לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2005, 00:06
  longbo longbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.05
למה שלא נאמר את האמת?

עייזר שלאחר מלחמת יום הכיפורים היה עייזר אחר לגמאי.
עייזר שלאחר מלחמת יום הכיפורים היה תבוסתן וכנוע לחלוטין.
כן את האמת אי אפשר להסתיר.
מלחמת יום הכיפורים הייתה אולי ניצחון בקרב אבל נחרטה בתודעה הציבורית והצבאית והפוליטית כתבוסה נוראה.

ולכן הסכמי קמפ דיויד היו הסכמי כניעה ולא חתירה לשלום ובטח שלא הסכמי שלום ולא בטיח.
רק שלאוליגרכיה הפיקודית של צה"ל שהייתה צריכה לעוף כולה לאחר מלחמת יום הכיפורים ולאוליגרכיה הפוליטית שהייתה צריכה גם כן לעוף כולה היה נוח להכנע ולהרים דגל לבן במסווה של שלום ולוחמי השלום וכל הבב"לת הזה.

כשמדברים על עייזר צריך לציין שתי תקופות.
האחת תקומת המדינה הדבקות במטרה והניצחון על האוייבים.
השנייה חורבנה של המדינה. התבוסה העליבות הכניעה והוצאת הדגל הלבן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2005, 14:49
  longbo longbo אינו מחובר  

מי טבע את מטבע הלשון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "הקללה, במקרה הזה, מיותרת לגמרי."

ואני מצטט:
"הטיל שכופף את כנף המטוס"
אני זוכר לאחר מלחמת יום הכיפורים מטוסים שדפקו את סוללות הטילים עוד לפני שהמפעילים שלהם הבינו מי נגד מי.
אין צל של ספק שעייזר היה אחד מהאשמים במפלה המוראלית הנוראית של מלחמת יום הכיפורים.
על דבר אחד אני ואתה יכולים להסכים.
שרוב המנהיגות הצבאית והאזרחית שהמשיכה לשרת את אזרחי ישראל מי בפוליטיקה ומי בצבא הפכה להיות מנהיגות של דגל לבן.
אתה דווקא משבח את הכניעות העליבות וההתבטלות בפני מצרים בפרט וארה"ב והעולם הערבי בכלל בתואנה שזה היה המעשה הנכון לעשותו למען בטחון מדינת ישראל ואני טוען שכל מה שקרה לאחר מלחמת יום הכיפורים היה לרעת מדינת ישראל ובטחון אזרחי ישראל.
אתה תקרא להסכם בין מצרים לישראל הסכם שלום ואני קורא לו הסכם כניעה מביש ומבזה שפתח וסלל את הדרך להתעצמות התקווה של הפלשתינים למדינה משלהם.
זה פתח את הדרך לרצחנות האיסלמית ולהגברת הטירור כי בפעם הראשונה הבין האיסלאם שישראל מוכה מוציאה דגל לבן ונכנעת.
כל סיני עד למילימטר האחרון תמורת כלום זה היה המסר שהעולם הערבי קיבל.

רק העתיד ישפוט מי משנינו צודק.
ישן 27-04-2005, 23:23
  longbo longbo אינו מחובר  

אתה לא הבנת כלל וכלל את מה שכתבתי.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי killzone שמתחילה ב "[font=Verdana]מה לעשות..."

העובדה שחיל האויר התאושש לאחר מלחמת יום הכיפורים ופיתח דוקטורינות תקיפה חדשות + הצטיידות במערכות נשק חדשות לתקיפת טילי האוייב תוצרת רוסיה מעידה אחת כמה וכמה על הפשלה של קציני הצבא הדרג המדיני ואנשי חיל האויר ועייזר בתוכם שלא השכילו להבין לפני המלחמה שעליהם להכין את חיל האויר למלחמה הבאה.
העובדה שנתפסנו עם המכנסיים למטה ביום הכיפורים בכל המערכות הצבאיות מחיל האויר שלא היה מוכן והשיריון ומחסני הנשק והחימוש הדלק והאופרציה מעידה אלף מונים שלא המצרים ניצחו אותנו אלא אנחנו ניתחנו את עצמנו ואנשים כמו עייזר וטובים אחרים היו צריכים ללכת הבייתה קרי להיעלם מהנוף הצבאי והפוליטי.
כל הצמרת הפוליטית והצבאית בישראל הייתה צריכה להיות מודחת מתפקידיה ואת מקומם היו צריכים לתפוס אנשים חדשים שלא היה להם יד ודבר בפשלה של המוכנות וניהול המלחמה ביום הכיפורים.
כך עשה סאדאת לאחר התבוסה המצרית בששת הימים.
הוא העיף את כל צמרת השלטון והצבא במצרים ולו רק בגלל שהיו אשמים במפלה הצורבת בששת הימים.
ישן 27-04-2005, 23:56
  killzone killzone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "אתה לא הבנת כלל וכלל את מה שכתבתי."

ציטוט:
העובדה שחיל האויר התאושש לאחר מלחמת יום הכיפורים ופיתח דוקטורינות תקיפה חדשות + הצטיידות במערכות נשק חדשות לתקיפת טילי האוייב תוצרת רוסיה מעידה אחת כמה וכמה על הפשלה של קציני הצבא הדרג המדיני ואנשי חיל האויר ועייזר בתוכם שלא השכילו להבין לפני המלחמה שעליהם להכין את חיל האויר למלחמה הבאה.

מה לעשות שלפני מלחמת יום כיפור חיל האויר לא נחשף לאיום טילי הנ"מ הסובייטים בצורה כה נרחבת ולכן לא היה לדרג הצבאי על מה להשכיל.
אפילו האמריקאים שנחשפו לנשק הזה במשך שנים בויאטנם הקיזו דם רב ושברו את הראש ולא הצליחו להתגבר על בעיה זו במשך שנים, וכמו שאומרים: "ניסיון הוא המורה הטוב ביותר".
וכפי שאתה ציינת בעצמך, חיל האויר לאחר המלחמה פיתח מערכות ויכולות תקיפה על מנת התגבר על איום זה וב-1982 הוכיח זאת.

ציטוט:

כל הצמרת הפוליטית והצבאית בישראל הייתה צריכה להיות מודחת מתפקידיה ואת מקומם היו צריכים לתפוס אנשים חדשים שלא היה להם יד ודבר בפשלה של המוכנות וניהול המלחמה ביום הכיפורים.

אתה צודק לגבי הדרג המדיני, לא הייתי אומר שלכל הדרג הצבאי הייתה יד באשמה אלא בעיקר לזרוע המודיעין. רוב (או כל) המחדלים והפשלות במלחמה נבעו ממודיעין לקוי (החווה הסינית, הקרב הראשון לכיבושו מחדש של החרמון). ח"א דווקא תיפקד טוב יחסית למצב שבו נאלץ לפעול.

נערך לאחרונה ע"י killzone בתאריך 27-04-2005 בשעה 23:59.
ישן 28-04-2005, 21:11
  killzone killzone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "נו באמת תפסיק לקשקש שטויות."

אם היית קורא את תגובתי מהתחלה ועד הסוף (או שכן קראת ולא היה לך חשק לענות ברצינות) אז היית מבין שהתייחסתי למחדל המודיעיני של מלחמת יום כיפור.

בלי קשר למודיעין,באותה תקופה לא היו הרבה אמצעים שאיתם יכל חיל האויר הישראלי (או כל חיל אויר בעולם) להתמודד כנגד טילי הסאם.

להזכיר לך שבין מלחמת יום כיפור ועד לחיסול מערך הנ"מ הסורי בלבנון עברו כמעט עשר שנים שבהם נעשו פיתוחים טכנולוגיים ונרתם הניסיון שנצבר ע"י חיל האויר הישראלי במהלך השנים, זאת בנוסף לעובדה כי היה לנו מודיעין טוב ביותר באותו מבצע.

ישן 26-04-2005, 19:30
  longbo longbo אינו מחובר  

אני מעז מכיון שגם אני הקדשתי חלק מחיי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "איך אתה לא מתבייש?"

למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל.
כלוחם במלחמת יום הכיפורים יש לי את כל הזכות להביע את דעתי על המלחמה האומללה ההיא.
אני לא תקפתי את עייזר ואם לא שמת לב כתבתי עליו גם דברים טובים.
יש לי את מלוא הזכות להביע דעתי גם אם אין היא מוצאת חן בעינך.
את עייזר פגשתי פעמיים בימי חיי. בפעם הראשונה בגיל שש בבסיס חיל האויר במרכז הארץ שם עבדה דודתי שלקחה אותי בחופש פסח למסדר ביקורת שערך אז עייזר .
הוא סקר את המסדר ועצר לפני דודתי שאותה הכיר עוד מימי שירותו כטייס בחיל האויר הבריטי התכופף ושאל מי הקטנצי'ק הזה, בדרכו השובבה ליטף את ראשי ואמר נו אם כבר בגיל כזה הוא מתעניין בחייל אז עשינו את העבודה.
בפעם השנייה פגשתי אותו כחייל לאחר מלחמת יום הכיפורים ששרת ביחידת מסוקי פינוי והצלה כשבא לבקר אותנו בסיני הוא עצר לפני כל חייל ביחידה וכשהגיע אלי הזכרתי לו את הילד בן השש שעמד במסדר בבסיס חיל האויר במרכז והוא זכר.
זה היה עייזר המפקד שאלפים הלכו אחריו בעיניים עצומות ובלא מורא וכמפקד שהנחיל את מורשת הקרב של חיל האויר לדורות.
אבל היה גם עייזר אחר לאחר מלחמת יום הכיפורים.
כתבתי לו מכתב מלא הערצה וכאב על התפנית שחלה בו וכתבתי לו שהוא עושה טעות איומה כשהוא נכנע לכל תכתיב מצרי בהסכם השלום וכתבתי לו שההסכם הזה ימיט חורבן על מדינת ישראל.
כתבתי לו דברים קשים מאוד והוא החזיר לי תשובה ובתשובתו הוא כתב לי שהוא מאמין בדרכו שהיא דרך השלום.
גם אני מאמין בדרך השלום אבל אני חולק עד היום על דרכו של עייזר שהייתה דרך של כניעה ותבוסתנות שבאה בעקבות התבוסה הנוראה המוראלית במלחמת יום הכיפורים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר