לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2011, 12:40
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מסמכים מרוסיה שהתפרסמו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""שערי גהנום" תוכנית מיוחדת, 70 שנה למבצע "ברברוסה". (22.6.11)"

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2011, 07:51
צלמית המשתמש של האזרח

חומר למחשבה אך בלי סיאסה PLEASE
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""שערי גהנום" תוכנית מיוחדת, 70 שנה למבצע "ברברוסה". (22.6.11)"

מילשטיין: צהל כשל במלחמת 6 הימים, כפי שהגרמנים כשלו במבצע ברברוסה ב- 1942.

שיחה עם ד"ר אורי מילשטיין שמשווה בין תבוסת הגרמנים במלחמת עולם השניה
מול ברה"מ בשנת 1942, לבין כשלון צהל במלחמת 6 הימים, 1967 ובמלחמת
כיפור 1973.

הכרעות הן תמיד נקודתיות, ומי שמקדים לנוח על זרי הדפנה עלול למצוא את
עצמו מובס לאחר זמן.

שיחה עם ד"ר מילשטיין - 15:15 דק'

בשנתיים הראשונות של מלחמת העולם השנייה היטלר קיבל אישור
לאינטואיציה שלו שניתן להכריע אויבים, במידה רבה של צדק, כאשר
צבאו המעולה הכריע בקלות את פולין ואת צרפת. לכן, היום לפני שבעים
שנה בדיוק, הוא הורה לפלוש לברית המועצות במבצע "ברברוסה", להכריע
אותה צבאית ולמחות את קיומה מעל פני האדמה.

במבצע זה היתה לצבא הגרמני הצלחה שכמותה היתה לצבאות מעטים בהיסטוריה,
אם בכלל, בהתחשב בעוצמת הצבא האדום ובהשמדתו המוחלטת כמעט של הצבא
הסדיר, במחצית השנייה של 1941: מליון וחצי חיילים רוסיים נהרגו;
שלושה וחצי מליון נפלו בשבי.

כ-15,000 טנקים, 10,000 מטוסים, ו-67.000 תותחים הושמדו או נלקחו
שלל. תוצאות אלה שכנעו את היטלר כי ברית המועצות הוכרעה למעשה,
וכי התפוררות המשטר הסובייטי היא עניין של זמן...

משה דיין, לא התעמק בהיסטוריה צבאית. לאחר ששת ימי המלחמה, החודש
לפני 44 שנים, הוא העריך שמצרים הוכרעה. בניגוד להיטלר שלא הצליח
לשכנע את הגנרלים שלו שהתחוללה הכרעה, הגנרלים של דיין שמחו
להצטרף לחגיגת הניצחון והפיקו ממנה גם תועלת אישית לא מבוטלת.

דיין ביטא את טעותו בכך שהכריז שהוא "מחכה לטלפון" מנשיא מצרים,
גמאל עבד אל נאצר, לבקש שלום עם ישראל לפי תנאיה. אבל מצרים לא
הוכרעה, ושבועיים לאחר הפסקת האש התחילה במלחמת התשה נגד ישראל,
בתקרית ראס אל עיש בצפון תעלת סואץ, שבה יד המצרים היתה על העליונה...

להמשך ולהורדת ההקלטה:
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=173575

קרב ראס אל עייש:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%A2%D7%99%D7%A9

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 22-06-2011 בשעה 07:58.
ישן 22-06-2011, 11:34
צלמית המשתמש של האזרח

תגובתו של אורי מילשטיין למאמר...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "חומר למחשבה אך בלי סיאסה PLEASE"

מאמר שלי היום ב"הארץ" ושיחת רדיו על המאמר : השוואה בין כשלון מבצע "ברברוסה לכשלון מלחמת ששת הימים
1 message Uri Milstein <urimilsh@smile.net.il> Wed, Jun 22, 2011 at 12:11 To: Uri Milstein <urimilsh@smile.net.il>

שלום
הבוקר התפרסם בעיתון "הארץ" מאמר שלי על השוואה בין כשלון מבצע "ברברוסה", מהמוצלחים ומהמבריקים בהיסטוריה הצבאית , היום בדיוק לפני שבעים שנה, לכשלון מלחמת ששת הימים שהייתה לכאורה מוצלחת מאוד, החודש לפני 44 שנים. במאמר אני מראה שלמרות ההצלחות בשדה הקרב, בשני המקרים, גרמניה הנאצית נכשלה בסופו של דבר במלחמה עם ברית המועצות והוכרעה במלחמת העולם השנייה וישראל נוצחה במלחמת יום הכיפורים ואפשרה למצרים להשיג באותה מלחמה את כל מטרותיה. כישלון צה"ל במלחמת יום הכיפורים גרם לתהליכי קריסה של מערכת הביטחון של ישראל כפי שבאו לידי ביטוי בשתי מלחמות לבנון, בשתי האינתיפאדות, בבריחה מדרום לבנון בשנת 2000 ובבריחה מגוש קטיף בשנת 2005. הטענה שלי היא שלא השקפות אידיאולוגיות של אהוד ברק ושל אריק שרון גרמו לשתי הבריחות, מלבנון ומגוש קטיף אלא חוסר יכולתה של מערכת הביטחון של ישראל לגבות מטרות לאומיות ויעדים מדיניים. במאמר אני מראה שבשני המקרים ההיסטוריים הכישלון הגרמני והכישלון הישראלי לא היו בשדה הקרב אלא במלחמת המוחות שבין סטלין להיטלר בשנות הארבעים ובין נאצר וסאדאת לבין הפיקוד הישראלי העליון: משה דיין, גולדה מאיר, חיים בר בר ודוד אלעזר, בין 1967 ל-1973. התעלמות רוב הישראלים לרבות אנשי צבא בכירים בשרות פעיל ובמילואים ופרופסורים מכובדים, מן התהליכים האלה הינה הרת אסון והיא מצביעה על תרבות ביטחונית ירודה.
מצורפים סריקות של המאמר בשני אופנים וכתב יד של המאמר שנשלח ל"הארץ", בקובץ WORD.
מצורף קישור לשיחת רדיו אינטרנט על הכישלון הגרמני וכישלון הישראלי להבין שלא היו הכרעות במלחמותיהם המוצלחות.
מצורף גם קישור לסרט וידאו לסיור שבו שחזרתי את קרב נבי יושע במלחמת העצמאות וקרב עמק הבכא במלחמת יום הכיפורים.

http://www.literatura.co.il/website/index.asp?id=16063

קריאת פורייה,
ד"ר אורי מילשטיין
מרכז הפורום לאזרוח תחקירי קרבות והפקת לקחים
Dr.Uri Milshtein
P.O.Box 9003
Ramat- Efal
Ramat-Gan 52190
Tel. 972-3-6351062
Fax- 972-3-5351012
Mobile- 972-505-597-907

3 attachmentsתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מחיר של זרי הדפנה 4.jpg
301K תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מחיר של זרי הדפנה.pdf
55K תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הכרעות וירטואליות ומחירן 1.doc
32K

ישן 23-06-2011, 01:23
  krivbass krivbass אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
מה שהיה חסר לי בתוכנית היום

זה הסתכלות מההיבט הצבאי על הנקודה הכי מעניינת:
בשנת 1941 תוך חצי שנה הצליח צבא גרמני להשמיד (לקחת בשבי/להרוג/לפצוע) את הצבא הסובייטי השלם על סך כ-5 מיליון חיילים שהיה לו בטרם כניסה למלחמה. האבידות הגרמניות מול הסובייטיות היו בערך 1 ל-20, דבר שהוא מדהים כשלעצמו, ונחשב לדומה למלחמות קולוניאליות.
זוהי השאלה שבה מתמודדת ההיסטוריוגרפיה הרוסית היום - איך ולמה זה קרה.

שתי תפיסות יש לעניין- הקריסה מול היערכות הכוחות.
1. שיטה הקריסה טוענת שהצבא הסובייטי פשוט קרס, נבהל, נכנס לפאניקה ופשוט לא תפקד. כך
למשל נמצא כי כוחות החזית המערבית שנשבו באזור מינסק(כ-300 אלף עד חצי מיליון) נהנו מאספקה מרשימה של אמל"ח והיו יכולים להתקיים מעל לשנה עם כמות הפגשזים שהייתה ברשותם. וזוהי רק דומה קטנה.
32. הגישה השנייה טוענת שמאחר וכוחות הצבא הסובייטי היו מרוכזים בריכוזים גדולים במרחקים גדולים האחד מן השני, לא השכילו הסובייטים לרכז אותם יחד אלא שלחו אותן "גלים-גלים", וכך הכוחות הגרמניים היו יכולים לפרק אותם אחד אחד. התפיסה הזו טוענת גם שאומנם הצבא הסובייטי של "טרום המלחמה" הושמד הדבר קנה מספיק זמן והתיש את הגרמנים , כך שבמהלך זמן אורגן צבא חדש ומאומן יותר, אשר בסופו של דבר ניצח את הגרמנים.

זה מה שהיה חסר לי בתוכנית.
ישן 23-06-2011, 07:57
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
תשובות
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "בדיוק הזמן לשאול מס'..."

1) הסטטיסטיקה של "החכר-השאל" אמנם מרשימה, אבל בפועל הסובייטים יכלו להסתדר בלי רוב הפריטים שנמסרו להם. הייצור הסובייטי הספיק באופן כללי ואיכות רוב סוגי הציוד שהסובייטים ייצרו ענתה על הצרכים. מה שכן, כלי רכב אמריקאיים סייעו מאוד לניוד הצבא האדום בשלבים מאוחרים של המלחמה ועלו על מקביליהם הסובייטיים.
2) קיבלו כמות קטנה של נשק חי"ר לבדיקות וניסויים, אבל לא מעבר לכך. מה שכן, עם רק"מ הגיעו בד"כ המקלעים המתאימים, וגם אותם הסובייטים החליפו לפעמים במקלעים מייצור מקומי.
3) אין נתונים מדוייקים. יחד עם זאת, ראה נתונים במאמר המוצלח בויקיפדיה על האבידות במלה"ע השניה.

ישן 23-06-2011, 08:24
צלמית המשתמש של האזרח

לפי וויקיפדיה מדובר על כמויות...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "תשובות"

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%97%D7%9B%D7%A8

בהתחלה הוגבל החוק רק לבריטניה, אך כשברית המועצות הצטרפה למלחמה ונראה היה שהיא נתונה בסכנת התמוטטות, הודיע פרנקלין דלאנו רוזוולט לסטלין כי ארצות הברית מעמידה את הפוטנציאל התעשייתי האדיר שלה לעזרת ברית המועצות. האמנה לסיוע בריטי-אמריקאי לברית המועצות נחתמה ב-13 ביולי 1941 וארצות הברית סיפקה מאז נחתם הסכם "השאל והחכר" (30 באוקטובר 1941) ועד סוף המלחמה 8,782 מטוסים, 63,734 טנקים ויותר משני מיליון טון מזון לברית המועצות שתעשייתה נפגעה קשה. כמו כן, הועמד לזכות הסובייטים אשראי בסך של מיליארד דולר ללא ריבית, מטעם ממשלת ארצות הברית.
תוכנית השאל-החכר תרמה רבות לחיזוקן של המדינות שלחמו נגד גרמניה הנאצית והתמשכה גם אחרי שארצות הברית הצטרפה למלחמה באופן רשמי וצבאה נטל בה חלק. השווי הכולל של ציוד שהועבר במסגרת תוכנית השאל החכר הגיע ל-48.9 מיליארד דולר, מתוך זה 493 מיליון דולר למדינות מרכז ודרום אמריקה

ישן 23-06-2011, 13:43
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לפי וויקיפדיה מדובר על כמויות..."

כפי שכתבתי, למרות הסטטיסטיקה המרשימה, היא לא משקפת את התרומה.
ראשית, קו הזמן. רוב הציוד האיכותי הגיע רק החל מ-1943. בשלב זה הסובייטים כבר הפכו את גורל המערכה. למען האמת, את המערכה המכריעה באמת לפני מוסקבה בחורף 1941/1942 הסובייטים נלחמו כמעט רק עם ציוד סובייטי.
שנית, חלק גדול מהציוד, ובעיקר בשלבים המוקדמים, לא עמד בסטנדרטים הקשוחים של הצבא האדום. לכל הטנקים הבריטיים שהגיעו לא היה כמעט ערך. גם בשרמנים האמריקאיים הסובייטים לא ראה שוס גדול. יותר מאלפיים הריקיינים שהגיעו לברה"מ היו אנכרוניזם כבר ב-1941 וכך גם הטומאהוקים.
שלישית, צריכים לקחת בחשבון את המאמץ הרב שנדרש כדי להעביר את הציוד לברה"מ וכדי לקלוט אותו שם. שיירות PQ, הכשרת נתיבי המעבר באיראן ואלסקה - כל אלא דרשו השקעה אדירה משני הצדדים. חלק ניכר מהציוד דרש שינויים ושיפורים עם הגעתו לברה"מ לפני שניתן היה להפעילו מבצעית. כך למשל דרשו מנועי האליסון של הטומאהוקים שדרוג. באירקוברות (כמעט 6,000 מהן הועברו לברה"מ) היה צריך לחזק את הזנב ולערוך שינויים במנוע. יש כמובן דוגמאות נוספות, אבל אני מקווה שהאמירה הכללית מובנת עתה יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר