לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2015, 01:40
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
האם ישראל צריכה לעזור לירדן ומצרים בלחימה נגד ISIL

כל המדינות שסובבות אותנו כבר נמצאים בלחימה נגד ISIL. מצרים בלוב. ירדן בסוריה, סוריה כמובן וגם לבנון בצפון המדינה בגבול עם סוריה.
לדעתי אנו לא יכולים לשבת בצד ולתת לנערים לשחק, אנו חלק מהאיזור ואם נישאר בחוץ, נקבע את מקומנו כנטע זר במזה"ת, המדינות הלוחמות יזכרו אותנו לרעה למשך הרבה זמן.

אני מניח ומקווה שישראל מעבירה למדינות הלוחמות מידע מודיעיני שנאסף באמצעים שונים, אבל לדעתי, במידה ופעילות ישראלית תתקבל בעין יפה, יש להשתתף בקרבות בוודאי ע"י הפעלת חה"א שלנו.
מצרים נלחמת גם בסיני וגם בלוב, אולי ישראל תחליף את מצרים בלחימה בסיני ותשאיר את מצרים להפעיל את מלוא עוצמתה כנגד ISIL בלוב.
ירדן פועלת כנגד ISIL בסוריה ועירק וצריך למצוא את הדרך לעזור גם להם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2015, 07:06
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כמה שאלות אלייך..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "האם ישראל צריכה לעזור לירדן ומצרים בלחימה נגד ISIL"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אני מניח ומקווה שישראל מעבירה למדינות הלוחמות מידע מודיעיני שנאסף באמצעים שונים, אבל לדעתי, במידה ופעילות ישראלית תתקבל בעין יפה, יש להשתתף בקרבות בוודאי ע"י הפעלת חה"א שלנו.

1. עד כמה אתה מעורה במתרחש? מה היקף הפעילות ומי מעורב?

2. מי אמר שמידע מודיעני איכותי לא מספיק?

3. מי בכלל רוצה לשתף את ישראל באופן גלוי ורועש? למצרים ולירדנים, אין כבוד עצמי לעשות את הדברים בעצמם בלי להיות כבולים לכל מיני אמנות בינ"ל??

ישן 17-02-2015, 07:50
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
לא , לא ובשום פנים אופן לא!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "האם ישראל צריכה לעזור לירדן ומצרים בלחימה נגד ISIL"

אסור לישראל להתערב בלחימה במדינות ערב, מדובר בסכסוך פנימי מוסלמי בין צדדים שרובם שונאים אותנו אבל יש להם אויב אכזר שכרגע יותר חשוב מאיתנו.
אם נתערב בסכסוך הזה ניתן תירוץ לצדדים שונים בסכסוך הזה לתקוף אותנו ולטען שהתערבנו בסכסוך של העולם המוסלמי.
אירן די מחפשת תירוץ לגרור אותנו לסיפור הזה.

כל שעל ישראל לעשות הוא לשמור על גבולותיה ולהגיב לאירועים סמוכים לגבול שיסכנו את מדינת ישראל כפי שישראל עשתה כבר בלבנון ובסוריה מספר פעמים.

בקשר לירדן, היא נתמכת באופן גלוי על ידי מדינה קצת יותר חזקה מאיתנו - ארצות הברית שמחמשת את ירדן וכבר שלחה חיילים לירדן, גם אם דעאש יפלשו לירדן, מה שלדעתי הוא רק עניין של זמן, הלחימה תהפוך כפי הנראה ללחימה פנימית בין המדינה האיסלאמית לבין כוחות ירדנים בתמיכה אמריקאית, מלחמה שתהיה ארוכה וכמו בסוריה תשומת הלב לא תופנה לישראל.

כמו שכתבתי פה בעבר, זו מלחמה שתימשך עוד שנים ארוכות בצורות שונות ושיצרה לאויבנו בעיות קשות מאוד ועולה להם ביוקר, אסור לנו לדחוף את האף לסיפור הזה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 17-02-2015 בשעה 07:55.
ישן 19-02-2015, 02:36
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תגובה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "לא , לא ובשום פנים אופן לא!!"

אני חושב שלא צריך לבטל את האפשרות שישראל עלולה למצוא את עצמה מעורבת בלחימה כנגד ISIL. לא יתכן שלחימה זו, שכבר כיום משתתפים בה כל המדינות שגובלות איתנו והיא עלולה להתפשט לככל מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה, תשאיר אותנו מחוץ לתמונה, אנחנו חלק מהמזרח התיכון וזה מחייב אותנו לפעול בהתאם.

הבעיה שנוצרה כרגע, כאשר מצרים וירדן נלחמות כנגדISIL, מחייבת את ישראל להיערך למצב שבו היא תאלץ להשתתף במלחמה זו לצד מדינות אלו.
לענ"ד ישראל חייבת להיכנס ללחימה לצד מצרים וירדן
וחובה עלינו להיערך בהתאם. כמובן ששלב ראשון יהיה לבחון עם מדינות אלו אם הם רוצות את עזרת ישראל.

מצרים שנלחמת גם בלוב וגם בסיני קראה לארה״ב ולמדינות באירופה להשתתף בלחימה כנגדISIL, אני חושב שהיא תסכים לשת"פ עם ישראל בלחימה זו צריך לבחון את האפשרות שישראל תתקוף בסיני ואילו מצריים תתרכז בלוב.
אשר לירדן, הייתי שמח לראות מטוסים ישראלים וירדנים פועלים יחד כנגד מטרות של ISIL. לזכור ISIL יפעל גם כנגד ישראל אם תהיה לו האפשרות ורצוי שהיא לא תינתן לו.
אגב אני לא רואה את ארה״ב עוזרת לירדן או לישראל בנושא זה.

אולי בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה להקים ברית הגנה שתכלול את מצרים, ירדן וישראל שיפעלו במשותף כנגד איומים כגון ISIL ומי יודע מה עוד, ואולי בשלב מאוחר יותר גם מדינות המפרץ ישתתפו בברית זו, כזכור סעודיה הצהירה בעבר שהסכסוך עם ישראל הסתיים.

נכון שהדברים נראים קצת באויר בשלב זה, אבל מישהו חזה את ביקור סאדאת בארץ? מישהו זוכר את עשרות אלפי האנשים שניצבו כל הדרך משדה התעופה לירושלים?
עשינו בעבר שגיאה גדולה כאשר לא קראנו נכון את העימות בין איראן ועירק ואיחלנו בהצלחה לשני הצדדים, אם היינו עוזרים רק לעירק ושולחים טייסות קרב ומסק"רים לעזרתה של עירק, המלחמה הייתה משתנה, איראן הייתה מובסת, והעולם היה נראה אחרת. רצוי שלא נמצא את עצמנו עוד 5 שנים עם סיפור דומה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר