לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2011, 19:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא מסכים. שחרור אחד מול..."

יש פה שאלה של עקרון יותר משאלה של מחיר.

בחילופיי שבויים נהוג להחליף את כולם תמורת כולם היות ושבויים הם תוצר לוואי טבעי של מלחמה.

לעומת זאת חטיפה מכוונת של חייל לשימוש כקלף מיקוח או אמצעי מנוף אסטרטגי אחר הוא עניין אחר לחלוטין והפרדוקס הוא שרק אנחנו יכולים לקבוע אם הוא יעבוד או לא.

חטפו חייל ונכנענו לדרישותיהם (לא משנה אם ביקשו שחרור של 500 מחבלים או כל דבר אחר) הם השיגו את מטרתם ולמדו אמצעי חדש ומשתלם מאוד בלחימה נגד ישראל.

חטפו ולא נכנענו? כנראה שהשיטה תעזב.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2011, 21:18
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חילופי שבויים נערכים כשהמלחמה..."

אתה מדבר על אירגון שחושב שאם הוא שפך דלי צבע על טנק ישראלי זה ניצחון קטן עבורם.
האירגון הזה שואב את הכוח שלו ממעשים ופופלאריות, גם אם תמורת חייל חטוף אחד הם ירוויחו מחבל אחד בחזרה, הם עשו את שלהם, הם יהיו גיבורים בעזה ובכל ארצות האיסלאם, כי הם הוכיחו שהם יכולים לכופף את האוייב הציוני.
המטרה של אירגוני הטרור היא לא להכנס למלחמה כוללת עם ישראל- בה הם יודעים שהם יפסידו.
הם עושים טיפין טיפין- מערכה קצרה מידי כמה זמן, ככה הם תמיד נשארים עומדים, והם מציגים זאת כנצחון על הציונים.

במקרה של שליט זה כבר יהיה אחרת, הטרוריסטים לא יסתפקו גם בפדיון של 300 מחבלים, מכיוון שהם מלכתחילה עשו כל כך הרבה רעש בתקשורת סביב הטענה שלהם שהם ישחררו מספר עתק של שבויים תמורת שליט.
ישן 03-07-2011, 22:16
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה מדבר על אירגון שחושב שאם..."

אין לי בעיה שידרשו 300 איש או אלף. אחד תמורת אחד.
להזכירך- מדובר על ארגון שעומד בפני לחץ מהרחוב לשחרר אסירים. אם הרחוב יקבל רק אסיר אחד ולא אלף, חמאס יאבד הרבה מאוד קולות, במיוחד אחרי שבנה מגדלים באוויר עבורם. הם לא יהיו גיבורים, גיבורים הם מי שהכריחו אותנו לשחרר 1000 איש, לא אחד.

ושוב- אתה באמת חושב שהם ינסו זאת שוב? חטיפה היא הרבה יותר מסובכת מ"סתם" ירי או מטען. להסתיר חייל מבלי שכל המשת,פים והסוכנים יגלו, הלוגיסטיקה והמודיעין של המבצע עצמו, כל ההרוגים והנזק שחטפו מאז, כל זה תמורת אחד? הם לא ינסו זאת שוב.

ישן 03-07-2011, 22:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין לי בעיה שידרשו 300 איש או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
להזכירך- מדובר על ארגון שעומד בפני לחץ מהרחוב לשחרר אסירים.

להזכירך- האסירים בעצמם הכריזו שהם לא מסכימים להשתחרר עד שישוחררו כולם.
ציטוט:
אם הרחוב יקבל רק אסיר אחד ולא אלף, חמאס יאבד הרבה מאוד קולות, במיוחד אחרי שבנה מגדלים באוויר עבורם. הם לא יהיו גיבורים, גיבורים הם מי שהכריחו אותנו לשחרר 1000 איש, לא אחד.

1. קולות כבר לא כ"כ משנים להם.

2. אין משמעות לכמה אנשים הצליחו לשחרר, בהקשר הזה גם אין משמעות לאם שחררו רב מחבלים או צורב דיסקים, הכל תלוי באיך הם מציגים את ההישג שלהם.
ציטוט:
ושוב- אתה באמת חושב שהם ינסו זאת שוב? חטיפה היא הרבה יותר מסובכת מ"סתם" ירי או מטען. להסתיר חייל מבלי שכל המשת,פים והסוכנים יגלו, הלוגיסטיקה והמודיעין של המבצע עצמו, כל ההרוגים והנזק שחטפו מאז, כל זה תמורת אחד? הם לא ינסו זאת שוב.

אתה מתכוון כמו שחיזבאללה לא עשו את זה שוב?

או- כמו שחמאס בעצמו עשה עם נחשון וקסמן?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-07-2011, 23:21

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] להזכירך- מדובר..."

מהסוף- לחיזבאללה היה אינטרס היות וקיבל כמות עצומה של שבויים חזרה. למה שלא יסתכן? לו היה מקבל 3 בעסקה הראשונה, או יותר נכון- 3 גופות ואדם חי אחד, האם היה לו אינטרס לנסות שוב ב-2006? אני מדבר על מצב שהארגון מקבל אדם אחד חזרה. והנה- אפילו מחיר של המוני משוחררים לא היה שווה להם את החורבן, כפי שהצהיר נסראללה בעצמו. ואם היה מקבל אחד?

ברור שהאסירים יכריזו זאת, אתה רוצה שיידקרו בכלא? אני רוצה לראות שמגיעה המשאית להעמיס אחד מהם והוא אומר- לא רוצה, אני רוצה להישאר. להזכירך- אלו אותם אנשים שלא שלחו את עצמם או את בניהם, אלא חיפשו את המסכנים שיילחמו עבורם, שמתבכיינים על זה שאולי מישהו יקצץ להם את התנאים. אנשים מפונקים, לא לוחמי גרילה קשוחים כפי שהם אולי חושבים את עצמם, או יותר נכון- מציגים את עצמם.

אני לא מסכים לנקודה מס' 2 שלך.

ישן 04-07-2011, 08:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מהסוף- לחיזבאללה היה אינטרס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מהסוף- לחיזבאללה היה אינטרס היות וקיבל כמות עצומה של שבויים חזרה. למה שלא יסתכן? לו היה מקבל 3 בעסקה הראשונה, או יותר נכון- 3 גופות ואדם חי אחד, האם היה לו אינטרס לנסות שוב ב-2006? אני מדבר על מצב שהארגון מקבל אדם אחד חזרה. והנה- אפילו מחיר של המוני משוחררים לא היה שווה להם את החורבן, כפי שהצהיר נסראללה בעצמו. ואם היה מקבל אחד?

אנחנו לא יכולים לקבוע מה משתלם להם ומה לא, עדיין לא ענית על שאלת מרואן ברגותי (שהוא כמובן סתם דמות שבחרתי, באותה מידה זה יכול להיות כל "בכיר" אחר ע"פ השיוך הארגוני).

ואגב- אם היה מקבל 3 גופות ואדם חי אחד יכול מאוד להיות שהזנת לו את האינטרס, פעולת חטיפה לא רק מייצרת חטוף/ים, היא גם מייצרת עלייה חדה במוראל הביתי ופגיעה חמורה במוראל של האויב (ע"ע כל הבבל"ת שהולך אצלינו...), יצירת הד תקשורתי בעולם וכו' וכו'.

ואיך היית יודע להחזיר גופות ולא אנשים חיים? להזכירך חיזבאללה לא חשף כלום על גורל החטופים, שכאמור זה לא היה מו"מ אלא סחיטה.

מה גם שחייהם של כמה פיונים שנשלחו לחטוף (ואגב, באף אחד מפעולות החטיפה לא נפגעו מחבלים למיטב זכרוני) שווה בהחלט בעיניהם את חייו של ה"מלך" שישוחרר.
ציטוט:
ברור שהאסירים יכריזו זאת, אתה רוצה שיידקרו בכלא? אני רוצה לראות שמגיעה המשאית להעמיס אחד מהם והוא אומר- לא רוצה, אני רוצה להישאר. להזכירך- אלו אותם אנשים שלא שלחו את עצמם או את בניהם, אלא חיפשו את המסכנים שיילחמו עבורם, שמתבכיינים על זה שאולי מישהו יקצץ להם את התנאים. אנשים מפונקים, לא לוחמי גרילה קשוחים כפי שהם אולי חושבים את עצמם, או יותר נכון- מציגים את עצמם.

להזכירך התנאים שהם נהנים מהם גבוההים פי כמה מבכפר בבית ולא חסרים סיפורים של אנשים שבכוונה ביצעו פעולות על מנת להיאסר בישראל (כל דבר החל מחינוך גבוה ועד קיום יחסי מין הומוסקסואליים).
ציטוט:
אני לא מסכים לנקודה מס' 2 שלך.

אתה שוכח, נגיד, את סמיר קונטאר?
הנבלה הזאת כבר לא יכולה לספק תועלת פרקטית לחיזבאללה, הוא זקן מדי בשביל להיות פעיל וחסר תכונות אופי שימקמו אותו במנהיגות, אז למה ההתעקשות על שחרורו והחגיגות לכבוד חזרתו?

כי הפכו אותו לסמל, לא רק סמל ההתנגדות לישראל אלא הסמל לאוזלת ידה של ישראל, לא מספיק שהייצור הזה רצח תינוקות חפים מפשע, אחרי שכבר תפסנו אותו ושמנו אותו במעצר כביכול עד סוף ימי חייו, נשברנו והסכמנו לשחרר אותו תמורת...אני מעריך שבחשבון הכולל זה יוצא בערך אצבע של אחת מהגופות.

זה הופך אותנו לחלשים, לפאסיבים נטולי היוזמה, לגלותיים שמתכווצים בפינה כל פעם שהם שומעים דהרת סוסים, את המחבלים זה הופך לדוד שעושה לגוליית בי"ס.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-07-2011, 15:53

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]מהסוף-..."

האמת שעניתי- כתבתי למעלה- אחד תמורת אחד, מו"מ על זהותו. שנינו יודעים שהם לא יבקשו משליך אבנים למשל, אבל בבוא היום, ככל הנראה לא אתנגד או לפחות לא ממש אסכים עם שחרור רב מרצחים איום ונורא תמורת חייל אחד.

אין לי בעיה שיווצר הד עולמי של אחד תמורת אחד, היות ואני לא רואה בזה השפלה ולא כלום. הצידוק לזה, אגב, לקוח דוקא מהפלסטינים- כל עוד הם רוצים מאות אסירים, משמע הם מודעים לזה שאחד הוא כישלון חרוץ.

לגבי המו"מ שהיה עם חיזבאללה- פשוט מאוד. חשפו את כל המידע והוכיחו- חיים או מתים. אם לא- אין כניסה למו"מ לא משנה מה.

אסירים- לא מדובר על עניי הכפר, מדובר על הקודקודים. הם ממש לא נכנסו לכלא בכוונה...

קונטאר- זה לא מה שכתבתי. למעשה ענית בעצמך- "נשברנו והסכמנו לשחרר אותו תמורת...אני מעריך שבחשבון הכולל זה יוצא בערך אצבע של אחת מהגופות". אבל אם היו משחררים אותו רק תמורת חייל חי (בהנחה שהיה אחד כזה) איפה פה הכבוד והיקר?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר