לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2011, 02:02
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מאיזו בחינה, מפורט יותר? אני..."

ודאי שנעשתה קפיצה עצומה באופטיקה בשנים האחרונות, מה חשבת? התחום הזה קופץ מדרגות כל הזמן! והקפיצה הכי גדולה (כנראה) נעשתה בין עידן הפילם לעידן הדיגיטלי, כי כמו שאמר דני - יכולת האבחנה של מצלמות הפילם היתה מזערית לעומת היכולת של המצלמות הדיגיטליות. זה אומר שפשוט היה צורך באופטיקה פחות איכותית מהצורך שקיים היום. לכן לא היתה ליצרנים ברירה אלא להעלות את רמת האופטיקה. (ולכן גם את המחיר של העדשות, אגב.)

בנוסף, אכן הזווית הכי רחבה של העדשה היותר רחבה מבין השתיים - לא מספיק רחבה בשביל מצלמה דיגיטלית ממוצעת (כלומר לא המקצועיות ביותר, שגודל החיישן שלהן בגודל פילם, אלא מצלמת-קרופ מה שנקרא. המצלמות שיש לרוב הצלמים, וביניהם לי. החיישן קצת יותר קטן מפילם).
מקובל לקנות עדשות שמתחילות ב-17 או 18 מ"מ. העדשה הרחבה שלי (העדשה שאני משתמשת בה לרוב השימושים) היא 17-40 מ"מ, כשאצלך העדשה הרחבה מתחילה ב-35 מ"מ. זה ממש לא רחב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2011, 18:12
  dany5311 dany5311 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
עיניין של אבחנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benyamin שמתחילה ב "התאמת מצלמה חדשה לעדשה קיימת"

זה הכל עיניין של אבחנה (רזולוציה).המצלמות הדיגטליות החדשות בעלות אבחנה אופטית טובה בהרבה ממצלמות הפילם ולכן עדשות שבקושי הספיקו לאבחנה האנלוגית של מצלמות הפילם יהיו היום עוד פחות טובות על מצלמות דגיטליו עכשביות.
עדשת 75-300 היא עדשה ברמה נמוכה אפילו עדשת הקיט של קנון טובה יחסית אליה מה עוד שהיא משמשת כעדשה טלסקופית ,ולכן יחסר בה הצד הרחבכמו 17-70 בו משתמשים בדרך כלל לצילומים בתוך הבית כשרוצים לצלם ואין הרבה מרחב ללכת אחור .
העדשה השנייה לא מוכרת לי אבל גם היא לא בתחום הרחב ,אז בכל מיקרה תיצטרך עדשה נוספת כהשלמה לצד הרחב משהו כמו 18-55.
מה שכן אני לא הייתי בוחר מצלמה לפי העדשות הללו, הן לא צריכות לשמש מחסום לבחירת מערכת.
מקסימום הוריך ימשיכו עד כמה שניתן לצלם בפילם עם המערכת שקיימת ובמקביל שיבחרו מערכת אחרת בלי מיגבלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר