לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2011, 03:16
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אולי שקרו לך מחנכיך ומלמדיך ויצאת כמותם - דברי הם דברי אמת
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "את מה שקיבלנו בתוכנית החלוקה..."

כמובן שכמו כל בן אנוש אני עשוי לטעות - אבל בפירוש לא במקרה הנדון.

אכן על פי הגדרה, את מה שקיבלנו בתוכנית החלוקה לא כבשנו פורמלית. אבל. בחלק מהשטח שהוכר ע"י האו"מ כמיועד להקמת המדינה היהודית, היו ישובים ערביים אותם כבשנו ( אכן הם "התחילו" - כלומר באשמתם) ואת חלקם אפילו מחינו מעל האדמה. למען הדיוק את רח' אלנבי בתל-אביב לא כבשנו במהלך מלחמת ש"ח ואולי קימים בארץ עוד רחובות כאלו. אבל עם תתבונן במפת הישובים הערביים שנכללו בתחום השטח שיועד למדינה היהודית לפנ הקמת המדינה ולאחריה תווכח בהבדל.
באשר לכיבוש הירדני - הם לא חרגו מהתחום שהוקצה למדינה הערבית והצליחו להשתלט רק על חלק ממנו.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 27-06-2011 בשעה 03:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2011, 03:18

על מנת להבהיר וזאת לא הפעם הראשונה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הפואנטה שלי, אם..."

ארץ ישראל, מאז ומתמיד, היא ארץ מעבר שבין אפריקה לאסיה ואירופה. היא מצויה במקום אסטרטגי ועמים רבים חפצו לשלוט בה. ככה שבמהלך היסטוריה ארץ ישראל עברה מיד ליד ונשלטה עי כובשים רבים - לא רק אנחנו הם הכובשים (לא בעת העתיקה ולא בהווה).

באשר לערבים/המוסלמים הם החלו בכיבוש את הארץ כ- 560 שנה אחרי חורבן בית המקדש. השליטה המוסלמית נמשכה, למעט התקופת הצלבנית עד לכיבוש הארץ ע"י האנגלים.
יש כאלו המתעלמים מהיסטוריה הגלובלית ובונים את תפיסת עולמם על היסטריה יהודית - תשתחררו מזה. יש לנו מדינה חזקה ויציבה בתחומי 1967 וקביעת גבולות הקבע מזרחה מהן, תחזקה עוד יותר ותבטיח את קיומה ובטחונה. מדוע להסתבך בהרפתקנות, על בסיס הבטחת אלוהה? מדוע לסכן את הישגינו עד כדי הטמעות בעולם הערבי/מוסלמי החי עדין במחשכים לדאבון לבנו

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 28-06-2011 בשעה 03:33.
ישן 30-06-2011, 07:43

במכתב מספר 25 הבהרתי מהנחשב בעיני ככיבוש
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מתעלם משום דבר, שאלתי..."

גם חלק מאותם שטחים שהוכרו ע"י האו"מ כשטח המדינה היהודית, נאלצנו לכבוש. אפילו שטחים שנקנו מידי אפנדים, ב"כסף טוב", לא אחת נאלצנו לכבוש/לסלק אותם/מהם מידי/את הפלאחים המסכנים, שבקושי הוציאו את לחמם.
כמובן שאיני יודע את ההליך המלא והמדויק, אותו עבר כל מ"מ רבוע בתוך שטחי מדינת ישראל. אולי גם בדוגמאת רח' אלנבי בת"א טעיתי וגם הוא שטח כבוש במלואו או בחלקו. איני יכול להשיב לך בהקשר לראשון לציון, שנבנתה על אדמות עין קרא.

למען מנוע כל ספקות אין אני מותח בקורת על כל הכיבושים שנעשו טרם ובעת הקמתה של מדינת ישראל. זכותנו וגם חובתנו הייתה ונשארה להקים את מדינת ישראל ולשמרה מכל משמר, בשטחי ארץ ישראל. אני פשוט קובע עובדה היסטורית על היותנו חלק מכובשי ארץ ישרל בשלמותה ו/או בחלקיה בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה.
ישן 25-06-2011, 08:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תגיד. אתה מחשיב את עצמך לסתם בור או שאתה ממש תל אביבי מנותק?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "ראיתי את הסרטון. לא הבנתי מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
ראיתי את הסרטון. לא הבנתי מה הם רוצים, חוץ מלשנן את המשפט "נמשיך להתנגד לכיבוש".

אני אפילו לא רואה את הסרטון - מספיק לי חיבור המילים קמפיין ומבטא ערבי, בשביל להבין מה המהות של הסרטון.

ישן 25-06-2011, 12:05
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לכבוד הוא לי להיות סייד קיק של אורי..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתם חייבים לפתח עמוד שידרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אתם חייבים לפתח עמוד שידרה עצמאי... גם אתה וגם פסטן...
אי אפשר להעביר את החיים בתור Side kick או סתם laky של אורי... זה עצוב...

ישנה איזושהיא מהות מאחורי זה.

אתה מתיימר להיראות נאור כמו הבוגדים מן האקדמיה - אבל זה לא הולך לך - ואתה סתם נראה פאתטי..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר