לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2011, 08:42
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
צבאי יומן בניה טייגר 1

בוקר טוב לחברים.

במסגרת המבצע שעורך מנהל פורום נכבד זה אני עצמי קיבלתי לידי דגם של חברת אקדמי בקנ"מ 1/35 של טנק גרמני כשר למהדרין מסוג טייגר 1.
מדובר בדגם מפורט באופן פשוט מבהיל ... (הרבה עבודה)
די הרבה עצי חלקים עמוסים בכל טוב עם הארץ , ספר הוראות , חוליות זחל נפרדות , וכמובן דף דקלים קטן.
עקב כך כי אני עצלן ידוע הסכמה שנבחרה תהיה סכמה מדברית טהורה וללא קשקושים מיותרים כגון סכמת הסוואה כזו או אחרת. פשוט כל הטנק יהיה צבוע בצבע DARK YELLOW .

קצת תמונות להתרשמות חלקי הדגם...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כידוע אני לא אוהב לבזבז זמן אז יאללה , קדימה לעבודה...

לא תמיד אני עוקב אחרי ההוראות אך מעיון ארוך ומייגע ללמידת ההוראות בדגם זה החלטתי להיות צמוד להוראות ובמיוחד לשלבים בהוראות.
תחילת עבודה על החלק המרכזי בטנק - הטובה.
ראשית הודבקו כל זרועות הגלגלים (בוגים) למקומם , מס' חלקים קטן נוסף שיש להדביק בגחון כנ"ל וגם על הדרך כבר התחלתי להכין סימני ריתוך איפה שנראה לי שיש צורך בכך...
בנוסף בזמן המתנה לייבוש התחלתי לעבוד על הכנת הבוגים עצמם , מדובר בכמות גדולה מאד של בוגים אשר יש עליהם הרבה עבודה של צביעת הגומי החיצוני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום...
הערות והארות יתקבלו בברכה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2011, 15:52
צלמית המשתמש של zamir-bo

המשך עבודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה טייגר 1"

היי.
אחרי משמרת לילה אחרונה שלי (אני מקווה...) התעוררתי , ארוחת צהריים והמשך עבודה.
ראשית המשכתי בצביעת הבוגים של הטנק. מדובר בעבודה מפרכת עקב כמות הבוגים של הטייגר אך בסוף יש תמורה לאגרה והצביעה של הגומי השחור הסתיימה וניתן להמשיך לעבוד על הרכבת המזקו"מ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בנוסף סיימתי את העבודה מאתמול על החלק האחורי של הטנק והרכבתו לטובה עצמה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בזמן שהמתנתי לייבוש הצבע השחור של הבוגים התחילה העבודה על המנוע של הטנק.
מדובר על מנוע מייבך (היום המכונית הכי יקרה היא מייבך... בערך מיליון וחצי דולר לדגם הבסיס.) דגם MAYBACH HL-210-P45.
המנוע עצמו מורכב מדי הרבה חלקים וניתן יהיה לראות בתמונות כי אקדמי השתדלו שהעסק יראה מפורט כמה שניתן...
עדיין לפני צבע כמובן , המנוע ותיבת התמסורת עצבעו עפ"י ההוראות באפור מטלי כאשר עליהם אני יוסיף כיד הדמיון הבלטות והדגשים כמיטב היכולת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן לעדכון זה.

ישן 03-04-2011, 14:50
צלמית המשתמש של zamir-bo

המשך עבודה.

היי חברים.
אז מס' ימים לא ערכתי עדכונים אבל העבודה חייבת להימשך.
אז ראשית הסתיימה העבודה על המזקו"מ. כל הבוגים נצבעו בשחור (הגומי החיצוני , הפנימי בצבע המדברי שבו צבוע כל הטנק) , מי שצריך היה לקבל שידוך לחצי השני קיבל ולאחר ייבוש מוחלט כל הבוגים נכנסו למקומם ויושבים שם לבטח.
שנית המשכתי בעבודה הפנימית. תא הנהג קיבל כיסאות , ידיות ושאר מיני ירקות , הורכבה המערכת תמסורת הכוללת את בית ההגה של הטנק ואת המוטות מעבירי הכח מהמנוע לתיבת התמסורת או איך שזה לא נקרא.
המנוע , תיבת התמסורת והמוטות המעבירי כח נתבעו באלקלאד מגנזיום , הצבע הפנימי של הטנק הוכן מערבוב של צבע ירוק תא טייס של טמייה XF-71 (בערך 2 טיפות) עם לבן מט XF-2 (בערך 8 טיפות).
לכלוך על גבי המנוע בוצע ע"י מריחות חופשיות ואקראיות של צבע OIL של מיסטר הובי.
בנוסף הוכנו כל החלקים בשביל הרדיאטורים של הטנק אשר ממוקמים משני צידי המנוע. (אני מצרף תמונה של אחת מזוג הוונטות)
כפי שתוכלו לראות מהתמונות עדיין ישנה הרבה עבודה פנימית בתוך הנק. יש לצבוע את המושבים של הצוות , להרכיב את הרצפה החוצצת בין רצפת הטנק לבין הצריח ולבצע המון עבודת דרייבראש כסוף על כל האזור.
בנוסף הורכבו תאי הפגזים הצדדיים אשר יקבלו את החימוש בשלב מאוחר יותר.

מראש אני מצטער על איכות התמונות , אתמול ביצעתי החלפת מנורה ליד שולחן העבודה והאור הינו בגוון צהוב במקום לבן. עוצמה יותר חזקה אבל מצהיב לי את התמונות שמצולמות על השולחן.

ועכשיו לתמונות:
ראשית מבט כללי על הטנק ועל המזקו"מ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מבט על המנוע מזוויות שונות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מס' מבטים על בית התמסורות , אזור תא הנהג והמוטות מעבירי הכח.

מבט כללי מהחזית על פנים הטנק.

צמד וונטות .

עד כאן לרגע זה עדכונים בהמשך.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 03-04-2011 בשעה 14:53.
ישן 05-04-2011, 17:05
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

היי.
ראשית לידיעה אני ממש לא אוהד מכבי אז ממש זה לא מעניין אותי עלו או ירדו. אני אוהד כדורסל שרוף ואני רואה כדורסל בכל הזדמנות...

שנית תודה על התגובות ולהלן ההמשך...

אין יותר מדי לעדכן , הנושא שאשר העיר עליו טופל (אמנם רק חלקית אבל טופל) פחות או יותר , הוספה רצפת הצריח אשר חוצצת בין תחתית הטנק לבין הצריח , הוספו 2 הרדיאטורים משני צידי המנוע , נצבעו כיסאות 2 אנשי הצוות בפרונט -הנהג והקשר , בוצע דרייבראש כסוף כיד הדמיון הטובה עלי ועכשיו אפשר יהיה להמשיך.

ביקשתי מעצמי לסיים את הטנק עד 21 לחודש לתארוכה ואני מקווה שאני יצליח לעמוד ביעד. יהיה קשה עקב החלפת תפקיד בעבודה ומעבר למשמרות בוקר בלבד ואז נוצר מצב שאני חוזר הבייתה עייף ואין כלכך כוח לעבוד...

ועכשיו לתמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

הערות והארות יתקבלו בברכה...

ישן 15-04-2011, 13:16
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון

היי שבת שלום.

עדכון נוסף...
לאחר שכמעט סיימתי לעבוד על הטובה של הטנק (נשאר לי לצבוע את הפגזים ולמקם אותם במקומם) התחלתי לפני שבועיים לערך לעבוד על הצריח.
מדובר למעשה בשלושה חלקים עיקריים : מכלול התותח , חצי צריח ימין וחצי צריח שמאל.
כל העסק הנ"ל מורכב מדי הרבה חלקים קטנים שהורכבו למקומם , לאחר מכן צבעתי את כל המכלולים בירוק בהיר (צבע הטנק מהבפנוכו) ואז עברתי לעבודה עדינה עם מכחולים דקים ועדינים של צביעת החלקים עצמם בתוך הצריח , לאחר מכן בוצע דריי בראש וכעת אני ממתין לייבוש מוחלט ואז נרכיב את כל שלושת החלקים שיהפכו לחלק אחד.

בנוסף הוכנו כל הדלתות של הטנק: 2 מדפים קדמיים לנהג ולקשר ובנוסף 2 המדפים שעל הצריח למעלה.
עדיין יש עוד הרבה עבודת צביעה , לכלוך ושאר ירקות.
ולתמונות :

ראשית מכלול התותח...

גג הצריח והמדפים (דלתות / פתחים שונים)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

רצפת הצריח (חסר עדיין מטף כיבוי )

הצריח מכמה זוויות צילום...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקלע קדמי...

סיפון ראשי וסיפונים אחוריים..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.
בברכת חג שמח לכל חברי הפורום.

ישן 29-04-2011, 11:28
צלמית המשתמש של zamir-bo

המשך עבודה

היי , שבת שלום.
אמנם הדיווחים מתנהים טיפה בעצלנות אך העבודה נמשכת לה לאיטה...

התחלתי לעבוד על הכנת הזחל.
בדגם זה מדובר בזחל המורכב מחוליות זחל בודדות.
בקיט עצמו מסופקים 4 עצי חלקים רק לחוליות זחל כאשר בכל עץ כזה נמצאים 52 חוליות בודדות.
סה"כ 104 חוליות לזחל.

ניתן לראות את 2 השקיות שהכנתי ע"מ להפריד בין 2 החצאי זחל ואת החוליות שעדיין אני עובד עליהם בנושא הורדת גרדים שנוצרו כתוצאה מהניתוק מעץ החלקים.

בנושא הצריח והטובה מבחינתי העבודה כמעט הסתיימה לחלוטין , החימוש הודבק למקומו והצריח מוכן לדקלים ועבודת לכלוך כזו או אחרת.:
הצריח :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הטובה :

עד כאן להיום.
בברכת שבת שלום.

ישן 03-06-2011, 14:10
צלמית המשתמש של zamir-bo

בשעה טובה ... התקדמות.

היי.

אז בשעה טובה אני יכול להכריז על התקדמות בעבודה.
אז אחרי הרבה זמן שלא היה זמן , הצלחתי לתאם עם אשר הנכבד שיעזור לי בהרכבת הזחלים.
אתמול הגעתי לאשר אחרי העבודה ובקטנה 4 שעות של עבודה ו 2 זחלים מוכנים ומורכבים.

שיטת העבודה הייתה כפי שמפורט בפתיל שאשר פתח לגבי שיטת הכנת זחל מחוליות בודדות:
כלומר , לקחנו לוח זכוכית שעליו הודבק סרגל מתכת.
התחלנו להניח חוליה חוליה על המשטח כאשר הסרגל נותן למעשה את הקו הישר וכמו כן תוך כדי עבודה , כל חוליה קיבלה את מנת הדבק שלה ע"מ שהעסק ייתפס יותר טוב.
כל 10 חוליות לערך בוצע "יישור קו". כלומר לקחנו מוט עץ עגול וצר שאותו הצמדנו לזחל עצמו , ניתן לחץ מתון גם לגבי הצמדה ללוח הזכוכית וגם פנימה לתוך הסרגל כביכול וזאת ע"מ ליישר את הזחל.
כל זחל הורכב מ 100 חוליות בודדות (זחל מס' 2 משום מה 100 חוליות היו יותר מדי בשבילו ונאלצנו להוריד בהרכבה הסופית 2 חוליות.).
סה"כ נשארו 8 חוליות רזרביות + 2 שפורקו במהלך ההרכבה של הזחל השני.
השלב הבא היה לסיים את הרכבת כל החוליות וקבלת זחל 1 ארוך שעליו התחלנו למרוח דבק נוזלי בצורה נדיבה והמתנו כ : 30 , 40 דקות לערך.
קיבלנו זחל שניתן כבר להרים אותו בלי לחשוש שייתפרק באוויר אבל בו בזמן עדיין מספיק גמיש.
הזחל הושחל על הבוגים מהצד הקדמי אחורה עד להשלמת הסיבוב וסגירת 2 הקצוות לזחל אחד שלם.
השלב הסופי היה להתחיל לתת לזחל את צורתו הטבעית כלומר - זחל רפוי אשר למעשה מונח על הבוגים בחלקו העליון וכמובן מתוח בחלקו התחתון. מרחנו מעט דבק פעם נוספת בחלקו העליון והפנימי של הזחל ודחפנו את הזחל בחלק העליון כלפי מטה עד למפגש המיוחל על הבוגים. נדחפו בין הזחל לגוף הטנק כדורי נייר טואלט והמתנו עם העסק כל הלילה לייבוש מוחלט.

להלן התמונות :
ראשית הזחלים מורכבם עדיין עם החתיכות נייר טואלט:

וללא הנייר טואלט , השתדלתי להראות כמה שניתן את הצורה של הזחל הסופי כאשר הוא "מונח" על הבוגים:

עד כאן להיום , עדכונים בהמשך. (לא נשאר עוד הרבה...)
כרגיל הארות , הערות וכל מה שבא..

ישן 10-06-2011, 21:44
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "א. חסרים חלקים כגון הפנסים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
א. חסרים חלקים כגון הפנסים ועוד אביזרים על הטנק.
ב. לגבי התמונה - דיברנו על זה. תמונה כאשר מכסה התובה מוסר, הצריח במקומו, ללא הגג של הצריח, כמו שמופיע בתמונה של אקאדמי על הקופסא.

הבנתי את כבודו...
לגבי החלקים הנעדרים.
אז דבר ראשון ניגשתי למשטרת ר"ג והגשתי תלונה על העדר...
הפנסים עצמם ישנם וממוקמים בפרונט של הגג...
דברים נוספים שחסרים הם :
1 ) כבלי גרירה הממוקמים על הסיפון ועליהם החלטתי לוותר.
2 ) 2 הצינורות השחורים מאחורה שעליהם כבר שוחחנו ארוכות... (בזמן הרכבת הזחל ועל כוס קפה..)
מעבר ל - 2 פריטים אלו אני לא חושב ששכחתי משהוא. אולי את ה זוכר פרטים כלשהם ותוכל להזכיר לי...

לגבי התמונה החסרה אני יצלם מחר בבוקר משהוא שנראה כמו הקופסא של אקדמי רק את שלי ולא את שלהם ואני יעלה לפורום.

א' גיט שעבא'ס

ישן 12-06-2011, 12:39
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי חיים אלישקוב שמתחילה ב "מעולה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חיים אלישקוב
יופי של דגם בועז.

כל הכבוד על העבודה הצביעה וה"אקלים" שביצעת עליו - מעולה !!
אהבתי את "דיורמת השטיח" בתמונות הסופיות.

לפרויקט הבא...

חיים.

תודה חיימון... דיורמת השטיח.. גם אני אהבתי.

והפרוייקט הבא על האש , דיורמה שאני עובד עליה עם אשר כבר המון זמן העוסקת במלחמת העולם השנייה , תמונות יהיו בסוף.
כמו כן עוד 3 פרוייקטים זריזים שאני משלים :
1) מטוס F-14 בתצורה ישראלית כשרה למהדרין (למעט העובדה שמטוס כזה לא ביקר בחיל האוויר מעולם...)
2) מטוס קורנס גמור שקיבלתי מגרשי ורק צריך להוסיף לו מדבקות.
2 הפרוייקטים הנ"ל יזכו לכבוד להיות תלויים אצלי במשרד...

3) דגם חללית ממלחמת הכוכבים של משמיד כוכבים של האימפריה. דגם קל מאד ופשוט שאתמול התחלתי לעבוד עליו וכבר בשלבי סיום , נותר להשלים כמה פיצ'פקעס קטנים ולצבוע...

אני עדיין מקווה לראות אותך ביום חמישי.

שבוע טוב לכבודו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר