוי.

אגב, עוד שיטה של תומכי ליגליזציה של מריחואנה, היא להתעלם מההתנגדות לסם עצמו ופשוט לפנות
להשוואה לאלכוהול. תראה מה זה, כתבת כל כך הרבה נגד אלכוהול, למרות שהקדשתי לו משפט אחד
בהודעתי הראשונה, ולשאר הדברים שקשורים למריחואנה, פשוט כתבת "אם נבדוק...כולן מבוססות".
שיפ לא מרחיב? קצת תמוה ומחשיד...

נ.ב.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 06-06-2011 בשעה 17:01.
ישן 06-06-2011, 22:26
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "שום טוב לא ייצא מהפיכת המריחואנה לחוקית"

אתה מודע לכך שקנאביס נאסר לשימוש רק במאה הקודמת כן? עד אז הוא היה מותר לשימוש, כמו אלכוהול.
אתה טוען למעלה ששלוש־עשרה השנים של איסור האלכוהול בארה״ב הם פסיק קטן בהיסטוריה, שנייה וחצי, אז כמה זה שבעים ומשהו השנים בהם הקנאביס אסור? 5 שניות וחצי?
(וזה מדובר על האיסור בארה״ב, האמנות הבינלאומיות קיימות רק כ־50 שנה)

מה לגבי סיגריות טבק רגילות? אפילו הן יותר מזיקות מקנאביס.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 06-06-2011 בשעה 22:28.
ישן 06-06-2011, 16:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

מספר טיעונים שעלו פה-

נייבש את משפחות הפשע- ממש לא. גם ככה מתח הרווחים על הירואין ושאר סמים קשים גבוה הרבה יותר. משפחות הפשע מבריחות כמה ק"ג של הירואין וקוקאין וזה מתשלם יותר מאשר טונות של גראס.
בנוסף- מחזור, איסוף אשפה, מסחר בסיגריות ואלכוהול- תחומים חוקיים עם דריסת רגל נרחבת של משפחות הפשע בהם.

עוד- למה שהמדינה לא תרוויח מזה?
אחלה, זה טיעון תקף גם להימורים, זנות, ואפילו הורדת גיל ההסכמה כדי שנהפוך לגן עדן לסוטי מין בכל העולם. למה לא נוריד את הגיל ל-14, 15 אם אתם רוצים להיות דומים למדינות אירופאיות אחרות? גם ככה יש פדופילים בישראל והם ימשיכו לעשות מה שהם עושים- אז למה להפוך את כולם לפושעים? ככה אפילו נרוויח מתירות של סוטים עשירים מחו"ל. זה בדיוק אותו הטיעון שהעליתם פה.

עוד טענה- גראס ניתן כתרופה ולכן יש להפוך אותו לחוקי. מה הקשר? שייקחו גראס מבית מרקחת כמו שלוקחים תרופת מרשם אחרת, שאותה מן הסתם אסור לצרוך ללא היתר רפואי. הזכירו פה מורפיום למשל.

מילת סיכום- העובדה שאלכוהול חוקי לא אומרת שניתן להפוך סמים אחרים לחוקיים. איך אומרים? two wrongs dont make it right

ישן 06-06-2011, 22:31

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "טיעון נורא פשוט וממש לא מתחכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
כדי לא להפוך עוד סם מזיק וממכר לחוקי. ועל כל מחקר רפואי אחד בעד יהיה אחר שנוגד אותו, כך
שהריטואל הזה לא הולך להיגמר בשנים הקרובות.

וטיעון בעד: "כייף", זה לא ממש תופס. לומר שזה לא מזיק לסביבה זה ממש לא נכון, כמו שאלכוהול
משכר ויש שנוהגים בהשפעת אלכוהול, אז יהיו עוד אנשים שינהגו בהשפעת מריחואנה. לומר שזה
לא וודאי שזה מזיק לבנאדם עצמו? גם לא מדוייק. יש מחקרים שטוענים שזה מזיק לתאי מוח, וזה
גם נצרך דרך הריאות, משמע - לא בריא כמו שסיגריה לא בריאה.

1. התחכום פה, הוא בפשטות הטיעון - אין שום נימוק טוב נגד.

2. חוץ ממחקרים יש איזשהיא סברה בקהילה המדעית על התועלת\נזק, זה הרבה יותר מעניין ממחקרים בודדים...

3. מריחואנה הוא מהסמים הפסיכואקטיביים הכי פחות ממכרים, הרבה הרבה פחות מאלכוהול ומסיגיות. עיקר ההתמכרות היא פסיכולוגית, יש עדות לתופעות גמילה קלות יחסית אבל רק בשימוש מאוד מסיבי. כמו כן, מריחואנה מזיקה, וגם זה בספק, רק למשתמש עצמו. שזה מה שנקרא בחירה של המשתמש, וכול עוד אדם בוחר במודע לעשות משהו גם אם יש לו השלכות, כשהוא לא מזיק לסביבה, לדעתי לפחות ברוב המקרים צריך לאפשר לו.

4. למה הטיעון בעד "כייף" לא תופס?

5. אם אוסרים על שימוש במריחואנה, אז אני חושב שצריך לאסור כל פעילות שהיא מהנה, אך עלולה להזיק למשתמש. צניחה חופשית, טיפוס הרים, אוננות (גירוי בעור ואף שבר בפין), עישון, צריכת אלכוהול, רכיבה על אופניים, צלילה, וכו'
ישן 07-06-2011, 08:27

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. כי מצב העולם מחורבן וזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
1. כי מצב העולם מחורבן וזה צעד קטן לשיפורו.
2. הנה סיבה לשנותו, המצב הנוכחי פוגע בזכויות הפרט של אזרחי ישראל בלי שום סיבה טובה.
3.
א. סמים קשים ממכרים ומזיקים הרבה יותר מקנאביס, אין פה שאלה של האם או מחקרים, מספיק לראות מכור.
ב. אני בעד לאפשר הימורים, תוך פיקוח ממשלתי אבל כעקרון לאפשר.
ג. זנות מובילה לניצול ופגיעה בנשים. זה כן פוגע במישהו...
ד. הורדת גיל ההסכמה תביא לפגיעה וניצול מיני של קטינים, חוץ מזה שזה סותר איזושהיא אמת מידה ומוסר חברתית עקרונית. מריחואנה לא, ושוב אני מביא אלכוהול כתקדים.

מצב עולם לא פירושו מה קורה היום בעולם, זה מונח בסטטיסטיקה. מצב העולם אומר שאם הנחת הבסיס היא X, אתה זה שצריך להביא הוכחה כנגדו.
יש סיבה מעולה- זה חומר משנה תודעה ורצוי שכמה שפחות כמוהו יהיו חוקיים.

לא כל הסמים הקשים ממכרים. והם מסוכנים במנת יתר או כשהתערובת לא משהו. זנות חוקית ומפוקחת לא פוגעת באף אחד. למשל בהולנד חביבתך עם הסמים החוקיים- שם יש להם ועד, מס הכנסה ובדיקות רפואיות. אז? הורדת גיל ההסכמה עליה דיברתי כבר קיימת בחלק ממדינות אירופה- גיל 15 למשל. וסלח לי- אבל אם ילדה בת 15 שוכבת עם חבר בן 15 וזה חוקי כיום, אז למה שילדה בת 15 תשכב עם ילד בן 19 וזה לא יהיה חוקי? 4 השנים הללו תגרום לה פגיעה בלתי הפיכה?

כתבתי לך כבר לגבי אלכוהול- הוא כבר מותר, גראס לא. להוסיף את הצמח לרשימה המותרת זה להוסיף חטא על פשע- שתי עוולות לא גורמות צדק.

ישן 06-06-2011, 20:13
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מספר טיעונים שעלו פה- נייבש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נייבש את משפחות הפשע- ממש לא. גם ככה מתח הרווחים על הירואין ושאר סמים קשים גבוה הרבה יותר. משפחות הפשע מבריחות כמה ק"ג של הירואין וקוקאין וזה מתשלם יותר מאשר טונות של גראס.
בנוסף- מחזור, איסוף אשפה, מסחר בסיגריות ואלכוהול- תחומים חוקיים עם דריסת רגל נרחבת של משפחות הפשע בהם.

נכון, זה לא ייבש את משפחות הפשע, אבל זה יפגע בהן בצורה יותר משמעותית ממה שאתה מנסה להראות. יש סיבות טובות להאמין שליגליזציה של מריחואנה ויצירת הבדלה בחוק בינה לבין סמים קשים, תוריד באופן משמעותי את השימוש בסמים הקשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
עוד- למה שהמדינה לא תרוויח מזה?
אחלה, זה טיעון תקף גם להימורים, זנות, ואפילו הורדת גיל ההסכמה כדי שנהפוך לגן עדן לסוטי מין בכל העולם. למה לא נוריד את הגיל ל-14, 15 אם אתם רוצים להיות דומים למדינות אירופאיות אחרות? גם ככה יש פדופילים בישראל והם ימשיכו לעשות מה שהם עושים- אז למה להפוך את כולם לפושעים? ככה אפילו נרוויח מתירות של סוטים עשירים מחו"ל. זה בדיוק אותו הטיעון שהעליתם פה.

הטיעון שהמדינה יכולה להרוויח מזה הוא אכן טיעון טפשי, אבל הטיעון שהמדינה יכולה לפקח על זה הוא לא טיפשי בכלל. החומרים המזיקים ביותר שנמצאים במוצרי קנאביס היום בשוק, ואלו שגורמים את הנזק הרב ביותר, בכלל לא אמורים להיות שם ומוכנסים כדי "לחתוך" אותו, או כדי להפוך אותו לממכר יותר, על ידי האנשים שסוחרים בו כיום, שהם לא האנשים הסימפטיים ביותר. פיקוח על הייצור יכול למנוע בקלות בעיה זו.

לא התייחסת בכלל לקרימינליזציה של החברה - זה שיש לך היום עשרות אחוזים של אנשים נורמטיביים מכל בחינה אחרת שנתפסים בעייני החוק כנרקומנים, וזה שהחוק נכשל כישלון חרוץ באכיפת החוק הקיים, יוצר מצב בעייתי ביותר בחברה.

ישן 06-06-2011, 20:27

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] נייבש את..."

ממש לא- הברחות הגראס והחשיש בירידה מתמדת, חלק ניכר מהגידול הפך להיות ביתי. ומה נראה לך מסובך יותר/רווחי יותר- להעביר חבילת הירואין בשווי מליונים ששוקלת כמה ק,ג או שקי עשבים ענקיים ששווים אולי מאות אלפי שקלים, בלחץ?

וסלח לי, אבל מי שטיפש מספיק לעשן עשבים שהוא לא יודע איך גידלו אותם, לא ממש מעניין אותי מה יקרה לו. ואגב נוסף- לגיליזציה פשוט תגרום לזה שאנשים יוכלו לגדל להם בגינה את הצמח. אז איזה פיקוח ממשלתי יהיה פה בדיוק?

לי אין שום בעיה של קרימינליזציה של החברה- זאת אותה חברה בה מעלימים מס או סתם מדליקים סיגריה איפה שאסור. זאת בכיינות לשמה. העובדה שקשה לגבות מיסים לא אמורה לגרום למבצעי תשלום מיסים, מה שנותן פרס לעבריינים, נכון? אם מישהו מרשה לעצמו להחליט על איזה חוק יעבור ואיזה לו, שיהיה בוגר מספיק לשאת בתוצאות ולא לבכות על כמה שהחוק לא פייר.

ישן 07-06-2011, 03:11

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ממש לא- הברחות הגראס והחשיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ממש לא- הברחות הגראס והחשיש בירידה מתמדת, חלק ניכר מהגידול הפך להיות ביתי. ומה נראה לך מסובך יותר/רווחי יותר- להעביר חבילת הירואין בשווי מליונים ששוקלת כמה ק,ג או שקי עשבים ענקיים ששווים אולי מאות אלפי שקלים, בלחץ?

יום יום אנו לומדים שהגבול בין מצרים לישראל הוא בזיוני ואפשר לעבור בו בקלות, אז כן - גם בשביל כמה מאות אלפי שקלים משפחות הפשע יבצעו עבירה עם סיכון אפסי להתפס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וסלח לי, אבל מי שטיפש מספיק לעשן עשבים שהוא לא יודע איך גידלו אותם, לא ממש מעניין אותי מה יקרה לו. ואגב נוסף- לגיליזציה פשוט תגרום לזה שאנשים יוכלו לגדל להם בגינה את הצמח. אז איזה פיקוח ממשלתי יהיה פה בדיוק?

חשבת אולי שיש עוד דרכים לאפשר גידול מריחואנה פרט לגידול ביתי? אפשר להמשיך במודל הקיים של המריחואנה הרפואית, בו רק מגדלים שקיבלו אישור מהמדינה רשאים לגדל מריחואנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לי אין שום בעיה של קרימינליזציה של החברה- זאת אותה חברה בה מעלימים מס או סתם מדליקים סיגריה איפה שאסור. זאת בכיינות לשמה. העובדה שקשה לגבות מיסים לא אמורה לגרום למבצעי תשלום מיסים, מה שנותן פרס לעבריינים, נכון? אם מישהו מרשה לעצמו להחליט על איזה חוק יעבור ואיזה לו, שיהיה בוגר מספיק לשאת בתוצאות ולא לבכות על כמה שהחוק לא פייר.

אי-תשלום מיסים מהווה פגיעה כלכלית במדינת ישראל. גם רדיפת צרכני מריחואנה מהווה פגיעה כלכלית במדינת ישראל. אחלה אנלוגיה

ישן 07-06-2011, 08:45

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]ממש לא- הברחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי talaus
יום יום אנו לומדים שהגבול בין מצרים לישראל הוא בזיוני ואפשר לעבור בו בקלות, אז כן - גם בשביל כמה מאות אלפי שקלים משפחות הפשע יבצעו עבירה עם סיכון אפסי להתפס.

למעשה, לא. מכיר את הקמפיין ישראל מתייבשת שהוציאו כפרודיה על הירוק והחום? אז זהו- שעכשיו קשה יותר להשיג אותם. כי בכל זאת- גמל נושא שקי ענק קל יותר לתפוס מאשר חבילה בגודל ספר שרווחית הרבה יותר.

חשבת אולי שיש עוד דרכים לאפשר גידול מריחואנה פרט לגידול ביתי? אפשר להמשיך במודל הקיים של המריחואנה הרפואית, בו רק מגדלים שקיבלו אישור מהמדינה רשאים לגדל מריחואנה.

אחד הטיעונים המרכזיים של תומכי הלגליזציה הוא שמריחואנה היא מוצר טבעי וכך לוקחים את הכוח מחברות התרופות, ואין סיבה שלא ייתנו לך לגדל לעצמך צמח. אתה רוצה הקמת חברות שתייצרנה מריחואנה לגלית? ואתה באמת חושב שאנשים יהיו מוכנים להמשיך ולשלם פי כמה וכמה על הצמח ביחס למה שהיו אמורים לשלם לו היו מגדלים בעצמם?

אי-תשלום מיסים מהווה פגיעה כלכלית במדינת ישראל. גם רדיפת צרכני מריחואנה מהווה פגיעה כלכלית במדינת ישראל. אחלה אנלוגיה

לא ברור ממה אתה כה מרוצה. אי תשלום מיסים זאת עבירה שמאוד קשה לאכוף אותה, ממש כמו עישון במקום ציבורי. למעשה, כ-20 מיליארד ש"ח למיטב זכרוני הולכים לאיבוד בגלל חוסר היכולת. אבל זה לא אומר שאתה תפסיק עם זה נכון? למרות שאחוז אלו שלא מדווחים על תקבולי מיסים, יחד עם הלקוחות שמוכנים לשלם להם בלי קבלות, הוא משמעותי.

ישן 07-06-2011, 09:00

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=talaus]יום יום אנו..."

הפואנטה שלי היא שבכל מקום בו יש רווח יהיו משפחות פשע. לראייה הם אפילו הגיעו לעסקי המחזור ולהומלסים שעומדים בצמתים. ואגב, יובש בשוק פשוט אומר שהסם יותר יקר - מה שמחזק את רצון משפחות הפשע להיות בעסק אפילו יותר.

בנוגע לתשלום - אז כן, אנשים יהיו מוכנים לעמוד בו בשביל להיות שומרי חוק. אל תשכח גם שהמחיר יהיה ככל הנראה יותר נמוך מהמחיר שקיים כיום ב"שוק".

אני מרוצה מהאנלוגיה שרשמתי. ברור לי שאי-תשלום מיסים זה ISSUE חמור שמחסיר מקופת המדינה כספים רבים. מצד שני גם חבל לי על רדיפת השווא שנעשית אחר צרכני המריחואנה ועל הכסף הרב ששופכים על רדיפה זו, בעוד שהמדינה למעשה יכולה לעשות כסף מהסם על-ידי הפיכתו לחוקי ומיסוי שלו.

ישן 07-06-2011, 11:02
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ממש לא- הברחות הגראס והחשיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

לא הבנת את כוונתי. מה שאמרתי זה שיש טענות רבות כי ליגליזציה של מריחואנה תוריד את הצריכה של סמים קשים, בשל ייצירה של מחסום פסיכולוגי וחוקי משמעותי בין השניים. אם אכן תרד צריכת הסמים הקשים, הדבר יפגע משמעותית במשפחות הפשע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
וסלח לי, אבל מי שטיפש מספיק לעשן עשבים שהוא לא יודע איך גידלו אותם, לא ממש מעניין אותי מה יקרה לו.

טיעון חלש - מתפקידה של המדינה לדאוג גם לאזרחיה הטפשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ואגב נוסף- לגיליזציה פשוט תגרום לזה שאנשים יוכלו לגדל להם בגינה את הצמח. אז איזה פיקוח ממשלתי יהיה פה בדיוק?

ליגליזציה של מריחואנה תוריד את מחירה משמעותית (אם מבטלים את הסכנה שבביצוע מעשה לא חוקי, מחיר הייצור של גראס וחשיש הוא אפסי), ולא תהיה לאנשים סיבה לגדלה בבית, כמו שאנשים לא מגדלים טבק בבית. אם בכל זאת יהיו אנשים שיחליטו לגדל בבית, אני מניח שהם לא יוסיפו לעצמם כל מיני תוספות מיותרות ומזיקות שסוחרי הסצים מוסיפים לתוצרת שלהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki

לא עם העלמות המס ולא עם עישון במקומות ציבוריים אין כישלון חרוץ באכיפה כמו עם צריכה של סמים קלים. זה שלא מצליחים לאכןף חוק במאה אחוז מהמקרים לא אומר שצריך לבטלו, אבל זה שלא מצליחים לאכוף אותו כמעט בכלל בהחלט צריך להעלות שאלות.

ישן 07-06-2011, 11:24

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]ממש לא- הברחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
לא הבנת את כוונתי. מה שאמרתי זה שיש טענות רבות כי ליגליזציה של מריחואנה תוריד את הצריכה של סמים קשים, בשל ייצירה של מחסום פסיכולוגי וחוקי משמעותי בין השניים. אם אכן תרד צריכת הסמים הקשים, הדבר יפגע משמעותית במשפחות הפשע.

הבדיקה פשוטה- האם בהולנד צריכת הסמים הקשים ירדה? לפחות מהתרשמות שלי באמסטרדם, כמות סוחריה סמים שהציעו לי קוקאין או כל מיני חומרים שלא הבנתי מה שמם עקב המבטא הג'מייקני הכבד לא ירדה, אולי אפילו דווקא כי חשבו שאני מעשן גראס הסיקו כי יהיה קל למכור לי משהו חזק יותר.

טיעון חלש - מתפקידה של המדינה לדאוג גם לאזרחיה הטפשים.

עד גבול מסוים. זה שטיפשים מעשנים חומרים לא חוקיים שגודלו בצורה לא חוקית ומסוכנת, לא אומרת שיש להתיר שימוש בחומרים הללו כדי למנוע מאנשים לעשן חומרי הדברה.

ליגליזציה של מריחואנה תוריד את מחירה משמעותית (אם מבטלים את הסכנה שבביצוע מעשה לא חוקי, מחיר הייצור של גראס וחשיש הוא אפסי), ולא תהיה לאנשים סיבה לגדלה בבית, כמו שאנשים לא מגדלים טבק בבית. אם בכל זאת יהיו אנשים שיחליטו לגדל בבית, אני מניח שהם לא יוסיפו לעצמם כל מיני תוספות מיותרות ומזיקות שסוחרי הסצים מוסיפים לתוצרת שלהם.

אנשים מגדלים מריחואנה בבית כי זה נוח, זמין וזול, וקשה מאוד לשוטר לתפוס אותך, בניגוד למשל לקנייה ברחוב. ומן הסתם מי שמגדל בבית לא יוסיף את החומרים הללו, כמו שגם עכשיו הוא לא מוסיף אותם. הליגליזציה תוריד רק את המחיר ברחוב, המחיר בגידול עצמי נותר אפסי. הבנתי שזה צמח שמאוד לגדל.

לא עם העלמות המס ולא עם עישון במקומות ציבוריים אין כישלון חרוץ באכיפה כמו עם צריכה של סמים קלים. זה שלא מצליחים לאכןף חוק במאה אחוז מהמקרים לא אומר שצריך לבטלו, אבל זה שלא מצליחים לאכוף אותו כמעט בכלל בהחלט צריך להעלות שאלות.

אתה בטוח במה שאתה אומר? כי אכיפת עישון במועדונים ופאבים היא אפסית, ממש אפסית. כ-90% מהפאבים לא אוסרים עישון. גביית מיסים- לפחות בחלק מהמגזרים הגביה של המיסים הישירים (מן הסתם קשה מאוד להעלים מס עקיף) מאוד קשה. ואם אתה רוצה עוד- אז גם אכיפת חוקי הבניה, סגירת מרפסות או פיצול דירות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:23

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר