לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2011, 06:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "פרשנות שלי - מאחר וגם במלחמה..."

אז למה לבזבז זמן ומשאבים יקרים מפז באימון החטיבה בכל המתארים הלא רלוונטים?
כפיר הוקמה למטרה שציינת, אז למה לאמן אותה במתארי לבנון וסוריה? למה לאנוס את התו"ל הצה"לי עם 6 גדודים?
אם היא "חטיבה רגילה" מה אמצעי הניוד שלה? (או שאולי הם חי"ר קל?) איפה הגיל והמרגמות?

למה להמשיך ולהתפאר בפרטים כמו זה שהחטיבה מבצעת שבוע לש"ב אחד יותר מחטיבות אחרות בהכשרה או שכל הלוחמים לומדים ערבית (חרטא בתנועה, לפחות בתקופתי, ובכל מקרה משהו שכל לוחם צריך לעבור בלי קשר לאופרטיבי של החטיבה שלו).

ואם עברנו את כל התהליך המייגע הזה כדי לגמור סתם עם עוד חטיבה רגילה- למה לא להשקיע את הסד"כ בדברים אחרים- קריטיים יותר?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2011, 08:50
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ואולי יש , וזה לא המקום לדון בתו"ל של החטיבה ?"

אתה מערב בשר וחלב, מחד אין תו"ל צה"לי סופר סודי שדורש חטיבה משושה, מצד שני לא להכנס לתו"ל ולטעון שהשטחים יהיו בעוצר והכל יהיה אחלה בחלה זה לשכוח דברים שקרו רק לפני עשר שנים ואת ההשלכות שלהן מלפני 5 שנים.

שוב תו"ל אבל אוי ואבוי לנו אם יהיה מצב ש3 גדודים מאותה חטיבה פרוסים בשטחים ו3 גדודים אחרים, מאותה חטיבה, נלחמים אחוד בלבנון או בסוריה.

חטיבה סדירה צריכה להיות מאומנת, נכון, אבל מאותה סיבה שגולנצ'יקים לא צונחים וצנחנים לא עושים קורס מט"קים חטיבה שכל ייעודה עלי אדמות היה איו"ש לא צריכה להתאמן במתווה לבנון וסוריה, אבל, זאת אפילו לא הבעיה אלא זה שהחטיבה כבר לא מוגדרת כחטיבת איו"ש.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-06-2011, 12:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "מזל טוב לחטיבת כפיר: הפכה ליחידת החי"ר החמישית"

זה אולי לא פופולרי אך למרות העבודה הטובה שלדעתי כפיר עשתה בשטחים מקומה אינו שם.

מי שצריך להיות בשטחים הם אך ורק חיילי מג"ב - מצידי שיאמנו ויציידו אותם כמו כפיר.
רק יוצאי צבא ומעלה בגיל רצוי מ 23 ומעלה ועדיף בעלי משפחות.
נכון לצורך כך יהיה צורך להגדיל את מג"ב והעלויות !

צריך להוציא את השטחים מצה"ל זה פוגע במוכנותו ליום פקודה שלטעמי קרוב מתמיד.
צריך לאמן את צה"ל למלחמה.

ומה יקרה אם הגבולות יהיו שקטים ובשטחים תבערה ? וחטיבת מג"ב שתחליף את החי"ר לא תספיק?

אם זה אכן יקרה והצבא יצטרך לסייע הוא יצטרך להכנס לשם כמו צבא !!!
ושהצד השני ישקול אם זה מה שהוא רוצה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 02-06-2011, 16:53
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "זה אולי לא פופולרי אך למרות..."

תקן אותי אם אני טועה (בכל זאת, ילד בן 21), אבל... לא נראה לי שהדבר מתאפשר במיוחד, הרי במתאר איו"ש הנוכחי (שכולל שילוב זרועות של מ"י ובכללה מג"ב, אוגדת איו"ש, מנהא"ז ועוד כל מיני גופים אחרים) - ככה שמה שאתה מתאר הוא אוגדת מג"ב ולא חטיבה (כי קשה לי לראות איך במבנה של X חטמ"רים ובערך 3X גדודים שפועלים בכפוף לחטמ"רים האלו יש מקום לזה שרק מג"בניקים יתפסו, יחזיקו ויגינו על שטח נרחב ביותר). האמת? קשה לי לראות איך מוקמת אוגדת מג"ב שלמה (סדירה או מקבילה מרחבית) מאחר ואני מניח שהתו"ל פחות או יותר קיים במג"ב (למרות השינוי הארגוני שהוא יצטרך לעבור) ובפיקוד מרכז ישנם עוד מספר שיקולים מרכזיים אחרים:
שיקולי כ"א - איך תביא כל כך הרבה לוחמים בסדיר ובקבע (כי למרות ההצעה שלך, אוגדת מג"ב בשכר לוחמים ממוצע תשאב חצי מתקציבי משטרת ישראל, שכמהה לשוטרים כחולים באופן הרבה יותר בהול)?
לוגיסטיקה (אל תשכח שרק לאחרונה מג"ב החלו בתהליך החלפת הסופות המתפרקות בקרקלים ובדוידים והתחילו בחלוקת מפרולייטים באופן סדור), הכשרה (מעבר לרובאות הבסיסית, יהא צורך להעמיק עוד יותר את הסמכות השוטר של הלוחמים, מעבר להרכשה חוזרת ונשנית של המרכיב האזרחי בלוחמה - למרות שלדעתי מוטמע יותר טוב בשוטרי מג"ב מלוחמי חי"ר או שריון שתופסים קו) ומערך תמיכה ש-יסתמך על מערכי צה"ל השונים (קשר, לוגיסטיקה וכיו"ב) בדמות חטמ"ר.
מדובר בעמ"ט של שנים.

אבל... בואו כמובן לא נשכח את ספטמבר 2011 והכרזת המדינה הפלסטינית וכל ההשלכות האפשריות של הדבר הזה על השטחים (אגב, אפשרי להניח שהאימונים הנ"ל של חטיבת כפיר הן ברוח העמ"צ כזו או אחרת לגבי יציאה מאיו"ש?)
ישן 02-06-2011, 20:04

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] יהא צורך להעמיק עוד..."

אאל"ט בחלק מהמקרים כמו במקרה הישוב היהודי בחברון (בדגש על מערת המכפלה), מג"ד מג"ב מוכפף מקצועית למשטרת ישראל אך טכנית מוכפף פיקודית למח"ט הגזרתי, עם זאת, המצב אינו כך בעוטף ירושלים לדוגמא, אך ידיעותי בנושא אינן רחבות כלל, ואלו שכן, חורגות מפקודות ב"מ.
אגב, בשטח איו"ש לחיילי צה"ל (וקל וחומר מג"ב) יש את הסמכויות הרלוונטיות לשיטור חלקי (עיכוב עד לנוכחות משטרה בזירה וכיו"ב), אבל מעבר, העניין הוא גם בהכשרות, ביום שצה"ל יחל בהכשרות פלוגות שיעודן העיקרי הוא התמודדות עם הפס"ד (כמו בפלוגות מג"ב), מצבנו הוא רע ומר.

בנוסף - אל לנו לשכוח שקורס השיטור של מג"ב הוא לא בהכרח מספק, אז לתת שבוע של הרצאות על סמכויות כאלו לא בהכרח יגשר אלא יצור כאוס (מה גם שדברים ברוח זו נעשים באל"לים לפני תעסוקה באיו"ש) בקרב מפקדים זוטרים אשר לא ידעו מה הסמכויות שלהם ומה לא.
מה גם, שההתעסקות פה סביב 'כפיר' היא מיותרת במעט, שהרי חטיבת כפיר לא תופסת את כלל איו"ש לבדה (ולפעמים גם לא את הקווים המורכבים ביותר שבה) ומעבר לתע"מ, אינה שייכת לאוגדת איו"ש אלא לאוגדה סדירה בפיקוד מרכז.

נערך לאחרונה ע"י כינוי שקר כלשהו בתאריך 02-06-2011 בשעה 20:15. סיבה: תוספת.
ישן 03-06-2011, 18:50
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
פיגוע רעיון בכוון הנכון
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "זה אולי לא פופולרי אך למרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
זה אולי לא פופולרי אך למרות העבודה הטובה שלדעתי כפיר עשתה בשטחים מקומה אינו שם.

אני מסכים בהחלט. את מירב עבודת השטור צריכה לבצע המשטרה.

אני בדעה שהמבנה ה- 6 גדודי קיים על מנת לשמש לחטיבת "פירוקים" אני לא מאמין שבתרחיש אמת של מלחמה כוללת מח"ט החטיבה יצא למלחמה עם 6 גדודים. ללא גדוד סיור, ללא עוד כמה מרכיבים סטנדרטיים. לדעתי, הכוונה לאפשר לתגבר חטיבות מילואים או אפילו סדיר בגדודים נוספים. לא בלתי אפשרי שמח"ט ח"יר מילואים לאחר כמה ימי מלחמה ונפגעים יקבל עוד גדוד או עוד 2 פלוגות או עוד 4 מחלקות עם הסגל ככפופות לו, למי מהמג"דים שלו או אפילו מ"פ.

לדעתי, זו הסיבה שהחטיבה מקבל אמון טוב יותר מאשר בעבר.

מי שצריך להיות בשטחים הם אך ורק חיילי מג"ב - מצידי שיאמנו ויציידו אותם כמו כפיר.
רק יוצאי צבא ומעלה בגיל רצוי מ 23 ומעלה ועדיף בעלי משפחות.
נכון לצורך כך יהיה צורך להגדיל את מג"ב והעלויות !
מסכים לעקרון, אני חושב שכדאי שלכל פלוגה של מג"ב אכן יהיה מרכיב קשיח של אנשי קבע. הייתי מחפש אנשים לא רק בני 23 אלא בעיקר סביב 30-40-50. אני הייתי מצפה ל- 5-6-7-8 סדירים על כל איש קבע שיהיה מופקד עליהם ושקול הדעת והשכל הישר מבלי להגרר לאן שלא צריך עליו.

צריך להוציא את השטחים מצה"ל זה פוגע במוכנותו ליום פקודה שלטעמי קרוב מתמיד.
צריך לאמן את צה"ל למלחמה.
אני חושב שאתה צודק. הצבא לא צריך לשבת ביו"ש. אפשר להחזיק יחידות ככוננות אל מול עבר הירדן, עתודה, תפיסת שטח (בדגש על גב ההר, פסגות הרים, בקרבת ישובי בקעת הירדן).

את עבודת השטור אני רוצה שיבצע המג"ב. כניסת צה"ל אל הערים, העיירות, כפרים משמע אחת: המשטרה איבדה שליטה וכעת יש להשליט סדר דרך מקלעים, מרגמות, תנועת D9 שמבצעות חשוף של הישובים.

אני הייתי רוצה מג"ב גדול יותר לא רק ביו"ש, ירושלים אלא בכל הארץ, רק לשם הדוגמא כל נושא החדירות הלא חמושות מלבנון וסוריה צריכות להיות מטופלות ע"י מג"ב - כאשר פריצת הקו של אלות, שטור, גז מדמיעה משמע אחת: המשטרה איבדה שליטה וכעת צה"ל שארוך מאחור צריך לעצור בירי ממוקד או שלא כל מי שעובר את גבולה של ישראל.

כמה צריך להגדיל את מג"ב? אפשר לחשב זאת, ברור שעל כל 5-8 אנשים יש להוסיף אנשי קבע, ברור שיש לשפר חמוש, אמון, תנאי שירות, רכבים, רכבים ממוגנים,....

"בגדול" אני מסכים עם רוח דבריך.

ומה יקרה אם הגבולות יהיו שקטים ובשטחים תבערה ? וחטיבת מג"ב שתחליף את החי"ר לא תספיק?

אם זה אכן יקרה והצבא יצטרך לסייע הוא יצטרך להכנס לשם כמו צבא !!!
ושהצד השני ישקול אם זה מה שהוא רוצה.
ישן 03-06-2011, 06:18
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "מזל טוב לחטיבת כפיר: הפכה ליחידת החי"ר החמישית"

כמה הצעות

א. מג"ב כחלק מצה"ל ולא מהמשטרה.(זרוע עם התמחות אחרת) נכון שלא תיקח את ביה"ס לחימוש לתגבר כוחות בלבנון ? גם לא את חיל השלישות.
ב. חיזוק ההגמ"ר (גם ע"י הוצאת השיקול הפוליטי בחלוקת נשק) אני מאמין שישוב אמור לתרום לבטחון ולא להפריע לו. התפיסה ההתישבותית שלי כוללת הגנה על הישוב.
התפיסה הבטחונית של ישראל צריכה להשתנות מן היסוד.

סדירים באשר הם ממלאים את שורות הצבא הלוחם המתכונן למלחמה !!! אני לא רוצה שאיזשהו מט"ק יחכה לפקודת ירי.... אם זיהה מטרה. (כמו שדיין אמר על סוסים דוהרים ולא שוורים עצלים)

מג"ב מוגדל מאד ומוכוון אימון לטיפול בבעיות בטחון פנים וגבולות של שלום (אם ישארו כאלה)

משטרה כחולה מצומצמת שתחזור לעסוק ביעודה העיקרי שיטור ומניעת פשיעה.

כל אירוע בטחוני באזור אחריות המשטרה יטופל ע"י תגבורת של מגב.

מרוב עירוב תחומים קיבלנו את "תסמונת הברווז" (ועוד ברווז צולע)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 03-06-2011, 17:46

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כמה הצעות א. מג"ב כחלק מצה"ל..."

להבנתי, יש כמה בעיות עם המהלך הזה:
א' מג"ב היא במידת מה יחידה ביצועית של מ"י ומתעסקת יותר בשטחי ישראל עם דברים שהצבא לא אמור ולא צריך לעסוק בהם - כמו ריבי חמולות בלוד וכאלו. אי אפשר להכפיף את מג"ב לצה"ל על חשבון המשטרה, בהנחה שיחידות אחרות בסד"כ הנוכחי פשוט לא מספיקות (יס"מ). משטרת ישראל תהיה גוף מופסד מכל הכיוונים, שכן היא תפסיד נתח משמעותי ביותר מגיוס החובה (ומעט החיילים שמגיעים לשח"מ ולשב"ס הם לא מספיקים)
ב' השיקול הפוליטי פה הוא פחות רלוונטי, כאשר עדיף שרק לאנשי כיתות כוננות ורבש"צים יהא נשק חם למטרות הגנת הישובים הישראלים, כאשר הנטייה צריכה להיות חלוקת נשק בישובים מוכרים על ידי המדינה (להוציא מאחזים בלתי חוקיים) וחלוקת נשק בהגברת תנאים (שהרי, מחלקים רוס"רים ולא אקדחים) - בין אם קיום מטווחים וחלוקת הנשק ליוצאי יחידות קדמיות, ובין אם הערכה פסיכולוגית ועמדת ק. הגמ"ר (ויש שיאמרו - המחלקה היהודית בשב"כ)לתושב ספציפי לגבי חלוקת נשק וכמובן, חידוד משניות זהירות לגבי נשיקת הנשק והחזקתו אל לנו לשכוח שנשקים כאלו נגנבים לא מעט (כחלק מהתפלגות גניבות הנשק בצה"ל) .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר